8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Tomy Lee
    #1864
    Azért van,hogy teszteljük ha nem tudnád és nem csak itt sírni hanem reportolni is szokás.
  • Tomy Lee
    #1863
    Béta verzió!
  • aate
    #1862
    Ez az üzenetek metros app az idegeimre megy, messenger jelez de katasztrofális a kezelése, megosztani meg nem lehet képeket sem fájlokat. A facebbok üzenetek meg meg sem jelenek hiába van csatlakoztatva a fiók. Ha már vannak ezek a kibaszott alkalmazások akkor működjenek rendesen !
  • Jim Morrison
    #1861
    jó neked. Ha már többször nyitok meg új fület van hogy az oldalt behozza, fület nem vált és akkor megkavarodik a rendszer és Teljesen lefagy a windows.


    MerlinW:Kicsit kezdem személy szerint szokni, igazából nem sok ok van amiért nem tértem még vissza 7re. Először picit gyorsabb a rendszer, bár az előzőt nagyon belaktam, belassult. Sajnos a BF3 at nem tudtam még telepiiteni, mert a legvégén kifagy és csak a reset gombbal tudok mit csinálni. Másodszor meg a fejlesztés miatt. Az elmúlt 1-2 órában a Visual Studiót nyúztam, néztem a doksikat és arra jutottam hogy nehéz (/nehezebb) ilyen metro alkalmazásokat késziiteni, de már azért vágom a logikáját. Meg én is szeretnék magyar hiirportál olvasót (igen, pl zsindex), és nem biztos hogy meg akarom várni a hivatalosat :)
  • MerlinW
    #1860
    Flash miatt fagy a rendszer. Minden rendszer, nem csak a W8.

    Más: kipróbáltam az RP-t WMWare-en, semmi baj nincs ezzel. Ahogy néztem a Metrot szinte egyáltalán nem kell használni, desktop jobb alsó sarkában is ott a menü (keresés, leállítás, stb). Szóval aki fikázza, az vagy divatfikázik, vagy csak be van gyepesedve és zavarja minden, ami új. Na már most, annak nem kell váltania. Én sem fogok, de csak mert nincs számomra értelme (én vásárlom az OS-t, és nyújt ad a W8 ~10-20k-nyi újdonságot) és nem azért mert bármi probléma lenne vele.

    Szóval, csak közhellyel tudok szolgálni: ha nem tetszik nem kell használni. Semmivel sem lesz hátrányban az aki a W7 mellett marad, az sem aki W8-at használ. Igaz több előnye sincs egyiknek sem. Tehát ízlés, igény, pénztárca/lelkiismeret kérdése.

    Azt viszont továbbra is fenntartom, hogy mint minden OS-t, a 3rd party alkalmazások/meghajtók miatt, kiadás utáni 2-3. hónapban célszerű elsődleges rendszerként használni (itt elsősorban az átlagfelhasználókat értem - a topik 90%-a). Aki mégis korábban vált, az úgy járt.
  • lo9in
    #1859
    én is chromot használok tökéletes
  • Jim Morrison
    #1858
    más használ chrome ot? szerintem miatta fagyott le már 5-6 szor a rendszer. mikor nem reagál semmi megnyomom a ctrl ált delt, de ekkor bejön a bizonyos kép (tm, lock, stb) de öt meg már nem tudok mire kattintani.
  • Newfronter
    #1857
    A klasszikus Asztal megjelenítése közvetlenül indítás után
  • aate
    #1856
    Na megvan- Mail -naptár -üzenetek- kapcsolatok néven egyben.
  • aate
    #1855
    lefagyott a kapcsolatok csempe - eltávolítottam, hogy újra telepítsem. De honnan mert a store-ban nincs ? !
  • kamionosjoe
    #1854
    úgy látszik egy újraindítás bezárt az alkalmazást teljesen
  • dragon11
    #1853
    Köszi!
  • exact6
    #1852
    Igen, ettől félek én is. Mikor a Zune-t próbáltam ki tavaly, magyar account-tal, egy lecsupaszított zenelejátszó volt. Egy kis registry szerkesztés után, és persze US acc-al egyből elérhetővé vált a filmkölcsönzéstől kezdve az előadók életrajzáig minden. Sőt, még a zenelejátszó háttere is elkezdett izeg-mozogni. :)
  • Newfronter
    #1851
    Talán van globális beállítás is. Viszont én nem látok bele, mert nem vagyok fejlesztő és nem látom az opciókat.
    Viszont volt már olyan magyar fejlesztő, aki meg lett kérve hogy rakja át az alkalmazást globálisra, mert sok embernek van külföldi Live ID-ja, és át is rakta. :) (Ez Windows Phone-os történet.)
  • bon
    #1850
    Regió kötöség miatt max külön Microsoft account-al lesz módod kipróbálni.
  • exact6
    #1849
    Az előfordulhat hogy tényleg korlátozva vannak régióra, a tartalom miatt is, meg gondolom hogy ne legyen káosz a sok idegen nyelvű alkalmazás miatt. :) Bár én olyan vagyok, hogy szeretek mindent kipróbálni. Ha pl. az angoloknak elérhető valami jó kis progi, akkor azt én miért ne próbálhatnám ki? :)
  • Newfronter
    #1848
    Az a baj, hogy ezek az alkalmazások szerintem magyar régióhoz van kötve, mert én UK Live ID-t használok, és ez miatt igazi magyar alkalmazás nincs is(valószínű csak magyar Live ID-vel láthatóak), attól függetlenül talán a Windowsban lévő metro-s appok teljesen magyarok. :)
  • exact6
    #1847
    Kár. :/ Gondolom azért a megjelenéskor már lesz jó pár alkalmazás (magyar is). Mondjuk egy index.hu-s app-nak örülnék a legjobban, hasonlóan kivitelezve mint a Bing-es hírolvasó :)
  • Newfronter
    #1846
    Sajnos nem sok. Amúgy sincs sok alkalmazás a Metro-n összességében. :(
  • exact6
    #1845
    Sziasztok! Sok magyar nyelvű metro-s app van? Csak kíváncsiságból, mert lehet kipróbálnám :)
  • Newfronter
    #1844
    Igen, ez így van, ez a metrós feautre hátránya. Mondjuk engem ez nem zavar egyelőre(!).
    Annyit meg lehetne tenni, mint a tálcán is, hogyha a bal sarokban előhozod a futó programok "menüjét", akkor lássuk, hogy hol áll a telepítés.(Persze amely installer ezt támogatja is.)
    Ez jól működik a Win7 tálcán is, nem kell megnyitnom a telepítőt, hogy lássam hol tart a bitkolbász. :)
  • aate
    #1843
    A desktop módban futtatok egy hosszabb telepítést ,programot de valamiért átmegyek a metro felületre nem látom a folyamat állapotát.
  • Newfronter
    #1842
    Gondolom nem desktoposra érted. A Metro-s progikat meg nem kell bezárni, mert nem eszik a procit sem, meg a memóriát sem. Ha kell memória, akkor bezárja az alkalmazásokat. A Metro-s alkalmazások meg ugye nem olyan erősek, mint a desktopos alkalmazások, kb a desktop - gadget között vannak fél úton.
    PC-re is vannak/lesznek jó Metro-s progik, de egyelőre igen kevés van sajna.
  • aate
    #1841
    Egy nagyon nagy hiányosság a metroban - ha valamilyen folyamat program fut a háttérben az nem látszik.
  • bon
    #1840
    Egy ideig nekem is működött, majd az is megörült.
  • bon
    #1839
    Nem user error lesz, mert minden más csempe mükődik gond nélkül.
  • bon
    #1838
    Gyártók driver-ei rendszerint jobbak, (funkcióban biztos) mint az alap Microsoft-os WDM driver. Sok esetbne még a teljesítmény is jobb pl. vga driver esetén. Persze ez még Windows 8-nál nem feltétlenül igaz, mert az esetek többségében nincsenek gyártói driver-ek.
  • lo9in
    #1837
    tényleg miért kell drivert telepíteni ? vga drivert leszámítva elvileg mindent kezel , chipset pl. nem lett feltéve nálam meg a hálózati driver sem
  • Pupuci
    #1836
    Srácok. Van valami "biztos" módszer arra, hogy egy aláíratlan drivert teleptsek? Még az előző verziónál próbáltam és nem akart összejönni. A TrackIR-t kellene valahogyan felerőszakolnom.
  • lo9in
    #1835
    és hirtelen életre keltek a csempék , azt hittem globális hiba tényleg csak a weather rossz...
  • lo9in
    #1834
    nem próbálom tényleg rendszerhiba , leszedtem appstoreból az accu weathert az kijelzi és frissíti :D
  • lo9in
    #1833
    épp azt mondom hogy elvileg user error a dolog és próbálok rájönni mi a megoldás
  • bon
    #1832
    Majd javítják valami frissítés formájában, volt már kettő frissítés, biztos lesz még néhány.
  • lo9in
    #1831
    én a cp-nél tudtam , a régi control panelbe be kellett írni valamit a keresőbe és kiadott egy eldugott beállítást majd on-ra tettem és az összes csembe online volt és kicsiben kitette a friss adatokat , jelenleg nekem is fos , kiagyal teljesen . nem jövök rá mi volt az a beállítás vagy hogy hogyan bukkantam rá , csak annyit hogy valahol a neten XD
  • bon
    #1830
    IE-nek van hangja, időjárás csemére nem tudok megoldást.
  • R3TR0
    #1829
    Akkor az idojaras csempere meg a IE hang nélküliiségre nincs megoldás?
  • bon
    #1828
    Időnként jókat röhögtem a cikken, szokásos index.hu színvonal.
  • bon
    #1827
    Összel várható és lesz benne desktop is, kivétel a tábla gépes változatot.
  • dragon11
    #1826
    Mikor várható az official release ?
    Abban is ugyanúgy lesz dekstop, vagy abban már csak metro lesz ?

    Kösz.
  • aate
    #1825
    Így estére ezt olvassátok el ! Link no comment !