8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Gauge
    #1905
    Te microsoft accounttal jelentkezel be a gépbe vagy csak sima local adminnal? Szerintem az lesz a trükk, hogy alapból kell ms account - és ha ez megvan - csak akkor rakhatsz be nem ms accountot...
  • bon
    #1904
    Nálam ott van egy harmadik is a fiókok és ő az első.
  • Gauge
    #1903
    Sajnos nekem nincs ilyen opció.:(

    Settingesben két lehetőségem van: 1. Permissions 2. Rate and review
  • bon
    #1902
    A mail alkalmzásban képernyő jobb alsó vagy felső sorkába viszed az egeret és a megjelenő menüben settings\fiókok\fiók felvétele
  • Gauge
    #1901
    Hali! Egy egyszerű kérdés: hogyan tudom a nem microsoft account-os levelezést beállítani?

    Köszi.
  • Rage47
    #1900
    köszi
  • Rage47
    #1899
  • Newfronter
    #1898
    Windows gomb + X, majd Event Viewer, ott pedig láthatod az eseményleírásokat, de bal oldalt a Windows Logs-nál láthatod kategóriák szerint. A hibakód alapján meg rákereshetsz googleben természetesen.
  • Rage47
    #1897
    Hogy lehet azt megnézni, hogy mitől fagyott le a rendszer? Van valami log? Már 3. random fagyást produkálja :S
  • bon
    #1896
    Metro alkalmazások nyelvének módosítása: link

    Ez alapján kiderül, hogy nem a szokásosnak modható microsoft account régióját figyeli.
  • bon
    #1895
    Egyetértünk teljes mértékben az én tabletemnek is ez a baja, a reakció idő. Közel azonos a hardverja mint a Windows Phone-os telefonom-nak és a telefon sokkal gyorsabb. Biztosra veszem, hogy a windows 8 tablet-eknél nem lesz gond a sebességgel, mert elég szigorú alapkövetelmények vannak úgy mint a telefonnál is.
  • Newfronter
    #1894
    Én kipróbáltam egy szolgáltatónál a menőbb tableteket. Csak androidost néztem, de lehetett bármilyen Galaxy Tab, én nem tudtam megbarátkozni a késleltetéssel. Nem azonnal történnek a dolgok, ahogy rányomok. Olyan fura szar érzés ez, nem tudom így elmondani, de egyáltalán nem tetszik. Nekem nagyon fontos a sebesség egy OS-nél, legyen az vagy telefonra, vagy pc-re, de legyen gyors!
    Nem hiába van WP7-es telefonom is.
  • bon
    #1893
    150-200-ra tippelném. Ha 100 körül lenne akkor már elgondolkodnék a beszerzésén. amúgy 20ezer-ért is láttam már Android tabletett, igaz az ritka szar volt. :)
  • bon
    #1892
    Egy kattintás és nincs metro, enyni kibírható.
  • aate
    #1891
    Nem hinném ,hogy sokkal drágább lenne egy win tablet egy netbooknál vagy egy androidos tabnál. Ezért várom én is a ,, fejlődést "
  • aate
    #1890
    A DP-ben még volt megoldás a kikapcsolására, nem kellett volna kivenni és a felhasználok fele ürüm táncot járna.
  • Tomy Lee
    #1889
    Én szabályosan megőrülök egy win8-as tablet-ért.Ha itt tetszik desktop-on bele se merek gondolni milyen lehet tableten:)
    Touch monitor nem érdekel de egy tablet hmm,be bírnám vállalni ezzel a rendszerrel..
  • bon
    #1888
    Photoshop-olt képet? :)
  • bon
    #1887
    Nekem van Android-os tabletem, pénzt nem adnék érte, de mivel ingyen kaptam így nem útasíthattam vissza. Windows 8-as tabletem meg nem hiszem, hogy lesz az ára miatt. Bár kitudja ha ingyen kapnék eggyet :)
  • aate
    #1886
    Droidos tablet már volt a kezembe, telefon meg van egy Nexus S. Amire kell arra jó Internet - mail média kezelés. De érdekelne egy Windows alapú, ha jól működne akkor inkább az, mert mégis csak kompatibilisebb az otthoni géppel.
  • Tomy Lee
    #1885
    Az se rossz mondjuk.Nem vagy rá kényszerítve erre.Nekem már volt pár eltérésem windows-tól és mindig csalódtam másban.Soha nem fogok már benevezni olyanra ami nem windows de tényleg izlés kérdése és próba is mondjuk.
    Ezt most tesztelted,ez idáig ilyen de droid-ot is tudod tesztelni tudni fogod milyen lesz?
  • aate
    #1884
    Akarok majd venni egy tabletet ősszel, ezért vártam a metros javulást,de ha ilyen marad a akkor droidos lesz.
  • Tomy Lee
    #1883
    Hát nem tudom így forum post alapján érdekes.Lehet akkor,hogy így lesz.Ezért kell küldeni nekik a problémákat mert ezek szerint már nem sok idő van vissza.
  • aate
    #1882
    RTM-be egy ilyet szeretnék :
  • bon
    #1881
    Pedig így van, én is olvastam még korábban. A 6 hónap az a kereskedelmi forgalomat jelenti.
  • [HUN]FaTaL
    #1880
    2 hónap múlva jön az RTM...
  • [HUN]FaTaL
    #1878
    Nem DEMO és nem BÉTA. RC! Release Candidate (Release Preview)...
  • aate
    #1877
    Igaz, így legyen :)
  • aate
    #1876
    MSD-n fórum : Windows 8 is expected to RTM around July 21 2012.
    Windows 8 General Availability on September 30 2012.
    - The latest Windows 8 build is - 6.2.8424.0.120529-1855 ( preRTM )

    Office 15 will be available in November 2012.
    - The latest Office 15 build is - 15.0.4123.1000 ( from 28.05.2012 )

    And.. Windows 7 Service Pack 2 - probably in March 2013.
  • Tomy Lee
    #1875
    2 hónap.Hol láttál vagy hallottál ilyet?Szerintem félrevezettek mert itt 2 hónapon belül nem lesz megjelenés
  • bon
    #1874
    Pedig van fejlődés metro appz-ok terén. Sőt tulajdonképpen nem is képezik a rendszer részét, mert külön kell telepíteni őket, így a fejlesztésük is más ütembe folyhat. Tulajdonképpen a Windows 8 verzója érte el az RC-t nem a üzenetek, mail stb alkalamzásoké. Előfordulhat, hogy a Windows 8 megjelensée után fog elkészülni némelyik végleges változata.

    Amúgy írok példát is a metro fejlődésre, még a nem is egetverők:
    Üzenetek: smile menüpont
    mail: ha törölsz vagy mappába helyezel egy levelet rögtön szinkronizálódik a Microsoft servereivel, eddig a CP-ben ezt még kézzel kellett kérni, vagy várni kellett, hogy magától megcsinálja X idő után.
  • aate
    #1873
    Ha a hibáktól eltekintek akkor is kiforratlanok a metro alkalmazások. A véglegesig RTM verzióig kb. 2 hónap van ! Túl sok változás nem lesz.
  • Tomy Lee
    #1872
    Nem a végleges pedig.Van még 6 akár 8 hónap is megjelenésig.Az sok idő..
  • Tomy Lee
    #1871
    Mert a W7 build-ek milyenek voltak?Crash-elt minden az is olyan állapotban volt mind ez.Ott még súlyosabb hibák voltak
  • Tomy Lee
    #1870
    DEMO/béta.Mégis mit gondoltok,kaptok egy fullos OP.rendszert?
  • aate
    #1869
    Nem trollkodni akartam de az RC számomra már olyan mint majdnem a végleges, extrák nélkül, még apróbb hibákkal lásd win 7 RC. De itt az alkalmazások nem működnek megfelelően vagy lefagynak a funkciójukat nem látják el -olyan mint egy vázlat stádium és ezt akarják a nagy újításként eladni.
  • [HUN]FaTaL
    #1868
    Nem, nem az, RC.
  • aate
    #1867
    Még ha teszt verzió, akkor is meg kellene barátkoztatni a felhasználót az új felülettel nem el kedvteleníteni a sok hibával. A metro kivételével sok jó is van, a metro érdekelne ha nem ütköznék sorba hibákba meg gagyi alkalmazás felülettel meg kezeléssel.
  • aate
    #1866
    Ok, hogy nem végleges de nem hinném.hogy sokat változna eddig is ilyen volt a cp-ben is. :( azért már többet kihozhattak volna a a gyári appokból.
  • bon
    #1865
    Még fejlesztés alatt áll, így nincs okod a felháborodásra, nme kötelező használni, rakd fel a messneger-t.