8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • buko20
    #8158
    Megoldás az volt hogy az ISO-t kicsomagoltam és csináltam egy újat, igy már feltudtam telepiteni.
  • bon
    #8157
    Ha átrakod más könyvtárba a letöltés mappát akkor is összeomlik?
  • bon
    #8156
    Sokszor okoz problémét a 8.1-re frissítés, én a tiszta 8.1-es telepítlst szoktam használni.
  • geza84
    #8155
    Helyesbítek, csak a letöltések (C:\Users\Geza\Letöltések) mappám omlik össze... az meg mitől lehet?
  • geza84
    #8154
    Sziasztok! Mióta kijött a Win8 első ingyenes, kipróbálható verziója, azóta azt használom. Amikor megjelent a végleges, meg is vettem, vagyis már több mint 2 éve használom. Teljesen jó, hamar megszoktam, 99% hiba nélkül működik. A nyomtató megosztásával volt egyszer gond, de most az is jó. Amikor megjelent a 8.1, és megkérdezte, hogy akarom a e frissíteni, hát kapásból frissítettem is. Erre nem ismerte fel a háló kártyámat, és anélkül meg meg voltam lőve. MS-t hívtam, nem tudták mivan... így hát vissza a Win8, a gyári DVD-jével. Ennek már jópár hónapja, azóta nem sok bizalmam volt a 8.1-hez. De múlt héten azt mondta, hogy nincs mese, ő frissít 8.1-re, hát mondom jólvan, csináld... erre most meg nem működik a windows intézőm. Összeomlik, miután megnyitom... hát a f.szom kivan ezzel a fossal... nem tudom miért kellett elrontani a 8.1-et, a sima 8 teljesen jól működött... valaki tud erről a win intéző összeomlásról 8.1 alatt? A konfigom már kicsit régi (MSI P35 NEO3-F + E5200 + 4x1GB DDR2 800MHz, + 64GB Kingstone V300 SSD) ha ez bármit számít.
  • Plityu
    #8153
    Talán ez :http://pcforum.hu/tudastar/81775/Windows+7+telepites+hiba+0x80070570.html
  • buko20
    #8152
    Hello, win 8.1 64bit telepitesenel ezt a hibakodot kapom 0x80070570
    Pendrivrol telepitenem mert nincs dvd meghajtom. Mi lehet a baj?
  • benőmenő
    #8151
    Végülis lehet ez a jele, mert nem négyzet, hanem négyszög jelenik meg
  • akyyy
    #8150
    itt a cikben azt írják hogy látható a kérdőjel windows 8 alatt, a többiek csak négyzetet látok. én is csak négyzetet látok, pedig elvileg windows 8-om van (na jó, 8.1 :D )
  • benőmenő
    #8149
    Reméljük így lesz.
  • RYO21
    #8148
    Ma voltam bent, és működött a net szóval lehetséges, hogy a malwarek miatt nemvolt.
  • bon
    #8147
    pl. megadod vagy kiolvassa a kódod a bios-ból egy weboldal és kapsz egy letöltési linket plusz egy új kódot.
  • bon
    #8146
    Még én is értettem, pedig nem vagyok egy nagy angolos.
  • Jim Morrison
    #8145
    nem értem mit nem értettek ezen egyesek. szerintem tök világos mi volt a diára írva.
  • benőmenő
    #8144
    Több helyen is kavarodás volt a win10 free update-et illetően, ezért Nadella pontosított:
    "All customers running Windows 7, Windows 8.1 and Windows Phone 8.1 will be able to upgrade to Windows 10 for free within a one-year period following the operating system's launch later this year. After that period, users will have to pay for the upgrade as they would have with previous versions of Windows. Those who get the upgrade during the free period will have Windows 10 on their device permanently."

    Tehát nem csak egy évig lehet ingyenes "trial" verziót használni, hanem aki az egy éven belül frissít, annak egy legit win 10-es rendszere marad az egy év lejárta után is.
    Ami még érdekes lesz, hogy a friss telepítést hogyan lesz megoldva, mert már a 8.1-et is csak generic key-es ostobasággal tudom az otthoni pc-n felrakni 8-as kulccsal.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2015.01.22. 19:47:16
  • Jim Morrison
    #8143
    na frankón kiszedtem egy vírust vagy mit, amit akkor szedtem össze, mikor felraktam a bitdefendert meg ilyenek. Azt vettem észre, hogy van egy update.exe ami csak eszi a memóriát és a hálózatot is folyamatosan foglalja. Akárhányszor becsuktam mindig jött a böngésző, hogy kapcsoljam ki a proxyt. És tényleg volt helyi hálózatra proxy, nem is értettem, kikapcsolni meg nem tudtam. internetbeállításokban meg volt egy alsó sárga figyelmeztetés, hogy csak admin változtathat proxyt. Wut? Végül sikerült megoldani, hogy regeditben kellett egy PerUserProxy értéket 0-ról 1-re állítani, miután töröltem a Mirillis mappában lévő updater.exe-t.
    Ha esetleg találkozna valaki hasonlóval, bedobtam ide.
  • RYO21
    #8142
    A Malwarebytes talált is kb 3-at úgyhogy most majd kiderül, hogy az volt-e a baj.
  • bon
    #8141
    AVG felejtős, msisoft emergency kit, vagy malwarebytes anti-malware ajánlott.
  • RYO21
    #8140
    Kártevő írtásra elég egy AVG free vírusírtó, vagy tegyem fel a PRO verziót? (van hozzá licenszem csak még nem aktiváltam)
  • bon
    #8139
    Töröld a hálókártyát és telepítsd úja, de egy kártevő írtást is megpróbálnék.
  • RYO21
    #8138
    Üdv!

    Egy eléggé furcsa eset történt a laptopommal. Mivel minden hardver hibát sikerült kizárnom ezért már csak Windows maradt hátra.
    Szóval arról lenne szó, hogy van 1 darab hálózat, amire 1 hete nem akar csatlakozni a Windows (8.1). Idáig minden működött rendessen, most viszont azt írja hogy Limited Connection, illetve No Internet Access, hiába csatlakozik fel a Wifi hálózatra. Viszont nem csak a wifi-vel csinálja ezt hanem LAN csatlakozással is. Ami viszont érdekes, hogy virutális gépen, ahol bridgelve van a net ott tökéletesen rácsatlakozik a hálózatra és úgy működik a net ahogy kell. Összehasonlítottam egy kolléga laptopjával az adapter beállításokat (ugyanaz a laptop) akinél nincs ez a gond és nem találtunk semmi hibát. Érdeklődtem a helyi adminnál is, de ő azt állítja hogy nem történt semmi változás a hálózatban. A windows updateket is próbáltam letörölni, de volt 1 amit nem engedett.

    Valami ötlet esetleg hogy mi lehet a gond?
  • bon
    #8137
    igen
  • Tetsuo
    #8136
    Oh ja. Ugyanez végbemegy a Control Panel -> Programs and Features izén.
  • Örm
    #8135
    Adott egy ASUS N551JK típusú laptop. A kérdésem az lenne, hogy amennnyiben a dvdrom helyére betetetek egy ssd meghajtót akkor a rendszer arról gond nélkül fog tudni bootolni?
  • Jim Morrison
    #8134
    azért van, ránézel ás látod,hogy hopp ezt a fájlt nem törölted le pedig sok helyet foglal és már nem is kell.
  • Tetsuo
    #8133
    Jópofa, de nem sok értelme van. :-)
  • Jim Morrison
    #8132
    #8123
    WinDirStat
    Le kell tölteni, ingyenes
  • Tetsuo
    #8131
    Mi ez a színkavalkád? A Win 8-ban van? :-O
  • bon
    #8130
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bajgunar
    #8129
    Bocsi. És tényleg!
    Pedig be van kapcsolva a rejtett mappák/file-ok megjelnítése. Mégse látom. (c:/felhszn./név/appdata/ így látható, ez az installer mappa meg még ezen felül is rejtve van? PFf)
    Miért kell ehhez totalcmd-ben nézem, hogy lássam? tényleg itt van! A mérete pedig 2.2 Gb.
  • bon
    #8128
    Rejtett rendszer mappa, nekem közel 9gb a mérete.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.01.11. 18:08:29
  • kifli
    #8127
    nekem van 15 gb...
  • Jim Morrison
    #8126
    Azokból kicsit toroltem is, de maga a windows mappa meretet sokkallom. Raadasul bajgunarnak nincs is installer mappa :/
  • bajgunar
    #8125
    Nekem nincs installer mappa, és így a Win mappa 16.3 Gb. Win 8.1 x64 Pro hun.
  • bon
    #8124
    Így nem tűnik nagynak a Windows mappa mérete, teljesen rendben van szerintem. Az ssd-n a program file-ok foglalnak sokat úgy látom, meg a users mappa.
  • Jim Morrison
    #8123
    WinDirStat
    elég fasza progi, gyors és hamar észreveszi az ember, ha valami nagyon sok helyet foglal :)
  • kifli
    #8122
    ez milyen progi?
  • Jim Morrison
    #8121
    28,5 GB

    Installer mappa a képen a kék piros és mellette lévő zöld/szörke blokkos rész.

    Windows mappa részletesebben:


    szerk: Lemezkarbantartó rendszhiba képfájlokkal együtt 1,6GB-ot tud letörölni.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.01.11. 13:22:53
  • bon
    #8120
    Nagyon sok minden lehet rajta, mennyit foglal a Windows mappa? Lemezterület felszabadítását szoktad futtatni?
  • Jim Morrison
    #8119
    120 GB - Windows 111-nek írja. Jelenleg 24GB hely van rajta, hibernálás is pl kikapcsolva, hogy ne foglaljon róla helyet.