8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • SgtChris
    #1985
    Üdv Urak!

    Két kérdesem lenne!

    1. Lehet-e a W8-at a meglevő W7 mellé feltelepíteni egy üres partícióra, és bootmanagerrel választani a 2 oprendszer között, hogy melyiket akarom indítani?

    2. A W8-as hogyan teljesít játékok alatt a W7 x64-hez képest?

    Előre is köszi!

    Szép napot!
  • bon
    #1984
    Kollégám full HD-ben is oszloponként 4-et tud rakni, én 1680-ban is, meg itt a munkahelyen is 1366-ban is csak 4 csempe6oszlop.
  • KranaZoli #1983
    Dánkesőn!
  • lck
    #1982
    Tudtommal a monitor felbontásán is múlik.
  • bon
    #1981
    1. csempék számán múlik
    2. kijelölni kilehet, de mozgatni nem.
  • KranaZoli #1980
    Start lapon ha a csempéket akarom rendezgetni:

    1.) Mi dönti el, hogy 2, vagy 3-4 oszlopba rendezi-e a csempéket;
    2.) Hogyan lehet egyszerre több csempét is kijelölni és mozgatni?

  • pxxl
    #1979
    jah gyanús nekem is :DD
  • KranaZoli #1978
    Lehet ez egy jel.
  • pxxl
    #1977
    semmi csak gondoltam megosztom hogy az istenért nem akar összejönni a w8 telepítés. hol 5x kell letölteni, most meg a kiírás szivat...
  • KranaZoli #1976
    ŐŐŐŐŐŐőőőőőőőőő és ennek miért van hír értéke?!
  • pxxl
    #1975
    na nagynehezen találtam egy üres dvd-t itthon - ritka nálam mint a fehér holló, mivel nem írok ki semmit - és a PowerISO lazán elbaszta az írást 97%-nál :D -.-
  • Daem
    #1974
    Már 2x szedtem le és akkor is ez volt :( nem tudom miért :S a régebbi verzió simán felment az asztalira , de a mostani az se az asztalira se a laptora nem megy :(
  • bon
    #1973
    Töltsd le újra, lehet,h ogy hibásan jött le.
  • Daem
    #1972
    Igen ezt írom be de nem fogadja el!

    "We couldn't verify the product key. Please check your installation media."
  • aate
    #1971
    Product Key: TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF
  • Daem
    #1970
    Hello!

    Le szedtem a Windows 8 Release Prewiew verziót de amikor kéri a kódot és beírom neki amit adtak hozzá nem fogadja el :(

    Mit csináljak?

    Köszi előre is!
  • bon
    #1969
    A beépített lejátsza.
  • RYO21
    #1968
    Zenelejátszó progit, de olyat ami lejátsza a kalózmp3jaimat is.
  • Jim Morrison
    #1967
    az a helyzet hogy most csinálok két metro s alkalmazást, és az érdekelne engem, hogy ti milyen programot látnátok szívesen a storeban? amit most csinálok az két kisebb progi, bár amennyi időm van rá sokáig elhúzódhat..
  • KranaZoli #1966
    Amennyire Nekem kell megfelel a MP is. :)
    AIMP-ot használtam egyébként.
  • [HUN]FaTaL
    #1965
    Media Playernél is sokkal jobb az AIMP, Foobar, Winamp zenéhez szerintem. :)
  • KranaZoli #1964
    Közben elkezdtem írni, de akkor ide.

    Lehet épp ezért a hibernálás miatt nem, vagy nehézkes megállapítani?! Bár ettől még lehetne - mert gondolom van különbség az el nem indított és egy hibernált app státusza között.

    Igen, bal oldalt kijelzi csak érted az volt most is a probléma, hogy de-t elindítok pár db app-ot, hogy megnézzem milyen is, ... De közben dolgom lett és teljesen elfeledkeztem róluk. Aztán véletlen, vagy vissza akartam menni egérrel a Start-ra és akkor jelentek csak az appok preview nézetei.

    Asztali gépen Én sem cseréltem le és egyelőre nem is fogom a 7-est, de ha másért nem hát azért, hogy legyen már gyakorlati rálátásom is hát notira feldobtam. Legalábbis arra, amit melóhelyen használok. Otthonin hagytam a 7-est mind a desktop-on, mint a notin. Még mindig fenntartásaim vannak ezzel a Metro-s felülettel kapcsolatban. Nekem egyelőre ahogyan korábban is fogalmaztam egyelőre öszvér megoldásnak tűnik és talán amit ki tudok már most váltani az a Media Player helyett a 8-as zenelejátszó appja, a többi alkalmazásoknak sokkal jobbak a már régóta fejlesztett verzióik. (legalábbis amiket Én használok...)

    Mind1, köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #1963
    Passz. A bal felső sarokban talán mutatja, de lehet, hogy ott csak egyet. Én win7-en vagyok, majd a véglegest fogom élesben kipróbálni.
  • KranaZoli #1962
    Áhámmm! Köszi a pontosítást. Ám az még mindig érdekelne nem lehet-é vhogyan kijelezni a hagyományos felületen, hogy akár hibernálva akár nem, de milyen és/vagy mennyi app van?
  • [HUN]FaTaL
    #1961
    Csak a zene megy a háttérben, a többi metros app nem.
  • KranaZoli #1960
    Érdekes. Ugyanis miközben net-eztem a háttérben ment és szólt a zene a zenelejátszóban. És most is, miközben írok.
  • bon
    #1959
    Metro alkalamzások a háttérben nem üzemelenek, rögtön hibernálódnak ha másra kattintasz.
  • KranaZoli #1958
    Egyik problémám ezzel a hagyományos asztal és metro öszvérrel:

    De-t ki akartam próbálni a zenelejátszó appot (vagy mi a neve...) Felvettem egy mappát. Aztán dolgom volt és elfeledkeztem róla... Közben net-eztem, eltelt több óra, bla-bla... Véletlen kihúztam balra az egeret erre megjelenik az app preview, amiről időközben teljesen elfeledkeztem.

    És az egyik problémám ezzel az öszvér rendszerrel. Most csak 1db appról van szó. Hagyományos nézeten böngészek és semmi nem jelzi, hogy épp mennyi app van a háttérben. Erre nincs vmi okosság?! Mivel Metro-s Fox még nincs, így a hagyományos desktop nézetben használom - meg úgy általánosságban is a Win8-at.

    Ugyebár, ha ez hagyományos alkalmazás lenne és csak egyféle "bőr" akkor ott figyelne vagy a tálcán, vagy az értesítési területen.

    Ez így nem túl klafa egyelőre. Nem tudtok akár vmi 3rd party alkalmazást ami megjelenítené, hogy appok közül melyek futnak; vagy mennyi darab; ... Pár nap óta mióta fent van a Win8 nem ez az első eset, hogy elfeledkezem róla, hogy a háttérben ott van egy vagy több app.

  • RYO21
    #1957
    Próbálta már valaki ezt a free zune music pass trialt? Nálam állandóan bankártyaszámot kér.
  • bon
    #1956
    1366x768 a minimum felbontás
  • KranaZoli #1955
    Vmi ilyesmi lesz. Notin Én sem tudom oldalra pakolni az appokat, de semerre sem. Csak teljes képernyő, vagy lehúzom a képernyőről.

    Kipróbáltam asztali gépen 23" FullHD ott működött.
  • Jim Morrison
    #1954
    nem lehet hogy a képernyő felbontás miatt van? mert ha kicsi el sem indulnak a metros akkalmazások, és akkor az is lehet hogy ez az oldalra kirakás is felbontás függő. nem tudom csak tipp.
  • aate
    #1953
    Valamiért nálam nem engedi vagy teljes képernyőre vált vagy vissza ugrik baloldalra a ,,feladatkezelő" sávba de oldalra nem tudok kirakni.
  • aate
    #1952
    Úgy próbálom de nem marad ott.
  • Jim Morrison
    #1951
    nem lefelé húzod az ablakot mintha bezárnád, hanem oldalra.
  • aate
    #1950
    Hogyan lehet a desktopon metros zene -video lejátszót oldalra rakni ?
  • KranaZoli #1949
    Feltettem az Avast7-est. Egyelőre semmi problémát nem tapasztaltam.
  • KranaZoli #1948
    Megvan, tárgytalan.
  • KranaZoli #1947
    Hi!

    Auto login megoldható vhogyan, hogy ne kelljen állandóan beírni a Live-os jelszót?
  • [HUN]FaTaL
    #1946
    És mi akadályoz meg benne, hogy desktopon másmilyen browsert használj?