8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Evin
    #2025
    Ja bocs, jogos. :)
  • gosumofo
    #2024
    képernyő 5%-án még elbírják a telefonok meg tabletek fosakkumulátorai
    mi meg kapjuk a szarjaikról portolt windowst
  • pxxl
    #2023
    3.1 jobban nézett ki :DD

    btw ha nincs aero akkor a tálca miért átlátszó? :DDD
  • janihunk
    #2022
    Nem a metro start menü maradhat. Nagyon is ideje volt már a régit leváltani. Ha az aerot lehet majd valahogy aktiválni az RTM ben akkor semmi baj nem lesz a win8 al. Legalábbis számomra.
  • Newfronter
    #2021
    Azért ennél a Win8 többet tud, gyorsabb I/O műveletekre képes mint a Win7-nél. Illetve sok kis egyéb finomságot is tud, amit a Win7 nem. :)
    Ezeket nem említetted. Szerintem inkább úgy akarnád, hogy régi Aero felülettel illetve Metro nélküli Win8-al kiegyeznél. :)
    Tévedek?
  • janihunk
    #2020
    Ha a új start menüt meg a másolási folyamatot jelző kis ablakot átlehetne tenni a win7 be akkor én is visszatérnék rá. Na meg az új feladatkezelő i jöhetne.
  • Newfronter
    #2019
    :D
  • Evin
    #2018
    Ez már tényleg Win3.1 szint. :(
  • KranaZoli #2017
    Ami most van, még az is le lesz butítva?!
    Qrvára csicsás lehet az Aero MS szerint...
  • Zsoltika 007
    #2016
    Igénytelen az egész. Win7 sp3-ba remélem bekerülnek a motorháztető alatti újítások és én boldogabb leszek azzal mint valaha. ( Tudom hogy ez nem történik meg már csak azért se.)
  • Pupuci
    #2015
    Undorító..
  • janihunk
    #2014
    Képek az Aero Glass mentes Windows 8-ról Nagyon ronda lesz szegény.
  • KranaZoli #2013
    Köszi! Akkor szerintem a Fox app is így fog működni (ha lesz majd...). Amúgy IE10-ből is csak a desktop verziót próbáltam egy rövid ideig.
  • bon
    #2012
    Kipróbáltam youtube videóval. Metro IE10-nél amig böngészek vele akár msáik fülön futt a youtube videó. De ha átváltok másik alkalmazásra rögtön megáll. Desktop-os IE10-nél minden a megszokot módon műkődik, bármilyen alkalmazást futtatok megy tovább a videó.
    Metro IE10 esetén a letöltések futnak a háttérben is.
  • KranaZoli #2011
    Most nem vagyok a Win8-as notim közelében, de majd IE10-ben kipróbálom ezt, hogy ott hogyan működik ha elindítok egy YT lejátszási listát, majd elindítok vagy egy másik appot; vagy vmi egyéb nem metro-s alkalmazást.

    PS:

    Úgy emléxem ilyen számláló megállással Win7 és Fox esetében is mintha találkoztam volna. Nem sokszor, 1x; 2x-er max.
  • bon
    #2010
    Én úgy vettem észre, hogy a alkalmazások hibernálása nem mindegyik programra igaz. IE10 esetében weboldala válogatja, hogy háttérbe kerülve folytatodik e a futtása. Találkoztam több olyan oldallal ahol pl. egy visszaszámláló megáll ha átváltok másik füllre.
  • KranaZoli #2009
    Lenne egy kérdésem a korábban említett metro-s alkalmazások hibernálásával kapcsolatban.

    IE10-et nem próbáltam.

    Ha, később, majd kijön egy metro-s Fox és abban elindítok pl. egy YT kedvencek listát zenehallgatás jelleggel, de átváltok a metro-s Fox-ról más appra, vagy egyéb desktop-os alkalmazásra, akkor megáll a zenehallgatás a böngészőben?!
  • KranaZoli #2008
  • bon
    #2007
    Elérhetők az e havi frissítések jó telepítést!
  • aate
    #2006
    Igen volt ilyen.
  • Jim Morrison
    #2005
    Már másodszor volt úgy (kttőből), hogy alvó mód után nem tudtam használni a billentyűzetet. Másnak is van ilyen probllémája?
  • aate
    #2004
    Megjelent a Metro Google Chrome itt letölthető . Sajnos csak alapértelmezettként használható,meg a könyvjelzőket nem tűzi ki.
  • lotsopa
    #2003
    Amúgy, Windows 8, Internet Explorer 10 és Media Player 12 nagyon jól sikerült. Nekem tetszik mindegyik, jól használható. Ami tény hogy gyorsak és kevés memóriát használnak, jó hármas. (zene lejátszására nem használom a MP 12-t, arra Winamp 5.623)
  • lotsopa
    #2002
    Parancsikon nyilak megjelenítésének megszüntetése: regedit-HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile-IsShortcut (String)bejegyzés törlése, majd újraindítás/kijelentkezés/explorer.exe restart.
  • MerlinW
    #2001
    Én W7-en létrehoztam 1 mappát a tálcán és abban vannak a linkek. Így jobb klikk és ott van minden, az asztal üres.
  • Pupuci
    #2000
    Nem sok ikon van az asztalomon barátom.
    FSX, DCS, a TIR indító ikonja, ilyenek.
    De még ha tele is lenne, ahoz sem sok közöd lenne, ugye.
  • [HUN]FaTaL
    #1999
    Van még ember aki a kereső helyett ikonokkal rakosgatja tele az asztalát?:D
  • bon
    #1998
    Engem pl. nem zavarnak az kis nyilag, igaz minimális ikon van az asztalomon, Windows 8-on meg pláne. Leginkább a metro-n vannak kirakva a programok.
  • LeonSilver
    #1997
    Nekem is szinte az első mozzanat, hogy valami szoftverrel leszedem a nyilat az ikonról. Nagyon utálom.. de ezek szerint nem vagyok egyedül. Ennek örülök :)
  • Pupuci
    #1996
    lol
    Azért az eddigi oprendszerekben valahogy sikerült.
    Persze nem a mikroszoftbak köszönhető, hogy a nyilak az elsők között tünnek el az ikonjaimról. Csak jólenne már külön szoftver nélkül is ez a fícsör.
  • tmp
    #1995
    és akkor hogy különbözteted meg a parancsikont a rendes fájltól?
  • Pupuci
    #1994
    A parancsikonokon ezt az idióta nyilat elfelejthetné már a mikroszoft.. (szvsz természetesen)
  • bon
    #1993
    Hálókártya drkiver csere.
  • Tails
    #1992
    Sziasztok, tegnap felraktam a windows 8 release preview-et, de egy olyan problémába ütköztem hogy nem tudok felcsatlakozni az internetre. A consumer previewben ez még működött, ott szimplán csak az internet kapcsolatmegosztás nem ment, attól függetlenenül hogy ezt minden probléma nélkül be tudtam neki állítani.

    A probléma viszont most az, bemegyek az internetkapcsolatokba létrehozok egy új kapcsolatot (branboard connection), sikerül neki becsatlakoznia de amikor teszteli a kapcsoltatot, már nincs is időm rányomni a skippre, eltorzul a képernyő, (mint a filmekben), kiírja hogy hibát talált lementi az adatokat későbbi elküldésre, és aztán automatikusan újraindítja a gépet. Erre van valami megoldás vagy hotfix ?
  • mtibee
    #1991
    CAPS LOCK.
  • bon
    #1990
    Kollégám és én is tévedtem. felbontás függő is a csempék száma. 1680x1050-es felbontásnál 6 csempe van oszloponként.
  • o0Gomboc0o
    #1989
    Üdv. Valakinek volt problémája az ATI win8 driverrel ? Nekem mobility hd 5145 van és mikor telpítem a speckó win8 as drivert csak valami sdk rak fel, meg valami catalyst help nemtudom mit. Nem rakja fel a kártya drivert. CS sem indul csak soft módban meg más gamekben is elvan csúszva minden.
    A device managerben meg ATI Mobility Radeon HD 4500 Serties ( Engineering Sample - WDDM v1.1). Amugy 64 bites. Hogy tudnám felerőltetni a win7 drivert vagy akármit csak menjen :D
  • KranaZoli #1988
    Formázd le vmelyiket.
  • SgtChris
    #1987
    Kösziiii...na már csak egy partíciót kéne kiürítenem neki... :-((((
  • bon
    #1986
    1. igen lehet.
    2. úgyanolyan gyors