8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #2065
    Én tablet-re tippelek.
  • aate
    #2064
    Canouna szerint a hír a Windows 8 felhasználókat fogja érinteni. Link
  • bon
    #2063
    linkEsetleges felvásárlás:
  • aate
    #2062
    Microsoft Ma este egy rejtélyes bejelentést fog tenni! Minden oldalon mennek a találgatások. Egy új Tablet, xbox, egy új felvásárlás, esetleg egy fontos újítás a Windows 8-ban ? Nagyon titkolóznak, sajnos csak holnap tudjuk meg az idő eltolódás végett. > 6:30PM on Monday, June 18th >>> 12:30AM - Paris (June 19th)
  • massaf
    #2061
    Hát igazából a winchester féltem......Minden fent van.Letiltottam a 4 magból 3-mat és csak egy dolgozik .igy még nem fagyott le bár nem is nagyon nyüstölöm.Másnak nem jeletkezett ilyen probléma?
  • bon
    #2060
    Nem fogod kinyírni a gépet. Inkább nézd meg az Eszközkezelőt, hogy minden driver fent van e a gépen, ha nem próbálj meg ráfrissíteni.
  • massaf
    #2059
    Sziasztok!Tegnap feltettem a release preview-et és nagyon jó volt,de aztán történt valami és teljesen random modon lefagy a gép.Az egeret tudom mozgatni de sehova nem lehet klikelni,csak a reset gomb segít.van erre valami megoldás vagy tegyem vissza a win7-et?mert ugye igy hamar kinyirnám a gépet........

    Előre is köszönöm!
  • bon
    #2058
    Gond nélkül települni kellene, nálam is fent van (Office 2010 professional sp1 van telepítve). Milyen hibát ír?
  • lotsopa
    #2057
    Nem akar feltelepülni a régi office-om a windows 8 RP-re. Win7, win8 cp alatt jól működött, kompatibilitási beállításokkal sem tudtam feltelepíteni. Office 2010 Professional.
  • DarkSector
    #2056
    Akkor bocs azt hittem ugyanaz mint nálam.
  • DarkSector
    #2055
    Mert volt ilyen...és nem mindegyik IDE-nél gáz, hanem csak néhány réginél...nekem is ezt dobja ki.
  • littleNorbi
    #2054
    Kösz, megpróbálom a RR-t!
  • bon
    #2053
    Elsőnek töltsd le ar RP-t és írd ki lassan. De itt van még néhány javaslatt a Microsoft-tól: link

    pl. távolíts el minden nem szükséges eszközt a gépből.
  • littleNorbi
    #2052
    Bocs, de SATA hard-jaim vannak...
  • KranaZoli #2051
    New avast! 7 beta (7.0.1442)

    This program update contains the following major features:
    * Changes in the autosandbox module
    * Improvements in Remote Assistance (support for UAC prompts etc)
    * Improvements in SafeZone (protection against kernel-mode keyloggers; Updated SafeZone Browser; clipboard sharing, etc.)
    * Outlook plugin redesign
    * Opera support in WebRep
    * SiteCorrect module for the detection of unwanted websites
    * Windows 8 compatibility updates

    Known issues:
    * Autosandbox still not completely finished
    * Outlook plugin is not running correctly when you have more than 1 active account
    * Windows 8 compatibility still experimental
    * Problems with sandboxing of IE8 on Windows 7
    * No translations have been updated so far, so all new items are in English

    Kipróbálom. :)
  • Blum
    #2050
    Ezt te megis mibol allapitottad meg?
    Egyebkent is hulyeseg amit mondasz,mert nalam egy regi IDE vinyorol fut a Win7.
  • DarkSector
    #2049
    A vinyódat nem kezeli a win7.
    Régi IDE winyó példának ....

    Tegyél fel XP-t vagy venni kell Sata vinyót.
  • bon
    #2048
    Én inkább RP-t telepítenék és Pendrive-ról.
  • littleNorbi
    #2047
    Elkezdtem telepíteni a Consumer Preview verziót, és ez az üzenet fogadott 2 számítógépen is. Mi ilyenkor a teendő?

  • Laza
    #2046
    Win7? Mo-n nagy bankok és egyéb multik is mind XP-t használnak. Max ahol mostanában van nagyobb mennyiségű új gép beruházás, ott vesznek hozzá 7-est.
    Az üzleti szférában kétlem, hogy hamarosan áttérnének Win8-ra ... főleg ezzel a felülettel :)
    A normál desktopot sem véletlenül hagyták benne ... szvsz kevés cég vette volna meg a kizárólag a Metroval. De még a desktop felület is hagy maga után kívánnivalót.
  • KranaZoli #2045
    Köszi!
  • Newfronter
    #2044
    Én már felraktam. Firefoxnál pl. már nem bugzik az UI, és normálisan működik minden, mint Win7-nél. :)
  • bon
    #2043
    Na ez jó hír, munka után telepítem is fel.
  • KranaZoli #2042
    GeForce 302.80 Driver Windows 8 64-bit

    Release Highlights

    This is a preview GeForce driver to be used only with the Microsoft Windows 8 Release Preview. This driver should not be used with Windows Vista or Windows 7.

    This driver offers full support for the new Windows 8 display driver model WDDM 1.2.

    GeForce 302.80 Driver Windows 8 32-bit

  • KranaZoli #2041
    Azt látod rosszul, hogy azt hiszed a cégek többsége már Seven-t használ. Szerintem inkább XP. Arról váltanak majd Seven-re, ha lejár az XP támogatása MS részéről. Aztán 7-ről meg váltanak majd olyan verzióra ami megállja a helyét üzleti vonalon is (de akár ez is sok-sok évbe telhet majd, ahogyan az XP is kihúzta sokáig a támogatási vonalat). Seven-ről egy vállalatnak sem éri meg miért Win8-ra váltania. (hidd el erre gondoltak azért MS-nél is. ;)
  • janihunk
    #2040
    Az biztos hogy bátor lépés, és amilyen szerencséjük van a végén jól jönnek ki belőle. Az egyetlen bibi ott lehet hogy üzleti ágon nemigazán látom értelmét lecserélni a win7-et 8-ra. És itt lehet a nagy bukás majd. Mer a nagy cégek akik megvették a win7 kitudja hány példányban azok nem hiszem hogy lefogják majd váltan é beruházni a 8-ra csak a metro strat miatt. Oké hogy gyorsabb a rendszer, de akkor sem lesz semmi motiváció. Igazából belegondolva nincs is égető szükség erre a rendszerre. De lehet hogy ezt csak én látom így.
  • KranaZoli #2039
    Úgy is felfoghatod a dolgot, hogy egy újszülöttnek minden új. Lesznek, akik majd csak most kapcsolódnak be a Windows világába. Nekik ez lesz a természetes. És ha(!) valóban rendelkeznek tablet-el; phone-al; akkor sokkal egyerűbb lesz Nekik használni és hozzászokni az ugyanolyan destop-os megjelenéshez is. Ok, ha nem is biztos - de talán.

    Ugyanakkor MS soha nem a szolidaritásáról volt híres. Kapod amit kapsz, ha nem tetszik használhatsz Linux-ot - meg kell nézni, hogy a sok anyázás ellenére hányan tértek át bármelyik Linux verzióra. Inkább anyázták tovább a Windows-t a kékhalálok miatt... Ez most sem lesz másképp, csak épp nem kell átszoknod, használod tovább a Seven-t. :)

    Én is sajnálom nagyon, hogy a régi úgy szabom egyénire a Windows-t ahogy akarom OS elképzelést "kukázzák".

    Sajnos sok embernek a PC = net (azon belül is az alja -> közösségi szájtok) és játék. Igen, a játékok már egyre jobban elmentek a csak gondolkodni ne kelljen ebben a rohanó világban típusba. Ugyanezt érzem Én is a Win8 esetében amit Te is írtál, hogy kihúzzák az ember lába alól a talajt az egységes megjelenés zászlaján.

    Nem az MS lesz az első aki rendelkezni fog asztali és tablet OS-el is, de amennyire Én tudom az első aki meglépi ezt az utat, hogy egységes legyen a megjelenés. Ezzel vagy nagyon melléfog; vagy bejön Nekik.

    PS:

    Akiknek bejön; tetszik; ... ez az új irány azt nem tudom, hogy valóban tetszik-é Nekik; vagy csak akarják, hogy tetsszen Nekik?!
  • janihunk
    #2038
    Na ez az, sajna ez is a casual réteg fele fejlődik ahogy a játékok is. Nem értem miért kell lebutítani a win8 at a papucsálatkák szintjére. Aki ott tart hogy max fészbuk meg saját gépet bírja megnyitna annak teljesen mind1 hogy hogy néz ki a rendszer. Aki meg "tapasztalt felhasználó" az meg szív a sok h@je miatt. Sajna az MS úgy gondolkodik hogy zsoltinak van tabbletje de a pc hez meg nem ért akkor nézzen már ki ugyan úgy hát ha jobban vágja majd a pc-t is.
  • KranaZoli #2037
    Egyetértek, de ez van.

    Vannak akik szerint most nagyon el fog húzni az MS ezzel a lépéssel; ill. ennek a 180 fokos fordulatai (vagy szkeptikusak) akik ellenkező véleményen vannak.

    Nem kell váltani, hidd el sokan nem is fognak.

    Az igazán jó biznisz az MS-nek az lenne, ha a tablet-ek tarolnának, de ehhez azért még lesz egy-két szava pl. Apple-nek is - akik már kicsit régebb óta mozognak a tablet-ek piacán. Hosszabb távon meg a fene sem tudja, de nyilván okkal csinálja az MS amit csinál. Meglátjuk mi lesz belőle.

    Nekem sajnos valóban olyan öszvér és skizofrén érzést tükröz a Win8, amikor a Win8-as notit használom.
  • Zsoltika 007
    #2036
    "De úgy látszik az azonos megjelenés felé mennek el az összes platform-on. Hosszú távon persze lehet, hogy ez lesz a nyerő." Értem én! Csak mégis miért nekem kelljen egy randa sz@r gui-t néznem, mert az adott os-t kiadják tabletre is? Miért én kössek kompromisszumot holott közöm nincs a tabletekhez? Ja és mindezt az én pénzemért cserébe?! Hagyjuk már...
  • lo9in
    #2035
    a nyilak a gördítősáv az X a teljes méret és tálcára tétel a file felirat a hdd szabad méret jelző csík soroljam ? annyi lesz még a véglegesbe hogy az ablakkeret is olyan lesz és már RP-ben is pl az aero peek alapból ki volt kapcsolva de még bent hagyták ;)
  • KranaZoli #2034
    Sokan gondolják így, csak épp M$ azt akarja Neked mondani, hogy az Aero felett eljárt az idő; ahogyan a Start menü felett is és az egész ablakos Windows felett. :) Hosszú évek óta ez lesz az első jelentősebb változtatás a Windows kinézetében, mely szakít a jól megszokott és bevált ablakos rendszerrel. Egyelőre amolyan öszvér formában még marad vmi a régiből. De úgy látszik az azonos megjelenés felé mennek el az összes platform-on. Hosszú távon persze lehet, hogy ez lesz a nyerő. Ha nem, akkor majd Win9-re visszaáll a történet abba a mederbe ahova kell. Egyelőre az a cél, hogy pl.: rendelkezel: Windows Phone; Windows tablet; Win8-as asztali gép akkor ugyanazt a megjelenést kapd mindegyik platformon. Az asztali gépet leszámítva a többire a metro-s felület a jobb - és majd meglátjuk mi lesz benne a next gen. XBox-ban is. ;) (tippelem, hogy a csempés felület)

    A 3rd party megoldásokkal az a problémám, hogy egy külön progi arra, hogy legyen majd alap deszktop + start menü ésatöbbi az annyival több hibalehetőség is egyben. Akkor marad a Win7; vagy valóban át kell szokni a Win8-ra teljes mértékben. XP-nél sem láttam értelmét a Seven-es felület ráerőszakolásának.
  • janihunk
    #2033
    Nem is látam még, hol van az aero helyet új felület az RP ben?
  • lo9in
    #2032
    a véglegesből veszik ki teljesen az aerot, megmondták hogy a RP-ben még csak félig lesz eltüntetve vagyis felváltva az új felülettel
  • janihunk
    #2031
    Jó persze nincs baj vele. Csak mióta én ismerem és használom a wint (win95 óta) ugyan úgy néz ki a start menü. Max megjelenítésbe lett szebb.
  • KranaZoli #2030
    Semmi probléma nincs a Win7 aero-s felületével és start menüjével, de pl. ez utóbbit érintőképernyős telefonon, vagy tablet-en nem lehet használni. Ami ott lesz az a fő csapásirány. Ennyi. Egységes legyen a megjelenés asztali win8-as; Windows phone-on; és tablet pc-n - főleg ha rendelkezel mind3 eszközzel.
  • Zsoltika 007
    #2029
    Nekem teljesen jó a win7 start menüje. Nem tudom gond volt vele. Elkezdtem gépelni a program nevét majd 2-3 karakter után nyomtam egy entert és elindította. Bár ez w8-nál is így maradt.
  • KranaZoli #2028
    "btw ha nincs aero akkor a tálca miért átlátszó?"

    Úgy látszik ez egy teljesen öntudat hasadásos OS lesz. Kicsit metro-s; kicsit nem; nem átlátszó de mégis. Olyan igazi kókányolás szagú az egész egyre jobban. Talán majd Win9-re el is tudják dönteni, hogy mit is akarnak majd a jövőben.
  • [HUN]FaTaL
    #2027
    Windows 3.1 rulez...
  • Armagedown
    #2026
    Ez ugye egy olyan rendszer , amit elsődlegesen tabletekre fejlesztettek ?
    Mivel veszik rá a gyártókat hogy a Windows RTt telepítsék, ne az Androidot , ami sok szempontból jobb ?(Költői kérdés )