8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • aate
    #2105
    Ha jól értelmeztem akkor a Windows 8 és Windows phone közös alkalmazásokat is kezelnek majd. Windows Phone 8 asztali Windows kernelen! Link Ez sokat dob majd a win 8 bevezetésén is.
  • Zsoltika 007
    #2104
    Jaja!
  • Jim Morrison
    #2103
    Már többször feltűnt, hogy zindexre felkerülnek olyan dolgok, amiket 1-2 órával azelőtt itt sg n láttam. Ez sem véletlen :c
  • skinnyman
    #2102
    Nem az hogy az újjal érintésre nem reagált, hanem konkrétan semmire nem, teljesen csontra fagyott. Látszik hogy idegesen nyomogatja többször aztán egyszer csak feladja és kicseréli :)
  • MerlinW
    #2101
    Na ja. Mondjuk 12.04 talán az első Ubi amivel nem volt semmi különösebb probléma kiadás után:)
  • kifli
    #2100
    Nem kell a betat szidni, elég kiadás után egyből feltenni 1-1 ubuntut és mehet is a szitkozódás egy pár hétig :D
  • Newfronter
    #2099
    Van ilyen bug a mostani buildekben. De RTM-re szerintem tuti javítják. :)
    Ennyi erővel bármelyik linux beta verzióját szidhatnád tőből.
  • wollnerd #2098
    Bizony! Még mindenkinek emlékezetes a 1998 április 20.-a? :D

    :D
  • wollnerd #2097
    Jól láttam hogy vmiért nem reagált a újjal a kattintásra és ezért cserélte az új "generációs" PC-t? :D
  • kifli
    #2096
    nem véletlen nem jelent még meg a cucc :)


    Amúgy ms konferencián az lenne a szokatlan, ha minden rendben menne :D
  • KaBuTo666
    #2095
    jól kezelte a dolgot... :D
  • skinnyman
    #2094
    Ez mondjuk kicsit gázos :)
  • Newfronter
    #2093
    Na és mégis mit lopott az MS????
    Ezt már senki sem tudja megmondani... látszik hogy az egész trollkodás azoktól, akik ezt állítják.
  • skinnyman
    #2092
  • bon
    #2091
    Inkább ez a cikk, részletesebb: link
  • kifli
    #2090
    Az Inteles készülék 13,5mm vastag (összehasonlítás képpen: iPad 3 – 9,4mm), súlya 862 gramm (iPad 3 – 652 gramm) és lesz benne USB 3 port is. Háttértár vagy 64 giga, vagy 128 giga (iPad 3 – max 64). Ehhez a változathoz lehet még ceruzát is kapni, ami hozzáragad majd a táblához (iPad 3 – soha a büdös életben). Az ARM-os viszont egy az egyben iPad 3 versenytárs a specifikációkat illetően: 9,3mm, 676gr, 32/64GB, no USB3


    Fullos magyar cikk ITT
  • Newfronter
    #2089
    Van Microsoft üzlet itthon, igaz nem Store a neve, hanem Microsoft Világ. Lehet hogy itt, majd lehet kapni. De szerintem online rendelni biztos lehet nekünk is.
    Nem hinném, hogy ez miatt kellene majd aggódnunk. :)
    Egyelőre pénzem nincs meg hozzá.

    A Store-al kapcsolatban jó előérzetem van, mert a Surface bejelentése szerintem meghozza az app fejlesztők kedvét is, bíznak benne hogy a jó hardver miatt nagyobb eladások lesznek, így az alkalmazásukat is többen veszik meg. :)
    Legutóbb belekukkantottam a Store-ba, és már egyre több alkalmazás van. De kell neki idő, amíg beindul a Store, ez biztos.
  • aate
    #2088
    Természetesen tudom lesz majd jobb app is de jelenlegi store nem igazán fejlődik. Vagy csak RC -alatt nem elérhető még a rendes változat. Az RC-t én mindig majdnem kész verziónak értelmezem azért vártam többet. Így elég nehéz meggyőzni a felhasználókat. 3G is lehetne a surface-ban. De a Notebookokban sincs. Államokban meg a free WiFi több helyen elérhető. Másra meg még nem igazán gondoltak....Bejelentés szerint Surfacet a Microsoft Store helyszíneken lehet majd kapni, nálunk még az sincsen. Akksi élettartalmáról meg az áráról is írhattak volna valamit.
  • Newfronter
    #2087
    Nem vagyok formában: Tehát natív mobilnetezési lehetőség. (Modem)
    Szívesen használnám pl. a 3G-t.
    Oké, ott az USB, de ha már egy szinte 2013-as tabletem van, olyan jó lenne használni a mobilnetet is rajta a város szélén ücsörögve egy padon.
  • Newfronter
    #2086
    Ez lemaradt:
    Viszont furcsállom, hogy a Surface-ben nem lesz akkor mobilnet? :O Kár lenne érte...
  • Newfronter
    #2085
    Fordítva látom, meg más szemszögből. Metrós appok azok frissülnek, fejlődnek. Ezen ne is akadj fenn, itt nem úgy lesz, hogy amit látsz metrós appot az olyan lesz 2 év múlva is. Akár hetenként jöhet ki egy alkalmazáshoz frissítés, akár több nagyobb rendű is.
    Maga az intéző ribbonja meg rendben van szerintem, de majd ha lesz egy tablet/notebook amin ki lehet próbálni, akkor alkotok róla véleményt.
  • aate
    #2084
    Átnéztem én is. A mail az egyáltalán nem tetszik igaz asztali levelezőből indulok ki alapból. A közösségi alkalmazások meg szinte használhatatlanok a metro felületen. A Metro mint külső felület és ötlet tetszik, a live funkciók bejönnek csak mikor rákattintok nem azt kapom amit várok. PL: kapcsolat csempe bejegyzés frissítés érkezik rákatt elolvasom-ha szerencsém van éppen a friss jelenik meg de mikor kilépek továbbra is ott marad mint új bejegyzés ez így zavaró. A CP-ben eltűnt és nem jelezte ,,olvasatlannak " Üzenet app meg egyszerűen pocsék. A naptár sem az igazi turkálni kell a beállításaiban ha valamit bejelölök akkor az jól jelenjen meg és időben. A deskotop intézőjét is javíthatnák hogy a ribon érintő képernyős legyen - nagyobb ikonok. Tudom még nincs kész de remélem nem marad ilyen! Így marad akkor tableten sem kell, pedig a Surface hardveresen jó lett. A metrot is meglehet szokni. De a szoftveren még van mit csiszolni.
  • bon
    #2083
    Appok a CP-hez képest sokat fejlődtek, sőt ajánlott a settings menüpontot átböngészése, mert alkalmazásonként eltérő lehetőségeket rejt és pl. mail-nél ott találtam meg a korábban általam hiányolt lehetőségek egy részét.
  • aate
    #2082
    Hát nem tudom...egyik app sem jön be felületre sem tudásra.Csempékkel semmi bajom de a működésükön még van mit csiszolni pláne ha asztali gépre is erőltetik.
  • bon
    #2081
    Tabletre tökéletes, már telefonon is jól üzemel a metro, pedig az még egyszerűbb egyenlőre, de 20.-án már a Windows Phone tulajok is okosabbak lesznek wp8 téren.
  • aate
    #2080
    Csak a metros felületre is rágyúrhatnának már, mert ez ami most van szinte semmit sem ér !Hiába jó a hardver ha pocsék a rendszer.
  • kifli
    #2079
    jaja, fincsi a cucc. Bár valószínűleg nem lesz valami olcsó...
  • bon
    #2078
    Az Inteles-t beválalnám a Touch Cover billentyűzettel együtt.
  • GregSB
    #2077
  • Zsoltika 007
    #2076
    Az armos lehet. De az i5-ös az tuti lesz annyi.
  • gosumofo
    #2075
    azt mondták hogy a pro változat (amiben nem csak a metro felület lesz) ultrabook kategóriás gépekkel lesz 1 áron, nem a gagyi tabletekkel versenyeznek.. na meg maga a win8 is kiteszi egy ipad árának a felét :D
  • GregSB
    #2074
    Szerintem nem lesz lényegesen drágább az iPad-nél (140e Ft az alapmodellért), különben lehúzhatják a WC-n...
  • GregSB
    #2073
    Hivatalosan még nem jelentettek be árat, szal nem tudom honnan veszitek ezt a 3-400ezret.
  • bon
    #2072
    Esetleg sérült a telepítő. Ja és a jobb egérgomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval telepíteném az office-t.
  • gosumofo
    #2071
    de a szerezd meg hát mind szivárványos billentyűzeteket használnám csempeként a szarólyuk körül
  • kifli
    #2070
    ára kicsit sok, de amúgy kéne :D

    iconia tab w500 lehetne alternatíva. De az meg vastag, meg a bill hozzá nagy, akkor inkább egy olcsó netbook.

    Btw szerintem nem te vagy a célközönség, ha csak szarás közben használnád, ott eleve semmi értelme a kitámasztónak :D


    A színekből ítélve, én egyébként arra tippelek, hogy nokiával lett ez közösen megalkotva. Legalábbis lumia telefonoknak van ilyen kék színe, mint a billnek pl. (bár lehet a nokia vette az ms-től ezt a színt :))
  • gosumofo
    #2069
    hát mindig is szerettem volna 3-400000 forintért szarás közben olvasni az sg-t HORDOZHATÓ WINDOWS PÉCÉN BAZZE, megyek veszek egy sátrat és kiállok a kisszalontai microsoft bolt elé hogy első lehessek
  • kifli
    #2068
    CIKK (press release-ben elég pontos infókkal )
    Termékről kis videó és leírás
    surface.com

    16:9
    full USB 2.0
    full vapormagnesium case
    1.5 lbs (675 grams)
    10.6-inch
    Corning Gorilla Glass 2.0
    Cover is 3mm, magnetic edge for attaching
    Core i5 Ivy Bridge processor in the W8 Surface
    600 dpi Has "perimeter venting" for keeping the PC cool. Does not require a hovercraft fan to cool down
    GPU that has double the processing power.
    Lehet "tollal" és újjal is használni. van rá külön külön érintő képernyő profil.
    1920*1080
    októberben várható (nem hivatalos ms forrás)
    Seven layers in Touch Cover, pressed to 3mm thick
    Surface for Windows 8 Pro is comparable to Ultrabook PCs
    hdmi és display port


    csütörtökön wp8 bejelentés





    borítóba épített bill







  • gosumofo
    #2067


    meg kell lovagolni a hasztalan szar ami mindenkinek kell bizniszt :)
  • lotsopa
    #2066
    Hiányzik neki fájl, nem találja telepítésnél. Pedig már 80%-nál járhat, a loading csík szépen, lassan elkezd vissza menni és error. (amikor valamilyen access fájl nem talált úgy próbáltam újra telepíteni hogy a listából kivettem az accesst, hogy ne települjön, akkor meg más Baja volt, mast nem talált. Pedig nem módosítottam a telepítőt, nem töröltem bele, nincs vírusom)