8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • lotsopa
    #2185
    #2177 #2178
    Érdekes, mert flash van. (az integrálva van a böngészőbe)
    De azért annyit megtehettek volna hogy kiírja az ablak hogy mi a helyzet, nem azt hogy nincs telepítve.
  • dragon11
    #2184
    Kösz srácok!

    Kár, hogy nem fog menni magyarul a beszédfelismerés.. nagyon nagy lett volna begépeltetni magyarul a dolgokat..:)
  • bon
    #2183
    Pénzen múlik, meg éri e magyar nyelvre lefejleszteni a beszédfelismerést a Microsoft-nak. A válasz nem.
  • lotsopa
    #2182
    Programozókon múlik. Az angol nyelvi változatnak is van egy tanulási folyamata, amikor megtanulja a te saját beszéded milyenségét, felismeri a kiejtésed, hangszíned. Szóval nem lenne nagy munka.
  • kifli
    #2181
    sooon
  • bon
    #2180
    magyar nyelvet nem fogja felismerni, amúgy csak megjegyzés képpen, hogy beszédfelismerés nem újkeletű dolog, Office 2003 is támogatta már.

    Megjelenés a pletykák szerint Júlus vége.
  • dragon11
    #2179
    Az menő lehet. Vajon a magyar nyelvet fel fogja-e ismerni, vagy esély sincs rá ?:D:)

    Egyébként bocs a már sokszor megkérdezett kérdést, de szerintetek kb. mikorra várható a hivatalos megjelenés ?
  • bon
    #2178
    Metro-s ie10-ben nincs bővítmény kezelés így java sincs.
  • [HUN]FaTaL
    #2177
    Nem fog működni, a metros IEben nincsenek pluginok.
  • lotsopa
    #2176
    Nem találtam IE 10 témát, ezért ide írom. Java problémáim vannak a metros IE-vel. Telepítettem, de így sem veszi észre hogy fent van. :S ( desktop verzió jó )
  • lotsopa
    #2175
    Windows 8 hangvezérlését most próbáltam ki, egyelőre nagyon tetszik, csak hát ugye az angol nyelvtudásom hiányosságai miatt még nem helyettesíti teljes mértékben az egér és a billentyűzet használatát. Természetesen nagy mennyiségű szöveg bevitelére fizikai billetyűzet való, tudom.
    Akinek van beépített, vagy külső mikrofonja annak ajánlom hogy tegyen egy próbát. Control Panel --> Speech Recognition.
  • bon
    #2174
    Gyorsan le is töltöttem.
  • KranaZoli #2173
    Nvidia GeForce driver Windows 8-hoz, WHQL minősítéssel

    "Az új driver a kiadási megjegyzések alapján nem kínál teljesítménynövekedéseket, mindössze a 302-es verziószámú eszközillesztő program WHQL minősítéssel ellátott kiadásának tekinthető. A dokumentum szerint a GeForce 302.82 WHQL esetében összesen annyi újításra számíthatunk, hogy a friss kiadás immár támogatja a sztereoszkopikus 3D eljárás Windows 8-as megvalósítását."
  • Zsoltika 007
    #2172
    Meg a többi birkának aki el se olvasta rendesen hogy miről volt szó...
  • Zsoltika 007
    #2171
    Nem mondtam sehol hogy nincs megvásárolva... Csak ha beszélek valamiről hogy ez vagy az nem megfelelően lett kivitelezve akkor hogy jön a képbe hogy megvásároltam-e? Tipikus nem tudok mit mondani rá ezért elkezdek belekötni egy teljesen más dolgon jó magyar mentalitás szerint. Ezúton is gratulálok neki hozzá....
  • kifli
    #2170
  • MerlinW
    #2169
    A boot-lás. Aztán annyi:)
  • Rage47
    #2168
    gyorsabb
  • dragon11
    #2167
    Egy bugyuta kérdés: miben lesz jobb ez, a 7-től ?
  • MerlinW
    #2166
    Nos, azt hiszem mindent leírtak helyettem a fórumtársak. Én már csak a "Mélyedj magadba" és az "Okosabb maradtál volna, ha csendben maradsz":) közhelyekkel szolgálhatok.
  • LeonSilver
    #2165
    Milyen érveket keressen? Pénzbe kerül, használod ergo vedd meg. Vagy dolgozz ingyé' a munkahelyeden Te is.
  • TARTYOM
    #2164
    Mint nap, mint nap.
  • KranaZoli #2163
    Igen. (A második felére a kérdésednek)
  • kifli
    #2162
    érv kell ahhoz, hogy kifizesd azt ami pénzbe kerül?


    De itt egy érv: Fizesd ki azt, amit használsz nap mint nap.
  • TARTYOM
    #2161
    Majd lehet frissíteni a végleges verzióra vagy ez csak az agymenésem ?
  • Zsoltika 007
    #2160
    "Ja, hogy eddig nem vásároltál OS-t? Nos, innentől egyéni szoc-prob"
    Keress érveket! Ne vergődj!
  • Zsoltika 007
    #2159
    Nézd meg mennyit kérnek a konkurens oprendszerekért mostanában. (pl OS X mennyi is?) Még az upgrade ár is egy vicc :)
  • Jim Morrison
    #2158
    Tegnap megint felbaszta az agyam... Jó nem léptem ki minden programból és úgy nyomtam meg a Shut down gombot, de könyörgöm miért nem lép ki belőle és kapcsol ki? 2 ÓRA után mikor visszajöttem a géphez vettem észre hogy még mindig megy. azt hittem hülyét kapok. Legalább öt perc után kapcsolni ki alapból. Most megint registryben állítsam be hogy max 5mp ig várakozzon?
  • aate
    #2157
    Windows 8 közvetlenül a Desktop indítása.
  • MerlinW
    #2156
    Nem kerül egy vagyonba, ha megvetted a Win7-et, vagy a Vista-t. Vista, W7 sem került vagyonba, ha megvetted előtte az XP-t. Ja, hogy eddig nem vásároltál OS-t? Nos, innentől egyéni szoc-prob,

    Félreértések elkerülése végett, nem piszkálok senkit azért, mert nem vásárol OS-t. Azt piszkálom aki nem veszi és emellett erre fogja a hülyeségeit.
    Én Win 98 óta veszem az Windows-t, és ha 20k-val (nincs annyi általában) számolunk verziófrissítésenként, akkor az 2 évre vetítve kevesebb, mint napi 25 Forint.
  • bon
    #2155
    Munkahelyi hálózatban (tartoményban) is erősen tiltakozik a Rendszergazda fiók ellen, gyakorlatilag használhatatlan. Biztonsági okokra gondolok.
  • [HUN]FaTaL
    #2154
    Nem kell admin fiók, lehúzod az uacot és kész. Bár nem tudom, hogy itt a csempékkel, akkor mi a helyzet.
  • Solt
    #2153
    No elkezdtem én is ismerkedni vele... kicsit fura, de elsőre nekem bejön! :) Ami viszont nem tetszik, hogy az adminisztrátor aktiválásával nem tudom használni a "csempéket" vagy mik azok... ez elég kiábrándító! :S A 7-nél mindig első dolgom volt, hogy átvettem az irányítást... :S
  • bon
    #2152
    Egy pletyka szerint Július végére elkészülhet a végleges Windows 8.
  • KranaZoli #2151
    Én most nem az XP-re gondoltam, hanem a Seven start menüjére. Ezen még lehetett volna finomítani, hogy még jobb legyen de szerintem a start menüs megoldás sokkal felhasználóbarátabb mindennél. Én speciel a keresőt nem használom. Márcsak azért sem, mert szeretek minél több dolgot egérrel elintézni. Seven-ben a gyakran használt alkalmazások ott vannak a start menüben egymás alatt, ugyebár. Ennek a listának lehet növelni a méretét, ill. párat pin-elek is a start menübe, ennyi. Így se asztalon, se tálcán nincsenek ikonok (nem mintha problémám lenne azzal, ha vki telepakolja ezeket ikonokkal - Én jobb szeretem így). Amit naponta használok 2 egérkattintás. Start menüt szinte soha nem nyitom ki (alkalmazások; programok)... Bon hasonlította az XP-hez a Seven start menüjét, ami igaz is, csak épp azóta fejlődött egy kicsit. A 7-es start menün kellett volna finomítani és okosítani, nem elhagyni.
  • bon
    #2150
    Win+f és a win+w keres a telepített alkalmazások (nem csak a metro-s) között is a lentebb leírt funkciók mellett, így olyan mint a Windows 7 keresője.
  • [HUN]FaTaL
    #2149
    Látom nem érted a problémát.

    Desktopon vagy ->Windows gomb mint a régi start menühöz a kereső -> gépeld be internet explorer -> enter és a metrós szart indítja, holott a desktopról kerestem és nem vagyok kiváncsi a butított szar appokra. Ez a baj vele, tehát nem, nem váltja ki a régi start menü keresőjét és később mégtöbb probléma lesz, mert több appnak lesz metros verziója is (amik gondolom egyszerre fognak települni a desktop verzióval).

    Lehet, hogy van erre beállítás, de én nem találtam. Ha nincs, akkor viszont jó lenne a végleges verzióban, de tuti, hogy nem lesz. Majd rájönnek, hogy attól, hogy az összes platformon erőltetik a metrot, nem lesz nagyobb részesedésük a mobil piacon.
  • bon
    #2148
    Több dolog miatt se rohantak, első időkben nem nagyon volt reklám, na meg a készülék se olcsó.

    Amúgy nem tudom miért baj a metro-s keresővel, minden megtalálható vele. Találatra kattitva meg úgy is a társított alkalamzást indítja, ami nagy valószínűséggel nem metro-s nálad.

    Néhány kombináció:
    Windows gomb + Q - alkalmazások keresése
    Windows gomb + W - keresés a beállítások között
    Windows gomb + F - fájlok keresése

    De az Intézőben is van kereső azt is lehet használni.
  • [HUN]FaTaL
    #2147
    Én a keresőről beszélek. Desktopról start gomb -> kereső és a metrós szart indítja pl. számológépből, ieből.

    #2145: Ehhez képest a felhasználók nem rohantak azonnal pl. wp7es telefont venni, még a bada is megelőzi részesedésben.
  • bon
    #2146
    Mint írtad van script rá, de én is belinkelhetek egy megoldás ha az megkönnyíti az életed: link