8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Krisztiam #2225
    én soha nem fogom felrakni a windows 8-at.. olyan bukás lesz, mint a Vista volt anno, nekem ez a metro felület unszimpatikus és a Start menü eltüntetéséről ne is beszéljünk..
  • kifli
    #2224
    Ez sem tűnik rossznak.
  • MerlinW
    #2223
    Én erre költöttem rá tavaly a gatyámat:). Kell a fejtágítás MS téren is, mert sok majom használja:)
  • kifli
    #2222
    egy forintomba nem fájt, és még pólót is kaptam
  • Newfronter
    #2221
    Nem drága!
    Lehet jelentkezni annak, aki diák! :)
  • dragon11
    #2220
    Ennek a kártyának a kistesója került 50rupóba, mikor kijött, nem ez.. elég sz*ul esne, ha nem jönne hozzá driver.. Én bízom a dologban..
  • Blum
    #2219
    A fel karomat tennem ra,hogy meg HD3xxx-hez is lesz W8 driver. :D
  • bon
    #2218
    Tekintve, hogy két különböző gyártó készíti a vga-kat így ebben azért nem lennék annyira biztos. Ha véletlenül nem lesz driver akkor max Windows 7-es változattal lehet próbálkozni ott meg lehetnek gondok.
  • dragon11
    #2217
    8600gtstől azért csak jobb a 4870 :D:D:D
  • bon
    #2216
    Nem nyilatkoznék, amd vga-kat nem nagyon követem.
  • Blum
    #2215
    Ha 8600GTS-sel megy a CS 1.6 is,akkor 4870-nel sem lesz gond.
  • dragon11
    #2214
    Értem, kösz szépen.

    Szerinted mihamarabb szabaduljak meg ettől a HD 4870-től, vagy látsz rá valamennyi esélyt is, hogy W8 kompatibilis lesz ?

    Tervezek beruházni egyet, 2 gépre itthonra.. aztán szarul adná ki magát, ha nem menne semmi játék..
  • bon
    #2213
    Driver támogatásról a gyártó oldalán lehet tájékozódni.
    Nvidia vga driver már van whql-el, de hétvégén raktam fel X-fi beta hangkártya drivert is.
  • bon
    #2212
    Az info még nem megerősített, csak spekuláció. De a megszűnés is évek múlva történik meg.
    Amúgy x64 több memóriát kezel, 64bit-es alkalmazásokban gyorsabb, több memóriát képes adni egy-eyg folyamatnak mitn a 32bit-es. De tény ha vennék én is 64bit-es Windows vásárolnék (már ha a gépet képes futtatni).
  • bon
    #2211
    Honnét tudod, hogy lesz? tudtommal nem lesz egyik sem.

    Ami lesz már biztos:
    Windows 8 RT (kereskedelmi forgalomba nem lesz kapható)
    Windows 8
    Windows 8 Pro
    Windows 8 Enterpirse (csak mennyiségi licenszben lesz eléhető)
  • bon
    #2210
    Az már nem a Microsoft hibája vagy baja, most legalább már látszik, hogy van értelme a visszajelzéseknek.
  • Evin
    #2209
    Gondolom nem kis pénzbe is kerül.
  • dragon11
    #2208
    Egyébként előreláthatólag a driverek frissítését hogyan fogják megoldani w8 x64-re ?

    Nekem egy HD 4870em van, vajon lesz rá támogatottság?
    Nem lenne rossz gamelni is néhanapján..
  • dragon11
    #2207
    Köszi szépen. Ez pontosan mit jelent? Meg fog szűnni(W8-tól számítva) a 32bites támogatottság?:S

    Egyébként felvilágosítanátok, hogy az x64 miben jobb az x86-tól?:S
  • Puhos
    #2206
    Ha már venni akarsz akkor 64bites rendszer vegyél. 32bit vége!Otthonra szerintem elég egy sima HP is.
  • kifli
    #2205
    na elkezdődött m$ nyári suli. Délután állítólag fogok készíteni egy böngészőt :D
    Ami kicsit fura, hogy végig leginkább, tab szemszögből néztük a win8-at.
    Fejlesztői, és felhasználói szemmel, elég sok olyan dolog van a rendszerbe, ami kurvajó. Program fagyások száma nagyot fog esni, illetve az, hogy a háttérbeli folyamatok miatt ne válaszoljon az ui, az teljes mértékben eltávozik a rendszerből. (asszinkron programozás)
    régi start menü nem lesz visszahackelhető, mert kódszinten ki lett írtva.
    Fejlesztőknek könnyű dolguk lesz, illetve metro appok nagyon jól módosíthatóak. A natív hardverhez való hozzáférést is próbálják kiírtani, hogy minden keresztülmenjen winrt-n.
    Holnap jön winphone fejlesztés, aztán felhőzünk picit :)
  • dragon11
    #2204
    Valaki tud saccolni egy árat a sima 32bites Home-Premiumra ?
    Esetleg érdekel az Ultimate is, de sztem az fölös lenne otthonra, vagy nem ?

    2gépre kellene..
  • kifli
    #2203
    mindig azok a hangosak, akiknek nem tetszik valami. Meg élböl elutasítanak, minden változást, amiről aztán lehet kiderül, nem is olyan rossz. Há' me régen minden jobb vót
  • Zsoltika 007
    #2202
    Amit kb 100-ból 2 ember engedélyez.
  • bon
    #2201
    Az arányt te se ismered. Egyedül a Microsoft-nak van némi ismerete felhasználói visszajelzések alapján.
  • Zsoltika 007
    #2200
    Csak az arány nem mind1.
  • Newfronter
    #2199
    Mindig vannak olyanok, akiknek nem tetszik valami. :)
  • Zsoltika 007
    #2198
    Az a szánalmas hogy megmagyarázzák. Ha olyan über cool lenne és mindenki szeretné, akkor nem lenne szükség magyarázkodásra :) Ez is mutatja hogy ők is kapnak bőven negatív kritikát.
  • bon
    #2197
    Jól gondoltam a start menü megszűnésének okát: link
  • bon
    #2196
    Pletykák szerint júlus végére készül el a végleges változat. Letölthetőnek biztos letölthető lesz legális és nem legális úton is, pláne, hogy létezik netről telepíthető változata is a Windows 8-nak.
  • RYO21
    #2195
    RTM mikor lesz? Gondolom azt nemlehet majd úgy letölteni mint a többi beta verziót, ugye?
  • Rodman6
    #2194
    Már megoldottam. Nem a felbontással volt gond hanem alapból kinagyította a képet. A képernyőtartalom olvashatóságának javítása menüpontban tudtam normálisan beállítani mert 125%-on volt.
  • [HUN]FaTaL
    #2193
    Tegyél fel VGA drivert és állítsd be a felbontást.
  • Rodman6
    #2192
    Sziasztok, nemrég raktam fel a Windows 8 próbaverzióját és az lenne a problémám hogy néhol homályos a kép. Mint mikor egy fényképet kinagyítok kb olyanná válnak a betűk egykét telepítőnél, stb. Pedig a felbontás jól be van állítva.

    Néhány Windowsos szoftvernél is sokkal több helyet foglalnak a dolgok a képernyőn mint azelőtt, a betűk is nagyobbak. Mi miatt lehet ez a jelenség?
  • Apocalipto
    #2191
    +fav, amúgy nekem bejön. Win7-et is RC-től fogva használtam :)
  • bon
    #2190
    Játékokat és programokat is töltöttem már le, Játékkok közül 1 tetszett eddig.
  • lotsopa
    #2189
    Store-ból már töltöttetek le játékokat? Én most próbáltam ki kettőt a legjobban értékeltek között...
    Nekem egyáltalán nem tetszettek. :) Ennek ellenére maga a Store szerintem jó és használható.
  • aate
    #2188
    Olyanom még nem volt de metroa halál mindenféle színben -Lilla. kék, zöld már volt.
  • Jim Morrison
    #2187
    Na nekem meg volt az első kékhalálom. Sajnos nem olyan szép mint amilyet mutattak :( bár a nagy smiley egyezik.
  • bon
    #2186
    Flash se volt az elöző változatig, sőt csak bizonyos oldalakhoz van csak flash támogatás. Adobe és a Microsoft közös megegyezése miatt van csak. A Flash frissítéseket is a Microsoft biztosítja.