8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #2347
    "és a szolgáltatásokban nincs nagyságrendi fejlődés."

    Dehogynem, maximum nem használod.

    " most nyári szünet előtt kattant meg a merevlemez, és MINDENT elvesztettem róla. Úgyhogy talán érthető, hogy nem a Win7 a szivem csücske"
    Egy tönkrement hardverhez miköze van az OSnek?
  • olivaoil
    #2346
    "Egyszer kihagyod a hétvégi bulit és kész."
    Mi, milyen bulit? Ha lenne miből spórolni, már megtettem volna. Mind1, ez egyéni szoc-problémám. (Igaz, diákmunkán se voltam sose, de vagy a különóráim miatt, vagy mert akkor épp nem gondoltam, hogy szükség lesz zsebpénzre, mind1, ebbe most tényleg ne menjünk bele)

    Én szerintem nem trollkodtam, csak gúnyos voltam helyenként, amivel viszont nem vagyok egyedül itt a fórumon. Mert kicsit felhúztam magam a Win7-en. És igaz, hogy egyáltalán nem vagyok okosabb a microsoftnál, enm tudnék javítani a termékükön (de ugyebár a Microsoft nem éppen arról ismert, hogy ebben megkönnyítené a fejlesztők/hozzáértők dolgát), de azért józan paraszti eszem van hozzá, hogy sokaljam azt a 700 valahány MB-ot, miután az az előtti XP-hez kell 128 MB, és a szolgáltatásokban nincs nagyságrendi fejlődés.

    És bocs, hogy nehezem hiszem el hogy 2GB 2000 Ft, miután 2 évvel ezelőtt apukám vitte a szervízbe a laptopomat - mert az akkori 256 MB memória már tényleg kezdett kevésnek bizonyulni, és az, hogy azt a 256 MB-t kicseréljék 1 GB-ra, lett volna 10000 felett.

    Egyébként a retro gépre [köszönhetem azt volt informatikatanáromnak ] tényleg nem fogok azt rakni, mert ott aztán tényleg semmi sem indokolja, bár ez előtti tanévben az volt rajta, de ha az új laptopra rakok is, azt is csak csökkentett módban fogom használni akkor, amikor mind a 4 GB-ot szükséges elérnem, egyébként XP-t.

    Ja, és remélem XP-nél nem fogok hetente kékhalált kapni, aminek köszöhetően most nyári szünet előtt kattant meg a merevlemez, és MINDENT elvesztettem róla. Úgyhogy talán érthető, hogy nem a Win7 a szivem csücske és egy kicsit szkeptikus vagyok a Win8-al kapcsolatban.
  • [HUN]FaTaL
    #2345
    Jaja most cseréltem gépet, 8 giga 1600-as DDR3 volt 12000 forint (2x4GB KIT).
  • bon
    #2344
    Én néhány 10ezer-ért 12gb memóriát vettem számlával több mint másfél éve, de 4gb ddr3-as memória 6100ft, 4gb ddr2-es 12ezer, egyik összeg se néhány tizezer. A többi fajta memóriát nem írom, mert arra már nem érdemes költeni.
  • [HUN]FaTaL
    #2343
    Egyébként továbbra sem beszélt senki arról, hogy a régi gépekre új rendszert kéne telepíteni. De olvasd vissza az első hozzászólásod a témában, ami semmi más nem volt csak trollkodás.
  • [HUN]FaTaL
    #2342
    Milyen néhány tízezre? Nézz már körül mennyibe kerül a memória. Korszerű gépekben nem 2 gigabájt memória van, hanem 4-8 (16).

    "de nem, te abból mindenképp csak 3 GB látsz vissza, mert a Win7 azonnal lenyúl 1. De hogy miért??? - NA AZ AZ, amit nem láttam vissza a másfél év használat során."

    Talán 4 GB ramhoz 64 bites rendszert kéne telepíteni. 2GB RAM pedig kerül vagy 1500forintba. Egyszer kihagyod a hétvégi bulit és kész.
  • olivaoil
    #2341
    Kéne venni memóriát - mond ezt egy jól kereső embernek. Szerintem érthető, hogy egy gimnazistának nincs <csak> néhány tízezre memóriára. De ha lenne is, már nem sok laptopnál lehet csak úgy beépítgetni még valamit, ha úgy tartja kedvem, mint anno a 90'-es években PC-knél

    Mellesleg meg az, hogy "van pofája használni is azt", egy ideig persze hogy elmegy egy ideig, de 1 GB-nál már...? hát kérem?! én kérjek elnézést???
    Miközben a korszerű gépekben (a korszerűt nem úgy értem, hogy amit a TV2-n meg egyéb helyeken reklámoznak, hanem amit már a középosztály is tud venni) van 2 GB. Na és akkor mi jut az egyéb programokra?
    És neked tán nem lenne kicsit rossz érzés, hogy van egy jó drága laptopod amibe 4 GB memória is van elvileg, de nem, te abból mindenképp csak 3 GB látsz vissza, mert a Win7 azonnal lenyúl 1. De hogy miért??? - NA AZ AZ, amit nem láttam vissza a másfél év használat során.

    És igen "2 GB". Az emberek egy része, amelyik hajlamos a most reklámozott kütyüket azonnal megvenni és elavultnak kiáltani ki az az előttit, az szeret abba a hibába esni, hogy azt higgye, az emberek többségének is az van. Nem, sajna nem az van, és nem, sajna nem fejlődünk olyan gyorsan - bár szerintem gyorsabban fejlődnénk, ha a pénzéhség nem haladná túl a kellemességig tartó szükségleteket, enm lenne minden lobbi és nem semmisítenének meg több találmányt, mint amit meg is tartanak, mert az esetleg sérti egy bizonyos embercsoport már etikátlanságig fajuló pénzhajhászási érdekeit.
    Na mindegy, kicsit kikeltem magamból már és túlmentem a topikon, úgyhogy bocs, itt lezárom.
  • [HUN]FaTaL
    #2340
    Persze start menü alatt a win7re gondolok (és a vistara).
  • [HUN]FaTaL
    #2339
    Arról nem beszélve, hogyha kikapcsolod az átlátszóságot, akkor semmivel sem csilivilibb, mint az XP.

    Normális start menü, kereső, minialkalmazások stb.
  • [HUN]FaTaL
    #2338
    Utóbbi.

    Ha egy program igényel memóriát, akkor a rendszer felszabadít, ilyen egyszerű. Ez nem XP, más a memóriakezelése.
  • bon
    #2337
    Elavult mert, memória kezelése nem hatékony, wifi kezelése csapnivaló, javítások már csak a legfontosabbak készülnek, ha már azok se fognak elkészülni utána ki-be járkálnak a kártevők, hackerek a gépen (persze már most is). Energiagazdálkodása szintén őskövület.

    Régi gépre persze nem érdemes felrakni, de előtte is minimum futtatok egy rendszer ellenőrét egy erre a célra készült programmal, hogy megfelel e a követelményeknek a gép és egyből nincs driver gond.
    Munkahelyemen másfél hete kezdtünk el áttérni XP-ről (meg kellett várni a tanítás és a vizsgák végét) Windows 7-re és drasztikus a változás a Windows 7 javára. Pedig a gépeink jó része3-6 évesek, mégis érezhetően gyorsabb a gép.

    XP és Windows 7, 8 memória kezelését nincs értelme összehasonlítani, Windows 7, 8 lefoglalja magának a memóriát ezért is fogyaszt látszólag sokat (de amúgy is minek van memóriád ha mindig üres? Ennyi erővel ki is veheted a gépből), de ha kell, felszabadítja mindet úgy, hogy észre se veszed.
    Vista óta a szerinted csili-vili grafikát a vga számolja, nem a cpu mint xp esetében így ez szintén gyorsabb.
    Hordozható gép esetében már Windows 7 és 8 között érezhetően jobb az akku idő, nem beszélve egy XP-hez hasonlítva.
    Nem beszélve az indexelésről, automatikus törtezettség mentesítésről, beépített kémprogram és vírusirtó programról, directx-ről, jó tűfalról stb.
  • Blum
    #2336
    Kulon oda szoktak irni,hogy melyik op. rendszer alatt mennyi RAM-ot igenyel a jatek.

    Ugyhogy szerintem is az utobbi.
  • wollnerd #2335
    A játékokhoz is kell memória.
    Én csak abban szeretném felvilágosítani hogy ha a játék rendszer igényéhez azt írják hogy pl. 3 GB ram a minimum, azt úgy érti legalább annyi szabad, elérhető memória kell a játékhoz, vagy legalább ennyi RAM legyen telepítve a gépbe? Sztem az utóbbi.
  • Blum
    #2334
    Basszus,tenyleg
  • [HUN]FaTaL
    #2333
    De láma vagy, nem tudtad, hogy a memória az a gépnek az a része, amelynek üresnek kell lennie? :D
  • Blum
    #2332
    Kene venni memoriat,nem a memoriahasznalat miatt sirni...

    Ha van boven memoria a gepedben,akkor miert banod,hogy annak a szerencsetlen rendszernek meg pofaja is van hasznalni azt.
  • Blum
    #2331
    Gondolom nem velted meg feledezni a ket szep szemeddel,hogy ekezet nelkul irok.
  • dragon11
    #2330
    Ne haragudj már meg, de szerinted viccből adják ki az új rendszereket ?
    Viccből ölik bele a sok időt, pénzt, energiát ?

    Haladni kell a korral..

    A Windows 8 nagyon is gyors, jó oprendszer lesz. A metro felületet kellesz megszokni, ez Nekem is biztosan idő lesz.. de meghagyták a Desktopot is, így örülhetünk!
    Örüljünk, hogy egyáltalán meghagyták a desktopot..
  • [HUN]FaTaL
    #2329
    A memóriahasználatnak mi köze a sebességhez? Semmi. A win7-nek pedig másmilyen a memóriakezelése. Gondolom majd SSD-vel és 8 giga rammal is a 32 bites xp-t fogod nyúzni :D

    "(sőt, Win7 alatt nem egyszer voltak driver problémáim)."
    Senki nem mondta, hogy a 8 éves gépedre tegyél win7et.
  • olivaoil
    #2328
    "Szerintem megéri várni"
    Ugyan már, Microsoftnál?! ;)

    "Xp-t használni 2012-ben már hiba, elavult lassú oprendszer, szinte támogatás sincs rá."

    Ugyan már,
    elavult : 1. A Counter Strike még jobban elavult, mégis pécs iskolai gépeinek 3/4-én az megy lyukasórákban (lásd.: Babits, Leőwey, Nagy Lajos, Zipernowsky, stb.)
    2. Ugyanígy azért, mert fél év múlva "jobb" gépeket adnak ki, te akkor rögtön kidobnád azt a jelenlegit - bár a piac úgyis ebből él, úgyhogy mindig lesznek ilyen birkák.

    lassú: Tényleg?, miért, hogyan, mikor?
    Egy kis összehasonlítás : XP átlagban fogyaszt 105-128 MB memóriát, normál módban minden kellhető szolgáltatással, ha nem használok kifejezetten memóriaigényes nagy programot. Win7-nél (Home Basic nálam) ha minden szolgáltatást kikapcsolok amit csak tudom és csökkentett módban indítom, akkor is legalább 350 MB memóriát fogyaszt, de nálam az elején még úgy is sokszor 400-520 MB között ugrált. Normál módon meg jobb esetben (bekapcsolva a háttérszolgáltatásokat) kb. 760 MB memória van használatban, ha nem használok semmit, nomeg kb 3× annyi folyamatot látok a taskmgr-ben, mint XP esetén.
    Nos: 760 MB memóriahasználat [:Win7] ~ 6× 128 MB memóriahasználat [:XP]
    Használtam Win7-t kb. másfél évig, viszont én sosem érzékeltem (közel sem) a 6× jobb teljesítményt, vagy a 6× több szolgáltatást (sőt, Win7 alatt nem egyszer voltak driver problémáim).

    Kösz, de nekem ez nem éri meg. Az XP sem tökéletes, mert semmi sem az, de legalább még stabilnak mondható.

    És vajon pl. a Win8-nál mi lesz? 2 GB memóriahasználat csökkentett módban?? <ironia>

    Azt már ugye a Word 97 óta tudjuk, hogy exponenciálisan növelik a hardverkövetelményeket, ha törik, ha szakad.... ha ez minden optimalizálás mellőzésével sem megy, akkor meg trükközéshez és szemetek bekódolásához folyamodnak (lásd a fentebbi példánál - Word 97 Flipper).

    A Vistánál ez még hardverigényes csili-vili-grafika volt (hogy a hülyék tudjanak min gyönyörködni). A Windows 8-nál ez mi lesz? IDP.Generic.F807DBBB szervízfolyamatként?!?
  • dragon11
    #2327
    Már mért lenne az ?:D
  • TARTYOM
    #2326
    Íme egy botnet user :D
  • kazsmer
    #2325
    ironia - grat!
  • dragon11
    #2324
    Jó hallani!:)
  • Newfronter
    #2323
    Gyorsabb, már a Server is nagyon gyors, azt használom ,rengeteg feature meg role van bekapcsolva és így sem lassítja a gépem, olyan mintha egy kliens lenne fent. :)
  • dragon11
    #2322
    Kösz srácok.

    Szerintem megéri várni, ha tényleg jobb, gyorsabb lesz a 7-es tesójától!:)
  • [HUN]FaTaL
    #2321
    Lesz.

    Bár úgyis angolt fogok használni (ha nem maradok a win7-nél, majd kiderül mennyire tudom kikerülni a metrot)
  • bon
    #2320
    Én már az augusztus első hetében érkező RTM-ben is szeretnék látni legalább magyar nyelvi csomagot.
  • dragon11
    #2319
    Azért az októberi bolti változatokban lesz MAGYAR nyelv ?:O
  • bon
    #2318
    1. Bill Gates, már nem döntéshozó, beleszolása biztos van valamennyi a részvényei miatt, de Steve Balmer a főnök.
    2. Xp-t használni 2012-ben már hiba, elavult lassú oprendszer, szinte támogatás sincs rá.
  • olivaoil
    #2317
    Szvsz. a Win8-at Mr. Bill ugyanúgy el fogja izélni direkt, már annyira sem érdeke, hogy a cég normális dolgokat adjon ki.
    Maradok az XP-nél.
  • bon
    #2316
    Hamarosan elkészül a végleges, szerintem már nem is lesz magyar nyelvi csomag.
  • bon
    #2315
    Az alkalmazásokat nem keverném az oprendszerrel, nem függ össze a kettő
  • wollnerd #2314
    Ahhoz képest elérhető már vagy 70 nyelv...Ráadásul a RP félig megtanult magyarul (metros appok) és akkor se készítik/töltik fel!
  • [HUN]FaTaL
    #2313
    Semmikor, a bétákból / rckből nincs magyar.
  • wollnerd #2312
    Mikor lesz elérhető a magyar nyelvi csomag a RP-hez? több mint 1 hónapja semmi...
  • bon
    #2311
    Az e havi frissítő napon érkeztek a Windows 8-hoz is frissítések (felrakásuk természetesen ajánlott), jó telepítést!
  • [HUN]FaTaL
    #2310
    SP1 van a win7-hez, SP2, majd jövőre.
  • bon
    #2309
    Windows 7-hez sp1 van még cska, az sp2-öt még nema dták ki.
    A következő Windows fejlesztését meg már elkezdték.
  • olivaoil
    #2308
    Arra inkább én azt mondanám, amit Freddy-D is mondana:
    "Hmm.. ez egy fos ötlet volt."

    De legtöbbet ezt inkább Bil Gates-nek tudnám mondani.