8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #2387
    Amit hiányolok az a Mail alkalamzás szinkronizációja, itthon bevan állítva 3 postafiók, munkahelyen mindig csak az elsődleges a Microsoft account-hoz tartozó jelenik meg.
  • bon
    #2386
    Amúgy az eddigi használd dolgok szinkronizációja jól műkődik. A munkahelyi tartományba léptettet gépem és otthoni között. Igaz a munkahelyi lassú nett miatt pár perc kell míg frissül, addig a régi információk érhetőek el.
  • bon
    #2385
    A #2382 -bwn leírt módszerrel magától szinkronizál, mindőssze egy apró progit kell használni hozzá, ami a skydrive.com-ről letölthető. A módszert még most állíottam be, de úgy néz ki műkődik. Mondjuk nekem a dokumentumok és a képek skydrive szinkronizációja a legfontosabb, amit támogat is a skydrive. Más egyéb formátumok feltöltését szerintem nem engedik pl. videók, programok (szerzői jogok)
  • KranaZoli #2384
    Köszi a Skydrive-os válaszokat. De nem világos teljesen. Az, hogy 7; vagy 8GB nem annyira számottevő különbség. Azonban az Nekem nem derült ki 1értelműen a válaszokból, hogy SkyDrive-ra automatikusan tud-e majd szinkronizálni; vagy csak manuálisan lehet web-en keresztül?!

    Ui.: A rendelkezésre álló kevés információ alapján.
  • bon
    #2383
    A 40dolláros frissítés csak októbertől lesz kapható, és rendelkezni kell jogtiszta frissítési alappal.
  • bon
    #2382
    Járható módszernek tűnik a felhő szinkronizációval kapcsolatosan a következő. Skydrive alkalmazás felrakása, helyi szinkronizáció bekapcsolása (pontos neve nem jutt eszembe), ekkro a gépre leszinkronizálja a skydrive tartalmát a progi. Az intézőben a pl. dokuemntum mappa helyét át kell irányítani a gépen található skydrive mappába. így a dokumentum mappa tartalma folyamatosan szinkronizálódik.
  • dragon11
    #2381
    Kösz szépen!

    Akkor ez a $40 elég megvenni, aztán várok majd a Magyar nyelvi csomagra és kész ? Ugyanazt kapom, mintha várnék az októberi dobozos verzióra ?


    btw ha netán újraraknám a gépet.. akkor mi lenne ?Újra meg kellene venni ?
  • bon
    #2380
    Microsoft store-ban biztos megvásárolható lesz, az árakat hivatalosan még nem közölték a frissítés letölthető változatban állítólag 39.99 usd lesz. Kártyát biztos elfogadnak. De legtöbb műszaki árugáhzban is kapható lesz, na meg számtechboltban.
  • dragon11
    #2379
    Tényleg.. megvenni hol lehet majd és mennyibe fog fájni az 1 licenses verzió ?
    PayPallel lehet fizetni, vagy Visa Electron ? Inkább utóbbi kellene!
  • dragon11
    #2378
    Jó hallani. Éljen a W8.. csak jöjjön már.:)
  • bon
    #2377
    Én biztosra veszem, hogy lesz.
  • bon
    #2376
    Nekem magyar és UK angol az account-om. A magyar egy hiba volt, át is állítanám (már a WP7-es telefonom miatt is), ha nem lenne benne több játék is, nem szeretném elveszíteni őket. Amerikai régió a legjobb.
  • dragon11
    #2375
    Akkor marad a régi.. köszi.:)

    Nem lesz valami jobb megoldás rá ?
  • Zsoltika 007
    #2374
    Bár lehet azért mert anno még usa volt az acc az xbox live miatt és eu-ban még nem indították el a skydrive-ot. Lehet csak az eu-soknak járt alapból a 25 giga nekem meg az usa bétásra nem.
  • bon
    #2373
    Akinek kell 7gb-nál több az meg fizessen, igaz kibírható éves díjat.
  • bon
    #2372
    Skydrive weboldalon keresztül egyenlőre.
  • bon
    #2371
    Háttérkép, kedvencek, asztal ikonok, contaktok mind szinkronizálódnak jelenleg is, Dokumentumok, képek, meg skydrive alkalamzást felrakva és adott mappába másolva, vagy a live mesh progit használva automatán is.
  • Zsoltika 007
    #2370
    Hát nekem már a kezdetek óta volt fiókom de nem volt 25 soha. Csak a promós emelés óta.
  • [HUN]FaTaL
    #2369
    25G volt az alap nagyon sokáig. Csak mivel kb senki nem használta ezért úgy döntött a MS, hogy elég neked a 7 giga is:D
  • bon
    #2368
    Tévedés, évékig 25gb volt az alap méret, több fiókom van jó pár éve és mindegyiknél 25gb a kapícítás. Te amire gonolsz az a május óta regisztrál új ügyfellekre érvényes.
  • Zsoltika 007
    #2367
    Lehet hogy majd csak a rajtot követően fogják implementálni/engedélyezni a lehetőséget.
  • bon
    #2366
    Ezt már a Betateam oldalán is megerősítették. így addig amíg nem elsz valami külső táram, számomra felejtős.
  • bon
    #2365
    Most kipróbáltam a szolgáltaást, de Skydrive-ra nem tud menteni.
  • dragon11
    #2364
    Egy kis segítség:

    W8 alatt hogy fog működni a felhős dolog? Szóval bemásolom ugyanúgy a fájlokat, amiket meg akarok soztani a dokumentumokban a skydrive mappában.. aztán hogy tudom megosztani csak azzal, akinek linket adok ?:D
  • Zsoltika 007
    #2363
    A 25 csak promóció keretében volt. Ha igényelted. És akkor is csak limitált főnek.
  • bon
    #2362
    Májús óta az új regisztrálóknak csak 7gb-ot adnak ingyen, eddig 25gb volt.
  • dragon11
    #2361
  • [HUN]FaTaL
    #2360
    Androidra is van ezer éve wp7 launcher. Inkább nézd meg a wp7 piaci részesedését :)
  • dragon11
    #2359
    Windows 8 METRO dizájn iOS-ra!

    Nem mindenki van már most oda a W8-ért, az a lényeg.:DDDDDD
  • [HUN]FaTaL
    #2358
    8 giga
  • KranaZoli #2357
    Ez az Ipon cikk gondolom ugyanarról szól: Hasznos adatmentő szolgáltatás a Windows 8-ban

    "A Windows 8 File History szolgáltatása segít a személyes fájlok folyamatos, automatikus védelméről, így az asztalon tárolt elemek (Desktop), a személyes könyvtár elemei (Library), a kontaktjaink (Contacts) és a kedvenceik (Favorites) mindig biztonságban lehetnek, ha a szolgáltatás fut. A szolgáltatás alap esetben óránként készít mentést az említett könyvtárak tartalmáról, méghozzá külső adattárolóra, vagy felhő alapú tárhelyre (SkyDrive). "

    SkyDrive-ra alap esetben mennyi adatot lehet felpakolni?! Ergó, mennyi adatot; fájlt lehet majd kb. felhőbe menteni?!
  • Evin
    #2356
    - 1 esetben szabad az összes memória, BOOT után. Még csökkentett módban, sőt LIVE oprendszer alatt is foglalásra kerül memória. Egyébként milyen program az, ami normál indítású Win7 alatt nem képes futni, és 4GB-ot megeszik?! Kicsit rosszul lehet megírva.
  • Evin
    #2355
    Összegezve az eddigieket:
    - ezek szerint van 2 laptopod, ami tudvalevő, hogy drágább, mint egy asztali gép összerakása, és közben azért sírsz, mert nincs 10e FT-d se.
    - TfFsmon.sys nem a rendszer része, vagyis te rakhattad fel, ebből következőleg nem az MS/Win7 felelős azért, mert más programja hibásan működik, ami egyébként kizárt, hogy a vinyóhibát okozta
    - ha giroszkóp alatt azt érted, hogy elzárja a fejet, az fizikai behatáskor érvényes csak, vagyis ejtés/dobás esetén, mivel kb csak akkor sérthetné fel a felületet az olvasófej
    - már egyszer le lett írva, csak nem veszel róla tudomást, hogy eddig minden, általad felsorolt hiba visszavezethető a vinyód meghalására, ami, ahogy nálad is látszik, fokozatosan megy végbe (nem elektronikus hiba esetén)
    - már az első kék-haláladagodnál kellett volna a hiba okát keresni, és akkor talán időben elmenthetted volna az anyagaidat
    - ez Win8 topik, nem kellene tovább a Win7 rossz-jó témán vergődni.
  • [HUN]FaTaL
    #2354
    A kékhalálok a HDD hiba miatt jöttek és nem fordítva. EDO RAM még az SD előtt volt.
  • olivaoil
    #2353
    Na és mi van akkor, ha úgy nyiffan ki a Windows, tűzfal driverre ("TfFsmon.sys") hivatkozva kritikus rendszerfájlként (ami egyébként max. a Spyware Doctor egyik programfájlja), hogy utána Knoppix linuxból se lehessen kimenteni normálisan azokat a ROHADTUL fontos fájlokat (nem zene, nem film, nem szórakozás)?!! - Na jó, ez egy hosszú történet, hagyjuk.

    Egyébként Pupucinak szólva, ez mind szép és jó, s lehet, hogy neked 7 ezer forint "szaréhugy", de nekem nagyon nem az.
    Volt nekem egyébként azért 20000 Ft, még régmúltról jött össze, és gondolkoztam, hogy kéne venni külső merevlemezt adatkimentésre, de ugye osztálypénzt meg kellett fizetni, meg közös kirándulást, s mit ad isten, 2 hétre rá kezdődik az adatvesztési rémálom kékhalállal, majd a lehető leghülyébben jövök ki belőle, lehetőleg hogy minden vesszen ami csak veszhet. És egyébként a merevlemezhez úgy van köze a Win7-nek, hogy ugye jött a heti kékhaláladag, amit már én éppen hogy megszokam, csakhát ott ugye futottak rendesen a folyamatok, a hirtelen leállásra pedig akkor valószínüleg a giroszkóp sajna éppen nem tudott elég gyorsan reagálni, az a fránya lemez pedig megment.
    Legalábbis nem mondhatom 100%-ra, hogy a merevlemez vagy a fájlrendszer miatt, mindenesetre elég furcsa be nem bootolásnál javíthatatlan hibaként egy tűzfal fájljára hivatkozni, miközben az soha a büdös életben nem volt a Windows rendszer szerves része (utánanéztem, elhiheted, fentebb írtam is a fájl nevét, ti is rákereshettek, úgyhogy szerintem nem az én hibámból történt ami történt)

    Mellesleg, nem tudom, hogy ti hol éltek, vagy mi a foglalkozásotok, így elnézve amiket normális hardverkörnyezetnek írtatok biztos valami csúcskóderek vagytok, vagy a Pázmányon chipkészítő szakkörre jártatok, de olyat sem hallottam még, hogy csak a videókártyának +2 GB. Netán asztali számítógép az, vagy mi?? Bár lehet, hogy a munkátok is számítógépekhez kötődik, akkor meg tudom érteni az ilyen hardverkiépítettséget.

    Mellesleg mi az az EDO-RAM? Mintha nagyon halványan rémlene, hogy infó középszintű érettséginél olvashattam, de nekem legrégebbről az SD ram rémlik... no mindegy. Jó nektek. Ezért akarok én programtervező-informatikus lenni : hogy nekem is ilyen gépek jussanak ki. Bár most sem magukra a gépekre panaszkodtam, sőt, csak az nem tetszik, amit a Win7 művel.
  • olivaoil
    #2352
    MILYEN ŐSRÉGI GÉPRŐL BESZÉLSZ MÁ! NEM IGAZ!
    Honnét tudod, hogy milyen gépem van, ha azt nem érzékelted, hogy két gépről szól a regém - bár igaz is, tudom az én helyzetemben ritka nagy mázli és luxus, hogy valakinek két gépe legyen, ezt nem tagadom (,de legalább mondhatom, hogy valamilyen szinten megdolgoztam mind a kettőért)

    Szóval az egyik igenis modern, azon volt másfél évig Win7 Home Basic x64, most is van rajta csökkentett módra állítva, mert van olyan programom, amihez mind a 4 gigára szükségem van.
    Tehát nem hiszem, hogy az, amit előző karácsonykor kaptam, és apukámnak 3 hetébe tellett, amíg kiválasztotta sok másik hirdetés közül, olyan |ócska| lenne.
  • bon
    #2351
    Na a Windows 8 ezen szolgáltatása pont neked való lenne az adatvesztések elkerülése véget: Vigyázni fog a fájlainkra a Windows 8

  • Evin
    #2350
    Lehet, hogy neki még EDO vagy SD-Ramos a gépe. Ez nem derül ki.
  • Pupuci
    #2349
    RAM DDR III 4GB/1333 Kingmax db 6985,00 (btto)
    RAM DDR III 4GB/1600 Kingmax db 7620,00 (btto)

    ;)

    Memóriát jelenleg szaréhugyé lehet venni. 12GB van a gépemben. Meg még 2 a VGA-n.
  • Blum
    #2348
    Valoban felhaborito,hogy egy osregi gepen szarabbul fut a Win7,mint az XP. Es ezert termeszetesen a Microsoft a hibas.

    Ugyes