8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • RoboKutya78
    #8198
    skacok egy kérdés
    hogyan tudnám egy könyvtáram file tartalmát kiírni egy txt filba?
  • tompka
    #8197
    Meg lehet oldani valahogy a bluetooth hangeszköz csatlakozást egyszerűbben? Jelenleg a tálcán jobb katt->Lejátszóeszközök->Bt eszközre jobb katt->Csatlakozás kicsit komplikált. Mármint túl van bonyolítva. Olyanra gondolok mint a tálcán jobb katt és ott lenne az eszköz vagy egy asztali ikon a csatlakozáshoz.
  • tompka
    #8196
    Hoppá valóban megjelent a Visual! Közzétéve: Ma :D
  • Solt
    #8195
    Nekem most simán felment...
  • bon
    #8194
    Szerintem visszavonták, reggel néztem az update szerverünket és ott már nem találkoztam a visual frissítéssel. Gondolom rájöttek, hogy megint elrontották a konfigurációját a telepítőjének. Pár nap és javítják.
  • tompka
    #8193
    Ahogyan látom a megakadt Visual frissítést nem rakta fel és nem is jelzi az Update. Vissza is vonták még tegnap?
  • bajgunar
    #8192
    Én csak kivettem a kártevős update-et. Elindítottam, kimentem elszívtam egy cigit, közbe benéztem megnyomni az újraindítást. Mire bejöttem állt a gép, felrakta. Semmi hibaüzi.
  • Hecker007
    #8191
    Pont most akartam írni, hogy mi lehet, mert én se tudtam frissíteni :D
    Én asszem várok ezzel pár napot aztán majd hétvégén megpróbálom, hátha javítanak valamit addigra.
  • tompka
    #8190
    Most felrakott 2-t és közölte, hogy hibába ütközött az update. Ez kész vicc...
  • bon
    #8189
    Engem is szívatott
  • tompka
    #8188
    Visual frissítésnél szépen megállt az egész. Idegemben nyomtam egy újraindítást. Itt a "Ne kapcsolja ki a számítógépet!" üzenetnél szintén megállt. Resetet kellett csinálnom. Az után kb 5percig pörgött a logónál. De felrakta. Most megy a folytatása az update-nek.
  • Wreck86
    #8187
    Köszönöm előre is! :)
  • maujuri #8186
    Start gombra jobb klikk és rendszer
  • bon
    #8185
    Megérkeztek az e havi frissítések, jó telepítést!
  • Jim Morrison
    #8184
    Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Rendszer

    ezen az oldalon alul keresd.
  • Wreck86
    #8183
    Sziasztok!
    Anyámnak vettem egy notebook-ot, rajta win 8.1 op.rendszerrel.
    Azt mondta az eladó, hogy magától aktiválódik az op.rendszer, csak internet kell hozzá.
    Hol tudom megnézni, hogy tényleg aktiválódott-e?

    Köszönöm,
    Millerke
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2015.02.10. 14:29:47
  • undY1ng #8182
    3. újratelepítésnél vettem csak észre, hogy észleli hogy a tv-vel össze van kötve a gép és annak a felbontását használta azonnal. :) Kihúztam a HDMI kábelt és azonnal jó lett.
  • Tetsuo
    #8181
    Aham. Ezt a virtuális gép témát annyira nem vágom..
  • bon
    #8180
    Nincs még egy kijelző csatlakoztatva a gépre?
  • bon
    #8179
    Programja válogatja, hogy műkődik e kompatiblis módban. Nekem már több esetben jól vizsgázott a kompatibils lehetőség. Ne várd el, hogy mind a több ezer régi program jól működjön a legújabb rendszereken. Ha annyira kell a program akkor ott van a virtuális gép.
    Ja és nem akarják, vagy nem lehetséges azért nincs tökéletene emulálva minden program. Frissíteni kell a programot vagy újabb verziót kell használni.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.02.06. 16:00:25
  • undY1ng #8178
    Feltettem az asztali PC-re is a Win 8.1 Pro-t. Az első indítás után ahogy rákattintok az asztalra, még egy kisebb felbontáson van a kép (ahol látszik a lomtár ikon és jobb lent az óra). Majd kb. egy perc elteltével automatán átállítja a max felbontásra de eltűnik az óra és az ikonok, tehát mintha jobban szétszélesíteni a képet és hiába állítom át, nem működik. És ezután olyan bibi jön, hogy restart után csak van az általam beállított alap háttérszín és az egér... Semmi más nincs! Nincs reakció win*f0s* jel és ctrl/alt/delete se működik. Csak egy full javítás ami majdnem egy rendszer telepítési ideig tart. Notebookon (asus k55vj sx120d) probléma mentesen sikerült feltelepíteni. Nagygép pedig sokkal jobb teljesítményű. Guglin se találtam semmi megoldást. Valaki tudna segíteni?
  • Tetsuo
    #8177
    Az exe file-oknál a futtatás régebbi Windows compatibility módban miért nem működik ill. egyáltalán valamikor működik? Miért nem tudják 100%-ban emulálni a régi Wines környezeteket még a Microsoftnál sem? És akkor mégis miért van ilyen opció? :-O
  • Roccio
    #8176
    ilyen bioszon van de nem találom ebben?!
    asus uefi b

    https://www.google.hu/search?q=asus+uefi+bios&biw=1680&bih=949&tbm=isch&imgil=GUDXoMKV8WT8EM%253A%253BBOH6rVeZkks6nM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.tested.com%25252Ftech%25252Fpcs%25252F3343-our-favorite-tech-of-2011-uefi-bios-and-asus-auto-tuning%25252F&source=iu&pf=m&fir=GUDXoMKV8WT8EM%253A%252CBOH6rVeZkks6nM%252C_&usg=__hnih9LJdJigNlOxd9AbY3toNGE4%3D&ved=0CCgQyjc&ei=-yjSVNOJB4PlaID9gcAO#imgdii=_&imgrc=GUDXoMKV8WT8EM%253A%3BBOH6rVeZkks6nM%3Bhttp%253A%252F%252Ffiles.tested.com%252Fuploads%252F0%252F5%252F32784-110409014243.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tested.com%252Ftech%252Fpcs%252F3343-our-favorite-tech-of-2011-uefi-bios-and-asus-auto-tuning%252F%3B1024%3B768
  • bajgunar
    #8175
    Régi fajta az alaplapod s windows nem tudja úgy kezelni mint a moderneket, hogy hogy hibernálja, altassa a gépet, stb...
    Bios-ban keress olyan részt, egy Healt On és azt állítsd be pl: Bal egér -re. Akkor ha megnyomod a bal egér gombot mikor a gép alvó állapotban van, akkor újra elindul a gép, s ott folytatod ahol abbahagytad, amikor kikapcsolt.
    Ezzel szívtam én is anno. Meghalt asus alaplapom, addig semmit nem vettem észre, beállítottam 30 percre, elaludt, megmozgattam egeret felkelt. Most csak egy abit kn9-es lapom van. Na ez az atyaúristennek sem akart felkelni! :D Mire rájöttem, hogy így állítottam be bios-ba, akkor így felkel bal egérre. De másra nem (csak főkapcsolóra). Isteneeem....
  • Roccio
    #8174
    sziasztok! az lenne a kérdésem hogy amikor elalszik vagy képernyő kikapcsol a gépem akkor utána nem akar vissza jönni.
    mi lehet a gond?
  • horgosiimre
    #8173
    Köszönöm a tanácsaidat BON! Kártevőirtás - alaphelyzetbe állítás - egér beállítása és megszüntek a problémák.
  • Ironman2
    #8172
    Privit küldtem!
  • bon
    #8171
    Nincs, de lehet letölteni 8.1-es iso-t. Amúgy mi a hibakód? Minden frissítés fel van rakva?
  • Ironman2
    #8170
    Hali! Áruházon keresztül nem tudom frissíteni 8.1-re a 8-at,nincs valami közvetlen link?
  • benőmenő
    #8169
    Tőlem is megy a voks a Total-ra.
    Win 95-ön is már fenn volt az akkor még windows commander és azóta is a szokásos "pakkom" része.
  • bon
    #8168
    Total Commander-t ez számomra alap mióta pc-t használom, igaz akkoriba még norton commander volt. Microsodt helyébe már rég megvettem volna a céget és integráltam volna a Windows-ba.
  • bon
    #8167
    A kártevő írtás után a bővítmények között is szétnéznék és tiltanám ami, gyanús. De egy böngésző alaphelyzetbe állítást is megpróbálnék.
  • Wreck86
    #8166
    Sziasztok!
    Hallottam, hogy van egy Double Commander nevű progi Win8 alá, ami hasonlít a Total Commanderre.

    Kérdésem az, hogy win 8.1 op.rendszerre melyiket célszerű feltenni ?

    Köszönöm!
  • Lantee
    #8165
    Köszi, de az sem sokkal egyszerűbb.
  • horgosiimre
    #8164
    Szevasztok! Win 8.1-ben vajon mit tehetek rosszul? A kedvenceket szeretném rendezni a bookmarks mappa Unsorted bookmarks részéből, bal egérgombbalaz Unsorted bookmarks-ban rákattintok az áthelyezni kívánt kedvencre(weboldalra)- azonnal ráugrik a kedvenc weboldalára, azaz, nem "fogja meg" azért hogy áthúzhassam a témájának megfelelő mappába. Úgy tűnik, mintha nem a "megfogás" funkció működne, hanem a kattintott weboldalra azonnali ugrás parancsa. Valamiféle egérbeállítási probléma lehet?
    A másik probléma egy ideje: egyes weboldalakról, erről is(SG.hu Win8.1 forum) 8-10 mp multán átugrik a google keresőre conlance betrug - conlance trust beírásokkal a keresőben. Javaslatotokra alkamaztam a Start Emisoft Emergency Kit-et, a Malwarebyte antimalware-t , a Ccleanert, találtak karanténba helyezendő kártevőket sokfélét, de a probléma nem szünt meg. Tudok-e mást is kipróbálni?
  • wollnerd #8163
    Talán ha a dokumentumban használó szótárt átállítod angolról magyarra (Korrektúra lap -> Nyelv csoportban a Nyelv menügombra katt, majd az "Ellenőrzés nyelvének megadása"-ra kattintva), akkor az étkezett nélküli szavakat a magyar szótár alapján pirossal aláhúzza, és akkor azokon a szavakon jobb klikk és akkor nagy valószínűséggel jelennek a étkezettekkel a szavak és akkor rájuk kattintva "ki is javíthatod".
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2015.01.27. 11:01:10
  • bon
    #8162
    Van office-al foglalkozó topic. Nincs autómata mód.
  • Lantee
    #8161
    Halihó!
    Bocsánat, ha kicsit OFF leszek, de hirtelen nem is tudom hol kérdezzek.
    Szóval az a helyzet, hogy anno irtam egy hosszabb doksit WORD-ben magyarul, de ékezetek nélkül (angliában, nem volt ékezet).
    Most szeretném a doksit egyszerűen magyarosítani, tehát az ékezeteket nem manuálisan átirogatni.
    Van erre bármiféle automatizált lehetőség?

    Köszi
  • bon
    #8160
    1. nincs benne
    2. megegyezik
    3. tudtommal jogszerűen tanulóként használhatod, de nem hiszem, hogy ellenőrzik
    4. jelen állás szerint frssíthető lesz.
  • Joker307
    #8159
    Helló!
    Egy olyan összetettebb kérdésem lenne, hogy (1.) ha megvásárlom a Windows 8.1 Pro Student Offer-t akkor abba benne van az Office is? (2.) Továbbá ez megegyezik a 8.1 Pro-val egy az egyben? (3.) Életre szóló a licenc, pl ha újratelepítem a gépet, új gépem lesz vagy megszűnik a tanulói jogviszonyom akkor is megmarad?
    (4.) Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy ezt ugyan úgy feltudom majd frissíteni ingyen Windows 10-re ( Olvastam hogy a 7 és a 8.1 felhasználók ingyen megkapják a 10-et )