8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • cody1994
    #2427
    Most is jó a google chrome csak bugosan kezeli pl fb képeket nem hozzabe (nem mindig csinálja). A firefox-al nem volt gond :-)
  • dragon11
    #2426
    Tényleg:

    W8-on lesz Google Chrome? már úgy megszoktam.:)

    vagy az IE10 jobb lesz bármelyiktől ?[nem poén!!]
  • bon
    #2425
    Én korábban outlook-ot, de nekem eddig bejön a mail, hasonlít a WP7-es telefonomhoz. Még a naptárt használtam az outlook-ból, de abból is megfelel az beépített.
  • [HUN]FaTaL
    #2424
    Én az Operát használom levelezésre. Egyszerű, mint a faék, de bőven elég és már megszoktam. :)
  • bon
    #2423
    Nekem a mail nagyon tetszik, pláne mióta rájöttem egy-két dologra. Ami hiányzik, hogy a beállításai nem szinkronizálódnak a másik géppel.
  • [HUN]FaTaL
    #2422
    Nem kényelmes. Bár a metró appok buták, mint a szög, jóeséllyel egyiket sem fogom használni desktopon, mert számomra feleslegesek.
  • bon
    #2421
    Ja így már nekem is rémlik.
  • MerlinW
    #2420
    Félreolvastam, egyrészt 15€, másrészt, azokra vonatkozik, akik jún 2 és jan 31 között vesznek PC-t.
  • bon
    #2419
    Hol olvastad, mert én 40$-ról tudok.
  • MerlinW
    #2418
    Most olvasom, 15$ (~3500Ft) lesz az upgrade (W7=>W8) ára.. ennyiért lehet még frissítek is.
  • bon
    #2417
    Oldalra kipakolva az alkalamzásokat osztott képernyőn se jó? Én úgy szoktam hazsnálni ha sok alkalamzást futtatok.
  • dragon11
    #2416
    Nagyon igazad van.
  • [HUN]FaTaL
    #2415
    Majd meglátjuk mennyire piaci igény. Munkára csak a metro használhatatlan. Nem az egyszerű felépítéssel van a gondom, hanem pl. avval, hogy nem tudsz sok ablakot kényelmesen elhelyezni, nem lehet gyorsan taskot váltani, de tableten ezekre nincs is szükség. A probléma az, ha desktopon is teljesen erőltetik (értsd kiveszik a régi desktop felületet).
  • bon
    #2414
    Sajnos ez piaci igény a butítás (én így érzem). Iskolában dolgozom, látom a statisztikai adatokat és a tanulók értelmi szinvonalát. Ha ez világ tendencia akkor az igényüknek pont megfelelő az egyszerűbb felépítésű metro alkalmazás. Kivételek persze vannak.
  • [HUN]FaTaL
    #2413
    "..de kérem, 2012-t írunk..sőt, túl vagyunk a felén. Haladni kell a korral: fejlődni kell"

    A metroval leginkább az a probléma, hogyha kiveszed a desktopot akkor nem fejlődés, hanem visszafejlődés.
  • [HUN]FaTaL
    #2412
    "A W7 viszont már egy gyors, jól optimalizált rendszer, amiben semmi kivetnivaló nincs -számomra-.:)"

    Inkább csak utolérte a hardver, a W7 és a Vista között sebességben szinte semmi különbség nincs egy normális hardveren.
  • dragon11
    #2411
    Jajj, nehogy félreérts!:)
    Szeretem a Microsoftot, jól dolgoznak [lásd:XP(3.nekifutásra; SP3)még mai napig megállja a helyét, igaz 2012-ben már elavult rendszernek számít, főleg a W8 release után..], de a Vistara is ígértek minden fűt-fát, aztán akkora FAIL volt, hogy inkább bele se menjünk. A W7 viszont már egy gyors, jól optimalizált rendszer, amiben semmi kivetnivaló nincs -számomra-.:)

    Az RC jó, egyetértek..épp ezért remélem, hogy azokkal az apróságokkal nem fogják elb@szni.. hátha sikerült még gyorsabbá varázsolni, bár már így is villám!
    Nyilván a METRO nézet, illetve a Start menü hiánya fogja az emberek 90%-ának (rossz)bírálatát okozni, amiből sok előítélet következhet..de kérem, 2012-t írunk..sőt, túl vagyunk a felén. Haladni kell a korral: fejlődni kell. A Microsoft pedig jó érzékkel rendelkezik az innováció terén is: jó irány felé tereli a Világunkat..:)

    Nem rég olvastam, hogy minden W8-as appnek lesz egy boot-time rateja, ami meghatározza a maximum (be)töltési idejét az adott programnak. Ez megint csak arra mutat, hogy nem csak a saját 'feladatukat' akarják letudni a gyorsulás terén, hanem mindenféle kisegítőlehetőséget ösztönöznek a haladásra, egy korlát megszabásával. Ami valljuk be:
  • Tomy Lee
    #2410
    Engem nem zavar sőt kimondottan tetszik ez az extra dolog benne.
    Eleget bámultam már ezt a megszokott win felületet:)
  • Blum
    #2409
    Sebesseg szempontjabol biztos nem lesz fail,mert rettenetesen gyors. Tenyleg.

    Kerdes,hogy a felhasznalok mennyire tudjak majd megszokni a csempes dolgot. Szvsz ha fail lehet ez az op. rendszer,akkor csakis emiatt.

    En tovabbra is azon a velemenyen vagyok,hogy ez a csempes cucc telefonra kivalo,de PC-re egyszeruen nem valo.
  • cody1994
    #2408
    Meg már sokkal gyorsabb mint a win7 szerintem én már nagyon várom!
  • Newfronter
    #2407
    Miért? Az RC egyáltalán nem fail... nagy látványos újítás szerintem már nem lesz, sok kis apróság lehet viszont, de csak jobb lesz a rendszer, de így is hihetetlenül gyors. :)

    Mitől félsz?
  • dragon11
    #2406
    még ~15-20nap..

    őszintén remélem tényleg azt kapjuk, amit ígértek, s nem akkora fail lesz mint a vista volt.
  • cody1994
    #2405
    egy kérdés az mért van hogy régebben be tudtam lépni a 17 karakteres jelszóval a windowsba most csak 16al tudok ez mért van? itt szenvedtem vele mire rá jöttem hogy mínusz egy karakter és akár a hotmail minden hol ez van ?
  • cody1994
    #2404
    Köszi! :D
  • bon
    #2403
    Tessék: http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows-8/iso
  • cody1994
    #2402
    tudom a hogy a google a barátom de amikor utoljára szedetem le akkor valami érintőképerős verziót szedtem le és nem volt jó :S
  • cody1994
    #2401
    egy le töltő linket tudsz adni? :D
  • bon
    #2400
    Érdemes a 32bit-es változatott.
  • cody1994
    #2399
    Üdv! Bocs az offért! Az lenne a kérdésem hogy érdemes-e fel rakni a w8-at? én már próbáltam és akkor is meg voltam vele elégedve vele de most viszont állandó használatra akarom fel rakni és játék alá is! videó karim nem túl erős egy ATI HD Radeon 5450 512-es 3gb ram és egy intel e3300 proci de a proci jelentősen húzva van és így nem nagyon van gondom a játékkal érdemes fel rakni erre a gépre a w8-t? és 32bit vagy 64? Köszi a válaszokat előre is! és még egyszer bocs az offért!
  • olivaoil
    #2398
    Nagyon érdekesnek és hasznosnak tűnik, most elolvasom, köszi szépen. A régi gépemre lehet hogy jó lesz mert azért már ennek öregebb a merevlemeze.
    Sőt, ha külső HDD-ket is tud ellenőrizni, akkor talán azt is kideríthetem, hogy miért ál le olyan gyakran a külső merevlemezem -bár én áramellátási problémára gyanakszom (pl. akkor is ezt csinálja (ütemesen kattog és újraindul) amikor régi gépben nincs bedugva mind a két USB bemenetel), de eddig még nem sérült ténylegesen adat rajta, bár az igaz hogy 3× már megszakadt írás miatt javításra szorult a fájlrendszer.

    Úgyhogy még egyszer köszi a linket!
  • Evin
    #2397
    HDDSentinel
  • olivaoil
    #2396
    Témán kívül, de csak most tűnt fel az idézeted ott alul, de nagyon tetszetős.
  • olivaoil
    #2395
    Oké, csak még egy válaszadást had engedjek meg magamnak:
    "a vinyók egy idő után megadják magukat"
    Egy merevlemeznek az élettartama, egy átlagkategóriásnál is 10000 üzemóra, nemde? Az a gép pedig másfél éve van meg, vigyáztam rá, mivel sokszor kellett nekem 16 bites futtatókörnyezet ezért jóegypárszor ezt a régi gépet használtam amiről írok és nem az új gépet, és a merevlemez sem éppenséggel alsókategóriás benne a leírások szerint - szóval abban még bőven kéne hogy legyen a 10000 üzemórából. Ahogy emlékszem, mert ezt meg is próbáltam jegyezni magamnak mert egy időután feltűnt, hogy kb. a kékhalálok 90%-nak a hibajelzése valamilyen illetéktelen, nem engedélyezett írás miatt történt, valami olyasmi hogy "WRITE IN NONPAGED AREA", ahogy emlékszem.
    Mellesleg azért gondoltam, hogy hirtelen leállás esetén rongálódhatnak a szektorok, mert többször is olvastam cikkeket arról már, hogy egyes vírusok hogyan nyírják ki a merevlemezt. Meg mint már mondtam, régebben is egyszer kaptam végleges kék halált egy áramszünetet követően.
  • Evin
    #2394
    "az fizikai behatáskor érvényes csak, vagyis ejtés/dobás esetén, mivel kb csak akkor sérthetné fel a felületet az olvasófej"
    Ezzel arra próbáltam utalni, hogy nem a fej okozta a vinyód fizikai hibáit, hanem az elhasználódás. Régen tényleg rongálhatta a fej a korongokat, kb a Win95 korszak körülig.

    "a vinyód meghalására, ami, ahogy nálad is látszik, fokozatosan megy végbe (nem elektronikus hiba esetén)"
    És ezt nem arra értettem, hogy dobáltad, vagy te okoztad a hibát, hanem hogy a vinyók egy idő után megadják magukat, és csak rosszabb állapotba kerülnek. Az első kékhalálok ennek első jelei voltak, amire ha figyeltél volna, és kerested volna az okát, megelőzhetted volna az adatveszteséget.

    Én itt fejezném be az eszmefuttatást.
  • [HUN]FaTaL
    #2393
    Én csak fájlszolgáltatáshoz használom, androidos kliense nincs, normális pc szinkron (win7 alatt) nincs, mappát nem lehet szinkronizálni és total cmd-ből sem látszik. És ha jól tudom fájlméret korlát is van, legalábbis az ingyenesben.

    Miután nincs szükségem nagy tárhelyre, tökéletesen megfelel az ingyenes dropbox, amit 16 gigáig lehet felhúzni.
  • bon
    #2392
    Pedig ez alapján jobb befektetés (anyagilag biztos) a skydrive: link
  • [HUN]FaTaL
    #2391
    "(és olyanról még sohasem halottál hogy írás közbeni hirtelen leállás miatt ment meg a HDD? ,vagy sérült a fájlrendszer. Én még a 32 MB RAM-os gépemen is egyszer kaptam maradandó kékhalált, mert áramszünet volt a lakásban)"

    Újfent sikerül hülyeséget összehordani. Először is írás közben hírtelen leállástól maximum a fájlrendszer és az adatok sérülnek, ez nem garanciális probléma. Újrapartícionálod és kész, ez nem garanciáliss / cserés probléma.
  • [HUN]FaTaL
    #2390
    Előbb fizetnék a dropboxért :)
  • olivaoil
    #2389
    "ezek szerint van 2 laptopod, ami tudvalevő, hogy drágább, mint egy asztali gép összerakása, és közben azért sírsz, mert nincs 10e FT-d se"
    A pénz miatt sírtam én, vagy a helyzetem miatt, KI KÉREM MAGAMNAK!!
    Asztali gépeket már a családunk nem tart, nem tudom miért, talán mert úgy tartják, hogy számítógépet civil ember álmában sem szerel - mindegy, ebbe most szintén ne menjünk mélyebben bele.
    Ha te is visszanézel, az egyik zárójeles mondatrészből értelmezheted (persze nem ilyen részletesen mint most én, de a lényeg szerintem ott is olvasható), hogy a "régebbinek" számító laptopot 3 rossz gépből rakta össze a 9.-es infótanárom ((a képernyőt én raktam össze, belülről egy Dell laptopé volt, a borítása egy FuJitsu, meglepően rápasszolt)), a másikat, az újabbat meg titokban az apukám vette karácsonyra, szerintem már ezt is írtam, úgyhogy mondhatom hogy véletlenül, az én közbeavatkozásom nélkül alakult így.

    "az fizikai behatáskor érvényes csak, vagyis ejtés/dobás esetén, mivel kb >>>csak akkor<<< sérthetné fel a felületet az olvasófej"
    Nono! : lásd.: Half-Life --- itt gondolhatod hogy nem a játékot értem
    (és olyanról még sohasem halottál hogy írás közbeni hirtelen leállás miatt ment meg a HDD? ,vagy sérült a fájlrendszer. Én még a 32 MB RAM-os gépemen is egyszer kaptam maradandó kékhalált, mert áramszünet volt a lakásban)

    "az fizikai behatáskor érvényes csak, vagyis ejtés/dobás esetén, mivel kb csak akkor sérthetné fel a felületet az olvasófej"
    És szerinted én meg mit csinálhattam, ami miatt a Spyware Doctor 3-4 fájlja miatt nem akar indulni, mondván hogy sérültek azok és "válasszam a javító módot" - jah, "jó vicc", a telepítőlemez se tudott mit kezdeni javító módban... szóval szerinted erről hogyan tehetek én ???

    "a vinyód meghalására, ami, ahogy nálad is látszik, fokozatosan megy végbe (nem elektronikus hiba esetén)"
    Most mire gondolsz? Nem ütöm a gépet (ellenben húgommal, ő már egy monitort és egy merevlemezt is tacsravágott így), nem cibálom, ha be van kapcsolva nem futkosom vele, ha átteszem egy másik asztalra akkor is készenlétbe teszem előtte, nem használok 2 GB-nál nagyobb pagefile-t.... Tehát szerintem ez sem az én mulasztásom miatt lett így, márha így volt.


    Egyébként meg tényleg igaz, Win7-ről akkor most már nemm beszélek, ne beszéljünk, mert ez Win8 topic.

    Egyébként meg még utoljára tényleg az irónia és nem a piszkálódás/támadás kedvéért: http://www.winfos.net/
  • KranaZoli #2388
    Köszi az infókat!