8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #2587
    *írottat, késő van :D
  • [HUN]FaTaL
    #2586
    Tudom, de egy OGL játékot könnyebb portolni linuxra, mint egy DirectX-ben írtat :)
  • MerlinW
    #2585
    Semmi köze a kettőnek egymáshoz:) Attól, hogy OGL-t használ egy játék, nem feltétlenül fut Linuxon:)
  • [HUN]FaTaL
    #2584
    Nem Linuxot írtam, csak OpenGL-t, de lehet hogy a 3 már DirectX only, ezesetben elnézést a tévedésért :)
  • MerlinW
    #2583
    UE3 nincs Linuxra, Csak az első kettő volt. Ahogy id Tech 4 és 5 sincs, csak a 3 (Quake 3 motor)
  • MerlinW
    #2582
    Sosem volt erről szó. Nézd meg a Mac-es Steam-et. Valve játékok és ~10 nagyobb cím, a többi indie. Nem igen fognak régieket portolni, nem is kell. Wine-hoz nem kell Steam. A kompatibilitás pedig nem a játékfejlesztők dolga, hanem a Wine-osoké.
    Lesznek tehát a Valve címek, nagy valószínűséggel a Mac-es címek, illetve a jövőben megjelenő kisebb-nagyobb játékok (többnyire a kickstarter anyagok).
    Tehát nem lesz X ezer Windows-os játék Linuxra Steam-en. Ezt verd ki a fejedből:) Az indie címekkel együtt, jó ha eléri majd a 100 játékot induláskor.

    Továbbá, Linux jó munkaállomás, én is azt használom munkára több, mint 10 éve, tökéletes szerver, de játékplatformnak még mindig kevés. Sőt, laikusok számára desktop-nak is az. Ha nem értesz hozzá, lusta vagy kitanulni, akkor elveszel benne az első percben.
    Több, mint 1 milliárd Windows felhasználó van és alig 10 millió Linux felhasználó (Mondjuk a Canonical (Ubuntu család) érdeme, hogy piszok gyorsan nő ez a szám az utóbbi években).
  • zola2000
    #2581
    A linkelt cikkben az áll hogy:

    "A Valve stratégiája az, hogy lehetőleg mind a 2500 steames játékot elérhetővé tegyék a nyílt forráskódú operációs rendszeren is. "

    ha felhasználóbarát módon a háttérben használják a winet, play on linuxot és társait játékindításkor, akkor szerintem megoldható a dolog.
  • [HUN]FaTaL
    #2580
    Valve fejes ilyet nem mondott. Azt mondta lesz steam kliens Linuxra, illetve a source engine pl. fut ogl alatt (meg az unreal 3 motor is). A többi kiadóról nem nyilatkozott, az rajtuk múlik.
  • zola2000
    #2579
    Lehet hogy majd a régebbi címeket WINE alól kezdi el futtatni a háttérben a linuxos steam (simán), asszem még a halo2höz dobott össze valaki egy directx10-open gl fordítót, hogy xp alól is fusson -> szerintem megoldható, meg nem én mondtam hanem a valve fejes.
  • [HUN]FaTaL
    #2578
    Nem lesz mind a 2500 steam játék linuxon. Gondolod hírtelen a több évvel ezelőtti játékokat mind elkezdik openglre portolni? Iszonyat pénz lenne és sosem térülne meg.
  • bon
    #2577
    Sok idő túl sok pénz (azon kívül a steam csak forgalmazó így nem nyúlhat hozzá a játékokhoz, kivéve a saját Valve-s játékait), nagyon sok játáknak Directx kell, amihez Windows szükséges.
  • zola2000
    #2576
    Ha tényleg mind a 2500 steam játékot elérhetővé teszi linuxra, akkor alternatíva lesz.
  • Morpheus
    #2575
    Sziasztok! Feltelepítettem.

    Saját tapasztalatok:

    -Amit eddig én használtam programokat, gond nélkül tudom használni.
    -Gyorsabb, mint a Windows 7
    -Google Chrome nagyon le tudja fagyasztani, maradok a Firefoxnál.
    -Játékok gond nélkül mentek alatta.
    -Hardware terén nem találtam problémát, mindnek sikerült feltennem a driverét, és működnek. Igaz nincs sok minden, amit fel kéne ismernie.:) (9800 GT, alaplapi hangkártya, HP nyomtató/scanner...)
    -Csempe rész furcsa mód (az előző nem tudom hányas buildnál még nagyon zavarónak találtam), de nekem bejött kipucolás után. Igaz főleg még az asztalon dolgozok.

    Szép napot!
  • bon
    #2574
    Nincs, a 8888-as build-ről kiderült, hogy mégse a végleges, az információ szivágrgás után pár órával.
  • aate
    #2573
    Windows 8 még sincs kész! ?? > Windows 8 build 9200 .xxxx
  • Zsoltika 007
    #2572
    Hát ez elég fura hozzáállás :D
  • bon
    #2571
    Max felvásárlással megoldja a Microsoft ha nagyon zavarná őket a két cég.
  • Zsoltika 007
    #2570
    Nincs alkalmazás boltjuk. Bár tény hogy meg lehet venni náluk a saját játékaikat de azon felül csak fizikai cuccok vannak pl könyvek, társas játékok stb.
    És nem mellesleg egyike azon kevés fejlesztőknek akik os x-re is fejlesztenek párhuzamosan. Aztán lehet fütyülni hogy fújj apple stb stb (úgyis most ez a nagy divat a retardáltak körében) de ott mégsem panaszkodott még senki. (Talán mert ott külső fejlesztők is regisztrálhatnak és kapnak az apple-től minősítést és tanusítványt, így az os elfogadja azt is hiteles forrásként mintha a store-ból jött volna.)
    Akkor csak van valami ha a pc gamer piac legnagyobb húzó nevei közül 2 is nemtetszését fejezi ki... Mert ha tetszik ha nem a pc játék ipart egy maréknyi stúdió viszi már csak a hátán.. Nem előnyös be inteni nekik.
  • dragon11
    #2569
    Értem, akkor viszont ne haragudj.
  • [HUN]FaTaL
    #2568
    *Szövegértés
  • [HUN]FaTaL
    #2567
    Sehol nem írtam, hogy biztosan váltok. És nem a terméket szidtam, csak a metrot, ami nem maga az egész termék.

    Szövegértelmezés egyes, leülhetsz. :)
  • dragon11
    #2566
    Kölcsönös a gratuláció: egy ember szidja, fikázza a terméket, de simán közli, hogy Ő is váltani fog. Enyhén paradox, nem ?
  • [HUN]FaTaL
    #2565
    A win8-on, de ha erre haladunk, akkor a win9-ben már csak metro lesz, ami röhejes volna. Majd meglátjuk :)
  • bon
    #2564
    Jujj, már megint egy olyan cég akinek van alkalamzás boltja, állítom holnap jon az EA.
    Ezt a zártá tevést nem értem, nem kötelező használni a Microsoft alkalmazásboltját, továbbra is leszenk hagyományos módon elérhető alkalamzások, a fejlesztőkön múlik hova fejlesztenek.

    De ha bekövetkezne a rendszer zártsága is, akkor is mi van, ott az Apple oprendszere, eléggé zárt és mégis él és virul.
  • Krisztiam #2563
    A Blizzard szerint is katasztrófa a windows 8..
  • [HUN]FaTaL
    #2562
    Feltéve, hogy működni fog minden hardverem, ami egyáltalán nem biztos (hangkártya, tv tuner), de ez már nem az MS sara lesz. Egyelőre tuti várni kell majd az RTM megjelenése után is, mert a Radeon driver win8 alá egyelőre egy hulladék.
  • [HUN]FaTaL
    #2561
    Valószínűleg a gyorsasága miatt én is váltani fogok és majd kikerülöm ezt a fos metrot, amennyire csak lehet. :)
  • Jim Morrison
    #2560
    Akkor már én is leírom mit gondolok röviden:
    Metróval próbáltam kijönni de nem sikerült, eleinte egész jónak tűnt, de ez nem az. egyrészt azért mert teljes képernyősek. nagy monitoron ez hátrány főleg, legalábbis szerintem. az hogy kitehetem oldalra szart sem ér, megpróbáltam úgy dolgozni hogy a metros pdf olvasót oldalra húztam, a képernyö többi oldalán meg dolgozni akartam a doksira, de azt nem lehet változtatni hogy nagyobb részt foglaljon el a képből, mert azon a 5cm széles kis sávban nem lehet elolvasni mi van a doksiba írva. a képnézegető sem jön be mert nem lehet lapozni a képek között gondolom csak ha valami könyvtárt importálok de ha csak úgy akarom a mappában végig görgetni a képeket az nem egy. ezt reportoltam nekik mert idegesített. meg úgy az egész Metrot nem tudom mire használni, talán annyi hogy miután bejelentkezek az egeret nem kell olyan messzire vinnem hogy elindítsam a chrome t :D ezután már nem is látom ezt a felületet.
    Maga a rendszer tényleg sokkal gyorsabb, most hogy sikerült beszereznem egy ssd t még a boot screent sem látom , villámgyors.
    majd kèsőbb részletezem, mobilon kicsit fárasztó:D
  • Blum
    #2559
    "Win7 lesz az új XP"

    Epp ezt akartam irni.
  • [HUN]FaTaL
    #2558
    Imádom az SG tudósait, ahogy kiosztják a Gartner elemzőjét meg a Valve fejét. Nem is értem miért nem titeket kérdeztek :D

    #2557: Én meg nem is értem miért nem tudsz olvasni, kizárólag a metróról beszélt :)

    Nagyon messze lesz ez az XPtől, a Win7 lesz az új XP.

    "képtelenek haladni a korral. "

    A probléma, hogy a metro desktopon inkább visszafejlődés. Neked viszont gratulálok, ez a célja a marketingnek, hogy elhitesse, hogy ez haladás :D

    Mielőtt valaki nekem esik: nem az új szolgáltatásokról beszélek, kizárólag a metroról és kizárólag desktopon.
  • dragon11
    #2557
    Előre várható volt ez a reakció: képtelenek haladni a korral. Nem bírják felfogni, hogy 2012 FELÉT is elhagytuk már..
    Különben is, maximum akkor lehetne ekkora sírást keríteni a dolognak, HA nem lenne benne desktop.. de könyörgöm, két AZAZ KETTŐ kattintás felhozni..


    A W8 egy tökéletesen optimalizált rendszer, sőt, az Appok is olyanok lesznek rá.. ahogy mondta már előttünk lo9in kolléga is: ez az új XP.[igaz nagyfokú elmaradottság 2012-ben azt használni, de valljuk be: mai napig megállja a helyét]
  • Zsoltika 007
    #2556
    Leírja! Csak a magyar gamer online sajtó egy rakás szerencsétlenség. (tisztelet a kivételnek, mert van!) Ajánlom a gamestar ide vágó cikkét. Na az még a blikk.hu szinvonalát se hozza pedig az már a legalja :D Még az indexen láttam a legjobb fordításban. Ott leírták miért gondolja így.
  • tmp
    #2555
    "Azt hiszem el fogunk veszíteni jónéhány elsőrangú PC-gyártót, ami rengeteg embert kényelmetlenül érintene. Ha ez megtörténik, jó, hogy lesz egy alternatíva."

    Ezt a mondatot nem is értem, miért veszítenénk el főleg elsőrangú pc gyártót? ez az oprendszer nem "csak" tabletekre lesz.. biztos nem ült még a rendszer előtt azért fröcsögött. Alternatíva? Linux? HAHA
  • dragon11
    #2554
  • lo9in
    #2553
    jó jó, minden játékát megszereztem valamilyen úton módon és nem voltak rosszak meg a steam se az, de akkor se ugasson!
  • Tomy Lee
    #2552
    +1
  • pxxl
    #2551
    azért nem nevezném egy senkinek :D
  • lo9in
    #2550
    ez a senki mit fikázza az új xp-t ?
  • Tails
    #2549
    Az oké hogy leírja hogy szerinte katasztrófa lesz a winodws 8, de indoklást nem írja le, ennél még azt is többre tartom hogyha valaki azt mondja nem tetszik neki a metró felület. Komolyan erről cikkezni ? Nevetséges
  • tmp
    #2548
    :DDDDDDDDD annyira szánalmasak ezek a fikázások, én biztos vagyok benne hogy hatalmas siker lesz.