8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #8238
    Ez a meghajtó lehúzás ritka nagy baromság, NEM kell lehúzni semmit! Amúgy mi a másik oprendszer amit telepítenél?
  • TopGun
    #8237
    Sziasztok! Van egy kerdesem: windows 8.1-et szeretnek SATAII SSD meghajtora telepiteni multi bootos-t, de azt irtak, hogy az OS telepiteskor huzzunk le minden mast a SATA csatlakozokrol. Akkor hogy lesz multi bootos a win8.1? Ha valakinek van SSD meghajtoja es multi bootos a rendszere, leirna kerem, hogy kell telepiteni?
  • Solt
    #8236
    Üdv Urak!

    Adott egy Asus USB-N14 Wi-Fi adapter, aminek a használatával a Windows leállítási időm a szokásos 5-6 másodpercről 1 perc 15 másodpercre emelkedett... ha kihúzom semmi gond. Ha visszakapcsolom a hibernálást, akkor szintén semmi gond, a leállítás gyorsan megy, viszont az újraindítás így is 1 perc 15 másodperc körül van.

    Idáig azt hittem driver gond, mert az előző Tp-Link kütyüvel semmi gondom, de ez a hibernálás visszakapcsolás most elbizonytalanított. Tapasztalt esetleg valaki már ilyet? Van valami ötlet, hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.02.23. 19:07:29
  • [HUN]FaTaL
    #8235
    Outlook is dob ott értesítést (igaz az kék), gyakorlatilag bármilyen app használhatja.
  • Jim Morrison
    #8234
    de ezek a windows storeból telepített alkalmazások nem? én azokból egyet se használok, alapok jó részét is letöröltem.
  • bon
    #8233
    Nem csak Windows, pl. twitter, facebook, IE11 más most nem ugrik be. Talán még ebay is, de ebben nem vagyok biztos.
  • Jim Morrison
    #8232
    kösz a tippet majd megnézem!
    Bon: Tudtommal az értesítést ami jobbra fent szokott kijönni szürke téglalapban csak a windows szokta kidobálni. Legalábbis én még nem láttam alkalmazástól (mikor felugrik hogy meghajtó vizsgálata, stb)
  • bon
    #8231
    Nem minden alkalmazás használja. Ennke pótlására készült a Windows 10-ben a Notification center.
  • bon
    #8230
    Ez így még kevés, de az itt lévő Coreinfo progi kiírja, hogy miket támogat a procid:
    https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/cc835722
  • wollnerd #8229
    Windows napló -> alkalmazás napló az eseménynaplóban a felügyeleti eszközöknél?
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2015.02.18. 19:55:11
  • bon
    #8228
    Én nem tudok ilyen lehetőségről.
  • CroftManor
    #8227
    Intel Core 2 Duo 3GHz. Ha jól tudom.
  • Jim Morrison
    #8226
    Valahogy vissza tudom nézni, hogy milyen értesítést dobott ki a rendszer (jobb felső sarokban). Hallottam, hogy értesítés jött, de mire ideértem a géphez elhalványodott. Ráadásul mintha valami download manager lett volna ami fogalmam sincs, hogy mi (még nem láttam).
  • bon
    #8225
    Menni fog a gépeden. Milyen procid van?
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.02.17. 21:39:15
  • CroftManor
    #8224
    Konkrétan ezt írta ki: Kép
    Prociról nem ír.
  • bajgunar
    #8223
    Az igaz, én vágon, csak CroftManor-nak írtam.
  • bon
    #8222
    Ha még ss2-öt se tuddna a proci akkor ideje kicserélni.
  • bon
    #8221
    Ez esetben így elsőre rossz topic, találkozunk a Windows 7-esben.
  • bon
    #8220
    Van, csak elég gagyi. Jobb a webest használni.
  • bajgunar
    #8219
    Ha csak ez a kompatibilitási probléma van, azzal nem kell foglalkoznod. Ez csak annyi, hogy nem tudsz secure boot opcióval rendszert indítani, mert az alaplap BIOS-a nem képes erre, mert nem UEFI Class2.
    Ezt a funkciót amúgy is ki szokták kapcsolni, akik korábbi rendszerekkel dual/multi bootot akarnak. Enélkül még remekül működhet a Win8.
    Szvsz telepítheted!!!
    De ha netán vmi proci kompatibilitási hibát is kiírna ezen leírás alapján telepítve is tökéletesen telepíthető és működtethető.
    Én dx9-es vga-ra is rátettem Win 7-et! :D Csak aero effektkor halt le. Ezt letiltva, kikapcsolva tökéletesen működött.
  • CroftManor
    #8218
    Lefuttattam, íme az eredmény: A Biztonságos rendszerindítás nem kompatibilis ezzel a számítógéppel
    A számítógép belső vezérlőprogramja nem támogatja a biztonságos rendszerindítást, ezért ez a szolgáltatás nem lesz használható Windows 8.1 rendszerben. Ez mit jelent?
  • bajgunar
    #8217
    upgrade-assistant -ot letöltöd, futtatod. S kiírja, h frissítheted -e, avagy kompatibilis -e, vagy nem a géped a hardverkövetelményeknek.
  • CroftManor
    #8216
    Sziasztok
    Most olvasom a GYIk-ban, hogy ha windows 8.1-et akarok feltelepíteni a gépemre, akkor az alábbi dolgokat támogatnia kell a procimnak:
    64bit: a CMPXCHG16b, a PrefetchW és a LAHF/SAHF utasításokat is támogatnia kell.
    Honnan tudom meg, hogy ezeknek megfelel e vagy sem? Addig nem is érdemes letölteni, amíg ezt nem derítem ki?
  • Tetsuo
    #8215
    Bios a legújabb, de Win 7-es van a gépen.
  • Ryder159
    #8214
    Sziasztok. 8.1-re van valami facebook messenger alkalmazás, mint WP-re vagy Androidra?
  • bon
    #8213
    Bios frissítés a legújabb?
  • bon
    #8212
    Windows 8 vagy 8.1 van fennt a gépeden? Amúgy tobb ezer féle hardver kombinációnak kell megfelelni, míg OSX-nél a töredékének.
  • Tetsuo
    #8211
    Persze, hogy nagyobb, de milyen "hibalehetőségről" beszélünk mainstream gyártók (mainstream) driverei esetén? Természetesen a legújabbak...
  • bon
    #8210
    Nálam sincs ilyen, ezért is volt a második kérdésem, hogy driverekkel mi újság? Amúgy hány féle hardvert kell tűmogatnia OSX-nek és a Pc-nek? Csöppet nagyobb a hibalehetőség pc-n.
  • Tetsuo
    #8209
    Dehogy kapcsolom. Van olyan meghajtóm, amit (mondjuk) percenként, van amit két naponta és van, amelyiket két hetente használok csak.
    Feleslegesen pörögnének a tányérok, amortizálódna és fogyasztaná az energiát...
    A meghajtók leállítása jó dolog, csak a baj az, hogy az egyik, leállítja a másikat ill. magát a Wint is adott pillanatokra, ami egyértelműen a Win hibájának tűnik. Nem hiszem, hogy OSX-en van ilyen.
  • Falabu #8208
    Esetleg két megjelenítös módba van ès a laptop kijelzöje ki van kapcsolva.
  • undY1ng #8207
    Sajnos még mindig nem jó ha összekötöm a tévével a gépet. Win7en nem csinálta ezt. Az a szituáció, hogy ha bedugom a HDMI-t, ugye azonnal felismeri a jelet, de bármit amit megszeretnék nyitni az csak tálcán marad és nem lehet felhozni a tálcáról... Ötlet?
  • bon
    #8206
    Kapcsold ki a meghajtók leállítását. Legújabb alaplapi driver-ek fenn vannak?
  • Tetsuo
    #8205
    Hello, az miért van, hogy ha ráklikkelek egy meghajtóra, akkor 1-2 másodpercre lefagy a többi is, ill. amíg fel nem pörög az adott winyó, addig a Win asztal/tálca is megáll, pedig az SSD-n van? Vagy az első klikk után klikkelnék egy másik winyóra, de addig nem tehetem, amíg az első föl nem pörög...
    Mit lehet ez ellen tenni?
  • Jim Morrison
    #8204
    jaa így már oké, én meg naivan kinéztem a kiemelt részt és azt hittem így van... ^^
  • MerlinW
    #8203
    mármint: dir > print.txt
    a dir ugye az ls-nek felel meg:)
  • RoboKutya78
    #8202
    juj köszi
  • Jim Morrison
    #8201
    ezt találtam:
    parancssorba:
    mappanev > print.txt


    (azt hittem winen más mint linuxon...)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.02.13. 11:44:04
  • RoboKutya78
    #8200
    Nem raktál véletlenül pihenő modot a winchesterekre nem állnak le egy bizonyos idő után? energia takarékos mod be van kapcsolva?
  • TomStorm
    #8199
    Üdv.
    Azt szeretném megtudni,hogy játékokat,programokat miért teszi le Windows automatikusan a tálcára?Az ablakok meg egyszerüen inaktívvá válnak csak ha ráklikkelek akkor lesz aktív minden.10mp-ként játsza ezt el.Mi okozhatja ezt?