8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • TopGun
    #8278
    Koszi a valaszt. mar meg is csinaltam es elvileg mukodik, csak pl. ma amikor bekapcsoltam a gepem nem mukodott a bcd, egybol a windows 8.1 indult el! Ez mitol lehet?
  • mardal
    #8277
    Easy BCD-vel meg tudod csinálni,mindent be tudsz vele állítani.
  • TopGun
    #8276
    Sziasztok! Tudnatok nekem segiteni? Van a gepemen egy windows7 es egy SSD meghajton egy windows 8.1 szeretnem ha multi boot-ot tudnek hasznalni. vagyis ki tudnam valasztani az elejen, hogy melyik oprendszer induljon el, erre milyen megoldast javasoltok?
  • Blake6
    #8275
    Lehet hogy neked van igazad,és a frissítések cseszhették el.Más fórumokon is utána néztem,de nem lettem okosabb sajnos(nem igazán fordult elő "sietés").Bár 1-2 win7 felhasználónál már bukkant fel ilyen probléma régebben,de ott sem derült ki a megoldás...Na várok,majd meglátjuk később mi lesz belőle,de remélem nem az alaplapom szarakodik,mert nem olyan régi a "vas" és a windows is nem olyan rég lett feltelepítve.
    Utoljára szerkesztette: Blake6, 2015.03.15. 11:54:35
  • bajgunar
    #8274
    Passz. Azt nemtom miért siethet.
    De ettől a legutóbbi frissítések után előjött rejtélyes "fagyás" nézegettem eseménynaplóban, ahol a mostani események közt én is találkoztam olyannal, hogy "sietett" az óra, amire azt írta, hogy visszaállította a rendszeridőhöz. :D
    Lehet ezt is a frissítések "cseszték" el?
  • Blake6
    #8273
    Sziasztok!
    Én azzal a problémával jövök,hogy tegnap előtt késni kezdett az órám az oprendszer alatt.Először O.K. nem gond,gondoltam,volt már ilyen,nosza gyorsan kicseréltem az alaplapon az elemet.De most meg elemcsere után látványosan SIET az órám!Automata szinkron be van kapcsolva és manuálisan is indítottam azonnali szinkronizálást,de ezek után is el kezd sietni egy idő után majdnem 5-10 percet is akár!
    Valaki tapasztalt már ilyet,hogy siet az órája win 8.1 alatt?
  • bon
    #8272
    Továbbra is fenntartom, hogy a driver-ekkel jobb vigyázni és hanvan gyártói driver akkor nem ajánlott feltenni a windows update-ről érkezőket. A rendszer hibajavításait meg mind fel kell tenni, mert kritikus hibákat javíthat mint pl. ebben a hónapban is.
  • bon
    #8271
    Telepítő lemezt használva is van rendszer visszaállítás, érdemes megpróbálni.
  • bajgunar
    #8270
    Én meg csapatnám a rendszervisszaállítást, de nem megy.
    Azt írja, h vírusirtó fut, s nem engedi a visszaállítást. xD
    ESS,Mbam,ASC. Letiltok mindent, s úgy se. PFf...
    0x80070005
  • Apocalipto
    #8269
    Virágbolti, van 1 eredeti is de arra nem mertem már ráengedni. A nap végére 4 gép lett a stat. Szerencsére egyiknél volt backup, 2-nél meg telepítőlemezzel a rendszer visszaállítás segített. A maradék 1 meg nem az enyém volt.
  • AdamBast
    #8268
    Nekem egyszer tette tönkre, írtam is itt. Eredti win8, nem raktam még fel a 8.1-et. Engem a videókártya driver szívatott meg, de egyébként a driverről te is azt írtad hogy óvatosan kezelje mindenki.
  • bajgunar
    #8267
    Hohóóó. Hát megvan a BIBI!!!!!
    Eddig napokig ment a gép, hibátlanul. Erre most????
    ~ 2 óra alatt, csak böngészés közben .... 5x !!!!! Totál befagyott minden! Csak reset gomb.
    De olyan szinten, hogy kb elveszett mindenféle beállítás.
    pl: billentyűzet (G15 profilok alapértelmezett lett), vagy pl AdvancedSystemCare parncsok hozzáadótak keretprogramhoz, meg SmartDefragé is. (tehát mappán jobb egér, s előjönnek azok a menük, amiket a programokból kinyomtam, advanced ellenörés, töredezettség..).. stb...
    Böngésző is totál 0-ázódott, mindenféle beállítások resetelődtek. (maxthon)
    Ezt f4sz@'n megcsinálták. Jöhet a javítás!!! Többet SE rakom fel, tényleg csak hetek után.
  • bon
    #8266
    Nálam eddig nulla hiba, itthon 4 gép, munkahelyen meg több mint 100 gép rakta fel eddig. Hibát nem jeleztek. Windows 7 ent, Windows 8.1 ent és pro változatok. Office 2010, 2013-al.
    Kíváncsiság képpen virágbolti vagy eredeti Windows-ok a problémás gépek?
  • AdamBast
    #8265
    Igen, nekem is így járt ismerősöm. Ezért szoktam legalább 3 hetes csúszással felrakni a frissítéseket.
  • Apocalipto
    #8264
    Semmi nem segit, rendszervisszaállitás, csökkentett mod, 8.1 esetében windows felujitása, helyreállitása sem...ez aztán a teljesitmény. Jol megcsinálták a délutáni programot, rakhatom ujra mindkét gépet. Pff

    Egy másik ismerösöm is ugyanigy járt szinte percre pontosan. Valami gáz van a frissitésekkel.
    Utoljára szerkesztette: Apocalipto, 2015.03.11. 15:40:34
  • Apocalipto
    #8263
    Megjöttek bizony, mindkét gép össze is omlott tőle azonnal. Egyiken Win7 SP1, másikon Win 8.1. Újrainditás után mindkettö elakadt és csak annyit ir hogy konfigurál, ne kapcsoljam ki a gépet. Csökkentett módban megpróbálja visszavonni, újraindul, majd ugyanezt irja. Most egyiket sem tudom használni.
  • bon
    #8262
    Nem aprózták el az biztos.
  • Solt
    #8261
    1.2 GB... szép kis csomag! :)
  • bon
    #8260
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bakkerman
    #8259
    sikerült megoldanom,csak egy adobe flash hiányzott neki,azt kihagytam az OP reinstall után :D
    Én meg pont hogy mindig felrakok egy kódekpakkot,eddig nem voltak gondjaim,de lehet van benne valami amit mondasz. A Maxthont is kipróbálom,még nem használtam
  • bajgunar
    #8258
    Próbáld ki a Maxthon-t, mint böngésző. És felejtsd el az összes kodek pack-ot. Olyan szinten elcseszik a win regedit-et, hogy csak formattal tudod helyreállítani. Maxthon alá nem kell semmiféle kieg. AdobeFlashPlayer, Java (ami mondjuk alap minden Op alá). Azt kész. Minden megy hibátlanul, gyorsan, kevés erőforrásigénnyel és 100x biztonságosabban, mint Firefox, Chrome.
    Videó lejátszáshoz meg tegyél fel a gépre MediaPlayerClassic-HomeCinema-t,. 5.1-hanghoz AC3 filter-t, esetleg még megspékelheted egy CoreAVC-vel (ha full HD videókat nézel, GPU támogatáshoz.) És MINDEN videót hibátlanul fogsz tudni lejátszani!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kodek pack-okkal szívtam anno eleget. Jó nagy sz@r és jól elcseszi a gépet. Hang-ot meg beállítást oly szinten, hogy javíthatatlan lett az Op. Hiába az uninstall. Azóta még az ellenségemet is lebeszélem róla, ha tehetem. MPC-HC -hez egy kodek pack sem kell! Max egy XVid kodek-et adhatsz neki, de ez is felesleges.

    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2015.03.08. 11:57:28
  • bakkerman
    #8257
    Akadt egy kis problémám,és szerintem itt elfér,hátha tudtok segíteni:
    -Szóval ma újraraktam a rendszert,win 8.1 enterprise 64 bit,eddig is ezt használtam,szépen felrakosgattam az ilyenkor szokásos programjaimat,drivereket,de most problémám van a Youtube-al,akármilyen videóra megyek,csak a 360p-t engedélyezi,nem jelenik meg a 720p-s meg az 1080p-s lehetőség. Legújabb Mozilla a böngészőm,novemberi AMD catalyst,legújabb KLite kódekpakk,a monitorom meg fullhd ips,és eddig nem volt gond a youtube-al. Próbaképp letöltöttem a gépre fullhd-s filmet,és szépen megy,szóval nem tudom mi lehet a gond. Szerintetek? Hiányzik a Mozillának valami bővitmény,vagy a kódekpakk kavar be valamit?
  • wollnerd #8256
    A Diginet a XIV. ker.-ben már 2 éve van nálam, az a laptopom pedig 2014 júniusa óta van és egészen a 2015 február környékéig folyamatosan aktív tudott lenni. csak a következő esetben volt bontás: ha én bontottam manual és a alvás, hibernálás üzemmódban helyezéskor, meg a kijelentkezéskor.
    A Digis emberek már az elején azt mondták hogy nincs szükségem a routerre. A nappali elején a falba ragasztott lévő dobozszerű kábelcsatiből jön 2 kábel, az egyik telefon, a másik pedig a internet. Az internet kábel több méterben, a szekrények mögött megy oda ahol a laptopom ott szokott lenni és ott be is dugom a laptopom a LAN csatlakozójába...

    kjhun #8254
    Azt a parancsot a cmd-be írtam... hova máshova tudnám még beírni azt a parancsot a végrehajtásra?
    és azt észrevettem hogy az a regedites dolog egyenlő a azzal cmd-s dologgal.
    driver újratelepítéseket meg fogom próbálni. Van drivereket tartalmazó dvd. Csütörtökön férek újra a laptophoz és majd megpróbálom ezt az eljárást.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2015.03.07. 10:22:00
  • bon
    #8255
    Miért nem veszel,egy router-t? Annál kényelmesebb és egyszerűbb megoldás nincs.
  • kjhun
    #8254
    Az itt lévő regedites....

    Pedig pofon egyszerű: Win + R gombot lenyomni vagy Start menü gomb és Futtatás parancs. A kis ablakban beírod ezt: cmd
    Ezután, a "DOS"-os parancssori ablakba az ott leírt parancsot (ezt: net config server /autodisconnect:-1 ) beírod és Enter.

    Netán, telepítsd újra a hálózati cuccokat, eltávolítod előtte az Eszközkezelővel, aztán resi és megvárod, míg a Win feltelepíti őkat, ha nem tudja, akkor a telepítő CD-ről teszed fel a drivereket. Netán, ha tudod mely update lehet a ludas, akkor, ha van rendszer visszaállítási pontod korábbról, akkor visszaállítod arra az időpontra. Vagy egyesével törlöd a ~2 hete települt javításokat.
  • wollnerd #8253
    Sziasztok! A problémakérdésem inkább hálózati, de Windows 8.1 a rendszerem ahol érint a probléma.
    Elég speficikusnak érzem a problémát, remélem tudtok megoldást rá.
    Van egy ASUS x550C laptopom, eredeti rajta a Windows 8.1.
    DIGI internettel (Bp. XIV ker.) van problémám. Router és modem nincs, kábelekkel csatlakozom az PPPoE alapú internethálózathoz. A probléma pontosan az kb. csak 2-5 hete (mintha vmilyen win8.1-es frissítés óta csinálná) ( kb. 2 hete volt a akkor volt a windows felújítás is, mind1.) hogy x, (asszem 10-15 perc) idő után egyszerűen bontódik automatikusan a kapcsolatom, és akkor újra kell csatlakoznom... Ezt már igen nagyon unom, gyakran csinálja ezt...
    Utánanéztem már az interneten, de eddig eredménytelenül... Köv. keresőszavakkal is próbáltam: "pppoe disable autodisconnect"
    A "net config server /autodisconnect:-1 " paranccsal is próbáltam, de az nem vált be, azért is mert ez a beállítás inkább a hálózati meghajtókra vonatkozik.
    Az itt lévő regedit-es dolgot nem értem, mivel nálam az a "Autodisconnect" egy "MAPPA" és nem érték... (ráadásul ez is a hálózati meghajtókhoz köze inkább.)
    Az eszközkezelőben a "Realtek PCIe GBE Family Controller"-nél és a "Qualcomm Atheros AR9485WB-EG vezeték nélküli hálózati adapter"-nél is a tulajdonságoknál az "energiagazdálkodás" fülön KIVETTEM a pipát ez elől: "A gép kikapcsolhatja az eszközt hogy energiát takarítson meg." de hiába.
    Sőt: az adapter beállításokban, a Diginet tulajdonságait is átnéztem, a "beállítások" fülön a "bontás előtti üresjárati idő"-nek az értéke "Soha"-ra volt eddig is beállítva. Megpróbáltam a 24 órát is, de akkor is csak random 10-15 perc után bont..
    Énnekem már nincs is semmi 5letem hogy mi a túrótól van?!
    Esetleg erre tudtok megoldást? Köszi.
  • Lantee
    #8252
    Megoldottam! Simán eszközkezelőből eltávolítottam a hálózati eszközöket, aztán újra pakoltam őket, és jó lett.
    Pfff...micsoda alap hiba. :)
  • Lantee
    #8251
    Halihó!

    Olyan dologba futottam bele, amivel nem igazán tudok mit kezdeni.
    Adva van az alig 6 hónapos desktopom, eredeti win 8.1, frissítések mindig telepítve.

    Hazajöttem, és nincs Internetem. Mindenhol máshol van (telefon, laptop), csak a dekstopon nincs.
    Kipróbáltam kábellel és WiFi-n is, és mindig ugyanaz: Felcsatlakozik a hálózatra, de nincs Internet, és mindegyik böngésző hibaüzenettel fogad. Már a routert sem értem el (192.168.1.254). Lefuttattam a diagnosztikát, de elvileg az összes hardver és driver tökéletesen funkcionál.
    Letiltottam, újra engedélyeztem a hálózati csatlakozókat, semmi. És még egyszer hangsúlyozom, mind a WiFi (ASUS), mind az alaplapi kábeles hálózat ugyanezt csinálja.

    MI lehet ez? Tud valaki megoldást?
    Előre is köszönöm!
  • bon
    #8250
    Én utoljára még beta verziónál használtam.
  • Jim Morrison
    #8249
    Most akadt meg a szemem a problémarögzítőn.
    Mit ne mondjak már párszor hasznát vehettem volna.... és erről még nem tudtam, pedig hasznos tud lenni.
    Meglepett.
  • aikon16601
    #8248
    De hát akkor így miért nem elég, az alapértelmezett a régebbi tehát akkor a másik már adott.
  • Solt
    #8247
    EZZEL mindent be tudsz állítani úgy ahogy szeretnéd.
  • RoboKutya78
    #8246
    Az rendben van de én a betöltő képernyőt kérdem ahol ha több rendszered van megjelennek a listában
  • aikon16601
    #8245
    Itt annak nevezed el aminek akarod!
  • bon
    #8244
    Minek két Windows 8-as rendszer? Ha csak maradvány a gépen akkor kikapcsolható a boot menü a vezérlőpult\rendszernél, egyszerűbb mint átnevezgetni.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.02.27. 22:40:27
  • RoboKutya78
    #8243
    Srácok
    Két windows 8 van feltelepítve a gépemre a bejelentkező képen hogy tudnám átnevezni az alap windows 8 as feliratot?
    Mert így csak abból tudom melyik volt a régebbi rendszerem hogy azt raktam felülre.
  • TopGun
    #8242
    Szia! koszi, megneztem a linket, csak azt nem tudom mi az a deli hidhoz letoltheto SATA driver es honnan lehet letolteni? ? ugy tudom van ilyen driver a windows 7-ben, vagy nem?
  • TopGun
    #8241
    Jelenleg windows 7 van a gepen 32bit-es es a terveim szerint az SSD-re, egy windows 8.1 64bit kerul.
  • Ironman2
    #8240
    Az mitől van hogy nem tűnik el egy mappa hiába törlöm,a letöltések helyről! A tartalma üres,át nem lehet nevezni,és törléskor meg azt irja a rendszer hogy többé nincs már a helyén.De mégis ott van,és látható!
  • aikon16601
    #8239
    Szia Top Gun.
    Ezt olvasd el!