8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Jim Morrison
    #3316
    Mikor megcsinálom, hogy ne kérjen jelszót belépéskor, úgy ahogy itt már többször le lett írva nekem mégis azt írja, hogy incorrect password :o

    más: C-n gyökérben létre akartam hozni egy t nevű mappát, csak valamit még pluszba megnyomtam f7 mellé és a t nevű mappában keletkezett egy rejtett, All Users mappa. Azon belül meg egy Application Data mappa :D ugye nyugodtan kitörölhetem mert nincs bennük semmi?: D
  • [HUN]FaTaL
    #3315
    Passz, csak tippelek. Lehet csak a wear levelinget piszkálja.

    Biztos, hogy nem defragol.
  • Solt
    #3314
    Na ez lett volna a kérdésem! Maradt a töredezettségmentesítés, csak másképpen hívják, vagy úgy működik mint a gyári segédprogramok optimalizációja... Ezt kéne kideríteni! :)

    @Fatal: Mit állít a trimmen?
  • [HUN]FaTaL
    #3313
    NEM töredezettségmentesítés, hanem a trimet és a wear levelinget állítja. Már a win7 is letiltotta a defragot ha ssdre tetted...
  • Tomy Lee
    #3312
    Optimalizálást se mert az a töredezettségmentesítés HA jól tudom.Én nem mertem eddig elindítani..
  • [HUN]FaTaL
    #3311
    Nincs defrag ssd-n, mert felesleges, csak rongálná a meghajtót. Az optimize a trimet állítja.
  • Solt
    #3310
    Milyet ne csináljak?
  • Tomy Lee
    #3309
    Dehogy csinálj SSD-n ilyet lol
  • Solt
    #3308
    Ezzel tisztában vagyok! :) Azt szeretném megtudni, hogy a win8 már képes-e az SSD-k optimalizálására úgy, ahogy mondjuk azt a Samsung, vagy az Intel SSD-k segédprogramjai teszik...

    Tehát Optimalizál, vagy töredezettséget mentesít? Ha utóbbi, akkor letiltom...
  • bon
    #3307
    Azért írja, mert SSD-t nem szabad türdezetségmentesíteni.
  • Solt
    #3306
    Vazze, néha én is elgépelhetem... :D Egyébként tényleg durva... főleg tőlem, én is állandóan ugatok a helyesírás miatt! :DD
  • bon
    #3305
    Windows 8-ban megtalálható verzió tesztjére hiavtkozól, mert én még a régebbi verzióról láttam csak.
  • pxxl
    #3304
    "aszt írja"

    na ennyi, mentem haza..:D
  • Solt
    #3303
    Urak!

    A töredezettség mentesítés változott valamit? SSD-n van a rendszer, és nem aszt írja, hogy töredezettség mentesítés, hanem, hogy "Meghajtók optimalizálása"

    Ránézne valaki akinek HDD-n van? Köszi...
  • [HUN]FaTaL
    #3302
    Csak az a baj vele, hogy egy lassú szar. :)
  • lck
    #3301
    Nyissál meg sok futtatható állományt ( exéket ) tartalmazó mappát. Aztán nézegesd hogy a beépített vírusirtó 10-20 másodpercig ellenőrizgeti a fájlokat, addig láthatod a fehér ikonokat. Ráadásul mindezt a tesztek alapján csak jó közepes hatékonysággal teszi.
    Aztán telepítsél egy külső vírusirtót, és láthatod a sebességkülönbséget.
    MS-nak még nagyon sokat kell fejlődni a vírusirtógyártás terén.
  • k0trapali #3300
    Nem, mert nem használunk ilyen fölösleges vírusirtókat... ott a beépített defender ami tökéletesen teszi a dolgát és ráadásul ingyenes.
  • Scania R580
    #3299
    Sziasztok!
    Az mitől lehet, hogy az eset smart security behatolásmegelőző rendszere le van tiltva és nem bírom engedélyezni? Találkozott már valaki ezzel a problémával?
    Válaszokat előre is köszönöm!
  • Jim Morrison
    #3298
    köszi!
  • Tomy Lee
    #3297
    Enterprise van 90 napig szerintem azt érdemes.PRO felejtős.
    http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcenter/jj554510.aspx
  • Jim Morrison
    #3296
    Látom elég sok minden történt múlt héten, volt valami fontos
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    warezzal kapcsolatban? Ha letöltök valahonna egy pro verziót akkor tudom creckelni, hogy Novemberig-Decemberig tudjam használni?
  • bon
    #3295
    Nézelődsz és kattingatsz a Windows-ban és egyből megismered ja és van súgó is.
  • Evin
    #3294
    Ez az előbbi, már XP óta így van.
  • speedcop
    #3293
    Köszönöm szépen! sikerült...hol tudok ilyen okosságokat megtudni a windows 8 -ról? szeretnék utánanézni ilyeneknek...

    ill. lenne még egy kérdésem (hátha), Asus O-play om a win 7 -tel kis registry változtatással tudtam megosztani, de ezek win8-nál nem működnek...a megosztásoknál ugyanúgy próbáltam beállítani mint a win7 -nél de nem megy...valamilyen ötlet esetleg? előre is köszönöm....
  • k0trapali #3292
    1. Windows gomb + R
    2. Beírod: netplwiz
    3. Pipát kiveszed aztán OK és 2x beírod a jelszót.


  • speedcop
    #3291
    üdv!kérnék egy kis segítséget...w8 -ban hogyan lehet megoldani, hogy ne kelljen jelszót beírni a bekapcsoláskor? az energiaellátásban a beállításoknál kikapcsoltam a jelszokérést..köszi
  • S8DJ
    #3290
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    felhívod a microsoftot (06-80-018-749) és telefonon keresztül betudod aktiválni. Csak annyi, hogy tedd offlineba a gépet
  • k0trapali #3289
    Eredeti Microsoft szoftver – valódi előny.

    Ezt is mint a Windows 7-et megvásároltam szépen. A rendszer teljesen stabil, a Modern Ui nem tetszik, de nem is látom használat közben szóval nem zavar ha ott van. Érdekes ez a "fél aero" stílus. Hamar megszokható a rendszer hisz nem sokban tér el az elődjétől. Radeon meghajtó program tökéletesen fut. Játékokat nem próbáltam még (nem is vagyok az a nagy "gémer")

    Rendszerrel kapcsolatos kérdésekkel lehet bombázni a topicot úgylátom szóval hajrá Windows 8 felhasználók!

  • janihunk
    #3288
    Köszönöm, még is jobb mint a sima színes keret.
  • aate
    #3287
    Aero8Tuner
  • kazsmer
    #3286
    Ez: aero
  • janihunk
    #3285
    Aero-ra milyen megoldások születtek már?
  • cody1994
    #3284
    Nekem ment rendesen nem volt semmi gond vele :D
  • tmp
    #3283
    Így lehet kikapcsolni.
  • tmp
    #3282
    részemről kikapcsoltam a hibernált kikapcsolást, nem működött vele rendesen a wifi és funkciógombok.
  • SirAlo
    #3281
    az ATI Catalyst nalatok mukodik ? feltelepitettem de nem akar elindulni
  • virslyee
    #3280
    Én kipróbáltam, tetszett de még sok program s driver nem jó.
    Gyorsabb mint win 7! Több monitor esetén egyiken az asztal, másikon az új felület van.
    Kb 10 perc utánajárás után start menü, s alapból asztalra bejelentkezést is megoldottam.
    Nem voltam nagyon oda érte, de ha ki javítják az apróbb hibákat, s jobb lesz a támogatottsága akkor nem lesz "viszta2" :)
  • Blekk Síp
    #3279
    Háát öö. Ma minden előzmény nélkül szarrá fagyott a nyóc. :D Csak a zene ment, közben a szobában lomolgattam és fagyhalál. Újraindításkor nem töltötte be a wint, lefagyott amikor indult volna. Próbáltam repair-t és helyreállítást az sem segített. Úgyhogy most visszament a 7. :o
  • Solt
    #3278
    Lehengerlő érvek... szóhoz sem jutok...
  • tmp
    #3277
    ő meg van elégedve azzal amit ő meg a 4 debianos haverja használ.