8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #3356
    Egyedül a bluestacks kékhalálozott néha, de az csinálja a w8 driverrel is, mert nem teljesen kompatibilis. De meglett a megoldás arra is :)
  • Blum
    #3355
    Masnal normalisan mukodik,fatal is leirta.
  • Evin
    #3354
    A telepítő csak felrakja a drivert. A benne levő fájlok felelnek érte.
  • dragon11
    #3353
    Az a telepítő egy videókártya működésért felel..
  • Blum
    #3352
    Rohadt nagy barkacsolas Win7 kompatibilitasi modban elinditani egy telepitot.
  • dragon11
    #3351
    Kösz a segítséget, de nem akarok barkácsolni, inkább megvárnám ezt. Gondolom nem egy évig tervezik..:)
  • [HUN]FaTaL
    #3350
    Rakd fel a win7 drivert win7 compatibility módban, nekem működött a korábbival.
  • dragon11
    #3349
    Semmit nem tudni a HD 4x szériához mikor jön Catalyst driver ?:SS
  • kazsmer
    #3348
    Skip start screen
  • Styrex
    #3347
    Azt meg lehet oldani, hogy induláskor ne a metro hanem az asztal jöjjön elő?
  • [HUN]FaTaL
    #3346
    És tényleg, csak az RC feljebb van. Vak vagyok :D

    Na akkor ezt fel is rakom :D
  • asysoft
    #3345
    Fogalmam nincs, mikor aktiválják, délután írtam a honlapon kontaktként megadott srácnak, egyelőre nincs válasz, biztos van dolga (vagy elévült az infó, vagy még nyaral...:))

    [HUN]FaTaL (#3330):
    Honlapra felnézve, nálunk VS 2012 Professional nem RC. Persze lehet, hogy csak lemaradt:)

    kifli (#3331):
    Kellett nekünk az upgrade MSDNAA-ról, ott nem volt ilyen:) 1 hónapja még tudtam letölteni dolgokat...
  • Piko888
    #3344
    Köszi, de sajnos nem jó az Enterprise-ra :-(
  • bon
    #3343
    Tehát igazam volt, nem töredezetségmentesíti az ssd-ket, bár ez logikus is volt.
  • wollnerd #3342
  • aate
    #3341
    Media Feature Pack
  • [HUN]FaTaL
    #3340
    Akkor tegyél fel alternatív lejátszót, én is MPC-HCt használok :)
  • Piko888
    #3339
    olyan nincs az Enterprise-ban :-(
  • [HUN]FaTaL
    #3338
    Az asztali WMPben lehet :)
  • Piko888
    #3337
    Picit visszalépés, hogy a lejátszóprogramban nem lehet a hangerőt állítani :-(
  • [HUN]FaTaL
    #3336
    A hangerő gombbal, vagy a desktop tálcáján, illetve ha jobb sarokba viszed az egeret (fent vagy lent, mindegy), akkor settings és ott is ott van.

    A másodikat passzolom, igazából egyik appot sem használom. :D
  • Piko888
    #3335
    Srácok az alap videó ill. zenelejátszóban hol lehet állítani a hangerőt?
    Másik hogy lehet azt beállítani, hogy a mappában lévő képeket egymás után meg tudjam nézni jobb ill bal nyíl nyomogatásával.
    Köszi
  • KranaZoli #3334
    Ja-ja!
  • Solt
    #3333
  • KranaZoli #3332
    A Windows 8 (NEM) töredezettség mentesíti az SSD meghajtókat

    "a Windows 8-ban a töredezettség mentesítésért felelős defrag.exe futtatása ezekre a meghajtókra is ütemezve van."



    "Nem kell megijedni, nem hülyültek meg a Microsoft fejlesztői, mindössze arról van szó, hogy továbbfejlesztették az eszközt és immár Storage Optimizer (magyarul: tárhely optimizáló?) lett az új neve, és ezentúl még intelligensebben kezeli a meghajtókat. Az új funkcióknak köszönhetően, ha SSD meghajtót észlel a rendszer, akkor valójában nem a töredezettség mentesítést hajtja végre, hanem egy nagyon hasznos ún. trim csomagot küld a meghajtónak."

    Más: ("Intreszting"...; mert korábban volt itt pár hsz kell-é vírusnyalogató a Win8-ra, vagy jó-e a beépített)

    Ha használni fogom a Win8-at megkaptam a választ a kérdésre. Maradok az Avast-nál. :)

    A Windows 8 host fájljában már nem tilthatjuk le a Facebook-ot!

    "Sokunk reklámok blokkolására is eredményesen használta. A Windows 8 (RTM) viszont gátat szab a teljes szabadságunknak, ugyanis ezentúl hiába is próbáljuk a Facebook, google.com, doubleclick.net, twitter.com, yahoo.com, vagy az adevrtising.com linkeket blokkolni, azok automatikusan eltűnnek a szűrőlistából."

    "A rejtélyes eltűnések mögött, mint kiderült, nem gonosz varázsló, hanem a Windows 8-ban teljesen újratervezett Windows Defender áll, ami a biztonságunkért hivatott felelni, de ez esetben úgy tűnik, hogy egyes külső cégek anyagi biztonságát a miénkénél előbbre helyezi.

    A Windows Defender letiltásával a varázslat is megszűnik, de ez esetben a rendszer egy alapvető biztonsági rétegét távolítjuk el, tehát mindenképpen telepítsünk megfelelő vírusvédelmi szoftvert helyette!

    (Meg nem erősített infók szerint elegendő a Defenderben a kivételek listájához adni a host fájlt.)"
  • kifli
    #3331
    minden évben le fog járni egy accod, egy maillel tudod reaktiválni.


    Nemtudom melyik egyetemen van, nálunk ezt kell csinálni:


    Küldj egy stud-os emailt az alábbi adatokkal az msinf(kukac)inf.u-szeged(pont)hu címre, melynek tartalma: név, EHA kód, egyetemi h-s azonosító.
    Példa email tartalomra: Gipsz Jakab
    GIJRAAT.SZE
    h888888
    A regisztrációs email visszaigazolása eltarthat 1-2 napig.
  • [HUN]FaTaL
    #3330
    Mégse, a VS az még RC :)
  • [HUN]FaTaL
    #3329
    ELTEn is és az új Visual Studio is.
  • dragon11
    #3328
    Jahm, erről volt egy hír is PH!-n..

    Az vajon mikorra várható ?:SS
  • asysoft
    #3327
    BME MSDNAA-n DreamSpark Premiumon megjelent a Windows8. A Professional érhető el angol illetve német nyelven, természetesen mind 32, mind 64 biten. (Kár, hogy accountom még expired...:))
  • janihunk
    #3326
    Kipróbáltam, müxik de ha mozgatom az ablakot meghal. Eddig egyedül ez vált be: TrueTransparency de ez xp-re van tervezve. Dupla fejlécem lesz tőle sajna. vagyis ha megnyitod a sajátgépet akkor a fájl sajátgép és nézet duplán jelenik meg. Van egyáltalán esély arra hogy tovább fejleszti ezt a progit valaki? Mert fasza müxik minden csak a duplázás ne lenne.
  • [HUN]FaTaL
    #3325
    Nem oldódtak meg, a 4xxx-hez majd legacy driver lesz, de az még nem jött ki.
  • kifli
    #3324
    elvileg 4**** szria, már nincs minden legújabb driverben támogatva. És nem néztem van-e már végleges driver hozzá. Ha amd weboldalán találsz 12.8-at hozzá, akkor nem lesz gondod.


    (énpedig addig reménykedem, hogy szte sietősre fogja, és már 25-én megkapom a cd key-em :))
  • bon
    #3323
    Nem lesz dirver gondod, ha jól tudom a korábbi amd dirver problémák is megoldódtak már. De max vga téren más megcáfol vagy megerőst.
  • dragon11
    #3322
    Srácok!

    Erősen gondolkodom a PRO-n, de nem tudom van-e már driver lefedettség a következő konfigra:

    Gigabyte EP35-DS3L
    XFX HD 4870 1GB
    Intel Core 2 Dou E6770 2,33Ghz

    Klassz lenne, ha tudnátok segíteni.

    Előre is köszi.
  • kifli
    #3321
    nem szenvedek, akkor várok egy párnapot :)
  • Solt
    #3320
    Feljebb kell venni a processzor használatot a programon belül, és akkor nem pöcsöl annyit...
  • Solt
    #3319
    Nekem az Intelhez, és a Samsunghoz is van, hetente egyszer lefut az optimalizáció, így állandó a teljesítménye, és elvileg így egyenletes a használódása is...

    Azt tartom furának, hogy nálam alapból kikapcsolt állapotban volt telepítés után...
  • bon
    #3318
    Tuti nem töredezettségmentesít, elindítani se engedi ssd-n a sima hdd-n igen. Az optimalizációt meg nem kapcsolnám ki.

    Amúgy én soha se használtam gyári segédprogramot (szerintem nincs is az ocz-nek), mégis gond nélkül műkődik az ssd-m több éve.
  • Solt
    #3317
    Remélem erről lesz valami infó... jó húzás lenne a részükről, ha karban is tartaná az SSD-t úgy mint a gyári segédprogramok...

    Köszi a válaszokat...