8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • KranaZoli #3396
    Arra a tool-ra emléxem csak még nem próbáltam. Ilyen volt régebben is, csak az még megnyitotta a "Könyvtárak" mappát ha tudom, mert csak így tudták megoldani. Auto login okés.

    A gépeléssel Nekem az volt mindig is a problémám, hogy sokszor van olyan, hogy vmit nézegetnem kell Magam előtt könyv; leírás; stb... és közben montiron is vmi ehhez kapcsolódó doksi(k) vannak megnyitva - de nem kell gépélnem csak olvasnom. Ilyenkor itthon, hátradőlök a székben egeret meg könnyen elérem - vagy épp bill-űt eldobom a helyéről ahova könyveket és doksikat pakolok az egér pedig ugyanígy elfér akárhol. Mivel minden rádiós így ez baromi kényelmes, akár melóban is. Ezért nem szoktam Én meg és nem is nagyon használtam ezt Win7 és start menü esetében sem. Szóval amikor sokat vagy readonly módban.
  • kifli
    #3395
    én olyankor metróba be, és elkezdem gépeni a progi nevét amit akarok indítani

    1-2 ki van tűzve tálcára is, böngésző zenelejátszó.

    Beállítottam, hogy asztal legyen a kezdőképernyő (múltkor tett be valaki egy toolt hozzá), meg beállítottam hogy ne legyen automatán lockscreen, és a gép indulásakor bejelentkezni se kelljen :)
  • KranaZoli #3394
    Na, akkor feldobom asztali gépre is. :) Ill. a teljes "siker" érdekében le kell majd cserélnem melóban is notin lévő Seven-t és akkor már valóban kezdődhet a szokás hatalma.

    Ti honnan indítjátok a progikat? Teletűzdelitek a tálcát; vagy kipakoltok mindent az asztalra?

    Engem nem is annyira asztali gépen zavart ez a Metro korábban hanem inkább notin és főleg akkor, ha úgy szerettem volna használni ahogy korábban a Seven-t, vagyis 0db ikon az asztalon és tálcán. Ami itt lenne a Metro-s felület és állandóan le a bal sarokba majd Metro-n megkeresni az ikon-ját. Ugyanígy 2 kattintás volt Seven-en is, ugyanis Én mindent Start menüben rögzítettem - pontosabban azt a párat ami már nem fért el az utoljára megnyitott elemek között a start menü-ben. Viszont ott sokkal kevesebb volt az egér húzogatás művelet. És ezért írtam a notit - ugyanis nem minden esetben van egér hanem csak tachpad amit eléggé utálok amúgy is, és ezen volt Nekem sok a húzogatás ide-oda...
  • kifli
    #3393
    telepítés után egyből jobklikk és leveszem a kezdőképernyőről :)
    nálam csak a metro appok vannak ott kint...
  • [HUN]FaTaL
    #3392
    Én is, egyáltalán nem hiányzik. Egyedül tényleg az zavar, hogy minden programot kipakol oda, amit telepítek.
  • kifli
    #3391
    én már meg is szoktam, pedig cp-t csak pár órát használtam anno...
  • [HUN]FaTaL
    #3390
    "Ha ez így megy tovább akkor két év múlva már semmi sem marad a régi Windows-ból. (csak a logó :)"
    Az nagyon nagyot bukna, a metro nem alkalmas mindenre. Ilyen egyszerűbb, táblára vagy értesítésre való appoknak ok, de komoly munkára alkalmatlan.

    Mondom próbáld használni egy darabig start menü nélkül, nem fog hiányozni :)
  • KranaZoli #3389
    "Anyucikájukat", akkor ezek valóban komolyan gondolják ezt a Metro-s elképzelésüket. :))) Ha ez így megy tovább akkor két év múlva már semmi sem marad a régi Windows-ból. (csak a logó :)

    Bon:

    Hát a Classic Shell az külön alkalmazás. :) Na, mind1 majd megnézem most már asztali gépen vagyok - ott még tartom a Win7-et.

    Ja, most esett le, hogy visszaolvastam a válaszom mire is gondoltál Te. Te Classic Shell alatt azt értetted, hogy Én Start menüt írtam. Nem azt, hogy a Classic Shell-t, mint egy külön alkalmazást. De biztos így értetted - csak ugyebár nem nagyon tudod, hogy a Classic Shell az egy egy alkalmazás a régi start menüt helyettesíteni.

    Fatal:

    Addig rendben is van, hogy Metro-n és lock screen-en kint van pl. az időjárás gadget. Egyelőre a desktop-on még hagyhatták volna ezt a funkciót. Nagyon agresszívek ezzel a Metro-val. Viszont ha ez most bejön MS-nek akkor nagyon el fog szaladni vele a ló. Nem is annyira a Metro-ra gondolok (bármi lehetne a Metro helyett; más alkalmazás; ...) hanem arra, hogy egységesítik az összes Windows platform-ot.

    Ezért is dobtam fel notira többek között. Mást nem nagyon tudok(más se) tenni, hogy vagy hozzászokik, vagy megszökik. :)

    Egyelőre feldobom a Classic Shell-t, bár 1értelműen az lenne a legjobb ha nem kellene egy külön alkalmazást fenntartani, amiben Nekem a legnagyobb problémám a későbbi bug-ok megjelenése; vagy felhagynak az alkalmazás fejlesztésével és egyéb hasonló tényezők...

    Kössz!!!
  • [HUN]FaTaL
    #3388
    Működik, csak felesleges. Én is a metro ellen voltam, de próbáld megszokni nem rossz az, sőt :)
  • [HUN]FaTaL
    #3387
    Kivették a gadgeteket, de, ha lesz megfelelő mennyiségű app a storeban, akkor a lockscreen és a metro ellátja a funkciójukat, pl. az időjárást már most kitettem mindkettőre (accuweather).
  • bon
    #3386
    Külön alkalmazással lehet klaszikushoz hasonlító start menü.
  • KranaZoli #3385
    Erről nem is olvastam sehol. Na, mind1 - akkor nincs mit tenni ez van, nem lesznek gadget-ek. Sajnálom, hogy kigyomlálták, de egyértelműen ez áll közel a Win8-as logikához.

    Amit még nem próbáltam és erről viszont olvastam, hogy pl.: Classic Shell az működik még RTM-en, vagy már azok sem?! Tudom, hogy Te nem használsz ilyet, ezért nem direkt Tőled kérdem, csak akkor már megkérdem.

    (nagyon az rémlik, mintha lett volna olyan cikk, amely erről szólt, hogy a véglegesben már semmilyen formában sem lehet majd elérni; megbuherálni; működésre bírni a Start menü-t.)

    PS:

    Azt viszont már most érzem, hogy notin jobban muzsikál a Win8; mint a Win7. Legalábbis nem csak placebónak érzem. Vhogyan gyorsabb - ennek viszont örülök.
  • bon
    #3384
    RP-ben még volt, véglegsbn már nincs.
  • KranaZoli #3383
    Feltettem notira az Enterprise x86 RTM-et. Nálam van vmi hiba, hogy desktop-on nincsenek gadget-ek?

    Jobb egég menüben sincs. Egyszerűen nincs olyan, hogy "Gadgets" menüpont. Eddig azért mintha lett volna ilyen. Jó volt azért desktop felületen ez. Legalábbis Én szerettem.
  • [HUN]FaTaL
    #3382
    A nagyvállalati verziót nem valószínű.
  • Piko888
    #3381
    Akkor sehogy se tudom összekötni a PS3-mal a gépet?
  • [HUN]FaTaL
    #3380
    Enterprisera nem lehet.
  • Piko888
    #3379
    Srácok, valakinek sikerült MEdia Centert telepíteni Enterprise-ra?
  • kifli
    #3378
    adatlapom?
  • dragon11
    #3377
    jó, csak tippeltem.:)

    egyébként ebben nem tudnátok segíteni ?:SS
  • [HUN]FaTaL
    #3376
    Miért pont BME?

    Ha jól tudom kifli az SZTEre jár, de lehet rosszul emlékszem. De mindenhol van már, ELTEn is.
  • dragon11
    #3375
    gondolom bme msdnaa :)
  • kifli
    #3374
    egyetem bácsitól
  • [HUN]FaTaL
    #3373
    Kapja, mint, ahogy én is.

    #3372: Nem, ez nem trial.
  • RYO21
    #3372
    Ez olyan mint az enterprise?
  • dragon11
    #3371
    hogy szerezted ?:SS
  • Evogordon
    #3370
    haha :D
    Am koszi az infot.. Eredeti win 7em van kaptam laptop melle, szal az az upgrade erdekelni fog.
  • [HUN]FaTaL
    #3369
    90, rearmmal 180. Nem tudod aktiválni, újra kell telepíteni, mert a nagyvállalati verzióból van próbaverzió (enterprise), ez otthon egyébként sem aktiválható.

    Árakról még nincs info, szerintem annyiba fog kerülni, mint a win7, de ha van legális XP, Vista vagy w7 liszenszed, akkor lesz olcsóbb upgrade. A játékok közül még eggyel sem volt problémám.



    Egyenlőre a sorozatgyilkos darabolja a hulládat, a szó, amit kerestél: egyelőre :D
  • kifli
    #3368
    pro lett belőle :)
  • Evogordon
    #3367
    Hi
    Olvastam h a microsoft elerhetove tette a vegleges verzioinak proba valtozatat. Ez pontosan hany napig is mukodik? Es ha lejar akkor lehet majd aktivalni xxx osszegert h tudjam tovabb hasznalni? A vegleges verzioknak kb milyen araik lesznek? Regebbi jatekok amik win 7en futnak azok futnak win 8-on is? Nincs egyenlore tobb kerdesem :D koszonom
  • [HUN]FaTaL
    #3366
    Aztán nem tudom, hogy tényleg így van e, de ezt olvastam több helyen is. Én win98 óta angol wint használok :D
  • kifli
    #3365
    ééértem köszi :)


    Akkor fel is dobom mindjárt :)
  • [HUN]FaTaL
    #3364
    Az nem. Csak a sima és a pro telepítője egyezik meg (kulcs dönti el).

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Microsoft.Windows.8.RTM.X64.MSDN.Hungarian-blox
  • kifli
    #3363
    proból nem találtam magyart, mindenhol csak eng van. (vagy én vagyok a balfasz? :D)


    Esetleg enterprise tud olyat, mint win7-nél ultimate, hogy telepítőbe lehet választani?
  • [HUN]FaTaL
    #3362
    Azt azért nem nehéz beszerezni.
  • kifli
    #3361
    na megis van a pro keyem :)





    Már csak egy pro magyar verzió kell nekem
  • [HUN]FaTaL
    #3360
    Még nem raktam fel, mert nincs XNA, csak tákolással, az meg nekem kell, úgyhogy egyelőre marad a 2010.
  • asysoft
    #3359
    Én még nem próbáltam a 2012-t, jobb (stabilabb) lett, mint a 2010 volt?

    Egyébként még nem válaszolt a srác, remélem, még félév kezdete előtt lesz időm újrahúzni a rendszert. Bár, amiket olvastam Apple gépekkel való kompatibilitással kapcsolatosan, lehet jobb, ha várok még...
  • dragon11
    #3358
    Lenne két kérdésem. Az egyik off, a másik pedig spoilerbe illő.. remélem nem haragudtok meg!

    Mennyi különbség lehet ha egy Core 2 Dou E6770et a gyári 2,33Ghz-ről 3,2Ghz-re húzok ?[pl. Skyrimban, W8 alatt]

    Illetve:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van már valami okosság a W8 PRO aktiválásához ?:SS
  • dragon11
    #3357
    Jól van, akkor lehet felrakom azt! Köszi szépen a segítséget!