8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • lck
    #3436
    NA VÉGRE VALAKI :)
    Seven alatt is fagyott ?
    Kiegészítők mik vannak fenn ?
  • Piko888
    #3435
    Nálam is mindig kifagy a Firefox.
  • [HUN]FaTaL
    #3434
    Én akkor 7 éves voltam, nem piszkáltam ilyesmit. :D

    Aztán sokáig nem foglalkoztam vele, totalcmd-t használtam már win95 alatt is, shifttel törlök. Amióta eltűntetem az asztalról azóta tiltom le :D
  • bon
    #3433
    Nálam amióta Windows 95-öt elsőre felraktam azóta ki van kapcsolva a lomtár.
  • lck
    #3432
    Ezt ismeritek ?
    Kibővített jobbegér funkciók:
    http://lck.uw.hu/Pic/w8rightm.png
    letöltés
    A reg fájlt kell lefuttatni.
  • [HUN]FaTaL
    #3431
    Asztalon jobb klikk új parancsikon, googleval keresel ikont (ha gondolod este feltöltöm amit használok)

    Leállítás: shutdown /s /t 0
    Újraindítás: shutdown /r /t 0 aztán ezeket a parancsikonokat rögzíted a startképernyőre, utána el lehet törölni az asztalról (vagy ahova csináltad). Vagy ha egyből a start menü mappájába, akkor rögzíti is.
  • xxx007
    #3430
    Helló,

    a kikapcsgombot hogy varázsoltad a kezdöképbe?Nem találom sehol ...
  • KranaZoli #3429
    Ezt most tették DirtyWindows-ra. Holnap majd átnézem, elég alapos leírásnak tűnik. Számomra biztos lesz benne egy raklapnyi hasznos infó.

    Windows 8 tutorial

    "Miről is lesz szó?

    Ebben a kis témában egy kicsit mélyebben belemerülünk és felfedezzük a Windows 8-cal érkező egyik legjobban vitatott asztali gépre is szánt újdonságába, a Modern (Metro) UI-ba. Megnézzük mi mire jó, mit hogyan lehet benne előhozni, hogy mindenki számára kényelmes legyen az új UI. Nos, hát akkor kalandra fel!......"
  • [HUN]FaTaL
    #3428
    Voltmár, getdataback :)

    De ha bekapcsolva hagyom a lomtárat, akkor is shifttel törlök, szóval teljesen mindegy :D

    Mondjuk kb szökőévente, vagy mégritkábban törlök olyat, ami kell.
  • KranaZoli #3427
    Ez majd akkor is jusson eszedbe, ha azt mondod egy Shift+Del után, hogy "aztaqvaaaistenf*szááááába".

    Én épp ellenkező vagyok, mióta van lomtár azóta használom is és már sokszor jól jött. Szinte minden nap törlök vmit, amiről utána derül ki, hogy kellett volna. Van, hogy csak azért törlök, hogy ezeket majd XY nap múlca törlöm végleg ha utána sem fog kelleni. Régebbi verziók pl. progikból, ... Munkatársam meg nem is töröl. Ez az elve, állandóan hely hiánnyal küszködik hol otthon, hol melóban. Viszont Tőle bármit el tudok kérni, olyan Nekem mint egy könyvtár, vagy mint egy Múzeum.
  • [HUN]FaTaL
    #3426
    A lomtárba való törlés egy másolás, sok értelme nincs.
  • [HUN]FaTaL
    #3425
    Mire? Mindig shifttel törlök még most is, pedig vagy 3 éve ki van kapcsolva a lomtár :D
  • kifli
    #3424
    jóljönaz pedig
  • [HUN]FaTaL
    #3423
    Nesze :D

  • [HUN]FaTaL
    #3422
    Sehol, le van szedve. :)

    Van még ember, aki lomtárat használ?:D
  • dragon11
    #3421
    jól van.:D
  • kifli
    #3420
    hazucc kutya, hol a lomtárad? :D
  • KranaZoli #3419
    Értem, de azt nem tudom milyen driver kell Lck-nak. ;)
    Ja, de: JÓ! :DDD
  • [HUN]FaTaL
    #3418
    Catalyst nem rég, de csak az új kártyákhoz. A legacy catalyst (HD4xxx, HD3xxx) még várat magára. :)
  • [HUN]FaTaL
    #3417
    Asztal nekem üres. :) A többi programot keresőből indítom, csak a minden nap használtak vannak kint tálcán / kezdőképernyőn.
  • KranaZoli #3416
    Épp most tartok ott, hogy már fent a Fox, még beállítok pár dolgot aztán mára ennyi volt. :) Ám, köszi!

    Régebbi Bootable USB-vel írtam ki és így okés lett. Lehet az X86-ost is ezzel írtam ki és nem a legújabb verzióval. Mind1, mát fent van.

    "De akkor mi kerül az asztalra ?? :)"

    Akkor az igazi, ha max. egy WP semmi más. :D
    Mikor jött Cata, ha mostanában akkor szerintem már végleges (boltba kerülési idő Win8) Win8 előtt szerintem nem hoznak ki. Sajnos mást nem tudok ajánlani. :(

    Azért akkora különbség szerintem nincs hardveresen gyorsított Fox vagy "sima" Fox között. Flash-nél már meglátszik a minőségbeli különbség. Gondolom flash-t kikapcsolt védett móddal használod?
  • kifli
    #3415
    én mbrwiz-el csináltam cmd-ből, és ment gond nékül
  • lck
    #3414
    Igen, jó ez így. Biztos nálam is egyre több minden lesz a Kezdőképernyőn.
    De akkor mi kerül az asztalra ?? :)
  • bon
    #3413
    Nekem sokkal több minden van kint a kezdőképernyőn: link sőt van még egy fél képernyőnyi Office 2010 és 2013. Innét indítok szinte mindnet. Asztalomon csak két program van kirakva a Windows saját ikonjain kívül.
  • lck
    #3412
    Hardveres nélkül jó, csak úgy nem nagyon teccik :)
    Ez a csempés Chrome meg lazán bezabál 700 mega ramot egy füllel. Kicsit sokallom.
    Ráadásul ha belakom, FastDiallal, meg a többi kiegészítőkkel - ami nekem kell - sokkal lassabban indul mint a FF.
  • KranaZoli #3411
    És ha pár napig tiltod pl. a hardveres gyorsítást és/vagy flash gpu gyorsítást?! Csak kipróbálni, hogy lesz-e különbség.
  • KranaZoli #3410
    Akkor valóban A Bootable USB lehet a hibás. Eddig mondjuk Nekem nem volt problémám vele. x86-ost is azzal írtam ki és telepítettem róla most 7vgén notira. Na, mind1 olyan mind1 mivel írom, csak legyen okés. :D

    Kössz!!!
  • lck
    #3409
    14.1-es fox. De kipróbálta a 15-ös bétával, sőt most direkt azért raktam 64bites wint, hogy hátha Waterfox alatt nem, de ott is.
    Ez a gond hogy én sem olvasok másoktól ilyen hibáról.
  • [HUN]FaTaL
    #3408
    Ja A Bootable USB. Na hát az már jópár verzióval ezelőtt sem működött nekem, akkor próbáld az usb/dvd download toolt vagy az universal usb installert.
  • [HUN]FaTaL
    #3407
    Én is felfedeztem már, de teljesen idegen, így legalább nem olyan csupasz a jobb oldal :D A leállítás mindenképp kell oda, mert rettentő idióta helyen van.

    #3403: Nem, Operát használok :D

    #3404: 32bites OS alatt a windows-7-usb-dvd-download tool nekem sem mindig kreált értékelhető telepítőt, van, amikor lefutni sem tud. Próbáld meg az Universal USB Installert.
  • KranaZoli #3406
    Ez melyik Fox?! 15-ös RC már kint van Mozilla FTP szerverén. AMD driver-it már nem nagyon követem, de olvasok pár Radeon-os topic-ot kártyák miatt és Én ilyet nem olvastam eddig egyikben sem.

    Progi ajánlást köszi, lekapom - nem ismerem.
  • lck
    #3405
    Ha nem lesz jó, esetleg írd ki Universal-USB-Installer-rel. Nálam az bevált.
  • KranaZoli #3404
    Eddig az összes Win8-at pendrive-ra írtam ki. x86 Enterprise RTM-et is onnan telepítettem. Kiírtam rá az x64-est, gondoltam feldobom még ma este - úgy ís hamar felkúszik - boot-olnék róla, de csak bal felső sarokban villogott a kurzor és nem boot-olt. Most kiírom újra.

    Vki találkozott már ilyennel? Főképp ha újra marad ez a hiba...
    Mitől lehet ez?!

    A Bootable USB 0.9.5.471-vel írtam ki.
  • lck
    #3403
    Más: Nem tapasztaltatok olyat hogy W8 alatt omlik a Firefox ? Van hogy 5 percenként, de néha csak óránként, random.
    Egy az egyben ugyan az a profilom volt 7 alatt is ( az lett bemásolva ), de 7 alatt soha nem omlott. Annyira rájöttem hogy az alap MS W8-as ATI driverrel nincs semmi gond, csak a 12.8-cal jön elő a hiba. Már három napja állogatok mindent, kiegészítőket tiltok, de semmi.
    Az atidxx64.dll - okozza a hibát az eseménynapló szerint. De semmire nem jutottam. Neten nincs info.
    Lassan ráfanyalodok a Chrome-ra :(
  • KranaZoli #3402
    Ezt nem is ismerem, oda még nem is kattintottam jobb egérrel. :D
    Nem is tudtam, hogy lehet. :o
  • lck
    #3401
    A bal oldal alsó sarokban lévő Kezdőképernyő feletti jobbegér sok hasznos parancsot tartalmaz, azokat nem nagyon rakom ki máshova ikonba. Mert már teljesen megszoktam a használatát.
  • [HUN]FaTaL
    #3400
    Többihez ott a kereső :)
  • [HUN]FaTaL
    #3399
  • [HUN]FaTaL
    #3398
    Nekem kint van a leállítás, újraindítás, vezérlőpult (meg a rendszer), a tálcára rögzített appjaim és a metro appok.
  • lck
    #3397
    A kezdőképernyőről indítom a progikat. Az asztalom tök üres.
    Szerintem tök jól el lehet rendezni, bár nálam ez még csak most alakul.