8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • k0trapali #3476
    Te miről beszélsz? Nekem eredeti cuccom van és a megjelenés óta használom, de semmi instabilitást nem tapasztaltam. Olyan simán fut a rendszer, hogy el sem hiszem!
  • kifli
    #3475
    honnan veszed?

    kurvainstabil tényleg...
  • alteran95
    #3474
    Hát persze hogy ezt csinálja.(mivel instabil)
    Win 8-at még nem éri meg használni, mivel a MS még most simítja a dolgokat.
  • Solt
    #3473
    Üdv Urak!

    Újabb hülye kérdés! :) A lapozófájl háza táján van valami változás a win7-hez képest? 16GB memóriám van, a win7 ehhez 16GB lapozófájlt lőtt be, a win8 már csak 5GB-t...

    Win7 alatt kikapcsoltam, gondolom win8 alatt is érdemes inkább kilőni ennyi memóriával...
  • [HUN]FaTaL
    #3472
    Nekem még most is letölti, nézd meg megint.
  • [HUN]FaTaL
    #3471
    Readicolous, Google Readert használ. Nem a legjobb, de használható és élő a csempéje.
  • aate
    #3470
    Dark rss beveszi és használja de nem élőcsempés.
  • lck
    #3469
    Használna ha lenne
  • aate
    #3468
    Élőcsempés ,,magyar " linket is használó RSS olvasót használ valaki ?
  • Piko888
    #3467
    Köszi
  • bon
    #3466
    Én bekapapcsolnám és egyenlőre tűrném a fagyásokat, gondolom a Windows megjelenésére megoldódik a probléma. Amúgy a MS driver gyakorlatilag arra jó, hogy möködjőn a hardver, teljesítménybe és funkcióba a gyári a nyerő.
  • Piko888
    #3465
    Tehát, ha kikapcsolom a Firefoxban a hardveres gyorsítást akkor érdemes felrakni azt a drivert, vagy inkább hagyjam bekapcsolva és viseljem el hogy kifagy néha a Firefox?
  • bon
    #3464
    Windows update-ről származó driver a MS driver. Ha a harvderes gyorsítást kikapcsolod lassúlást nagyobb gép terheltséget okozhat, mert nem a vga-t terheli, hanem a gép processzorát.
  • Piko888
    #3463
    Mi az az MS driver?
    Miért gáz, ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást?
  • lck
    #3462
    Hardveres nélkül nem, sőt az eredeti telepítéskor felmenő MS driverrel sem, csak az meg játékokhoz elég harmatos.
  • zord01
    #3461
    Hát ez nagyon érdekes... ma már nekem is úgy néz ki a fórum, mint a W7-es fórum. Tegnap azonban a fórum azon része, ami fehér, és amiben a válaszokat írjuk, az egész képernyős nézetben jelent meg. Tehát a fórum nem volt középre igazítva, és nem volt tőle jobbra és balra az a 10 centis kékes háttércsík.
    Valószínűleg a FF-ban pusztult meg valami.Sorry
  • KranaZoli #3460
    Úúúúpsz, ezen átsiklottam. Köszi!

    Ám, ezt kapom:

    "Error (404)
    We can't find the page you're looking for." :(

    kjhun:

    Én ebből ennyit tudtam: "MS oldalán talán még mindig az RC (Dev11) van fent."
  • kjhun
    #3459
    Már majdnem 2 hónapja szivárgott ki a végleges .NET Framework 4.5 x86/x64 telepítő, nekem megvan, XP alá már nem jó, de lehet, hogy Vista alá se. MS oldalán talán még mindig az RC (Dev11) van fent.
  • [HUN]FaTaL
    #3458
    #3446
  • [HUN]FaTaL
    #3457
    Nem, megjelent a végleges 4.5 és a Visual studio.

    Ikonokat feltöltöttem tegnap, be is linkeltem, olvass vissza :)

    Végleg csak az aktiválás tűnteti el a vízjelet.
  • KranaZoli #3456
    A 4.5 az végleges .NET?! Nem vmi fejlesztői verzió?

    Most Seven-es notin vagyok, majd megkeresem akkor otthon. Ám nem értem, hogy miért kell külön aktiválni a .NET-et.

    Vízjel: Természetesen rendszergazda parancssor volt, onnan indítva írta ki ezt a hibát. Nem annyira muszáj(!) csak olvastam ebben a leírásban. Azt hittem ez végleg leveszi a vízjelet. Ha csak ilyen ideig-óráig megoldások vannak azzal nem pöcsölök. Azt hittem leszedi, aztán ennyi.

    Ikonjaid töltsd fel, PLÍZZZ!
  • [HUN]FaTaL
    #3455
    4.5 van aktiválva benne, a korábbiakat valamilyen oknál fogva nem telepíti magától.
  • [HUN]FaTaL
    #3454
    1. Vezérlőpultban tudod aktiválni a .netet.
    2. Aktiválással.

    De egyrészt nem kell rearm, másrészt oda van írva mi baja van, adminként futtatott parancssor kellene, ha ragaszkodsz hozzá.

    De ez is csak 3 órára tűnteti el a vízjelet, pont mint a sima reboot, vagy a taskmanagerben újraindított windows explorer.
  • KranaZoli #3453
    Áhámm, melyik van benne alapból amely elérhető?
  • bon
    #3452
    Vezérlőpult\programok és szolgálatások\windows komponenese ki\be kapcsolása menünél lehet korábbi keretrendszert hozzáadni.
  • dragon11
    #3451
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért ha a későbbiekben tudsz, vagy valaki más tud valamiféle okosságot az aktiváláshoz, az írja már be!:) Kösz előre is.
  • Piko888
    #3450
    Seven alatt minden ok volt.
    Kiegészítők közül csak Acrobat X, Battlelog a BF3-hoz, valamilyen Sonar az is a BF3-hoz, kb ennyi.
    Hardveres gyorsítás nélkül neked nem fagyott?
  • KranaZoli #3449
    Lenne pár kérdésem:

    1.) Úgy vettem észre, hogy kellene .NET Framework-öt telepíteni Win8-ra. Jól látom Én ezt?! Pár progi telepítés előtt hiányolta a .NET keretrendszert.

    2.) Vízjelet hogyan lehet eltüntetni az asztalról?!
    DirtyW-on ezt talátam, de ez nem működik Nálam.

    "Vízjel eltüntetése

    Ha valamilyen oknál fogva nem lehetséges az aktiválás, akkor annyit tehetsz, hogy a vízjelet eltünteted. Core verziónál nincs vízjel, ott mást kell csinálni, lejjebb leírtam.
    Rendszergazdai jogosultságokkal indított parancssor és:

    slmgr.vbs /rearm

    Majd újraindítod az explorer.exe-t vagy a rendszert és nem lesz ott a vízjel!"

    Na, Én erre ezt kapom:





    dragon11

    Passzolom. Mint láthatod Nekem nVidia van, már rég nem követem a Cata-k lelki világát.
  • dragon11
    #3448
    Értem, köszi!:)

    A másik dolog: Te mikorra saccolod a Legacy drivert ?[hd 4xxx széria]
  • KranaZoli #3447
    Friss, ropogós nVidia Béta driver!!!

    GeForce 306.02 BETA

    Version 306.02 - BETA
    Release Date Mon Aug 27, 2012
    Operating System Windows 7 64-bit
    Windows 8 64-bit
    Windows Vista 64-bit

    New in R304 Drivers:

    GPU Support
    Supports the new GeForce GTX 660 Ti GPU.
    Legacy Support Notification: GeForce 6-series and GeForce 7-series GPUs will be moved to legacy support after GeForce R304 drivers. GeForce R310 drivers (the next major family of drivers) will not support these products.

    Adds support for NVIDIA TXAA
    TXAA is supported on GeForce GTX 600-series Kepler-based GPUs.

    Performance Boost – Increases performance for GeForce 400/500/600 Series GPUs in several PC games vs. GeForce 301.42 WHQL-certified drivers. Results will vary depending on your GPU and system configuration:

    GeForce GTX 680:

    Up to 18% in Batman: Arkham City
    Up to 15% in Dragon Age II
    Up to 10% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
    Up to 60% in Total War: Shogun 2 (fixes performance issue with latest game patch)

    GeForce GTX 560:

    Up to 14% in Batman: Arkham City
    Up to 5% in Battlefield 3 with SLI
    Up to 4% in Dragon Age II
    Up to 8% in The Witcher 2: Assassins of Kings with SLI
    Up to 7% in Lost Planet 2

    Fasza!
  • [HUN]FaTaL
    #3446
    Parancsolj:

    link

    Logoffom nincs, mert nekem nem kell.
  • KranaZoli #3445
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De minek is még egyelőre?! Ott az Enterprise verzió 90 napig minden további nélkül használható (aktiválva van) , utána egy sima parancssoros windos utility-t kell futtatni + 90 nap ez = 180 nap. Kötve hiszem, hogy fél év alatt nem lesz korrektül működő "okosság"


    Fatal: Légyszíves töltsed fel leállítás + újraindítás ikonjaid.


    Lck: Kapom is le azt a jobb egér gombos cuccost. Profi!
  • kjhun
    #3444
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Win 8 MSDN ISO-k egyben:

    magnet:?xt=urn:btih:F9475D67A2CE25031E98A143EDE4330122554950&dn=Windows.8.RTM.12in1.x86%26x64.Hungarian.by_torko.iso

  • lck
    #3443
    [spoiler] Telefonos ami elfogadható, de az sem állandó. Mindig új kód kell. Az is csak ideig-óráig működik mert kilövik. [spoiler]
  • dragon11
    #3442
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Még mindig semmi okosság az akvitálásra ? lol..
  • [HUN]FaTaL
    #3441
    Mi van?:D Ugyanúgy néz ki a topic, mint a win7, tök alap sg (szerencsére), csak más a banner.
  • bon
    #3440
    Milyen széthuzásra gondolsz, én nem tapsaztalok ilyen problémát.
  • zord01
    #3439
    Ez a fórum miért van így széthúzva?? A Windows 7 fórum sokkal átláthatóbb...
  • [HUN]FaTaL
    #3438
    Milyen start menüt? Ez a gyári start screen.
  • bekasybalazs
    #3437
    Üdv Fatal! ezt a start menüt hogy hoztad össze? őszíntén, csak ezt hiányolom...tudnál segíteni?