8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • zord01
    #3516
    Még egyszer mondom, nekem nem a megszokással van bajom, hanem azzal hogy az oprendszer lassítja a munkámat. Ha valami feleslegesen elvesz az életemből 1másodpercet, de ezt egy óra alatt 30-szor megteszi, az uraim: SOK.
  • zord01
    #3515
    igen, de miért nem lehet asztalra bootolni??


    Amúgy, ahogy nézem, asztal nézetből, balra kell klikkelni, hogy előjöjjön jobb oldalt a shutdown ikon, és át kell húzni az egeret. Vagy át kell váltani csempe nézetbe.
    Tehát +1 mp a kikapcsolás. Win Explorer 10-ben nincsenek ikonok, csak jobbgombbal hívható elő. Plusz egy másodperc.

    Ezet a sok kis +1mp-t összeadva egy óra munkából 1 perc feleslegesen megy el.
    8 perc egy nap. 40 perc egy héten. 160 perc egy hónapban, és 1920 perc egy évben. EMBEREK... Az 30 ÓRA!!!!!!


    Most komolyan évi 30 óra megy el a felesleges barom kezelőfelület miatt?
    Menjen csak el 8 óra. Az egy munkanap. Cégeknek ez sok pénz.
    Ahelyett, hogy gyorsabbá tennék a dolgokat lassabbá teszik. Lehet hogy tableten így a gyorsabb, de az asztali Oprendszerben ez felesleges, idő és idegromboló.

    Ez szerintem komoly hiba. Inkább arra törekedtek volna, hogy még gyorsabban elérhess mindent, még kevesebbet kelljen navigálással tölteni. Mindent az ember keze alá kéne pakolni.

    Egy példa. G500-as egeret használok, és webböngészőben nem kell ránavigálnim a visssza, előre gombokra, mert az egér szélső gombjaira van programozva. Hihetetlen mennyiségű időt takarítok meg.
    Sőt a win+d kombó is rá van programozva, ami az összes aktív ablakot azonnal leküldi tálcára. Azzal egy ilyen ablakelcsukogatásos akciónál 10-15 másodpercet is megspórolok. Általában egyeszerre sok tabot használok, mire mindet lecsuknám egyesével, 5-10-15 mp lenne.

    Hihetetlen sok időt takarítok így meg. Pl tipikus példa ebéd. Kolléga megszólal: menjünk enni. Elkezdi lecsukogatani a tapokat. Én megnyomok egy gombot, és már megyek is enni. Én már leültem a konyhában, mire ő kilép a szobából...

  • KranaZoli #3514
    1.) Igen, Metro-ra fog boot-olni.
    2.) Szerintem minden működik rajta. Nem túl nehézkes ám. Az biztos, hogy első blikk-re és az elején nyögve nyelős lesz lenyelni főleg annak aki csak Windows-hoz szokott több éven át. Ha azonban vki közben kipróbált más OS-t hobbi és/vagy munka miatt azoknak szerintem könnyebben lesz emészthető. Szokni kell akkor is - csak könnyebben elviselhető. :)
    3.) Nem kel klikkelgetni, csak egy klikk
    4.) Mi értelme?! Ezt hosszú lenne kifejteni...

    Az a helyzet, hogy vagy megszokja az ember vagy marad a Seven-él. Az biztos, hogy az elején skizofrén a helyzet és úgy érzi az ember, hogy most tulajdonképp 2 felületen is dolgozik, kettő felületet is rendezgethet, alakíthat, ... Persze lehet szinte mind1iket szinte teljes értékűnek használni és a másikon akár 0db ikon és/vagy csempe.

    Van abban igazság, hogy ki próbálni, használgatni pár napig.

    Ui.: Ill. amit "aate" link-elt lentebb. Vannak 3rd party alkalmazások, melyek kényelmesebbé teszik a használatot. Bár most már Én se tettem fel ilyen, kíváncsi vagyok mire is megyek az alap felülettel.
  • aate
    #3513
    Classic Shell strat menü és az asztalal fog indulni !
  • k0trapali #3512
    1 klikk és az asztalon vagy.
  • zord01
    #3511
    Nézegetem most a tesztvideókat, de valamit nem értek.
    Most akkor tényleg a metro felületre fog bootolni a gép, amit (ahogy nézem) totál nehézkes egérrel kezelni, és csomó minden nem működik rajta?

    Ezek után meg mindenfelé kell klikkelgetni, hogy a klaszsikus nézetbe jussunk?

    Ennek így mi értelme? Ami időt nyerünk a gyorsabb bootal elmegy a klikkelgetéssel.
  • dragon11
    #3510
    Le.:D

    Bon egy nagyon kedves ember, készségesen írt privátban, hogy mi előnye van a WP7nek, de akkor is.. kb. 10%-ot esni fognak, amint jön a WP8 !
  • [HUN]FaTaL
    #3509
    Fel, ahhoz jött ki. Viszont nálam bugos mind a kettő (2011, 2012). De lehet a plus vagy az a-patch kavar be, mert ha nem windows 7 kompatibilis módban indítom, akkor nem lehet bezárni, eleve az x-szel nem a tálcára megy, mint, ahogy kéne, hanem eltűnik, de bent marad a feladatkezelőben, és a jobbklikkes closezal is ez van.
  • bon
    #3508
    CP-nél se zavart be a korábbi messenger.
  • R3TR0
    #3507
    Hali


    RTM Windows 8 ra is fel lehet rakni a Windows Essentials 2012 őt?

    Nem zavar be?
  • [HUN]FaTaL
    #3506
    Ez relatív, szerintem nem. :)
  • KranaZoli #3505
    Leesett?! :D
  • Blum
    #3504
    De igen,alapbol bevan kapcsolva.
  • Máté94
    #3503
    Alapból be van kapcsolva amúgy, vagy nem? Ezt most egy kicsit új...
  • dragon11
    #3502
    miért ??
  • bon
    #3501
    Nagy hibát követsz el.
  • dragon11
    #3500
    tehát garanciás, minden megvan!!
  • dragon11
    #3499
    Srácok!

    Picit off, szóval bocs.S:S

    de meg akarok válni !!19napos!! nokia lumia 610-emtől minden gyári tartozékával, tartozékai bontatlan állapotban, lol.

    mennyiért adhatom szerintetek ? /androidosra cserélném, félek a wp8 nagyon sokat ront majd az árán/

    Köszönöm srácok !
  • KranaZoli #3498
  • [HUN]FaTaL
    #3497
    Mire beszarik egy 15-ért hozzám vágnak egy 128-ast :D
  • [HUN]FaTaL
    #3496
    Azért van, hogy használjam. :)
  • bon
    #3495
    Nálam amennyit használja a rendszer 12gb memória mellett nem zavar.
  • Solt
    #3494
    5 év garancia van rá... :) Alkalmazkodjon ő hozzám, ne én hozzá... :)

    Egyébként meg HDD-re rakva sokat lassul! Akkor már inkább kikapcsolnám...
  • bon
    #3493
    Nem hiszem, ha ssd-n van a virtuális memória akkor meg az ssd véges élettartamát használod még jobban
  • KranaZoli #3492
    Jogos!
  • [HUN]FaTaL
    #3491
    Szerintem ha HDDre teszed, akkor sokat lassít, én azért hagytam az SSD-n.
  • Solt
    #3490
    Ez nem csak HDD esetén igaz?
  • bon
    #3489
    Nem érdemes, mert inkább a vga számoljon mint a cpu.
  • bon
    #3488
    Virutális memóriát alapból a rendszermeghajtótól eltérő meghajtón (külön winyon) célszerű tárolni.
  • bon
    #3487
    Tévedés.
  • bon
    #3486
    Én nem szoktam kikapcsolni, de fix értékre állítom min, 2max 4gb nálam.
  • Blum
    #3485
    Siman.

    X4500-nal is bekapcsolva hagytam. Amikor kikapcsoltam,akkor 5 percenkent crashelt a cucc.
  • Rage47
    #3484
    Laptop esetén, ahol integrált intel hd 3000 a vga, érdemes bekapcsolni a hardveres gyorsítást?
  • [HUN]FaTaL
    #3483
    Azt én is kilőttem már rég :)
  • Solt
    #3482
    Mondjuk most, hogy mondod, CloD hisztizett miatta...

    Na mindegy, egyelőre hagyom bekapcsolva... hibernálást viszont kilőttem. Kezdem belakni a rendszert... :)
  • [HUN]FaTaL
    #3481
    Pár játék rinyál érte, no meg flight simulator hamar meghal, ha nincs lapozó.

    Szerencsére helyhiánnyal nem küszködök az SSD-n, kb. a fele üres.
  • Solt
    #3480
    Én azért is lőttem ki, hogy ne foglaljon annyi helyet az SSD-n... Win7 alatt a 16GB azért durva volt! :) Meg ugye hiába az SSD, a memória azért jóval gyorsabb, így használja azt! Én nem találkoztam olyan programmal ami hiányolta...

  • KranaZoli #3479
    Most lejött. :)

    Köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #3478
    Nálam is 8 gigához 4,5 gigát lőtt be, ezenkívül van még egy 250 megabájtos swapfile.sys. Valamit biztos változtattak :)

    Én nem szoktam kilőni, mert néhány program rinyál, ha nincs.
  • [HUN]FaTaL
    #3477
    Te mi a faszról beszélsz?:D