8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • asysoft
    #3556
    Megy a Generals Win7-en, csak meg kell crackelni. RA2-nek meg szerintem elég a VirtualPC/VMWare/VirtualBox/{tetszőleges VM megoldás}, bár olyan aligha lesz RT-re:)
  • zord01
    #3555
    Hát ha 200 dolcsiból 100 rugót (430 USD) csinálnak, akkor a magyar a világ legnagyobb rablóállama. Akkor itt van a világ legelcseszettebb árképzése.
    Viszont, ha ez igaz, akkor a 600 USD-s Core procis gépek tényleg 200k fölött lesznek.

    Ami meg az RT-t illeti, nos biztos jó az, csak nem fog rajta menni a Red Alert 2 és emiatt nálam nem játszik.
    Nekem még soha nem volt (és amíg lehet megfelelő hardvert kapni) soha nem is lesz olyan gépem, amin nem ment volna a Red Alert 2. Anélkül nincs élet.

    Majd ha már nem megy az új gépeken, akkor veszek 20-30 darab PIV-es Dell gépet, azok csak kitartanak életem végéig.

    (Elvégre ha elmékeztek még W7 fórumon sírtam mindíg, hogy W7-en nem megy a generals, az új gépemen, aztán meséltem, hogy csak emiatt vettem egy 40k-s Dell-t. Nah azon megy a Generals. Tök király)
  • bon
    #3554
    Az intel procit tábla az ultrabook-ok árához lesz hasonló.
  • aate
    #3553
    Talán a win 8 RT lesz 100e körül.(de inkább több ) Nem hinném.hogy nálunk is csak 200 dolcsi lesz. A nexus 7 tablet is 90e körül kerül a boltokba.
  • bon
    #3552
    Én tervezek beruházni egy Microsoft surface tabletre, mégpedig az olcsóbb arm-re. Szerintem jó kis hardver lesz az.
  • [HUN]FaTaL
    #3551
    100k? 400$?:D Szerintem ne álmodj.
  • zord01
    #3550
    Jah amúgy meg majd szétvet a kíváncsiság, mennyibe fog kerülni a W8-as Core-i procis surfice. Terveztem mostanában venni valami mobil eszközt,és eddig Ultrabookban gondolkoztam, de nagyon nem akar közeledni az áruk ahhoz a bizonyos 1000 usd-hez, így jelenleg erősen egy Surfice-nek áll a zászló. Ha itt Mo-n 100k körül lenne egy Core-i, hát... no question category
  • zord01
    #3549
    Akkor most mi van? Lehet, vagy nem?

    Amúgy az RT változat nekem nagyon unszimpi. Mármint nem találkoztam még vele, csak maga az elv, hogy ARM procira is megírták. A jó öreg Win szerintem csak x86-ra való.
    (lehet hogy maradi vagyok)
    Ennek okán soha nem is kéne nekem ARM-es RT-s tablett, csakis Corei procis. Tudom drágább lesz, de legalább minden futni fog rajta, no kompromisszum...
  • [HUN]FaTaL
    #3548
    Ja nem, tévedtem.
  • [HUN]FaTaL
    #3547
    Fájlokat nem lehet, de fájlokra mutató parancsikont igen.
  • bon
    #3546
    Pontosítok: Windows RT változatban.
  • bon
    #3545
    arm tablettten bukta a dolog,mert ott nincs desktop.
  • bon
    #3544
    Én fájlokat nem bírtam, de ezek szerint én voltam a béna. Hogyan kell?
  • zord01
    #3543
    http://www.geeks.hu/hirek/120807_nem_bootol_desktopba_a_windows_8

    volt egy másik cikk is, amiben leírták, hogy az MS melyik fájlt szedte ki a RTM-ból, ami miatt nem lehet majd asztalra bootolni, még third party progival sem.

    (más kérdés, hogy szerintem azért meg fogják oldani a programozók. csodálkoznék, ha nem így lenne.)
  • aate
    #3542
    Most néztem én is nincs ilyen beállítás. De mivel a tálca ikonjaid szét vannak húzva nem ikon nézet az lesz a gond.
  • aate
    #3541
    Metros felületen ott az indítója, nézd meg a beállításait engedélyezve van a Windowszal indulás.
  • KranaZoli #3540
    Passz! Nem tudom, elhiszem - csak azt nem tudom mi és ez(!) Nekem éppen elég. Ezt tartom az összes ilyen 3rd party alkalmazások gyenge pontjának. Most keresgessem azt, hogy Nálam mi a pöcsömért nem működik egy frissen telepített 3rd party fícsör. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy más ne tegye ha nagyon vágyna a Start menü-re (bár ez esetben Fatal álláspontja felé hajlok) és Én azt is elhiszem, hogy Nálam van vmi gebasz és ez még az esetben bosszantana, ha nagyon-nagyon kellene a start menü. De ezzel a szerencsétlen, vagy épp szerencsés?! jelenséggel választ kaptam arra, hogy foglalkozzak-e a jövőben ilyen progikkal. Ha működne talán fennhagynám, de ebben sem vagyok 100%-os bizonyos. Lehet törölném. Sőt, így az elején biztos így tennék mert így már végképp ösztövér lenne a Win8 Nekem.

    Kép1 ; Kép2

    Beállítás dettó ugyanaz. A második képet azért pósztoltam, hogy nincs Classic Start menü. Ez a második restart után is ugyanilyen volt.
  • aate
    #3539
    Samsung: ajándék Start menü a Windows 8 mellé > részletek
  • aate
    #3538
    Samsung saját start menüt tervezett a tabletjére ! Link
  • aate
    #3537
    Ahozz ,hogy mostantól tiltsák ,kellett volna érkezni valami frissítésnek.
  • aate
    #3536
    Nálad valami más gond lesz, dropboxom nincs így nem is látom a képet. Eddig akit ismerek mindenkinek működik.
  • tugyiti
    #3535
    Kellett már a tableteseknek is valami,maradunk win 7-en várunk sp 2,3,4-et ,aztán majd a win 9 megint értelmes lesz ....
  • KranaZoli #3534
    Most már egyetértek ezzel a véleménnyel (is). Nem lesz akkora probléma ezzel a Metro-val. Ám, Én is olvastam azt a hírt, hogy kigyomlálják a 3rd party régi start menüt erőltető alkalmazások alól a táptalajt. Hát Én most pont ezt tapasztaltam.
  • [HUN]FaTaL
    #3533
    Mellesleg ahhoz, hogy magától a desktopra tegyen indítás után nem kell semmiféle programot feltelepíteni.
  • [HUN]FaTaL
    #3532
    Minek ez a sok tákolt szar, akkor már érdemesebb win7-et használni szvsz.
  • KranaZoli #3531
    Nekem is. (RTM)
    Feltettem kíváncsiságból. (Classic Shell) Telepítés után elindult a Classic Shell. Újraindítottam a gépet, megállt Metro felületen a kezdő képernyőn és el sem indult a "Start menü". Ugyanazt állítottam be, amit link-eltél lentebb képen. Érdekes. Csinálok egy újabb restart-ot... Dettó ugyanaz a helyzet.

    Kép 1.; Kép 2.
  • aate
    #3530
    Nekem az RTM (MSDN )-végleges van fent. Semmi nincs letiltva. Classic Start Menü
  • zord01
    #3529
    amúgy ezt a classic start menü 3,.6.1.-et hol lehet beszerezni?? Ingyenes, vagy fizetős? És egyáltalán akkor műxik a végleges verzióval, vagy csak RP-val?
  • zord01
    #3528
    Jó de 3-4 napja volt hír, hogy az MS letiltott valami fájlt a végleges verziós W8-ban, ami a fejlesztőiben még benne volt. És hogy azok a progik, amik lehetővé tették, hogy asztalra bootolj, ne metróra, azok enélkül a fájl nélkül nem működnek.

    Akkor most ez igaz vagy kacsa?
  • aate
    #3527
    Kép 1>> kép 2
  • aate
    #3526
    Nálam működik.
  • KranaZoli #3525
    Vhonnan máshonnan link-elj.
    Imgur nemjó.
  • [HUN]FaTaL
    #3524
    Én elég sok hátrányt is fel tudnék sorolni, de nem teszem, ez nem az a topic :)
  • lck
    #3523
    Tetszőleges mappákat lehet rögzíteni a kezdőképernyőn csempeként, amikor rákattintasz átvált asztalra és ott kinyitja a mappát, ahol hagyományos módom kattinthatsz tovább.
  • aate
    #3522
    Lehet third party alkalmazást használni.Belehet állítani .hogy nem is találkozó a metros felülettel. Kép 1>> Kép 2
  • zord01
    #3521
    Nah akkor tixxxázzuk, mert nem mindegy.

    mivel gyorsindítás már nincs, én meg nem akarom telepakolni a tálcát gyorsindítás ikonokkal, most úgy van megoldva a dolog, hogy van egy mappám, abban vannak a parancsikonok. Van ami csak programra mutat, van ami konkrét word vagy excel fájlra.

    Ilyen mappát lehet rögzíteni csempeként?
    Mert akkor fogom szeretni a metrót, hisz semmi nem változik. Klikk a mappa csempéjére, belelépek a mappába és klikk az adott program vagy fájl ikonjára. De ha ilyen csempét nem tudok kirakni, akkor az megint időhúzó szivatás
  • lck
    #3520
    Lehet rögzíteni, biztos félreértettél valamit.
  • zord01
    #3519
    látszik rajtuk, hogy nagyon rá akarják nyomin a népre az új felületet, hogy minél hamarabb megszokják. Érhető a kényszer, lévén tablettforradalom, WP7-8 részesedést is kéne növelni, ezért egységesítik a kezelőfelületet és... és ezzel nem is lenne baj, ha könnyebbé tenné az életem. Pl Bon mondta, hogy fájlok parancsikonjait sem lehet rögzíteni a metró felületre. Ez meg má olyan má, hogy
  • zord01
    #3518
    Hát igen, ki kell próbálni, és ki is fogom, csak még kéne találnom elég időt, és kedvet egy installhoz, ami manapság kissé problemás.

    Amúgy meg szerintem is ott a hiba, hogy nem tették lehetővé opcionálisan...

    Sőt azt hallottam, hogy mostanában az MS kifejezetten megtesz mindent, hogy més third party alkalmazássokkal se lehessen asztalra bootolni. Ez meg már kibaxás...
  • KranaZoli #3517
    Nem azt mondom, hogy nincs semmi igazság sem abban amit mondasz. Egy fórum erre (is) való, hogy az ember megírja szerinte mi miért nem jó; vagy minek mi is az értelme. De alapjaiban véve az, hogy ennek mi értelme ésatöbbi nem lehet mit tenni ellene. Ez van. Igen, jelen esetben el fog menni jó pár perc és óra a szokással. De mit tudsz tenni. Szidhatot a jó édes anyucikájukat. Talán abban van a legnagyobb igazság, hogy opcionálisan választhatóvá tehették volna. Nem annyira rossz ám ez. Próbáld ki, ne "csak" YT vidiket nézz. Kell az is, de itt nagyon igaz a puding próbája az evés. Vannak kivételesen elqrt helyre pakolt opciók, mint a kikapcsolás de minden megoldható. ;)