8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • lck
    #3596
    Wissza mindent. Fagy így is. :(
    Többet nem írogatok elhamarkodottan.
  • lck
    #3595
    Hozzá teszem többször telepítettem 32 és 64 bites változatban is. Mindig ez volt, De ezek szerint a visszaállítás kijavított valami telepítéskori rossz beállítást.
  • lck
    #3594
    Na akkor most erre varrjatok gombot:

    Korábban panaszkodtam hogy a Firefox véletlenszerűen alkalmanként kilép, ha a gyári ATI driver fel van telepítve.

    Valamelyik nap kipróbálás céljából lefuttattam a "A Windows felújítása a saját fájlok megőrzésével" nevű csodát. Windows alól indul, de telepítő lemez kell hozzá.
    Ez a Saját dokumentumok kivételével mindent a telepítés utáni kezdő állapotra állít. Eltűnnek a feltelepített programok, driverek, a régi windowst egy windows.old mappába rakja. ( hátha kell mégis valami a régiből )
    Hozzáteszem a regisztrálás állapotát megőrzi. ( Ami néhány elvetemültebb kollégának biztos jól jön. )

    Szóval erre a szűzesített winre szépen visszapakoltam mindent. A legvégén - ghostolás után - csak úgy próbából újra ráraktam az ATi drivert.
    És láss csodát: NEM FAGY A FOX !
    Valamiért a visszaállítás megoldotta ez a problémát. Érdekes nem ?
  • asysoft
    #3593
    Hű, hát ezt jól benéztem! Mentségemre legyen szólva, hogy reggel mobilról néztem fel, PC-n már csak válaszoltam
    Amúgy én sem hiszem, hogy fogom használni, nem is emiatt csináltam, csak kíváncsi voltam, mennyire nehéz megoldani "normálisan".
  • skinnyman
    #3592
    Honnan veszed hogy lesz? Eddig minden hivatalos info alapjan amit talaltam az AMD a HD4000-ig bezarolag legacy-kent kezeli a kartyakat, amikhez egyaltalan nem fog kiadni Win8 drivert...

    "Also with regards to Windows 8 support for the AMD Radeon™ HD 2000, 3000, 4000 Series of products; the In-the-box AMD Graphics driver that ships with Windows 8 will include support for the AMD Radeon HD 2000, 3000, and 4000 Series, and it will support the WDDM 1.1 driver level features. The AMD Catalyst driver for Windows 8 will only include support for WDDM 1.2 support products (AMD Radeon HD 5000 and later)."

    Guru3d-n utanaolvasgattam es valakinek a javaslatara talaltam egy marciusi kiszivargott drivert ami elvileg mukodik vele, fel is tudtam rakni szerencsere, es eddig nagyjabol jonak tunik.

    Erdekes amugy hogy az alap driverrel OpenGL 1.5 sem volt tamogatva egy progi szerint, aminek pedig mint 10 eve minden grafikus kartyaban kene lennie, eleg fura.
  • bon
    #3591
    Január 16.ig lesz használható. Utánna marad az Enterpirse változat 90 napra.
  • [HUN]FaTaL
    #3590
    Lesz driver a 4xxx-hez, addig meg rakd fel a win7 drivert win7 kompatibilis módban.
  • skinnyman
    #3589
    Mivel a Win 7 installom kezdett belassulni (folyamatosan kaparta a hdd-t, nem jottem ra miert) pedig kb 1 eve raktam ujra sp1-el, ujrahuztam a rendszert, es mivel van ingyenes hozzaferesem (penzt azert tuti nem adnek erte), akkor mar tettem egy probat a 8 Pro (RTM) valtozataval, gondoltam hatha lesz nehany hasznos ficsorje es talan jobb memoriakezelese lesz, hosszu tavon sem lassul talan be, stb.

    Ati driver HD4000 szeriaig csak valami os-be beepitett van, es elvileg nem is lesz ra, ez mondjuk az Ati sara. Kiprobaltam egy jatekot vele es az a jelek szerint ahhoz kepest egeszen jol megy, de azert ebbol meg lehetnek kellemetlensegek, plane pl video gyorsitasnal, vagy ne adj isten HDMI-s kikotesnel vagy OpenCL-nel, nagyon csodalkoznek ha minden mukodne, tuti hogy igy nem olyan mintha egy teljes erteku driverem lenne.

    Van nehany hasznos uj dolog benne, masolasi ablak, task manager javult, driverekkel alapbol meglepoen jol all, laptopon is ment alapbol a wifi is, fenyeroallitas, hangeroallitas, stb, egyedul a dvd-t nem akarta kiadni, ahhoz kellett egy szoftver. Meg megegy a touchpad letiltasahoz ha eger van rajta. Eddig gyorsnak is tunik, persze friss install utan illik is annak lennie, 7 is az volt, itt inkabb kerdes hogy hosszutavon mennyire marad gyors.

    Aztan jojjon a fekete leves: Metro. Persze nem volt nekem meglepetes, eleg nagy visszhangja volt eddig is, nagyjabol sejtettem mire vallakozok. Egy telefonon vagy tablan sem hasznalnek ilyet, de ott meg el tudom kepzelni, hogy van jogosultsaga, es valakinek tetszik. Node egy egerrel es billentyuzettel felszerelt asztali szamitogepre kb annyira illik ez a fulelet, mint egy segglyuk a konyokomre. Az hogy ugy indul a gep hogy ezen a feluleten van es hogy pl az egesz start menu es csomo funkcio csak onnan erheto el, az nonszensz. Rakeresnek programra vagy beallitasra vagy filera, elinditanek a kepernyo szelere egy pdf-et vagy egy videot es maris a pofamba ugrik teljes kepernyon arra a feluletre, teljesen kizokkent a munkabol, nyomogatom az esc-et es nem lep ki, rangatom az egeret a sarkokba hogy megjelenjen valami titkos rejtett menu ami szokott, de ott sem talalom, sirogorcs.
    Es most lehet mondani, hogy milyen intuitiv felulet, milyen felhasznalobarat, stb. De amikor informatikus letemre magamtol percek utan sem jovok ra h pl hogy kell kikapcsolni a szamitogepet, es ra kell googliznom, ott azert elgondolkozik az ember, hogy mennyire intuitiv ez az egesz valojaban.

    Meg egy kicsit baratkozok vele, de hosszutavon szinte biztos vagyok benne, hogy ezt nem fogom tudni lenyelni, es mar most elkezdtem keresgelni start menut visszahozo, metro feluletet teljesen eltunteto cuccok iranyaba.

    Ez igy ebben a formaban szerintem nem elfogadhato, szerintem a Vista-nal is nagyobb bukas lesz a dologbol. En most meg megtartom amig nagyobb akadalyokba nem futok, de ha ez is elkezd belassulni, vagy mas akadalyba futok, egy percig sem gondolkozok hogy visszamenjek win7-re.
  • lotsopa
    #3588
    Sziasztok. Win8 van a gépemen (RP, az a kérdésem hogy ezt meddig használhatom, és utánna milyen mód van hogy legálisan és ingyenesen valamilyen win8 verziót használjak?
    Köszi.
  • KranaZoli #3587
    Az utóbbit Én is így gondoltam.

  • bon
    #3586
    Amíg nincs kimondottan Windows 8-as driver addig jó az amit ő feltett, de ha lesz én cserélném és cserélni is fogom.
  • KranaZoli #3585
    Dánkesőn Blum!
  • Blum
    #3584
    Ha minden mukodik ahogy kell,akkor szvsz nem kell bantani. Majd ha megjelenik a hivatalos Win8 driver a chipsetedhez,akkor azt pattintsd fel.
  • KranaZoli #3583
    Megnéztem Én is párszor, bár most melóban vagyok Seven-es notin. Még nem tudtam újrahúzni a notit Win8-al. Nálam is volt egy raklapnyi eventlog hibaüzenet. Egyelőre még nem néztem utána egyiknek sem. Használat közben semmi anomáliát nem tapasztaltam (eddig). Azt nem mondom, hogy nem érdemes utánanézni net-en, utána olvasni de egyelőre még nem sok értelmét.

    Nálam is visszatérőek.

    Más:

    Alaplapi chipset driver-t nem tettem fel. 8 telepítés után nem volt ismeretlen hardver a gépben. És ez az egy amelyhez még nincs kimondottan Win8-as driver. Érdemes feltenni ettől függetlenül az Intel-es Seven chipset driver-t, vagy maradhat amit 8 tett fel alapból?

  • lck
    #3582
    Ja ezek visszatérő üzenetek. A többivel nem is foglalkozom.
  • lck
    #3581
    Na akkor ezt jól megoldottuk !!!

    Más:

    Nézegettem az eseménynaplót. Azt vettem észre hogy a Felügyeleti eseményekbe sokkal több "Hiba" eseményem van mint korábban Sevennél volt.

    Többek között ilyenek vannak:

    Event ID 6 :
    Egy beállításjegyzék által kezdeményezett I/O művelet végérvényesen meghiúsult. A beállításjegyzék nem tudta kitisztítani a struktúrát (fájlt): ''.

    Event ID 1022:

    .NET Runtime version 4.0.30319.17929 - Hiba történt a profilkészítő API csatolási infrastruktúrájának inicializálásakor. Ez a folyamat nem fogja engedélyezni profilkészítő csatolását. HRESULT: 0x80004005. Folyamatazonosító (decimális): 3452. Üzenetazonosító: [0x2509].

    Event ID 8208:

    Az eredeti jegy beszerzése sikertelen (hr=0xC004C4A2) a(z) {88c92734-d682-4d71-983e-d6ec3f16059f} sablonazonosító esetében


    A neten nem nagyon találtam megoldást rájuk.
    Igazából az érdekelne, mennyire érdemes ezekkel foglalkozni.
    A rendszer egyébként villámgyors, számomra hibamentes.
  • lck
    #3580
    Én is a tiédre gondoltam KranaZoli ( bocs asysoft ).
    De mindenesetre asysoft-ét is leszedtem kipróbálni.
    Köszi mindegyikteknek !
  • bon
    #3579
    Én se fogom használbni, én kifejezetten utálom ha azstalra most jeleneg kezdőkéeprnyőre dokumentum van tűzve. Van aki szereti az asztalát kitapétázni ilyenekkel, de az nem én vagyok.
  • KranaZoli #3578
    Én se nem fogom ezt használni. Ahogyan írtam is, eszembe se jutott, hogy fájlt tűzni a Start Screen-re. Ettől persze másban teljesen reálisan merülhet fel ilyen, miért is ne? Nagyon meglepődtem, hogy ezt alapból nem lehet. :o Lekaptam asysoft művét is (feldobom DropBox-ra), bár ha kellene fájlt pin-elnem amit Én írtam még mindig jobban tetszik Nekem - mert azt bárhol és bármikor el lehet érni. :D
  • asysoft
    #3577
    Akkor örülök:) Kicsit módosítottam rajta, már az eredeti ikonokat mutatja (Win7-en legalábbis). Innen tölthető, elegendő az előzőt felülírni, nem kell újraregisztrálni.
  • lck
    #3576
    Tökéletes ! DOC -kal is kipróbáltam. Kissé egyszerűbb mint az én módszerem volt :) Hozzá teszem én így úgysem használom.
  • zserrbo
    #3575
    jah és mert nem akart elindúlni a win8-as telepítő rendesen (lehet szar ovlt az újraírható dvdm) így win7 alól telepítettem.
  • asysoft
    #3574
    A "csempés" dolog nem asztal, hanem a start "menü".
    Az a "bat2exe" elég tákolós megoldásnak tűnik, ezt erre használják széleskörűen? Mindenesetre elgondolkoztam, hogy lehetne megoldani "értelmesen", aztán összedobtam egy .NET 4.0 alapú "PinFileToStart" programot (fogalmam nincs, mennyire jó ez a hostoló megoldás, de gyorsan csak ezt találtam, ahová nem kell regisztrálni). Parancsikonokkal machinál, ezért első indítás előtt pakold el a végleges helyére, majd adminként indítsd (kontextus menübe ekkor regisztrálja magát; illetve eltávolítja magát onnan, ha már regisztrálva volt). Ezek után kívánt fájlon jobbklikk-> "Pin file to Start", és voila:) Mivel nincs 8-am, csak Win7-en teszteltem, itt működni látszott.
  • zserrbo
    #3573
    Hali!

    Szerettem volna beállítani a win 7 mellé a 8-at, de nem sikerült. Van egy C partícióm és nevezzük most egy H ami nem a rendszer partícióból lett leválasztva. Lehet ez a gond, mert miután felraktam a H-ra a win8-at a 7-es el sem indult. Ekkor 2 lehetőséget adott a win8 vagy elindítom vagy visszafordítom a telepítést (az angol kifejezés nem ugrik be most). Az utóbbi választottam utána persze gondoltam, de a win7 már nem jött be maradt a win7 telepítő be, javítás és kész.

    Meg tudom valahogy oldani, hogy menjen a két rendszer dual bootban?
  • KranaZoli #3572
    Jut eszembe. Nagyon régóta alkalmazzuk ezt pl. melóhelyen. Most gy TXT fájlal kipróbáltam. EXE fájl meghívása paraméterrel és ezt is ki lehet tűzni:





    Tehát DOC fájl nevét 1xerűen kopipaszta egy Word parancsikon után asztalon. És akkor a Word meghívja az adott fájlt. (Itt egy TXT fájl van a Notepad-hez rendelve) Mondjuk Én ilyenekkel sem pöcsölnék, de nem kell 3rd party cuccos és pikk-pakk megvan. Ennyit lehet nyerni vele.
  • kjhun
    #3571
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Jelenleg működő aktiválás:

    slmgr.vbs -ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
    slmgr /skms kms.sjtu.edu.cn
    slmgr.vbs -ato

  • KranaZoli #3570
    Póóóntosan.
  • lck
    #3569
    Hát igen, végül is magából a Start menüből sem nagyon indítgatott ilyeneket az ember, csak annak volt olyan része ahol a gyakran használt dokumentumok elérhetők voltak.
  • KranaZoli #3568
    Elolvastam ezeket a fájl kitűzése Metro-ra hsz-eket. Érdekes: El sem gondolkoztam azon, hogy fájlokat tűzzek a kezdőképernyőre. :) Elejétől fogva mint vmi alkalmazásindító felület úgy tekintek rá. Nem azt mondom, hogy ez így jó, ez így next gen, ... egész 1xerűen Bennem nem alakult ki ettől se negatív, se pozitív érzés a Metro irányába.
  • lck
    #3567
    Esetleg ha valakinek ilyen: "bat to exe" program használatában van tapasztalata leírhatná hogy melyik vált be neki. - Ami tuti nem vírust gyárt :)
  • lck
    #3566
    Aha - tök felhasználóbarát. :)

    Még annyi hogy a létrejött exe fájlra jónéhány vírusirtó visít ( Virustotal: 16/42 ) De nem hinném hogy az lenne mert mindegyik generic meg heuristic találat. De láttam a neten több "bat to exe" progi létezik. Esetleg ki lehet próbálni azokkal is.

  • zord01
    #3565
    jah, és tök felhasználóbarát

    Nyilván meg fogom csinálni, mert van pár fájlom, aminek kint KELL lennie az asztalon, de azért ez mégis csak túlzás...

    Amúgy köszi a megoldást
  • lck
    #3564
    Na akkor egy megoldási lehetőség egyéb fájlok kezdőképernyőn való rögzítésére:

    Pl.: egy "valami.doc" fájl esetén:

    1. Készítsünk a doc fájl mellé egy valami.bat fájlt ami csak a doc fájl nevét tartalmazza. Tehát csak ennyi van benne: valami.doc
    2. Konvertáljuk át a bat fájlt ezzel a programmal valami.exe -re.

    3. Az exe fájl pedig már rögzíthető a kezdő képernyőn.

    Kipróbáltam, működik :D
  • zord01
    #3563
    "De pl. egy doc fájlt szólóban direkt csempeként kitenni tényleg nem lehet."

    Egyébiránt valaki tudja, hogy ez miért nem lehet megtenni? Hisz az asztalanak pont ez volt régen a nagy előnye. Ezzel szerintem a metrót komoly használhatósági faktortól fosztották meg.

    Az még megértem, hogy az élő csempék (pi időjárás, ami netről frissíti magát, tőzsdei hírek, stb) nagyobb szerepet kapnak, de arra nem gondoltak, hogy van aki 1-2 fájlt használ napi szinten, vagy akár óráról-órára. Neki mennyivel kényelmesebb volna, ha csempeként tehetne ki egy parancsikont (egy "csempésített" parancsikont, ami dizájnban illik az egységes felületbe), és nem kéne bemászkálnia más nézetbe.

    Pont ez a gusztustalan, hogy rákényszerítenek azért arra, hogy minél többet lásd, használd a metro felületet, de a funkcionalitáság korlátozzák.
    Csak az egyik vagy csak a másik, de a kettő együtt szemétség.

    Hacsak valaki meg nem tudja indokolni nekem ezt a döntést, ész érvekkel (és a "csak mert" az nem észérv)

    Ötlet?
  • KranaZoli #3562
    Minimalista Windows 8 WP: http://wallbase.cc/wallpaper/2201095
  • lck
    #3561
    Mappákat és futtatható állományokat ( exe-ket ) bármelyiket lehet a "Rögzítés a kezdőképernyőre" menüvel.
    Egyéb állományokat meg be kell linkelni egy mappába és azt a mappát rögzíteni a kezdőképernyőre. Tudom ez így 2 kattintás lesz, és hozzányílik az asztal is, de szerintem így elfogadható.
    De pl. egy doc fájlt szólóban direkt csempeként kitenni tényleg nem lehet.
  • zord01
    #3560
    Lehet hogy hétvégén feldok egy 90 naops próbát, és ha összejön, akkor referálok, hogy mi fut, mi nem...
  • zord01
    #3559
    Jah meg a Bloodrayne 2 és a Deus Ex - HR mással nem játszom.
  • zord01
    #3558
    Nah picit off, de a Generals 2 EREDETI verzióban is megvan. Simán a játék, és a The First Decade kiadásban is, és az AMD-s Win7-es gépemen szétfagy.
    Az új (pontosabban a nagyon régi) gépemen nem fagy szét.
    És amúgy mikor mindkét eredeti verzió szétfagyott biza kipróbáltam egy crk-s 1.0-ás verziót is, de az is ugyan úgy szétfagyott.
    Gondolom a Win 7 másképpen kezel valamit az AMD-s gépemen, mint a régi PIV-esen, ez okozza a hibát. Gondolom. Aztán vagy igazam van, vagy nem.

    Kíváncsi vagyok a win 8 hogy fog szerepelni. Ha a következő játékok hibátlanul mennek, akkor lehet hogy mégis megveszem. Az elején ócsó lesz, ha stabil, meg is éri, azt a tizenpár pénzt.

    No a lista:
    Összes C&C
    Unreal Tournament (az első)
    Halo1
    NFS - U2, MW, UC
    Cod4 - MW
    James Bond - QoS, BS,
    Mass Effect összes
    Flight Simulator 2004 (ill mostanában agyalok, hogy megveszem a 2010-est, mostmár olcsó)
    Chrome
    MechWarrior 4
    Összes Max Payne (bár a 3-mal még nem játszottam, lehet az nem tetszene)
    Serious Sam - Firs and Second Encounter
    Star Wars - Empire at War and Forces of Corruption

    Na ha ezek mind mennek, akkor a win8... ő... Louie, I think this is the beginning of a beautiful friendship.
  • asysoft
    #3557
    Ma végre hirtelen engedélyezték az MSDNAA DreamSpark accountom, viszont ahogy olvasgattam, notebookomon egyelőre nem túl kedvezőek a Win8 stabilitásával a tapasztalatok, így éles üzem előtt ki szeretném próbálni. Külső (USB-s) HDD-re lehet telepíteni?