8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • kifli
    #3716
    Hogy nincs driver régi kártyákhoz, az amd sara.

    ie-t nem értem miért nem javítják. Lehet úgy vannak vele, a fejlesztőknek úgyis mindegy.
  • skinnyman
    #3715
    Pedig HD4000 es korabbi szerias Ati kartyakra nincs normalis driver ala, es elvileg nem is lesz soha. Anelkul pedig az osi OpenGL 1.5 sincs tamogatva, ami szanalmas. Megoldaskent ra lehet eroltetni a legutobbi legacy drivert win7-hez (ha kompatibilis modban futtatod) vagy valami marciusi kiszivargott drivert, ranezesre igy mar mukodnek a dolgok, de pl egy jatek ami Win7-en teljesen jol ment, itt sok helyzetben teljesen erthetetlen okokbol brutalisan belassul neha. Nem biztos, hogy a driver okozza, de en elsosorban arra gyanakszom...

    Rohej amit csinal ez a microsoft. IE botranyhoz: soha nem hasznalnam azt a fost, de azert rohejes a Microsoft hozzzaallasa a dologhoz. Enelkul is mar most boritekolhato a piacon a windows 8 bukasa, de mintha nem is akarnak a veletlenre bizni es meg ratennenek 3 lapattal.
  • [HUN]FaTaL
    #3714
    A spéci problémám a játékok alatt villogó textúrák, annyira nem spéci. :D Viszont ilyen problémákra panaszkodik haver is, neki nvidia kártyája van.

    A BlueStacks gond megoldódott, nem driver probléma volt, hanem program és közben már frissítettem.

    Betenném én ide az SGre is, de nem lehet linket berakni, mert: "Nem lehet HTML kódot tenni az aláírásba!" hibaüzenet fogad. :D

    Köszi egyébként :)
  • KranaZoli #3713
    IE-t Én sem használok. Ám, qrva érdekes, hogy épp az integrált böngészőjüket hagyják biztonsági tapasz nélkül. Ez is érdekes hír, de ami érdekesebb, hogy mennyire tesznek az MSDN-es megjelenésre...

    Gondolom most már a boltokba kerülés előtt AMD nem fog kihozni új driver-t. Ill. szerintem Neked vmi spéci problémád lehet, ami talán átlagos használat mellett elő sem jön.

    Más: Láttam PH-n a szignód, betehetnéd ám ide SG-re is. Letöltöttem a faltörőt telefonomra. Király. :DDD Ami még jó és tetszik az egy amőba app. Az is nagyon jó 5let volt a megalkotójától. No, ügyes, grat, így tovább!
  • [HUN]FaTaL
    #3712
    Később sem fogják gyorsabban publikálni a flash verziókat ne aggódj. Ezért tartom elcseszettnek ezt a megoldást. Szerencséren em használok ie-t :D Mondjuk a Radeon driver nálam nem tökéletes még, lehet megy vissza a win7, majd meglátom.
  • KranaZoli #3711
    RTM, mint megjelenési fázis?

    Kritikus biztonsági rés a Windows 8 RTM változatában

    Nem a biztonsági résen gondolkoztam el, hanem azon, hogy korábban voltak arról hsz-ek, hogy az Windows 8 már megjelent, mert az RTM-es MSDN(AA) is annak számít. Hát úgy látszik MS tesz erre a verzióra...

    "A frissítés biztosításáról a Microsoftnak a Windows Update szolgáltatáson keresztül kell gondoskodnia, ám a cég illetékesei a jelek szerint nem sietik el a kérdést: a hivatalos álláspont az, hogy majd csak a Windows 8 általános megjelenésével egy időben kerül befoltozásra a kritikus biztonsági rés. Más kérdés, hogy a Microsoft MSDN Evaluation Center-ből letölthető Windows 8 RTM csak és kizárólag tesztelési célt szolgál, így a biztonsági rés jelenleg „csak” a tesztelőket és a szoftverfejlesztőket veszélyeztheti."

    Én ezek után továbbra sem tartom ezt a fázist megjelenési szakasznak. Lehet vele dolgozni, de úgy látszik support-ot nem raknak alá...

    A termék mint tudjuk ugyanaz. Nem lesz különbség RTM és bolti verzió között. Ám, ez eléggé szar, hogy ilyen réseket nem foltoznak ezeken a verziókon.
  • kifli
    #3710
    gentoo egy nagyon jó rendszer, ha jól be tudja állítani az ember, teljesítményben kb a legjobb, játék hosting gépeinken az volt, a srác aki kernelt csinálta hozzá, elég profi volt benne :)
  • bon
    #3709
    Nem, nem vagyok pedagógus. de ez már nagyon off ebben a topicban.
  • dragon11
    #3708
    Szóval tanítasz infót ?:D
  • bon
    #3707
    Rendszergazda is többek közt.
  • dragon11
    #3706
    Tanár, vagy rendszergazda vagy ?:)
  • wollnerd #3705
    Az én sulimban (Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola) még mindig Windows XP van... :D
  • bon
    #3704
    Ettől a tanévtől nálunk is Windows 7 van minden tanulói gépen, volt munkám vele a nyáron dögivel.
  • [HUN]FaTaL
    #3703
    Nálunk is. Régen Gentoo volt a win mellé :D
  • kifli
    #3702
    win7 vagy ubi, attól függ mivel dolgozunk :)
  • lo9in
    #3701
    win7 gép suliban ? :D
    nekem csak álom marad :( ahova én járok ott xp van és 64kb mindenre elég XD
  • [HUN]FaTaL
    #3700
    Vagy win gomb és elkezdesz gépelni, de nem evvel van a gondja.
  • kifli
    #3699
    Énis megszoktam már. Már az szokatlan, ha suliba win7 gépet kell kezelni :D
  • bon
    #3698
    Jobb oldalt ott a kereső, vagy win+q
  • skinnyman
    #3697
    Kb arra hasznaltam a start menu-t, hogy oda beirva pl egy program elso betuit gyorsan elindithassam, vagy egy konkret beallitast a vezerlopultbol gyorsan elerjek, ilyenekre. Es 2 het hasznalat utan is baromira hianyzik, eszetlenul irritalo amikor reflexbol nyomnam a start gombot es irnam amit akarok es a pofamba ugrik teljes kepernyon az az asztali pc-ken irtani valo szar. A sarokba huzas is irritalo, nem intuitiv, nem all kezre, lassu, korulmenyes.
  • bon
    #3696
    Szerintem akkor én győztem :) , itthon 22" + 37" munkahelyen 2x20" és nem gond a húzogatás, igaz mindkét heylen minőségi egér van közepesnél magasabb érzékenységgel így gyorsan mozog.
  • [HUN]FaTaL
    #3695
    Nekem sem hiányzik, de a sarkokból előbukkanó menük idegesítőek. A legidegesítőbb viszont tényleg az, hogy mindent kérdés nélkül lerögzít a metrora, ezt jó lenne kikapcsolhatóvá tenni.
  • Laza
    #3694
    Hát nekem ez a sarokba húzogatás nagyon nem jön be. egy 24"-os 1080p monitoron kész őrület :)

    Én sem nagyon használom a start menüt, mert ki van rakva a quick launch bar, az asztal 2 soros, és a felső sorban csak a shortcutok vannak. Magát a desktopot sem használom, mert a fene sem pakolgatja az ablakokat, hogy elérje az ikonokat. Egyedül a quick launc bar az, ami jó (nem tudom Win8-ban van e még). Még a pin-es tálcát sem használom, na az is borzalmas.
    Viszont a ritkán használt programok és beállítások esetében nagyon jó szolgálatot tett a start menü. Ott is a control panelt úgy használom, hogy kinyíló listaként jelenik meg, már a Win7-es stílus is borzalom. A listában bármit megtalálok kapásból. A Win8-as szintén borzalom.

    Mindegy, szokás szerint úgyis kivárom az első 1 évet a váltással, amikor már minden full kiforrott. A Win8 úgyis a központosítás, közösségi szolgáltatások, és és hasonló haszontalanságok körül forog, arra nekem nincs szükségem :)
  • bon
    #3693
    Tuti nem saját fejük után találták ki a start menü megszüntetését, felhasználói igényeket figyelembe szokták venni. Amit a Windows küldözget, hogy ezt sokan letiltják vagy be se kapcsolják az már az ő bajuk és így az ő szokásaikat nem vették figyelembe.
    Amúgy több hónapos Windows 8 használat után kimerem jelenteni nem hiányzik a start menü. (eddig is sok mindenre használtam, max keresésre)
    Sőt egyre többször már Windows 8-ként próbálom a Windows 7-et kezelni (sarkokba húzogatom az egeret).
  • dragon11
    #3692
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Még mindig nincs törés a PRO-hoz ?
  • Laza
    #3691
    Azt nem értem, hogy az MS tudja mekkora igény van erre, mégsem képes opcionálisan betenni ezt a szrt. Hiába akarnak 'úttörők' és kényszerítők lenni, az userek úgyis megoldják maguknak, erre még nem jöttek rá?
  • KranaZoli #3690
    Elírtam. A törlésre gondoltam. A törlés lassú TC-vel. Ezt az explorer-es törlési módszert nem is tudtam. :O

    Köszi! :)
  • [HUN]FaTaL
    #3689
    Nem tudom, de semmivel nem lassabb a másolás, mint explorerrel..
    Törléshez: Beállítások -> Általános -> Másolás / Törlés -> Az explorer törlés módszerével (gyorsabb, nem kezeli a megjegyzéseket) pipa be
  • KranaZoli #3688
    Minél?! (szartam el vmit...)

    TC: Igen. :O Hol lehet ilyet?

  • [HUN]FaTaL
    #3687
    Akkor valamit nagyon elszartál. TC-nél nem létezik jobb fájlkezelő :) A törlés valóban lassabb, de azt be lehet állítani, hogy az explorerrel töröljön.
  • KranaZoli #3686
    Csak az intézőre: Nekem egyedül a másolás funkció ami furcsa. A többi annyira nem érdekel. Nem mintha olyan sokat másoltam volna vele ide-oda, de párszor próbáltam és nem volt önjáró. :o

    Ha vmi létezett a cél helyen Nekem kellett manuálisan kiválogatnom a másolás elején, miket írjon felül innen-oda. Itt (is) Én vagyok a béna és lehet ezt úgy mint a régi intézőben, hogy kérdezzen amikor a fájlhoz ér, addig legyen önjáró, vagy ez valóban ilyen?

    PS: Total Commander-el annyi problémám volt korábban, hogy a másolás az kb. 100x lassabb volt TC-vel, mint Explorer-el.
  • Blum
    #3685
    Lesz hozza lelki erom,akkor kiprobalom! Koszi!
  • skinnyman
    #3684
    1 hete kb irtam rola tapasztalatokat, az elonyoket is, most is kb az a helyzet. Azota is gyorsnak tunik a rendszer, szerintem gyorsabb, mint a 7 volt, de ezt majd sok felinstallalt program es eltelt ido utan valtozhat szoval nem kiabalnam el.
  • dashed_
    #3683
    Start8..
    Win7 start menu.

    De akar az egesz metro kiloheto es cserelheto az explorer a win7-esre.
    Errol nem irnek bovebben.
    itt ni

    Mind a kettot probaltam tokeletessen hasznalhatoak.

    Sry de en nem vagyok metro (modern ui?) parti.
    Ha valakit zavar, nezze el azoknak akiknek szinten nem tetszik vagy nem talaljak optimalisnak egy desktop gepre.
  • bon
    #3682
    Nyugottan írhatsz egy összehasonlítást a Windows 7 és 8-ról, mi jobb és rosszabb a Windows 7-ben a 8-hoz képest.
  • skinnyman
    #3681
    Itt egy
    Vagy van tobb masik is, classic shell pl ingyenes (asszem open source is)

    bon: az meg tobb dologban szarabb azert.
  • bon
    #3680
    Használj Windows 7-et, ha ennyire zavar a kinézet.
  • Blum
    #3679
    Klasszikus Windows kinezetet csinalj. Rohadjak meg fizetnek is erte :DD
  • kifli
    #3678
    igen, múlt félévbe kijelentette opensourcebuzi prof (Dévényi, aki esetleg ismeri), hogy a magyar állam, nem fizetett ms-nek a licence díjakért. Bár max azért nem fizetett akkor épp max, mert nem volt miért...

    Én örülök egyébként, hogy van ez a lehetőség, tágítják a látókörömet, és open cuccokban (opengl pl), kezdek kicsit csalódni...

    xml pl elég egyszerű, és jól fejleszthető valami. Persze korlátok között, de nem szenvedtem hiányban eddig, és nem volt olyan amit ne tudtam volna megoldani a zártság miatt. Egy java, vagy c++ után megkönnyebülés a fejlesztőknek.
  • bon
    #3677
    open source se lesz olcsóbb, ott meg a support kerül majd pénzbe. Amúgy meg az állam több pénzt szór el egyéb haszontan dologra.