8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • skinnyman
    #3676
    "Egyébként nem a sulin múlik szerintem. Csak kellenek ms-nek a fejlesztők, hogy minél több app kerüljön fel a store-ba, hogy minnél többen használják. Ez egy jó befektetés :)"
    Tudtommal eleg durva osszegeket fizet a magyar allam az MS-nek hogy iskolakban, egyetemeken MS szoftvereket hasznaljanak. Bar mintha olvastam volna egy hirt rola nemreg hogy ez a megallapodas mintha megszunne es open source progikra ternenek at.

    Kranazoli: Maradjunk annyiban, hogy hivatalosan a tomegek szamara meg nem jelent meg, de sokaknak mar elerheto ugyanaz a (vegleges) valtozat, ami rajta lesz a lemezeken 2 honap mulva amikor megjelenik.
  • KranaZoli #3675
    Ez mindenkinek egy jó befektetés. ;) Neked is!

    A verzió az egy dolog szerintem, a megjelenés az egy másik. De részemről OK, legyen az RTM is megjelenés. Tök mind1, elég hamar testközelbe kerültök a Win8 lelki világával. Szerintem érdemes lenne jobban is beleásni Magad kicsit a témába. (ezek után már vhogyan nehezen tudom elképzelni, hogy MS visszatérne a desktop-os irányba. Szerintem maradni fognak ennél az iránynál és ezt jobbá tenni.)
  • kifli
    #3674
    Ezt a verziót fogják megkapni, az oem win8-al szerelt laptopok is. Így ez már a végleges :)

    Egyébként nem a sulin múlik szerintem. Csak kellenek ms-nek a fejlesztők, hogy minél több app kerüljön fel a store-ba, hogy minnél többen használják. Ez egy jó befektetés :)
    Mondjuk az SZTE meg engedi nekik...
  • KranaZoli #3673
    Igen, általánosságban beszéltem. A nagyközönségre gondoltam. Azt Én is tudtam, hogy MSDN hozzáféréssel le lehet már tölteni. Hát ha már ez a fázis is beletartozik a megjelenési fázisba, akkor igen megjelent.

    PS: Arra céloztam, hogy fasza kis suli az.
  • Solt
    #3672
    Jól van, csak azt hittem menstruálsz! :DD
  • [HUN]FaTaL
    #3671
    Agresszív?:)
    Nem. Csak ez a 2 topic így jött ki. Ha megnézed a ph-s hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy nem :D

    Csak mindenki huszadszor leírja, hogy nem jelent meg a rendszer, meg még változik a megjelenésig. Nem fog változni, mert megjelent. Az OEMek is megkapták már, az MSDN/Technet előfizetők is és az egyetemek is (DreamSpark).
  • Solt
    #3670
    Mi van veled? :) Kicsit agresszív vagy ma... ( + foci topik )
  • [HUN]FaTaL
    #3669
    De megjelent...

    MSDN mond valamit? Microsoft Developer Network.
  • kifli
    #3668
    Úgy hogy ez egy ms kurzus, amit az ms szervez és fizet. Minden félévben van valami, ami új. Ezelőtt silverlight és win phone volt.

    Az oprendszer végleges verziója pedig már megjelent, dreamsparkban (lánykori nevén msdnaa) pedig nekünk el is érhető, kapunk hozzá kulcsot, megkapjuk a fejlesztő eszközöket, dev accot minden ami kell...

    Mondjuk bolti megjelenésig nem kell dev accért fizetni, majd utána kell elvileg, hogy store-ba tehess fel cuccokat.
  • KranaZoli #3667
    Windows 8 fejlesztési kurzus?!?! Még az OS sem jelent meg. :D
    Fasza! Jó dolog. De ezt mégis, hogy csinálja a suli?
  • kifli
    #3666
    metro appot kell csinálnom...
  • skinnyman
    #3665
    Egy metrot teljesen kiirto, start gombot visszahozo programot, szerintem arra van a legnagyobb kereslet
  • torok6
    #3664
    Köszönöm
  • zsozso29
    #3663
    Írd a Futtatás/Run mezőbe (vagy nyomd le a win+R gombot) netplwiz és nyomj entert. A "Users must enter a user name and password to use this computer" (A felhasználóknak meg kell adni felhasználónevüket és jelszavukat a gép használatához) elől vedd ki a pipát, és hagyd jóvá az OK gomb megnyomásával. Ekkor a rendszer újból elkéri a felhasználónevet és a jelszót. A következő indításnál már nem fogja kérni a jelszavadat.
  • torok6
    #3662
    Sziasztok! Azt akarom kérdezni hogy hol lehet beálitani azt hogy a Windows 8 belépéskor jegyezze meg a jelszót vagy ne kérje?
  • kifli
    #3661
    Na felvettem egy windows 8 fejlesztés kurzust erre a félévre. Kötelező program is van, nekünk kell dönteni, hogy mi legyen az. Csak meg lesz adva, miket kell bele implementálni, ha valakinek van valami jó ötlete, akkor az nyugodtan ossza meg, mert nemtudom, mit csináljak majd :D
  • [HUN]FaTaL
    #3660
    Áhá, már értem :D Szóval megfelezi vagy mi. Ha 4 oszlopom van, akkor két oszlop egy csoport (ha nincsenek tele, mert most széthúztam), 3 oszlopnál pedig 2 oszlop egy csoport.
  • [HUN]FaTaL
    #3659
    Nekem kettesével rendezi, de, kevés csempém van tudod. :) 1680x1050.
  • bon
    #3658
    Használj külső tárhelyet, ne az sg.hu-t.
  • lotsopa
    #3657
    Akartam képet feltölteni hogy nekem milyen a start képernyőm de nem tudokok mert a méretkorlátozás közbeszól.
  • KranaZoli #3656
    Szerintem Fatal a pakolásra gondolt. Most kipróbáltam hogyan működik 2 oszlopnyi és 4 oszlop széles csempével. Ez utóbbinál vagy Én vagyok balfasz, vagy itt vmi nagyon nem okés Nálam. Ha felosztom 2 oszlopra azt sokkal könnyebb átrendezni. A 4 oszloposnál pikk-pakk el tudom cseszni az egészet, utána meg az egész vmi puzzle játékra kezd hajazni, ami ráadásul gusztustalanul gicces is. Nesze Neked minimalista dijázn, szerencsére neon színek nincsenek a csempék között. :(
  • bon
    #3655
    Nekem 4 csempe széles csoport is van, de ezt már korábban írtuk felbontás függő.
  • [HUN]FaTaL
    #3654
    Egy csoport max 2 csempe (vagy 1 széles). Erre figyelj, így tudod pakolni őket, ennyi. Ha nem fér el, új csoportot nyit. Komplett csoportokat megcserélni a jobb alsó sarokban lévő - ikonnal tudsz.
  • KranaZoli #3653
    Nem tudom normálisan leírni. :)

    Én pillanatok alatt úgy össze tudom keverni a csempék elrendezését az által, hogy csak rendezni szeretném, hogy rosszabb lesz mintha egy rubik kockát szétszednék. :D

    Régi start menüben pikk-pakk elrendeztem mi legyen felül, alatta, stb... Ezzel bénázok. :(
    (több mint vszínű Én vagyok a balfasz. Addig biztos amíg más nem írja, hogy Neki is voltak gondjai a csempék rendezgetésével)
  • bon
    #3652
    Én nem tudom vagyis nem értem pontosan mire gondolsz. Minden új csempe az utolsó helyre kerül, ha átrakod valahova máshova akkor automatikusa egyel arrébb tolódik az adott kategrián belül minden csempe. Dupla széles csempe esetén kettővel. Kategóriák biztos nem keverednek egymással, de ahova leraktam a csempét az is fixen ott marad. Kivéve ha elé valalhova rakok egy másikat mert akkor tolódik arrébb.
  • KranaZoli #3651
    Lehet, hogy Én vagyok a nagyon balfasz és nem tudom hogyan kellene, de ha start képernyőn rendezni szeretném a csempéket azok nem teljesen úgy pakolódnak ahogy szeretném, hanem vmi nagyon össze-vissza képesek átrendeződni. :o

    Ezzel csak Én vagyok így?

    Nem lehet vhogyan fixálni(rögzíteni) a csempéket amiket már elrendeztem és nem szeretném ha mozognának, ... ?
  • kifli
    #3650
    kipróbálnám, de mivel ilyen terjedelmes, nem fér el a gépemen :S
  • kjhun
    #3649
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Aktivátor. De, csak virtuális gépen teszteljétek le először, ha valaki bevállalja, mivel igen terjedelmes ~52MB!, hogy jó-e, és van-e benne kártevő!

    Link

  • MerlinW
    #3648
    Ezt szajkóztam hónapokon át, de senkit sem érdekelt:)
  • dragon11
    #3647
    Addig szerintem fel sem rakom, kibírom.. addigra meg lesz már valamilyen szintű lefedettség, biztosan.:)

    Kösz, bon. Ismét.;)
  • bon
    #3646
    Csak a progrmaok fejlesztői tudják, de egy dolgot nem szabd elfelejteni, még meg se jelent a rendszer. Október 26 után lesz csak elérhető a nagyközönség számára.
  • dragon11
    #3645
    Mennyi idő kell még ahhoz, hogy a W8ra legyenek optimalizálva a dolgok ?
  • wollnerd #3644
    Igen már én is Chrome-ot használok, amióta folyamatosan összeomlott benne az Adobe Flash Player! (pl. Youtube webhelyen) :D
  • [HUN]FaTaL
    #3643
    Semmire sincs optimalizálva, a 3.6-os verzió óta egy bloatware hulladék az egész :D
  • Blum
    #3642
    Nem. Pont ezt mondom,hogy azzal IS csinalja. nVidia kartyaval is csinalja meg anno AMD-vel is voltak ilyen problemaim a 4.0-as verzio megjelenese utan.
  • Blum
    #3641
    Win7-en vagyok jelenleg es itt is fagyogat.
  • wollnerd #3640
    NAGYON egyszerű: Windows 8-ra még NINCS OPTIMALIZÁLVA a Mozilla firefos!
  • Piko888
    #3639
    Lehetséges, hogy tényleg az integrált videokártya a ludas?
    Nem tudom, de én visszaraktam a Win7-et, mert BAttlefield 3 is 3-szor kifagyott kék halállal . :-(
  • Blum
    #3638
    Nem feltetlenul AMD bug am ez...integralt Intel VGA-val is ki szokott fagyogatni a Mozilla.
  • KranaZoli #3637
    Érdekes... Mármint, hogy ugyanez a bug 6-os AMD-vel és WHQL driver-el is? Akkor Én kizártnak tartom, hogy ne "sírnának" AMD-sek. (a Fox-ot használók) Ha AMD driver miatt van a hiba, akkor nem tudom milyen konfiggal lehet jó ha szar HD56xx + WHQL(?!) driver és HD6xx + WHQL Win8-as driver.

    Ha ez AMD driver bug, akkor elég szűk metszetnek lehetne csak jó.

    Pontosítva: A fentiek nem teljesen igazak... Szóval azt akartam írni - de ez elsőre nem sikerült, hogy a WHQL akkor szar lenne HD56xx-en amit értenék is, de szar egy HD6xxx-es AMD-vel is? Akkor "tele" lenne minden topic ami AMD VGA driver-ekkel foglalkozik...