8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • tmp
    #3796
    valakinek ötlet arra h miért teker a vinyó netezés közbe mikor tölti a weboldalakat? ez normális? win7 alatt nem tekert ennyire.. chrome alatt csinálja
  • [HUN]FaTaL
    #3795
    Eddig is ilyen volt, driver, hardver függő, sok hardvernél ilyen. Általában az egér okozza, megpróbálhatod, hogy a billentyűzeted visszateszed.
  • Máté94
    #3794
    Nekem valahogy Win7 nem okozott ilyen galibát, elaludt, billentyűzettel és egérrel is ébreszthető volt.
  • bon
    #3793
    Ilyen volt eddig is, bekapcsoló gombot még nem láttam tönkremenni, pedig pár éve foglalkozok már informatikával.
  • bon
    #3792
    Hálókártyák is.
  • Máté94
    #3791
    És tényleg... hát nagyon szépen köszönöm. Egyébként ez miért is lett ilyen? Mostantól mindenkinek a bekapcsológombot kell használni, hogy hamarabb menjenek tönkre? :)
  • dashed_
    #3790
    Most direkt restartoltam (sose kapcsolom ki a gepet, csak sleep) hatha csak nem vettem eszre, de nem jelent meg nekem semmilyen start8 logo.

    Ha batrabb vagy, akkor ez is egy megoldas lehet.
    Probaltam mukodik ahogy kell.
    http://forums.mydigitallife.info/threads/35189-Windows-7-explorer-for-Windows-8

    A metros appok se futnak igy.
  • aate
    #3789
    Store 1600 app között ,nincs egy használható értelmes - nem gagyi felületű alkalmazás! Azért ez nem jó kezdett, hiszen már lehet mihez hasonlítani.
  • [HUN]FaTaL
    #3788
    Eszközkezelőben egérnél, billentyűzetnél tiltsd le, hogy felébreszthesse a gépet.
  • Máté94
    #3787
    Auto-sleep/sleep-re nincs valakinek ötlete?


    Először azt hittem, hogy az optikai meghajtó okozza, de nem, mert miután kikötöttem, ugyanúgy visszakapcsolt azonnal, ahogy próbált "elaludni". Tudni kell, hogy két darab HDD van a gépemben, és ugye általában a másikat egy bizonyos idő után leállítja. Esetleg lehet ez a hiba forrása?
  • bojti
    #3786
    Bejelentkezésnél megjelenik a képernyő közepén egy kis ablak 1-2 másodpercre - asszem a program névjegye van rajta (most nincs fenn Win8 ), hasonló mint egyes antivírusoknál ( Nod )
  • tmp
    #3785
    köszi
  • bon
    #3784
    Bekapcsolód a képernyőkímélő bejelentkező képernyőjét és ha van jelszav a fiókodnak akkor jelszót fog kérni.
  • dashed_
    #3783
    Nalam ilyet nem csinalt.. Se reklam, se mast nem rakott fel.
    http://www.stardock.com/products/start8/
    Egyrol beszelunk?
  • tmp
    #3782
    van mód arra, hogy kikapcsolt monitor esetén automatikusan zárolja a gépet? (10 perc tétlenség után kikapcsol a monitorom, és szeretném ha olyankor zárolná is magát). köszi
  • bojti
    #3781
    Jaja , azt is felraktam , utána letakarítottam amit még felrakott maga mellé . ráadásnak indulásnál kaptam a képernyő közepére egy start 8 reklámot . Szal ez se az igazi ( de majdnem :) ) . Esetleg le lehet tiltani , hogy ne reklámozza magát ?
  • dashed_
    #3780
    Start8 progi es nem kell metrozni, rendes win7-es start menut kapsz.
    Az ebresztes utani jelszo keres pedig advanced power settings-ben kikapcsolhato.
  • bojti
    #3779
    Üdv !
    Van már működő aero Win8-ra?
    Gondolkodok a váltáson , de összességében nekem az új rendszer gyorsasága tetszik csak , maga a felhasználófelület nem , ill. az egész metrót feleslegesnek és gagyinak tartom desktopon (táblagépen ok , de az nekem nincs ) . Volt fenn pár napig , próbáltam megszokni de mindig Win7 ez akartam belőle csinálni :) . Láttam vannak már különböző tweak programok , amik a metrót hivatottak amennyire csak lehet eltüntetni , ezek mennyire működnek jól ? Azt is be tudtam állítani anno h bejelentkezésnél ne kérjen jelszót , de ha a gép lement alvó állapotba akkor újfent kérte a jelszót , ami elég idegesítő , mivel a gépet csak én használom .
  • bekasybalazs
    #3778
    Üdv! olyan gondom lenne, hogy nem ismeri fel a dvd meghajtót a win8...van olyan oldal esetleg ahol találhatok hozzá megfelelő drivert? üdv:Balázs
  • dragon11
    #3777
    sz@r az egész.
  • [HUN]FaTaL
    #3776
    Amikor még Macromedia Flash volt, akkor még nem volt bajom vele, de egy jó 5-6 éve biztos, hogy rühellem.
  • MerlinW
    #3775
    Reméljük minél hamarabb. Már Adobe is nyilatkozott olyat pár hete, hogy dobja az egész Flash-t és áttér HTML5 és társai alapú technológiákra. Mondjuk én már 10 éve is gyűlöltem a flash-t.
  • [HUN]FaTaL
    #3774
    A többi böngészőnél meg a felhasználó dönti el. :)

    Mondjuk a 11.4 a legszarabb build az összes közül. Remélem hamarosan kipusztul az egész fos a netről, de ez még odébb lesz.
  • Hegi90
    #3773
    de hogy jót is írjak róla: a laptopom külső érintős, multimédiás, wifi, bluetooth gombjait nem csak hogy magától felismerte, de hozzácsapott egy fasza designt is.
  • Hegi90
    #3772
    Én is így vagyok vele. Csak azért raktam fel, mert már amúgy is ideje volt egy gép újrahúzásnak, meg most kaptam meg ezévre az MSDNAA-t.
  • MerlinW
    #3771
    Ne érezd rosszul magad, én is Virtualboxon nyomogatom néha, eszem ágában sincs váltani, amíg valami fontos dolog meg nem követeli.
    Nekem mondjuk nincs vele semmi bajom, nem rossz, de egyszerűen semmi olyat nem nyújt számomra, hogy értelme legyen váltani. Szerencsére W7-en is lehet rá fejleszteni.
  • MerlinW
    #3770
    A szofvert természetesen az Adobe frissíti. De az MS, Google dönti el melyik verziót használja a böngészőiben. Ezért is van mindkettőben még csak az (asszem) 1.3, mert az 1.4 talán a legproblémásabb build évek óta.
  • dragon11
    #3769
    Érdekes srácok.. akkor csak Nekem nem működik jól ?
  • [HUN]FaTaL
    #3768
    Igen, de nem nyúlnak bele (nem is tudnak, zárt forrású ha jól tudom), ugyanúgy az adobe csinálja a frissítést. Lényegében a Chromeban is ugyanaz van, mint Opera/FF alatt, csak a Google ellenőrzi. A gyakorlatban ugyanakkora fos ott is.
  • Hegi90
    #3767
    Ma felraktam, de szerintem még ma vissza is rakom a win7-et
    Első benyomások:
    - annyival nem gyorsabb ez, mint amennyire állítják
    - mondjuk én nem is érzem gyorsabbnak semmivel
    - a metro ui inkább zavaró mint hogy gyorsítaná a navigálást
    - és laptopon nem is szép egyáltalán. Szokásos 16"-os képernyőnél 1366x776 felbontással úgy érzem nagyon nagyon sok hasznos helyet elpazarolnak.
    - az appok nehezen működnek, nem állnak kézre
    - ezt az üzenetek appot ami még a hasznosabbak közé sorolható, nem lehet használni, csak ha mindenki elérhetőnek lát. Ez már a phone-on is idegesített. Meg nem is mindig mutatja rendesen ha ír valaki
    - a fontokat igazán megcsinálhatnák már "smooth"-ra, fél méterre van tőlem a képernyő de ide látom hogy pixelesek a betűk, főleg ezeknél a benga méreteknél.
  • MerlinW
    #3766
    Adobe fogja készíteni, de IE-ben frissíteni nem. Azt az MS fogja, ha jónak látja. Ahogy a Chrome-ban levő flash-t is a Google frissíti, amikor megfelelőnek látja.
  • aate
    #3765
    Adobe Flash Player Internet Explorer 10-hez Windows6.2-KB2755399 Ha kell privátban megy a link. (Még nem hivatalos update! )
  • [HUN]FaTaL
    #3764
    "a microsoft végre saját kézből irányítja az egészet.."

    Te mi a retekről beszélsz? Ugyanúgy az adobe fogja frissíteni. :D

    #3763: Én sem értem miért ekkora hulladék, az összes többi termékük minőségi darab.
  • MerlinW
    #3763
    Ezt a Flash dolgot én sem értem, tekintve, hogy ezek a "szutykok" készítik az ipar legminőségibb, legstabilabb és leginnovatívabb alkalmazásait. Nem tudom, hogy egy Flash player-t miért nem képesek összerakni rendesen, ha egyszer képesek egy Premier, Photoshop, Illustrator, stb minőségű cuccok (de említhetjük a komplett Adobe Master Collection-t) megalkotására. Furcsa.
  • dragon11
    #3762
    Jó Neked..:SS
  • bon
    #3761
    Van flash a Windows 8-ba integrálva, és úgyanúgy az adobe fejleszti, csak az integráltáság miatt van beleszólása a Microsoft-nak. De hibák attól még úgyanúgy vannak benne. Amúgy nálam nem szokot behalni több flashtartalmú oldalesetén a gép.
  • dragon11
    #3760
    Rohadjon le az Adobe Flash Player ott, ahol kitalálták.:)
    Kalap sz@r az egész, közük nem volt SOHA az egészhez, ennek ellenére még mindig ezek a szutykok csinálják.. 2flash oldal és behal minden, aztán újra és újra..

    alig várom kijöjjön végre a windows 8 véglegesen.. legalább ott kihagyták a gnyóba ezeket a szutykokat és a microsoft végre saját kézből irányítja az egészet..
  • aate
    #3759
    Valami nagyszabású frissítés készült a Win 8 -hoz : kép
  • KranaZoli #3758
    Nvidia GeForce 306.23 WHQL 32; 64 bit
  • aate
    #3757
    Dolgoztak a problémán. Nem hivatalosan már javítva is van. Alábbi win 8 frissítések között az egyik javítja a hibát. De azért nem linkeltem mert előbb el kell távolítani néhány eddig i frissítést.Meg nem az updaten jött.A build szám is megváltozott. Frissítések kép Új build