8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Hunork
    #3836
    Igen, már rájöttem! :)

    Lenne még 2 kérdés:
    1. Teljes kikapcsolás csak parancssorból lehetséges akkor?
    2. A Számítógép/Kezelés/Felhasználói fiókok... pont alatt megváltoztathatom a nevemet ékezet nélkülire? Pusztán szépséghiba, illetve most már tudom, egy-két játék csinál plusz mappákat a Users-be, nyilván nem tetszik nekik az ékezetes fióknév.
    Én így gondolom (soha nem csináltam), név megváltozik, bejelentkezek az msn email címmel, jelszóval, és átmásolok mindent az ékezetesből a nem ékezetes fiókba a users mappában. Ez így van, vagy törődjek bele, és majd egy reinstallnál nem leszek ilyen marha???
  • bon
    #3835
    3. Windows 8 kikapcsolás esetén is hibernálja a szolgáltatásokat és a gép hardvereinek jó részét (ezért is gyors az indulás) Szerintem a billentyűzet villágítása is ezért üzemel.
  • Hunork
    #3834
    Üdv!

    1. Igen, tudom, a task manager okés, de egy apró, a képernyőn valamelyik sarokban lévő cuccosra gondolok elsősorban.
    2. Hm, ennek utánanézek, de úgy vagyok, hogy itt egy eredeti W8, mindennel felvértezve (mountolás, windef...stb), és nem szeretnék semmilyen külön programot telepíteni, ha nem muszáj.
    Ma belenézek a rendszer mélyébe, matatásokba, vezérlőpult rejtett beállításaiba, hátha találok ezt-azt...
  • KranaZoli #3833
    Talán a beépített vírusnyalogató miatt. MSE.
    Ha nagyon zavar tedd fel pl. az avastot, vagy az avg 2013-at.
  • [HUN]FaTaL
    #3832
    Át tudod állítani magonkéntire a task managert, nem kell külön app.
  • Hunork
    #3831
    Üdv!

    Pár kérdésem lenne:
    1. Létezik a W8-hoz is valamilyen alkalmazás, mint a W7 esetében a multimeter gadget? Nem a beépítettre gondolok, hanem olyan, ami magonként figyeli a CPU használatot.
    2. Az Asztalon a mappákban, ahol a feleségem, fiam cuccai vannak, a gép bekapcsolása után irdatlan lassan jelennek meg az ikonok, ez mitől van?
    3. Speedlink Alterno billentyűm van, és a gép kikapcsolása után is világít a billentyűzet. W7 esetében nem. Ez mitől lehet, valamit be kell állítani, pl energiagazdálkodásnál?

    Válaszokat előre is köszönöm.
  • zord01
    #3830
    Mondjuk az áron nagyon sok fog múlni. Ha kint 200 dodó lesz, akkor itthon talán 60 körül. Azon az áron meg király. 80-ért már nem rajonganék érte, mert 70k-ba kapok droidot, és RT-s Win az kb. pont olyan mint egy droid használhatóság szempontjából. (Úgy értem a régi wines dolgok ugyan úgy nem fognak rajta menni, pl a kedvencem a Red Alert 2).
    Ahhoz az I5 tablett kéne, de nekem az max csak 150-et érne meg, annyiért meg úgysem lehet majd kapni...
    200 környékén már inkább vennék egy a mostaninál nagyobb laptopot. Elvégre nekem a tablet csak szórakozásra kell, dolgozni kevéssé alkalmas. (Lehet, csak macerás). Viszont szórakozásra meg 150k-nál én nem adnék többet egy tabeltért. A 150k is csak akkor játszik, ha megy rajta a Red Alert 2 (Jah ha nem tűnt még fel, RA2 fetishiszta vagyok)
  • Newfronter
    #3829
    Gondolom lesz majd olyan Surface is, csak nem az első példányokban lesz ez. Vagy csak a Surface 2-ben? Az meg ki tudja mikorra jön ki.
  • zord01
    #3828
    Agree...
  • kifli
    #3827
    ezt eddig nem s figyeltem, hogy nincs 3g. Pedig egy rt-t szívesen vettem volna, de mobilnet nélkül már kicsit elgondolkodtató. USB modem meg már gány, és ronda is...
  • zord01
    #3826
    Hát az nem baj. Én egy Asust vagy egy Acert is megvennék, ha nem lesz atom drága.
  • bon
    #3825
    Jogos felvetés, lesznek 3G-s modelek is, csak nem a Microsoft Surface táblák.
  • zord01
    #3824
    Na mondjuk így már más a leányzó fekvése. Amúgy sztem jó lenne, ha jönne ki 3G-s modemes is. Az már megérné nekem a 100 fölötti összeget. Hisz egy táblának sztem részben az is dolga lenne, hogy bárhonnan legyen netelérés, ne csak wi-fől. Ti hogy látjátok ezt a kérdést?
  • bon
    #3823
    Csak a Microsoft Surface nem lesz kapható, hivatalosan, tehát külföldről rendelhető. Meg számtalan egyéb gyártó jön ki október 26-án a saját arm vagy intel alapú táblájával és egyéb gépével.
  • zord01
    #3822
    Egyik se? Mert akkor a kereskedők gyak bármennyit elkérhetnek érte, és mint a kindle példája mutatja, az eredeti ár dupláját fogják kérni. Az úgy akkor 130k az RT-re, annyit nekem nem ér, sry. Inkább valami droidos...
  • bon
    #3821
    300 és 900 dollár közötti lesz az ára. 300-at az RT-re gondolnám (nagyon remélem) és a 900-at meg az intel-es változathoz tippelném. Magyarországon nem lesz forgalmazva hivatalosan.
  • zord01
    #3820
    Sziasztok!

    Nem technikai kérdés, de azt szeretném tudni, van-e már infó arról, hogy a Surrfice RT mibe fog kerülni? Én 200 dollárt hallottam, de az teljesen ki van zárva sztem...
  • bon
    #3819
    Egyik probléma se fordul elő nálam.
  • Katun
    #3818
    Más nem tapasztalt olyat, hogy kilépkednek az Appok? Mármint a beépített Metro-sak, igencsak zavaró a Mail alkalmazásnál például.

    A másik, hogy remegnek másnál is a betűk? Néha furcsán viselkedik a ClearType.
  • simon7012
    #3817
    Sziasztok!
    Tud valaki segíteni, hogy az asztali képváltogató rendesen müködjön mert most
    hiába állítom be mondjuk 30 percre a képváltást össze-vissza váltogatja a képet.
    Van hogy egyszerre két képet is vált.... :(((
    Ez Windows 7 -en rendesen müködött.... :O
  • bon
    #3816
    Más Windows-okhoz is jött ki ma javítás. Egy kritikus hibát javít a Microsoft amit már kihasználnak a kártevők. De ez a hiba az IE10-et nem érinti, de egyúttal kiküldte a flash javítást is a Microsoft.
  • aate
    #3815
    Windows 8 -ra Windows Updaten Flash Player Frissítés érkezett!
  • fityusz
    #3814
    Üdv!

    Leszedtem a Win 8 Release Preview x64-et tesztelésre. Minden működik szépen kivétel a videókártyám driverjét. A típusa:ati mobility radeon hd 5470.

    Hivatalos oldalon csak ezt találtam, ezzel nem ment http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Windows8ConsumerPreviewDrivers.aspx

    , a win 7-es driver sem jó, kompatibilis üzemmódokban sem, és rendszergazdaként futtatva sem. Ha esetleg valakinek ilyen kártyája lenne, és sikerült beüzemelnie kérem segítsen.
  • tmp
    #3813
    köszi
  • tmp
    #3812
    köszönjük emese
  • kifli
    #3811
    Voltmár, hogy ingyenes a fejlesztői reg win store-ba? DreamSpark-on kell regelni. (lehet már nem mai hír, mivel elég régóta van fejlesztői regem, nem figyeltem)
  • bon
    #3810
    Csinálsz egy új felhasználót bejelentkezel és egyből alap kinézeted lesz és átmásolhatod a másik profilodba emlékezetből.
  • kifli
    #3809
    TESS
  • tmp
    #3808
    nincs senkinek egy default install utáni start menü képernyője :D?
  • tmp
    #3807
    jaja erre gondolok :)
  • KranaZoli #3806
    Ez Engem is érdekelne ha arra gondolsz, hogy vhogyan elrendezted előtte és arra az állapotra szeretnéd visszaállítani. (ezek szerint nem vagyok 1edül a csempék rendezésének bénázásával :)
  • tmp
    #3805
    van mód arra, hogy valahogy alaphelyzetbe rakjam a start menüt? össze vissza pakoltam a csempéket, és jó lenne visszarakni defaultra
  • janisjoplin
    #3804
    Köszönöm a válaszokat.Sikerült.Még szokni kell ezt a win 8-at.
    Mégegyszer köszönöm..
  • [HUN]FaTaL
    #3803
    "Minek a Daemon? Win8 kezeli alapból az iso fájlokat..."

    És a securomot, safediscet is kezeli, hogy ne kelljen pörgetni az eredeti lemezeket (nincs is mivel, mert nincs már dvd olvasó a gépemben, felesleges)? És az mds-t? A cueval mi a helyzet? Na ugye...
  • wollnerd #3802
    Minek a Daemon? Win8 kezeli alapból az iso fájlokat...
    Így lehet elérni a csökkentett módot: (Ez a későbbi változatokra is igaz)

  • janisjoplin
    #3801
    Ma felraktam a windows 8-at.Hát elég érdekes.Alcohol 120-at nem tudok rárakni/daemont raktam/.Csökkentett módba szeretném indítani.de nem sikerül.Tudja valaki hogyan lehet?F8-al nem megy..
  • [HUN]FaTaL
    #3800
    Ja tálcán, azt hittem az értesítési területen van. Nem tudok ilyenről, de ettől még nem kizárt, hogy megoldható. :)
  • [HUN]FaTaL
    #3799
    Minek ehhez program? Megfogod és behúzod a rejtett ikonok közé.
  • shaba23 #3798
    Létezik olyan program, amivel elérhetem, hogy egy futó alkalmazás ikonja ne legyen a tálcán, max a rejtett ikonok közt? Olyat találtam, amivel skype-ot, WMP-t és hasonlókat lehet eldugni, de nekem játék ikonját kellene:D
  • MerlinW
    #3797
    A google szinkron tekeri valamiért. Nekem pár nap után abbahagyta.