8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • beller
    #4156
    Nagyon köszönöm a segítségedet. Valóban ott lehet a probléma. Rákatt a Műveletközpont zászlócskára - központ megnyitása - Biztonság nyíllal megnyitva a biztonsági rész. Ott telepített tűzfalak megtekintése. Ablak feljön: "Telepített tűzfal alkalmazások". Nekem 2 van: ESET személyi tűzfal és Windows tűzfal. Alul lehetne "Bekapcsolás" Frissítés" "Teendő" "Bezárás" közül választani, de nem engedi csak a "Bezárás" Gombot használni. Amikor kijelölöm a sort akkor viszont a villanás pillanatában a kijelölést elveszi. (A kék inzert csík eltűnik) Jelenleg az ESET van nekem engedélyezve és a Windows kikapcsolva. Nem is tudom módosítani, mert az ezt lehetővé tevő gomb nem "üzemel". Hm. Ezek után valakinek ötlete?
  • Evin
    #4155
    Én csak az RTM előtti, nyilvános verzióban találkoztam vele, de mivel én sem tudtam rájönni mi az, ment vissza a Win7. Gyanítottam, hogy a Comodo tűzfal telepítése okozhatta, ami akkor nem támogatta a Win8-at, de sosem derült ki.
  • beller
    #4154
    Köszönöm, de szerintem az már egy végső megoldás lesz. Kell valaminek lennie a Műveletközpontban csak nem találom, hogy mi. Most próbáltam fekete hátteret csinálni, hátha a többszöri felvillanás olvashatóbb lenne. Sima sötét háttérnél jobban látszik, de még nem tudtam elolvasni annyira rövid időre villan csak fel:(
  • Magiszter
    #4153
    "Ezek a kérdések .... ez az első legális oprendszered? :D"

    Ez az első "saját" oprendszerem. Eddig midig cégtől kaptam használatra. Csak a Win8 szerintem vagy soha, vagy 5 év múlva lesz bevezetve. Tekintve hogy a géppark 64%-a még mindig XP-t használ.

    beller: Szerintem próbálj meg egy Refres/Reset-et. Hátha megoldja. (azt amelyik nem formáz, csak újrahúzza a rendszert de minden programod megmarad).
  • Laza
    #4152
    SP1 :)
  • beller
    #4151
    Sziasztok! Olyan probléma jelentkezett tegnap este óta, hogy a "Műveleti központ" zászlójáról 5-10 másodpercenként felugrik egy szöveg buborék, de abban a pillanatban el is tűnik. Ha a nyilat ráteszem akkor azt írja "nincsenek problémák", ám ha megnyitom a "Műveleti központ" ablakot akkor is folytatja a szövegbuborék felugratását és az ablakon belül is felvillan valami. Lent a zászlónál látszik a kis piros kör az x jellel, hogy valami figyelmeztetés, de elolvasni lehetetlen, mert kb annyi időre látszik mint az előttem felszólaló "farkasfej szeme" Viszont rohadt zavaró ez a vibrálás:( Valakinek van ötlete, hogy mi lehet vagy hogy szüntethetném meg? Előre is köszi a választ. Ja: Win 8 Enterprise N aktiválva.
  • Laza
    #4150
    Ezek a kérdések .... ez az első legális oprendszered? :D

    Kár, hogy már lediplomáztam (levelezőn) ... itthon az összes gépen MSDNAA-n (DreamSpark) keresztül van minden gépre az eredeti Win7 (3x) :)
    Tegnap próbáltam leszedni a Win8-at is, de már nem él a státuszom a letöltőközpontban. Na, majd egyszer valamikor ... úgyis csak külön partícióra menne.
  • MerlinW
    #4149
    Én is rendszeresen tartom a kapcsolatot az MS-al (lassan 10 éve) és nem nagyon volt problémám velük. A Paypal hülyesége miatt pedig nem az MS-t kell hibáztatni.
  • bon
    #4148
    Elég nagy hiba 5 éves cikk alapján itélkezni. nekem már többszőr volt szerncsém az Ms ügyfélszolgálathoz és nem volt vele gondom. Nagyon segítőkészek voltak és amit igértek azt be is tartották.
  • zola2000
    #4147
    http://homar.blog.hu/2007/02/05/microsoft_termektamogatas_magyarorszagon_1

    nem tudom, de miután ilyeneket olvasok a magyar MS támogatásról, inkább a paypalnál próbálkozok segítséget kérni, illetve felváltva zaklatom a két céget (ms és paypal) amíg meg nem oldódik a dolog.
  • aate
    #4146
    1.Online
    2. Windows 8 megvásárlása
  • hellboy4591
    #4145
    sziasztok!
    érdekelne, hogy aki megvette az milyen árban jutott hozzá, vagy hogy hol lehet most a legkedvezőbben hozzájutni. leginkább a pro 64 bites változata érdekelne. átnyálaztam több itthoni webáruházat is, a legdrágábbat 43 ezer forintért találtam, a legolcsóbbat pedig 38-ért. szerintetek hozzá lehet jutni ennél kedvezőbb áron?
  • bon
    #4144
    Két hónapjuk már volt ár, de úgy néz ki veés volt.
  • Magiszter
    #4143
    Én 26.-án vettem meg PayPal-al. Úgy ment mint a karikacsapás... lehet hogy most egy kicsit le vannak már terhelve :)
  • painkiller91
    #4142
    Sztetek mennyi időbe telik amíg megcsinálják a magyar win 8 warez verzióját?
  • zola2000
    #4141
    http://www.sevenforums.com/general-discussion/260831-dont-buy-windows-8-right-away-paypal.html

    ha megveszitek a win8at, ne használjátok a paypalt!

    én megvettem, a telepítőprogram a rendelés ellenőrzésénél kifagyott, felvettem a kapcsolatot a microsoftal, azt írták az online chat ablakban hogy többen panaszkodtak emiatt, és várjak, a pénzem meg pending (függőben van a payment status a paypalon)

    hogy mire várjak, tehát visszakapom e a pénzem vagy elintéződik a rendelés arra meg nem tudott válaszolni, csak annyit írt hogy dolgoznak rajta (ennyit a terméktámogatásról)
  • xxx007
    #4140
    THX!

    Felraktam,majd restart és ez fogad kdbsync.exe működése leállt ... Na most mi legyen?
  • [HUN]FaTaL
    #4139
    Legacy Catalyst 12.6 for HD2k/3k/4k for Windows 8, szar a kereső az AMD oldalán:

    Link
  • [HUN]FaTaL
    #4138
    Ja lemaradt, hogy nincs teszt időszak.
  • [HUN]FaTaL
    #4137
    Nem. 1 licenc 1 gép.
  • MerlinW
    #4136
    Meg kell venned mindkét gépre.
  • Magiszter
    #4135
    Kérdés:
    Tudom telepíteni a Windows 8-amat több gépre is? Csak mert laptop + 1 asztalim. Aztán arra is felhúznám... ha csak megvásárlással tudom két saját tulajdonú gépre feltelepíteni akkor azon marad a win7.

    Más: Teszt idő nincs ebből? Win7-nél ugye simán felraktad, aztán volt 30 napod aktiválni. De nekem a telepítésnél kéri a kulcsot, a nélkül nem megy tovább.
  • [HUN]FaTaL
    #4134
    A Win7 100 megát tesz félre, a win8 350-et, sok jelentősége nincs. Mivel win7-re húztad fel ezért maradt a 100 mega, nem partícionál újra.
  • Magiszter
    #4133
    Most néztem hogy nekem a "Rendszer számára fenntartott terület" csak 100Mb. Míg ahol tegnap telepítettem 350-et formázott magának a szűz gépre. Van valami jelentősége a méretnek?
    Én a saját gépemen Win7-re húztam fel és kértem a meghajtó formázását...
  • [HUN]FaTaL
    #4132
    "Így azt gondolom hogy ez a verzió nem frissítés hanem teljes értékű rendszer."

    Jól gondolod.
  • Magiszter
    #4131
    Ma néztem hogy a 9000 forintos windows 8 Pro, amit kiírtam lemezre simán felmegy egy teljesen szűz vinyóra is. Az EULA-ban sem olvastam olyat hogy csak eredeti Win7-re lehetne telepíteni, így azt gondolom hogy ez a verzió nem frissítés hanem teljes értékű rendszer. Elégre akción kívül 18 lenne az online, és olyan 25 a dobozos verzió...
  • aate
    #4130
    Igaz :)
  • [HUN]FaTaL
    #4129
    Azt írtam, hogy vásárlás előtt kérheti max. Az még nem a telepítő. :)
  • aate
    #4128
    Telepítő néhány esetben ha pl. ha külföldi ip címről vásárolsz akkor kéri a Win 7 kulcsot de ezt még vásárlás előtt teszi.
  • aate
    #4127
    Azért írtam ,mert megoldható de attól nem lesz legális de ki a fene fogja ellenőrizni
  • [HUN]FaTaL
    #4126
    A telepítő biztosan nem ellenőriz semmit, maximum akkor ellenőriznek, mielőtt vásárolod az upgradet. Viszont úgy olvasom, hogy ott se nagyon.

    Viszont a licenc ebben a formában érvénytelen, így hivatalosan valóban nem legális.

    Egyre inkább úgy tűnik, hogy mindegy az MS-nek, hogy olcsóbban csak vigyed és használd a rendszert. Gondolom próbálják felfuttatni nagyon a metrot, hogy vegyék az emberek a wp8-as telókat és a winrt-s tableteket, mert szeretnének harapni egy (nagy) szeletet a tortából a hordozható eszközöknél is.
  • zola2000
    #4125
    állj! akkor működni fog, és aate valami bsa ellenőrzésre gondolt?

    vagy a win8 telepítője ellenőrzi a win7 eredetiségét és nem fog működni? (ez félreérthető volt)
  • [HUN]FaTaL
    #4124
    De legalább nem kell crackekkel szétbarmolnia a rendszert.
  • zola2000
    #4123
    egy szóval (ha jól értem) nem fog működni rendes kerülő út nélkül aktivált windowsként?
  • aate
    #4122
    De ha letöltötted és a kapott kulccsal aktiválod attól még nem lesz legális! Mert egy ellenőrzés során nem tudod bizonyítani a win 7 vásárlást.
  • aate
    #4121
    Sima még aktiválatlan windows 7-re felmegy -vásárlás után letölthető az iso.
  • bon
    #4120
    Úgy tudom nézi, mert a frissítő programot fel kell telepíteni a Windows 7-es gépre.
  • zola2000
    #4119
    ha megveszem a w8 frissitést 9000 forintért az frissiti a nem eredeti windows7est? azt írják hogy eredeti windowst lehet így akciósan frissiteni, vagy ezt nem nézi olyan szigorúan az ms?

    (gondolom örülnek hogy pénzt látnak olyanoktól akiktől eddig még nem láttak)
  • Ravkin
    #4118
    Sziasztok !

    A következő problémába futottam:

    internet kapcsolatmegosztás, a kliens gépek nem tudnak ftp szerverhez csatlakozni. Van erre valami megoldás ?

    Win7 alatt ez gond nélkül működött.
  • [HUN]FaTaL
    #4117
    Mert gondolom nem sokkal előtte aktiválva volt a 32 biten. Ilyenkor telefon :)