8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Petka
    #4197
    Olvasgatva itt a lehúzó hozzászólásokat visszaemlékeztem anno mekkora fujjolás ment a Vista újításaira. Az Aero meghogy átlátszó ablakok így meg úgy felesleges csicsák. Mostmeg már mindenki hányik az xp-től. Gyanítom ugyanez lesz pár év múlva a win7 esetében is. Most is már csak a fanatikusok maradtak az xp-nél... :)
  • Ryder159
    #4196
    Használtam, de itt ugye most az ikonokról volt szó, és nem a gadget-ről...
  • skinnyman
    #4195
    A sima programok ikonjai is sokszor mutatnak infokat a talcan, pl masolasnal, filmlejatszasnal az allapotat. A talcan az jobb also ikonok mutatnak ha kell valami, ha jott uj Skype uzenet, valami van a tuzfallal, stb. Tobb nem kell. Ha emailem jon azt egybol latom a talca felett, es megnyitom a gmailt. Ha meg hireket akarok olvasni, felmegyek egy kicseszett hiroldalra es nem a kicseszett csempeket fogom nezegetni egy 2 x 2 centis helyen amin epp vagy van relevans hir vagy nincs, vagy frissult vagy nem, vagy forog es mutat valami mast is, vagy nem, nincs idom ilyen baromsagokra.
  • [HUN]FaTaL
    #4194
    Most a kezdőképernyődet ugyanúgy "gadgetek" takarják el (az hogy csempének hívják az mindegy), semmi különbség nincs.

    Nekem egyébként oldalt volt pár darab cucc és kész, most sincs másképp. Igazából csak az accuweather van fent, meg egy két játék (Fruit Ninja, Cut the Rope), naptár meg ilyenek nekem PC-n feleslegesek, ott a telefonom. E-mailre meg eddig is Operát használtam, most is azt használok. Használnám én a mail appot, ha külön fel lehetne rakni. De nekem pcre nem kell kapcsolatok, és nem kell üzenetek sem.
  • Magiszter
    #4193
    Én például nem szerettem a gadget-eket. Egyedül az alap CPU/MEM mérő volt, hogy lássam ha valami eszi a procit. Ugyanúgy nem szerettem mint ha a fél képernyőt ikonok takarták volna el.
    Win7 alatt 5-6 ikon csücsült bal szélen a lehető legkisebb méretben, jobb alul meg a CPU/MEM gadget.

    Most a Kezdőképernyőn figyel 3 postafiókom élő csempéje, 3 város időjárása, naptár, asztal... Aztán jönnek csoportokba rendezve a programjaim és egyéb eszközök.
  • [HUN]FaTaL
    #4192
    Nálad van a hiba, ha nem használtad a gadgeteket win7-en.
  • Ryder159
    #4190
    "Normal windows-on egy egytized * egytized kepernyonyi teruleten tobb erdemi informaciot talalok."- Már milyen érdemi információt nyújt egy sima asztali ikon? Biztos neked mutatja, az új e-mailt egy egyszerű ikon... Vagy kijelzi, az aktuális híreket, időjárást, stb...
    Lehet nálam a baj, de én eddig ilyen ikonokat nem láttam az asztalomon...
  • Magiszter
    #4189
    Nincs tálca, nincs fejléc, a start menü és az alternatív menük előcsúsznak igény esetén... így értettem a nagyobb hasznos felületet.
    Illetve ami alkalmazás a Metro-ra van optimalizálva, az jobban átlátható.

    De ne vesszünk össze ezen. Én jobba és gyorsabban tudok vele dolgozni.

    A normális multikaszting alatt mit értesz?
  • skinnyman
    #4188
    Csempes feluleten tobb lett a hasznos felulet? Biztosan ugyanazt a csempet nezzuk amin nalam pl a fullhd kijelzot egy kb 5 * 8-as szines teglalapokbol allo racs tolti ki? Normal windows-on egy egytized * egytized kepernyonyi teruleten tobb erdemi informaciot talalok.
    Amugy laptopot hasznalok en is most, desktop replacement meretu (16") es erre ugyanugy vonatkozik amit mondtam: semennyire nem illik ra a metro. Max 10"-ig, max egy olyan tablara amit csak taperolni lehet es erdemi munkara nem hasznalni. De nekem oda se kene.
  • [HUN]FaTaL
    #4187
    "Laptopon sokkal több lett így a hasznos felület"

    Mitől lett több? Inkább kevesebb és ha szigorúan a metrot nézed, akkor normális multitasking sincs.
  • Magiszter
    #4186
    Nekem laptopon van. Ez nem illik-nem-illik kérdése, hanem funkcionalitás. Laptopon sokkal több lett így a hasznos felület, sokkal gördülékenyebben tudok alkalmazások között váltogatni.
    Asztalin még nem próbáltam, de gondolom nem csorbul a felhasználói élmény a nagyobb kijelzőn, nagyobb felbontásban. :)
  • skinnyman
    #4185
    A csempes felulet annyira illik egy asztali gepre, mint egy segglyuk a konyokomre.
  • Magiszter
    #4184
    Igaz. Bár lehet van rá opció, csak még nem találtuk meg :)
    Engem mondjuk nem zavar. A saját kis csoportjaimat előre raktam, így felőlem a végét azzal hányja teli amivel akarja. Max ha unatkozom törölgetek...
  • [HUN]FaTaL
    #4183
    Az egyetlen baj vele hogy mindent lerögzít, amit feltelepítesz. Ha ezt ki lehetne kapcsolni semmi gond nem lenne.

    Így viszont nekem kell rendszerezgetni, szerencsére nem telepítek naponta programokat.

    De viccesen mutatott a főképernyőre rögzített 20 VS ikon pl. :D
  • Magiszter
    #4182
    A csempés felület nekem jobban tetszik mint a régi start menű. Átláthatóbb, testre szabhatóbb, szebb...
  • lck
    #4181
    Teljesen rendben van a csempe - egyetértek !
    Csak a begyöpösödött agyúaknak nem való.
  • Ryder159
    #4180
    Én rohadtul kezdem már unni lejárató kampányt a csempés felület ellen. Már jóformán másról nem is szólnak az informatikai oldalak, mint hogy milyen szar, meg felesleges, meg használhatatlan, meg stb. HA NEM TETSZIK NE HASZNÁLD!!!
    Anno 3.1 után jött a start menü. az is új volt, még sem szarta össze senki magát, hogy "jaj istenem 2 centivel többet kell tolnom az egeret, bele fogunk halni, itt az emberiség vége..."
    Már miért lenne az új kezdőképernyő használhatatlan? Itt még egy analfabéta is eligazodna.
    Kicsit körül kéne nézni a rendszerben, megismerni, és nem azt szajkózni egy hülye után hogy ez sz*r.
    Még egyszer mondom: HA NEM TETSZIK NEM KÖTELEZŐ MEGVENNI ÉS HASZNÁLNI. DE NEM KELL ILYEN IDIÓTA HOZZÁ NEM ÉRTŐ ÍRÁSOKKAL ELÁRASZTANI AZ INFORMATIKAI OLDALAKAT ÉS ELVENNI AZ ÚJ RENDSZERTŐL AZOK KEDVÉT AKIK MÉG ESETLEG NEM PRÓBÁLTÁK KI...
  • k0trapali #4179
    A régi startmenü és a "Bezárás", "Előző méret" és "Kis méret" gombok is a sarokban vannak.

    Amúgy nekem wp mobilom van és ott nagyon jó a csempés felület. Élnek a kis kockák és rohadt minimalista, egyszerű az egész ennek ellenére baromira jól néz ki amit én nagyon szeretek.
    Az asztali gépen Win8 megy msdn megjelenés óta, de nem használom a start menüt csak keresésre. Majd valamelyik nap rászánom magam és törlöm a fölös cuccokat, berendezem ahogy nekem tetszik.
  • bon
    #4178
    Át van gondolva és hidd el, nem probléma a kurzor mozgatás távolsága, én 22" és 37"-on használom. Persze van egy jó beállított érzékeny egerem.
  • Rage47
    #4177
    a laptopomon még jó, de el tudom képzelni, hogy bazinagy monitoron mekkorákat kell húzni a képernyő szélére meg a sarkába az egérrel :D
    mintha nem gondolták volna át
  • bon
    #4176
    Modern Ui-s programokat felesleges bezárni egy-két kivételtől eltekintve mind felfügeszti a műkődést ha nem használod, az egy-két kivétel meg alapból figyelmeztet vagy kéri, hogy háttérben fusson (pl skype). De megfogod és lehúzod módszer is jó megoldás.
  • DarkSector
    #4175
    Jó kis vélemény.
    Egyet is értek vele.

    Én sem értem máig hogy minek az asztali PC-n vagy Laptop-on egy csempés felület ami érintőképernyőhöz van...:D
  • beller
    #4174
    Nos uninstall ESET és máris megy a vásárlás. Vannak játékok és egyéb alkalmazások is. Kezd alakulni, még egyszer köszönöm.
  • cody1994
    #4173
    én csak egyszer használtam nodot a w8on de 2nap és meg halt a rendszer azóta nem használok ilyeneket :)
  • beller
    #4172
    Látod tudsz Te "jótékony" is lenni:)) Nagyon köszönöm a beírásodat. Tényleg ott van a jobb alsóban:) Ezek után uninstall ESET hátha minden bajom megoldódik. Amúgy a második driverrel már jó a nyomtatóm. Nem értem az első miért nem volt jó, de nagyon nem is érdekel, fontos hogy műxik. Szóval tényleg még egyszer köszönöm a segítségedet.
  • [HUN]FaTaL
    #4171
    Ráadásul a menü is csak előbukkan a sarokban, ha kattintasz 1-et, akkor ugyanúgy az asztal jelenik meg, ugyanis a menün a gombok középen vannak nem a sarkokban. A bal alsó sarok meg persze, hogy a start screen, eddig a start menü volt ott.
  • [HUN]FaTaL
    #4170
    "A játékok ott vannak a store-ban, csak nem engedi telepíteni "egy probléma miatt nem telepíthető". De hogy az mi az nem derül ki."

    Valószínű a tűzfalad, jelen esetben az ESET okozza.

    "Nekem a Win 7-en a win 7 megjelenése óta hibátlanul működött. Sosem lett vírusos a gépem és nem volt lassú. Ezzel együtt azt hiszem nincs tökéletes vírusirtó és lehet az ESET nem a legjobb, de nekem és jónéhány ismerősömnek megfelelt."

    Könyörgöm, ez egy három napos rendszer, várj amíg kompatibilissé teszik.

    "-Skype 5 perc. Neked. Neked valszeg engedte helyből feltelepíteni. Nekem nem engedte. De mire ez kiderült telt az idő. Nem véletlen tettem egy régebbit fel (6.0.0.120)"
    Ez a legújabb, nem régebbi.

    "-Asztal jobb alsó sarka. Hát ott nekem nem az asztal, hanem "Keresés" "Megosztás".........van."
    A tálca jobb alsó sarkában ott a gomb az óra mellett, teljesen ugyanott. A menü akkor bukkan elő, ha vársz egy kicsit mielőtt rákattintasz.
  • beller
    #4169
    Na akkor sorban:
    -A játékok ott vannak a store-ban, csak nem engedi telepíteni "egy probléma miatt nem telepíthető". De hogy az mi az nem derül ki.
    -Az ESET bugos. Lehet. Nekem a Win 7-en a win 7 megjelenése óta hibátlanul működött. Sosem lett vírusos a gépem és nem volt lassú. Ezzel együtt azt hiszem nincs tökéletes vírusirtó és lehet az ESET nem a legjobb, de nekem és jónéhány ismerősömnek megfelelt.
    -Skype 5 perc. Neked. Neked valszeg engedte helyből feltelepíteni. Nekem nem engedte. De mire ez kiderült telt az idő. Nem véletlen tettem egy régebbit fel (6.0.0.120) Most délután egyébként a nyomtató telepítéssel foglalkozok ami szintén rémálom. Ja, nem új, egy HP LaserJet 4050 hálókártyás darab, de kifogástalanul műxik. Na a HP honlapjáról letöltött driverrel össze-vissza nyomtat.
    -Asztal jobb alsó sarka. Hát ott nekem nem az asztal, hanem "Keresés" "Megosztás".........van. Elméletileg a bal alsó sarok az asztal, de ott a "Kezdőképernyő" van nekem. Persze egy kattra felkínálja az asztalt, de minek kattintani-kiválasztani újrakattintani?
    Persze mint mondtam mindenre van megoldás. Biztos, hogy meg fogom oldani a nyomtatót is. DE. A Win7-nél soha ilyen gondjaim nem voltak. Működött elsőre az ESET, Skype, nyomtató (simán felismerte és telepítette magától a hozzávaló drivert) és általában minden.
    Azért azt továbbra is hangsúlyozom, hogy 2 napja próbálkozok autodidakta módon segítség nélkül. Biztos, hogy egy csomó minden egyszerűsödni fog, ha már megismeri az ember. De nekem a Win7 sokkal felhasználó barátabb volt, mint a Win8.
    KIFLI
    "Műveletközpont értesítés-hez kattints a kis fehér zászlóra a tálcán (óra melett)"
    Oda kattintok (bár ha ráteszem a kurzort akkor is kiírja katt nélkül) és kiírja, hogy nincs probléma. De mégis folyamatosan egy tized vagy annál is rövidebb másodpercre kb 4-6 másodpercenként felugrik egy szöveg buborék:( Ha elolvastad az előző beírásomat akkor tudod mit ír ki.
    Ezzel együtt köszönöm a válaszotokat.
  • kifli
    #4168
    Egérrel felül megfogod őket, és lehúzod alulra. Vagy alt+f4
  • Bagoly81
    #4167
    programokat hogyan lehet bezárni?
  • kifli
    #4166
    kifejezetten win8-hoz való skypot áruházból tudsz telepíteni. Mielőtt ez megjelent, nem volt gond feltelepíteni a korábbi verziót.


    Műveletközpont értesítés-hez kattints a kis fehér zászlóra a tálcán (óra melett)


    Telepíteni nekem mindent enged áruházból (passziánsz stb...)
  • [HUN]FaTaL
    #4165
    Te miről beszélsz?

    Először is a játékok a metro felületen ott vannak a storeban (pl. össze van vonva az összes pasziánsz egy játékba).

    Nem a win8 nem támogatja az esetet, hanem fordítva, a smart security bugos.

    A skype feltelepítése 5 perc (mind a két változaté, az asztalié és a metrosé is).

    Az asztal megjelenítése ugyanott van, mint win7-ben, a jobb alsó sarokban.

    A képek megjelenítéséhez be kell húzni a librarybe a képeket tartalmazó mappákat és akkor lehet vetíteni meg mindent csinálni, bár én IrfanViewt használok továbbra is.
  • beller
    #4164
    Van rajta, de minek? Ott nem lehet játékokat telepíteni.
    A windows 8 nem támogatja az ESET Smart Security-t? A Műveletközpontból azért jön fel figyelmeztetés, hogy válasszam ki hogy Win saját személyi tűzfala vagy az ESET tűzfala legyen bekapcsolva. De bármelyik kapcsolom be vagy mind a kettőt egyszerre az értesítés akkor is felugrik folyamatosan egy pillanatra:( Nekem 2 nap után csalódás a 8-as. A Skype feltelepítése egy fél nap volt. Nem engedi a kimondottan win 8-hoz készült Skype-ot telepíteni, így egy régebbit voltam kénytelen felrakni. Az "ingyenes" programok valamilyen ok miatt nem letölthetők, és nem is derül ki, hogy miért nem. Azt írja ki hogy egy probléma miatt nem lehet, de hogy mi a probléma arra nem derül fény:( Az "asztal"-hoz való visszatérés ikonja is mindig máshova kerül így folyamatosan keresni kell. Már kezdem megszokni a billentyűzettel való behívást, de ez akkor sem korrekt:( A Műveletközpontból való értesítő buborék folyamatos felugrása kimondottan zavaró. Igazából úgy derítettem ki, hogy egyáltalán miről van szó, hogy mint egy hülye gyerek folyamatosan csattogtattam az egér gombját a buborék várható felbukkanási helyén, és kb 5 perc után véletlen sikerült akkor kattintanom amikor feljött a buborék. Azért ez igen szomorú. A képek megnézése is körülményes. Egy mappán belüli képeket én csak egyesével tudtam behívni. (Persze lehet ez még az ismereteim hiánya). Telepítettem a PICASA-t, de automatikusan nem ajánlja fel a 8, a win 7-tel ellentétben. Nem szoktam könnyen feladni, így még küzdök egy darabig vele, de azt hiszem az a minimális gyorsasági többlet ami talán van benne nem éri meg a használatát. Ez is hogy nincs benne játék és nem is lehet vásárolni igen szomorú. Persze minden megoldható végső soron, de ez nekem akkor is nagyobb csalódás mint annak idején a VISTA volt. Mondom azonban csak 2 napja nyüstölöm, de egyáltalán nem tetszik, szemben a Win 7-tel, ami első pillanattól kezdve valahogy "kézreállt".
  • Reg5
    #4163
    Vezérlőpult->Programok telepítése/törlése->Windows szolgáltatások ki-be kapcsolása... Gondolom ez van win8-on is.
  • beller
    #4162
    Ha már játékról van szó a win 7 szokásos játékait fel lehet telepíteni win 8-ra? Gondolok a Feketemacskára, ostáblára .......stb.
  • bekasybalazs
    #4161
    akkor szerencséd van. azért köszönöm...
  • Ryder159
    #4160
    Akkor meg minek kérdezed ha úgy is tudod? Nálam fut minden aminek kell...
  • bekasybalazs
    #4159
    hát, win7en futott szépen, itt viszont van hogy el sem indul, semmit nem reagál..viszont restart után meg működik - egyszer :D aztán megint nem...
  • Ryder159
    #4158
    Ha win7-en fut akkor Win8-on is fog
  • bekasybalazs
    #4157
    Üdvözletem! lehet, hogy nem itt kéne kérdeznem, de a másik 2 topicban körülbelül rám se bagóztak...

    olyan kérdésem lenne, hogy van-e esetleg olyan jól áttekinthető lista, hogy milyen programok,játékok futnak el win8-on, és mik azok amik még nem. szószerint 2 cím érdekelne, az egyik nagyon régi Seriuos Sam - The First Encounter, és a másik a CS 1.6. esetleg ha tudnátok nekem ebből a 2 programból olyan verziót ajánlani, ami működik is, megköszönném.

    üdvözlettel: Balázs