8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • NightWarrior
    #4247
    Hi.Az MSDN Win8 Pro.tartalmaz próbaidőszakot telepítés után?
  • [HUN]FaTaL
    #4246
    Új serialt kapsz és egy isot, külön licenccel, bármikor újra tudod telepíteni.

    #4242: Ugyanúgy, ahogy eddig.
  • naaa
    #4245
    thx
  • Ryder159
    #4244
    Amúgy meg google első találat: http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows-8/feature-packs
  • Ryder159
    #4243
    Megkeresed a programot a program files-ban, és parancsikon létrehozása...

    #4241 +1, nekem is kéne
  • Bagoly81
    #4242
    ikonokat hogyanlehet az asztalra kihelyezni?
  • naaa
    #4241
    sziasztok

    a média center packot sehol nem találom
    dobtok egy linket ahonnan le lehet tölteni?

    thx
  • Evin
    #4240
    Használta már valaki ezt a frissítési segédet? Vásárlás után mi van?
    A Win8-hoz lesz új sorozatszám? És amit letölt, azt pl kiírva is lehet majd telepíteni, vagy csak és kizárólag egy rendszer Win8-ra frissítésére van?
  • zola2000
    #4239
    Ha esetleg érdekel valakit: megoldódott, cancelled lett a paypalnál tehát visszajött a pénz (vagy el se ment a hiba miatt?) , bankkártyával simán ment a dolog.
  • bon
    #4238
    Windows 8-hoz vannak nyelvi csomagok így a nyelv nem proléma.
  • Evin
    #4237
    Csak nekem magyar kellene.
    Meg lehet, hogy majd XP-ről is kell frissítenem, csak ahogy láttam, 32bitest, hogy 64-re lehessen cserélni, lemezeset kell venni. De az meg, megint annyiba fájna, mintha simán megvenném, és nem frissíteném.
  • bon
    #4236
    Szerintem itt lehet a legolcsóbb: link

    Ha jól tudom letötlés esetén a gépen lévő oprendszerrel azonos változatott lehet letölteni.
  • Solten
    #4235
    Classic shell
  • Solten
    #4234
    Tegnap telepitettem fel, a minimalista stilus manapsag a meno, a divat, el tudtam volna viselni 5 evvel ezelott is, tetszik, vegre semmi felesleges giccs, ezt is megeltuk... A hulye csempes resz (aka start menu szeruseg) csak megszokas kerdese, legalabb valami ujdonsag, frissesseg kerult a rendszerbe. Egy klikk a hagyomanyos asztal ugyhogy nincs problemam vele.
    Majkroszoft eszkozeimhez meg a driverek mellett a komplett vezerloszoftvereket lekapta a netrol, nem kell pocsolni a cd-kkel vagy kutakodni a neten. Live fiokom amugy is volt, a hozzakapcsolt szolgaltatasokkal kellemes az egesz. Bar kiprobaltam a preview-et de kellemeset csalodtam, jol osszeeszkabaltak ezt a redmontiak.
  • Evin
    #4233
    Az egyes kiadások tartalmazzák a 32 és 64 bites rendszert is, vagy még mindig csak külön, az egyik verziót lehet megvenni?
  • Evin
    #4232
    Ki tudja, hol lehet a legolcsóbban Win8-hoz jutni, legálisan? Dobozos vagy letölthető verzió is megteszi.
    A frissítési lehetőséget, 9eFt-ért megtaláltam, de az nekem nem jó.
  • Petka
    #4231
    Gyerekek a storeban a Shazam app nálam mindent visz. Végre PC-n :D
  • bon
    #4230
    Kicsit takarítottam, bocs de egyéb nem várt elfoglaltásgom volt délután.
  • bon
    #4229
    Van csak dolga volt.
  • Ryder159
    #4228
    Igen, a kezdőképernyő a Start menü...
  • aate
    #4227
    Merre jártál az elmúlt félévben ? > Windows 8
  • Jojobaba
    #4226
    szevasztok, van a windows8 nak start menüje?
  • DarkSector
    #4225
    Hát ez így is van.
    Üzlet, csak néha az ember feleszmél hogy HÚHA kis töprengés és kiderül mekkora értelmetlen dolgokra hisszük elsőre hogy hát ez télleg kell nekünk mert új stb.
    XP is jó volt, nagyon jó.
    Win7-el nagyot durantottak, most már minden téren jobb az XP-től (szerintem), főleg megosztás meg hálózat terén.
    Most a Win8-nál nem ézem a nagy újítást. Az account használata viszont jópofa újítás, persze lesznek hátrányai is.
  • [HUN]FaTaL
    #4218
    Kioszt az újreg mindenkit :DDDDD Ez jópofa. Szerintem inkább maradj csendben :)
  • Bagoly81
    #4216
    köszi
  • k0trapali #4215
    Jobb felső sarok!
    Bal felső sarok pedig előhozza az épp futó "modern" alkalmazást.
  • Ryder159
    #4214
    Nem csak simán jobbra, hanem a jobb felső vagy alsó SAROKBA húzd
  • Bagoly81
    #4213
    ha jobb oldalra huzom az egeret begördül egy menűrész a metrohoz, hogyan lehet előhozni, sokszor jobbra viszem az egeret és nemtörténik semmi mikor milyen kedve van, aszerint jelenik meg
  • Ryder159
    #4212
    Mondjuk ja, ő sem lehet itt egész nap, igaz.
  • k0trapali #4211
    Biztos van jobb dolga annál, hogy az idióták kommentjeit törölgesse és a topicot felügyelje egész nap...
  • Solt
    #4210
    Mint ahogy fentebb látható, van!
  • Ryder159
    #4209
    A HG ilyenkor hol van? van egyátalán?
  • Ryder159
    #4207
    Ez már üzlet. Ugyan ez meg mindenhol. Pl.: Facebook. Ott is állandóan van valami újítás ami felhasználók 90%-ának nem tetszik, úgy tesznek, mintha kötelező lenne használniuk. Ezekről a fejlesztésekről a facebook nem kérdez meg minket, hogy akarjuk-e. És jól is teszi. Elnézve a reagálásokat, bármilyen újítást azonnal leszavazna mindenki. és akkor hol is tartana a Facebook?
    Ugyan ez a helyzet itt is. Ha megkérdeznék a felhasználókat minden ilyen nagyobb újításról, akkor még mindig a 3.11-nél tartanánk és azt se tudnánk, mi az a Start menü. És ez az emberek hülyesége. Annyira elkényelmesedtek, hogy ha megszoknak valamit, megszokják a használatát, nem akarnak váltani. És ha ezt még is "rájuk kényszerítik"? Akkor meg mindenki meg akar halni, mert meg kell tanulni 2 új mozdulatot. Az emberek rettegnek az új dolgoktól... Én nem ide tartozom. Én kifejezetten örülök minden fajta újításnak. Minden téren. És mindent hajlandó vagyok kipróbálni és alaposan kiismerni mielőtt vélemyényt alkotok, és nem olvasom valahol hogy ez szar és terjesztem tovább mindenhol...
    Az még hogy miért nem teszik választhatóvá, hát hivatalos magyarázatom nincs, de most így hirtelen azt mondanám, ha választhatóvá tennék akkor nem egy megújult oprendszerről beszélnénk hanem egy oprendszerről ami kapott egy plusz funkciót. És ez már marketing. De ez csak az én véleményem.
  • [HUN]FaTaL
    #4206
    Nekem az Aero már a Vista megjelenésekor is tetszett. De egyáltalán nem hiányzik, elvagyok nélküle.
  • TomBond
    #4205
    Nehogy már még neked álljon feljebb! Ez nem warez topic!!!
  • DarkSector
    #4203
    Ebben igazad van, De miért nem lehet áttenni hogy ne a csempe legyen alapértelmezett?
    És utána jön a nagy kérdés amit írnak is.

    Miért a csempe? Ha úgyis a jól megszokott és precízebb asztalt használom? :D
  • Ryder159
    #4202
    "MIÉRT álljon át egy felhasználó az eddigi asztalos felületről egy pár csempét tartalmazó felületre?"
    Senkinek nem kell átállni az asztalos felületről(még). Az asztal maradt a régi. A Start menü változott át, és ezzel kaptunk pár "új fajta" alkalmazást (metro)...

    #4197
    "Olvasgatva itt a lehúzó hozzászólásokat visszaemlékeztem anno mekkora fujjolás ment a Vista újításaira. Az Aero meghogy átlátszó ablakok így meg úgy felesleges csicsák." -ja most meg mindenki azon sír hogy miért nincs aero...
  • Ryder159
    #4201
    A francnak neked a Warez.
    1. 9000F-ért megveheted legálisan
    2. ha annyira nem akarsz fizetni akkor is szedj le egy eredetit és azt aktiváld.
    3. Olyan nehéz használni a Google-t?
    4. Anyukád nem tanította meg használni a "légyszíves, legyen szíves " szót?
  • DarkSector
    #4200
    #4185.

    Félreérthetted a hírben szereplő véleményt.

    Nem maga a csempés rendszer a baj, Hanem hogy ezt ami arra van kitalálva hogy egy "butított, egyszerűbb" kezelést igénylő és használó hardverhez alkalmazkodjon, RÁERŐLTETIK olyan platformokra, ahol már rég sokkal komolyabb kezelés és felület létezik.

    Vagyis amit említenek is a tesztben ÉRTHETETLEN hogy MIÉRT álljon át egy felhasználó az eddigi asztalos felületről egy pár csempét tartalmazó felületre?
    Hiszen egyrészt soha nem fog csiribú-csiribá érintőképernyős lenni az asztali gépem, másrészt a csempék miatt sokkal kevesebb dolog fér el, és nem úgy mint egy asztalon...

    Számomra is döbbenet hogy miért csinálták.

    Lehet nemsokára megszűnnek az egerek és csak egy billentyűzet lesz és a nyilakkal lépkedsz a csempék közt. :)
    Még ha szép lenne vagy testreszabható a csmpék mérete vagy elhelyezkedése...de nem.

    Számomra 1 nagy előnye lesz a win8-nak hogy a Live a szerves része lesz.
  • DarkSector
    #4199
    :P