8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #4287
    Amint annyira zárt lesz a win, mint a tábla / telefon felület, már megy is a kukába az emberek nagy részénél.
  • paj01
    #4286
    Igen Desktopot most még értem, de valszeg sztem az a cél, hogy az eltűnjön. Munkára valóban nem a legalkalmasabb, bár még fejlődhet. De megoldható ez külön disztribuciokkal. Win 9 work edition meg casual edition:) Most ami van annak se füle se farka.
  • aate
    #4285
    Sokat kell még fejlődni a Metro uinak - appoknak egy komolyabb munkához.Akár grafikai akár programozás stb. De nem elképzelhetetlen csak még nem jött el az ideje.
  • [HUN]FaTaL
    #4284
    Vagy programozz :)
  • aate
    #4283
    Tervez meg egy épületet metro ui kinézet alatt...
  • [HUN]FaTaL
    #4282
    A metro egy táblára való cucc, ami agyon van butítva. Komoly munkára teljesen alkalmatlan, a multitaskja munkára nevetséges.

    Egy tartalomfogyasztásra való felület, amire tökéletes. Ha kidobják a desktopot az összes mostani app kuka, ilyet egyszerűen nem lehet. Óriási bukás lenne.
  • aate
    #4281
    Felbontás függő.Vagy ugrik a natív beállítás.
  • paj01
    #4280
    fejtsd ki...
  • [HUN]FaTaL
    #4279
    "Nem értem minek hagyták meg az asztalt, ha már annyira erőltetik a Metrot."

    Akkor nagy a baj, ha nem érted.

    "Valszeg a Win 9 mar tisztán metros lesz."
    És akkor az egész windowst húzhatja le a MS a WC-n.
  • paj01
    #4278
    Hát ez a windows 8 egy erősen átmeneti OS. Valszeg a 9alapjait tették le vele. Nekem tetszene a csempés megoldás meg ez az új dizájn, csak hogy önállóan ez még nem működik. Olyan mintha két OSem lenne: a csempés app-os felület teljesen külön életet él az asztaltól és az azon elhelyezett programoktól. Pl feltettem egy chrome-ot, elindítottam a csempéről bekonfoltam faszan...aztan az asztalon is megjelent a gyorsindítón, ha onnan indítom akkor hagyományos ablakban indul és ott nem is élnek a beállításaim. Van hogy csempéről indítok egy youtubot, átváltok asztalra és elmegy a hang:) Nem értem minek hagyták meg az asztalt, ha már annyira erőltetik a Metrot. Ez így olyan mint egy win7 felmoddolva, kissé tudathasadásos az egész. Én simán elvolnék csak a csempés felülettel...vannak is appok amelyek szépen bele vannak integrálva, de pl megnyitok egy vezerlopultot vagy eszközkezelőt és már is visszaugrik az jóöreg(elavult) ablakos nézehtez. Ezek miatt problémás a programok közti váltás is. Nekem tetszik ez az uj irányvonal de ez a win8 csak egy korcs egyenlőre.
    Valszeg a Win 9 mar tisztán metros lesz. A legnepszerubb programokbol elkészülnek az appok, meg az egyéb alap windowsos beállítások is remélhetőleg belesznek építve.
  • [HUN]FaTaL
    #4277
    Nincs.
  • pedestrian
    #4276
    köszi
  • Balumann
    #4275
    A Metro UI-ban van valami megoldás arra, hogy kicsit kisebbre vegyem az ikonokat, illetve több sorom legyen?
  • aate
    #4274
    Nálam megy gond nélkül.
  • pedestrian
    #4273
    Megpróbálom. Bár szerintem onnan meg elküldenek ide.
  • aate
    #4272
    Az, hogy virágbolti vagy nem ehhez semmi köze.
  • Ryder159
    #4271
    Szerintem ezt a kérdést tedd fel inkább a torrnet topikban, ott szerintem több sikerrel jársz.
  • berczely
    #4270
    Fogalmam sincs én megvettem nem próbáltam "virágbolti" verziókat!
  • pedestrian
    #4269
    az originalt hogy érted? vetted? az enyém nem core. és nem is vettem. valamelyik kapcsolatban lehet ezzel a problémával?
  • berczely
    #4268
    Nálam tökéletesen működik. original Win8 core 64bit
  • pedestrian
    #4267
    Sziasztok.
    próbált már valaki utorrent-et használni?
    most telepítettem egy 64 bites pro angol win 8-at és a utorrent csak a nem regisztrálós oldalakról letöltött torrenteket tölti vissza. a win 7-en megy rendesen ugyanaz a torrent. win 8 tűzfalban beállítottam a kivételek közé, de kikapcsolt tűzfallal sem megy fel. router-ben port forward engedélyezve van. ötlet, vagy tapasztalat?
  • Ryder159
    #4266
    Nekem ezen a 'ZS' kategóriás gépen tökéletesen fut:
  • Laza
    #4265
    Próbálta már valaki gyengébb gépen, mint pl egy AMD E-450 CPU-s netbook?
    Gyorsabb, mint a Win7, vagy ua?

    Aug elején vettük, lehet ha gyorsabb akkor az olcsó megoldással upgradelném.
  • Evin
    #4264
    Ez nagyon fura, hogy nem aktivált, kulcs nélküli rendszerrel is tölthető. Nekem, még úgy egy óra, és lent van. Remélhetőleg abból nem lesz később sem gond, hogy nekem Xp x86 van legálisan, de Win7 x64 alól "frissítek".

    Akkor az a pletyka sem lehet igaz, hogy annak a rendszernek a kulcsát, amiről frissítesz, letiltják, mert hát most nincs kulcs.
  • Evin
    #4263
    Erre nem is gondoltam. :)
    Megnézem, hogy tényleg járható út-e.

    Egyébként én is úgy tudom, Winxp64-heznincs sp3.
  • [HUN]FaTaL
    #4262
    Lemaradt, hogy ennyi erővel feltolhat egy 64-es Vistát vagy Win7-et is kulcs nélkül.
  • [HUN]FaTaL
    #4261
    SP3-ast lehet csak később nem fogod tudni aktiválni (elvileg, gyakorlatilag van kulcscserélő cucc hozzá).

    Más kérdés, hogy a 64bitesből nincs SP3-as (mivel gyakorlatilag az egy win server 2003 xp bőrrel).
  • lck
    #4260
    Tudtommal XP-t nem lehet kulcs nélkül telepíteni.
  • bon
    #4259
    Elvileg járható módszer még az is, hogy felraksz egy 64bit-es XP-t (termékulcs nélkül) majd megvásárolod és leötltöd a telepítőtt.
  • [HUN]FaTaL
    #4258
    Ez már a Vista és a win7 esetében is így volt.
  • Evin
    #4257
    És ez mennyire biztos?
    Tehát ha x86-ról frissítek, és utána beszerzek pl egy MSDN-es x64-est, akkor menni fog?
  • [HUN]FaTaL
    #4256
    Upgradelsz, ad egy kulcsot és egy isot. Az isot kidobod a francba, mert 32bites, letöltesz valahonnan egy 64-es, érintetlen ISO-t és használod a kulccsal, amit kaptál. A verziók (32-bit, 64bit) és a nyelvek között a kulcsok átjárhatók.
  • Evin
    #4255
    Közben nézegettem a neten az infókat, és a kezdeti káosz kezd tisztulni.

    Remélhetőleg már csak 1 problémára kell megoldást találnom: Ha van nekem egy Xp x86, de Win8 x64-re akarok váltani, meg tudom-e tenni anélkül, hogy lényegében feleslegesen kifizessek egy lemezt is?
  • [HUN]FaTaL
    #4254
    Nincs dobozos. OEM van, de gyakorlatilag megszűnt a korlátozás. Magyarul a win8 esetében átvihető az OS másik gépre, de egyszerre egy helyen lehet aktiválva.
  • Evin
    #4253
    Na jó, megzavartak az ilyen-olyan leírások.
    Láttam dobozos verziót, és láttam OEM-et 17e körül, ha minden igaz.
  • Evin
    #4252
    Én láttam, hogy van dobozos, valami 17e körüli összegért, Pro.
  • [HUN]FaTaL
    #4251
    A dobozoshoz nem jár matrica, az OEMhez jár. De win8-ból nincs dobozos.


    Gondolom valamiféle számlát/dokumentumot e-mailben kapsz, az upgrade alapjáról meg van matricád / számlád.
  • NightWarrior
    #4250
    Ajha,akkor marad Win7,thx:)
  • Evin
    #4249
    És mivel tudom bizonyítani, hogy az az enyém, én vettem? Mert ugye a dobozoshoz jár matrica.
  • bon
    #4248
    Kód nélkül feltelepíteni se lehet. Csak az Enterprise változatott lehet kipróbálni.