8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • RelakS
    #4329
    Hogyan?
    Ha az upgrade-re gondolsz, ahhoz kéne egy win7 is, nem?
  • Ryder159
    #4328
    Használhatatlan a fejed, az. Ideje lenne már befejezni ezt a "használhatatlan a 8-as" témát.
    Érdekes, én ugyan úgy el tudom indítani rajta a PhotoShop-ot, az Illustrator-t, a Dreamweawert, és az office programokat is ugyanúgy kell elindítani, mint eddig. Milyen érdekes...
    Munka előtt elindítom a Posta és a skype appot, a News-ben megnézem a híreket a nagyvilágból, stb.
    Még mindig nem értem miért használhatatlan a Metro. Mert nem lent van a tálca, hanem baloldalt? Mekkora tragédia.
    Értem én ha nem tetszik, de akkor nem kell használni, főként nem idejönni és írni róla minden marhaságot. Unalmas ám minden nap ezt olvasni legalább 3x. Csak mert "valahol olvastam hogy nem jó, akkor ez nem is jó" alapon. Az érdemi információk elvesznek a sok szarság között.
    De az is lehet hogy csak én vagyok túl expert, hogy tudom használni...
  • Balumann
    #4327
    Nekem úgytűnik igen. (kép)
  • bon
    #4326
    Eszközkezelőben minden hardver fel van telepítve?
  • Balumann
    #4325
    Nem találok hozzá win7-es drivert sem.
  • bon
    #4324
    Windows 7-es driver-t próbáltad?
  • Balumann
    #4323
    Nah első probléma. Nem ismeri fel a Canon fényképezőgépemet. Eszközkezelőben Canon digital camera, illesztőprogarm nicns telepítve, frissítésre "A windows nem talált illesztőprogramot az eszközhöz".
    XP, Win7, Linux Mint simán felismeri. :-/
  • Evin
    #4322
    Ha digitálisan veszed, megspórolhatod a felét.
  • bon
    #4321
    Nem gáz, inkább követendő példa.
  • RelakS
    #4320
    Az nagyon gáz, ha 20000ft-ért (najó, 18000) legszívesebben megvenném a pro verziót?
  • Balumann
    #4319
    Én egyelőre semmi hátrányát nem látom Win7-el szemben, minden tökéletesen megy ami azon is, cserébe gyorsabb (pedig én aztán tényleg használok mindent, Matlab, AVR Studio, Codeblocks, Photoshop CS5, office 2010, stb.. A Metro ui-t csak start menü helyett használod úgyis érintőképernyő hiányában, csak előnye van szerintem a régi start menühöz képest is (nagyon gyorsan át lehet rendezni, kipakolgatni rá amit szeretnék, keresés ugyanúgy működik mint előzőnél). Én csak annak örülnék, ha kicsit kisebbre tudnám venni azokat a hülye tapétákat, és több sort beállítani... :/
  • Zsoltika 007
    #4318
    Nincs
  • barnie1990
    #4317
    Nagy nekifutással feltettem a Windows 8-at (újdonság varázsa, ugye), és már egészen használhatóvá tettem, azonban csak most vettem észre, hogy a 32 bitest sikerült. Igy a 4gb ramomból csak 2,6-ot használ. Nincs erre valami mód, amivel megkerülhetném egy új windows telepítését?
  • Laza
    #4316
    Egyébként olvasgatva itt a hozzászólásokat Nekem úgy tűnik, sokan csak a trendisége miatt rakták fel a Win8-at, nem a 'hasznossága' miatt ...

    Egy kiforrott oprendszert eleve nem cserélnék le újra, max közel az SP1 előtt ... nemhogy egy ilyen használhatatlan felületűre.

    Tartalomfogyasztóknak lehet, hogy tökéletes (bár egérrel használni borzalom), de hogy aki gépen dolgozik annak semmire sem jó (Win7-hez képest) az is tuti .... és hogy az egyik hozzászóló véleményére reflektáljak ("Az emberek nagy része sztem csak netezik", "Céges környezetben meg használnak mondjuk egy office csomagot amit szintén nem zavar"), az asztali konfigurációk nagyobb része nem magánembereknél van, hanem cégeknél, és aki ilyeneket mond az még nem dolgozott normális céges környezetben (nem a Micikére gondolok, aki egy Wordbe gépel egész nap) ... több száz gép, több száz kolléga, több 10 alkalmazás, minden embernek eltérő felhasználói ismerete ... és akkor ezek csak szimpla felhasználók ... a rengeteg fejlesztő és egyéb szolgáltató cégekről, ahol valódi 'alkotó' (nem felhasználói) munka folyik a gépeken még nem is beszéltünk.
    Ide még az ALT+TAB-os váltás is bőven kevés lenne ...

    Szóval ez a Metro-zás nagyon trendi meg új, aztán annyi. Ha 100%-ban opcionális lenne, még talán sikergyanús is lehetne a történet ...
  • Laza
    #4315
    Köszi, de inkább Win7 összehasonlításban érdekelt volna ... asszony gépe, oda még talán feltenném (saját laptopra és az asztalira kizárt) ... bár tuti anyázna ha meglátná, az Office szalagmenüjét is sokáig anyázta :D
  • [HUN]FaTaL
    #4314
    Viszont így ennek az appnak semmi értelme, ki a franc akarja kisebbre venni?:D
  • [HUN]FaTaL
    #4313
    Ezekszerint a felbontás által engedett maximumot nem lehet felüldefiniálni.
  • Balumann
    #4312
    Csak kevesebbre tudom én is állítani. Én a 6-al is megelégednék, de nekem csak 4 sorom van. :'D
  • [HUN]FaTaL
    #4311
    Akkor az app miért engedi 8-ig felvenni?

    Full HD-n 8 a max, nem?
  • aate
    #4310
    6 a maximum :(
  • aate
    #4309
    Izz van lejjebb az oldalon :Change The Maximum Number Of Tile Rows On Start Screen
  • aate
    #4308
    Van egy regsztery turkálós megoldás is ahol meglehet adni a sorok számát de most nem találom.
  • beller
    #4305
    A lemezkezelőben sincs ott a dvd író, így nem tudok neki betűjelet sem adni:( Bebootoltam a Hirten's boot cd-ről. Elindítottam az XP-t. Ott a sajátgép menüben simán látja a DVD-t. A BIOS-ban is ott van. Mi lehet a gond? Segítsetek lécci, mert egy újratelepítés mindennel együtt legalább fél nap:(
  • [HUN]FaTaL
    #4304
    Ez csak lejjebb engedi venni, legalábbis nekem. Pedig felvettem volna 8-ra (6 alapból, 1680x1050), de nem történik semmi. Lejjebb veszem, az működik.
  • aate
    #4303
    Van itt egy külső megoldás :Próbáld ki de okozhat hibákat.
  • Balumann
    #4302
    Jah értem. Bár nem értem ezt miért lett volna olyan nehéz beállíthatóvá tenni. 26"-os hdtv-n (hd ready felbontás) csak 4 sor van, marhanagy ikonok.
    6 sor lenne optimális legalább. :/ Mindegy.
  • Solten
    #4301
    Lehet hogy nem tarsitott az irohoz meghajtojelet, csinald manualisan (disk management).
  • beller
    #4300
    Feltelepítettem a win8 Pro-t. A telepítés dvd-ről történt. A bios-ban a dvd író látható, de a WIN 8 nem látja. Hogyan tudom felismertetni vele? Az írón kívül van 3 HDD azokat mind látja. Előre is köszi a segítséget.
  • [HUN]FaTaL
    #4299
    Még a metros Skype is sokkal butább, mint az asztali változat. Szerintem metrora nem lesz autocad, meg semmi komolyabb szoftver, a felület miatt eleve nagyjából kivitelezhetetlen, legalábbis értelmes megoldással.
  • [HUN]FaTaL
    #4298
    Az Officeról annyit, hogy még az armos cuccon is "desktop" környezetben nyílik az office (nincs benne desktop és semmi másra nem használható). Legalábbis eredetileg így volt, lehet, hogy ez változik.

    Arról nem beszélve, hogy a cégek szerinted csak officet használnak?

    Felőlem lehetnének metro stílusúak az ablakkeretek, attól az még desktop maradna, tehát nem lehet teljesen kiírtani (és egy hatalmas idiótaság lenne).
  • aate
    #4297
    Mivel még nincs autocad Metros ap..ezért írtam most még nem jó ilyenekre, Illetve sok mindent nem tudsz metro alatt "még " futtatni Az egérhasználat sem metrora optimalizált.
  • paj01
    #4296
    Jaja:) a kis "x" meg az ablak kicsinyites azert hianyzik rendesen a jobb felső sarokból:)
  • MerlinW
    #4295
    Meg a teljes képernyő erőszakolását.
  • paj01
    #4294
    Jó sarkítottam:D De akármit is használnak nem mind, hogy egy ikonra vagy csmepére kattint? elundul a szukseges progi onnantol meg minden ua. Az egyes programok kozti valtast kellene ertelmesen megoldani
  • MerlinW
    #4293
    Így van. A cégek csak Office csomagot használnak a munkaállomásaikon...:)
    Egyébként kizártnak tartom hogy 1-2 kisebb cégen kívül bárki is váltana W8-ra és nem a metro miatt.
  • hurkaur
    #4292
    Szerinted mennyi esely van ezekre a kulon valtozatokra, mikor a windows 8 ezt az elozo verziokhoz (link)kepest leegyszerusitette?
    Egyszeruen annyi a tortenet, hogy kozelebb hoztak a platformjaikat a profitmaximalizalas es az arukapcsolas miatt. Desktop vonal meg marad, ,mert a modern UI alkalmatlan a kivaltasara, maximum csak reszlegesen.
  • paj01
    #4291
    Igaz:) Céges környezetben meg használnak mondjuk egy office csomagot amit szintén nem zavar, hogy desktop vagy metro van alatta. Ami igazából gond az a multitasking, bár az is részben azért mert a metro meg a desktop külön életet él kb. A többi megszokás kérdése szvsz. Itt kb most az számít, hogy a szoftverfejlesztők, hogy tudják hozzáidomítani ehhez az új felülethez a programjaikat.
    Vagy a metronak vagy a desktopnak mennie kell mert ez így egy hibrid vmi ami valóban nehézkessé teszi a kezelést.
  • [HUN]FaTaL
    #4290
    A winek nagyrészét céges környezetben adják el. Ott pedig nem a tartalomfogyasztás a lényeg :)
  • paj01
    #4289
    Értem mire gondolsz...Az emberek nagy része sztem csak netezik...tartalomfogyasztók ahogy mondtad. Nem kalandoznak a regeditben meg nem tweakelik a winjüket:)Nekik az a lényeg, hogy működjön. Ez a metro végül is csak egy Gui. Megmaradhatna minden ami eddig megszokott volt,(mint ahogy most is megvan) csak ezt jobban bele kéne építeni ebbe a rendszerbe.
  • paj01
    #4288
    Ebben nem igen vagyok járatos:D Leirnád milyen gondokba ütköztél? Nem mind1, hogy metrorol vagy asztalrol inditasz egy autocadet pl?:) Az ilyen gondok nyilván csak akkor jönnek ki ha arra használja az ember...