8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • KranaZoli #4369
    Köszi!
  • xxx007
    #4368
    Tökéletesen működik , Windows 8 Pro x64 alatt .
  • bon
    #4367
    Nem mondtam, hogy rossz, én is használom.
  • [HUN]FaTaL
    #4366
    Semmi köze a TC-hez. A háttérben valóban kicsi az erőforrásigénye. De az exe fájlokat baromi lassan ellenőrzi és sajnos nem lehet sem fehérlistát csinálni, sem beállítani hogy egy fájlt csak egyszer ellenőrizzen.

    És sajnos a tesztek alapján nem is túl hatékony.
  • lck
    #4365
    "Észre sem lehet venni, hogy ott van." Épp az hogy észre lehet. :(
    Az előbb leírtak miatt. Mikor lecseréltem - érezhetően gyorsabb lett a gépem. Ráadásul azért felismerésben is csak erős közepes.

    Tudom - nem kaptál vírust mellette. - Valószínűleg nélküle sem kaptál volna.
  • MerlinW
    #4364
    Oké, előfordulhat. Ettől függetlenül MSE jó cucc. Minimális erőforrásigény, integráció a Win tűzfallal, kicsi erőforrásigény, nem lassítja a rendszerbetöltést, gyors és hatékony keresési algoritmus, egyszerű mint a faék, átlátható és teljesen automata. Észre sem lehet venni, hogy ott van. Ja és persze ingyenes. Szerintem otthonra tökéletes. Ha le is cserélném akkor is kizárólag Kaspersky vagy Symantec.Cloud-os Norton
    AntiVirus-ra.
  • zola2000
    #4363
    Ázsia ÜBERALLES!!!

    -> http://www.crunchyroll.com/anime-news/2012/10/25/windows-8-hits-akihabara
  • bon
    #4362
    Pedig előfprdul, de csak akkor ha azonos künyvtárba van a 20db exe fájl. Bár aki példás rendben könyvtárakba tagolja a cuccait (mint pl. én) azt nem értinti.
  • lck
    #4361
    Nem csak TC-ban, csak abban látványosabb mint az intézőben.
  • MerlinW
    #4360
    Az szerintem a TC hibája lehet, mert explorer-ben és Double Commander-ben nem tapasztalok ilyet. W7-en legalábbis. W8-ról nem tudok nyilatkozni.
  • KranaZoli #4359
    Avast most frissült nem rég. Avast 7.0.1474 Erre már azt írják, hogy teljes Win8 kompatibilitás, ... Azzal is vannak még gondok?

    (azért is kérdem, mert visszatettem a Win7-et)

    Merlin: A real-time vírusnyalogató része lassú, pl. Avast-hoz képest.
  • lck
    #4358
    Total Commanderben nyiss meg egy olyan mappát amiben 10-20 *.exe van.
    Majd meglátod, milyen komótosan rajzolgatja át az ikonokat.
  • MerlinW
    #4357
    MSE lassú? Na ne mondd már:)
  • Evin
    #4356
    Lehet, hogy egyeseknek fel sem tűnik. Én nemrég váltottam NOD-ról, és ég és föld a különbség tényleg, ebből a szempontból.
  • Evin
    #4355
    Nem tudom. A másik kedvezményben is volt hiba, mikor 9eFt-ért lehet most vásárolt Win7-es gépet frissíteni Win8-ra, de azt már javították.
    Hogy emez, most hiba, vagy ez volt a céljuk, nem tudni még.
  • RelakS
    #4354
    Szóval mind1, csak a végén fizessünk? :)

    Ez szimpatikus hozzáállás, legalább abból a szempontból, hogy egy legális windows talán biztonságosabb, mint egy módosított.
    Bár ki tudja.
  • Rodman6
    #4353
    Tud valaki valami módszert hogyan lehet a Windows 8 Boot skinjét megváltoztatni? Agyhalált kapok ettől a cián színtől.
  • hurkaur
    #4352
    Hmm, en ilyet nem tapasztaltam, de akkor ertheto.
  • [HUN]FaTaL
    #4351
    És fogja az exe fájlok megnyitását, másolását.
  • [HUN]FaTaL
    #4350
    Lassú.
  • Evin
    #4349
    Ja, és ha megkaptad mélben a vásárlás adatait, van benne egy link, ahonnan leszedhető egy webes telepítő.
    Az is ugyanazt csinálja, mint a frissítési segéd, csak abból hiányzik a vásárlási lehetőség, és csak a sorozatszámot kéri.
    És üres gépre is telepíthető, tehát nem kell előző rendszert frissíteni, csak lehet.
  • hurkaur
    #4348
    no offense, de a beepitett viruskergetovel mi a gond?
  • [HUN]FaTaL
    #4347
    Avast, Avira nem jó még.
  • Balumann
    #4346
    Avastal is várni kell még úgylátom. A böngészés akadozós tőle (hol bejönnek az oldalak, hol nem), és kék halált is okoz, elmúlt 1 órában 6x :O
    (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (aswnet.sys))
  • Evin
    #4345
    Valójában egy .wim fájlt tölt le, de letöltés után kimentheted iso-ba, vagy egyből kiírhatod, vagy a C-n lesz egy ESD mappád, a kibontott fájlokkal.

    RelakS
    Ez a bug, nem a mi hibánk, csak nem fognak szórakozni miatta. Bár aktiválatlan Win7-ről telepítettem, van érvényes XP licencem, csak az 32bites.
  • hurkaur
    #4344
    Varj meg vele.. Ugyanezeket a problemakat tapasztaltam en is, de csak az uj driverrel. 4 honap alatt a gyarto azert csak osszehozta :) (bar nalam rollback ment)
  • donceleger8
    #4343
    Köszi a segítséget, lehet az lesz!
    Most találtam egy 3 napos drivert a neten, ez a legújabb. Felrakom és meglátjuk mi lesz. Ha nem jó, akkor veszek egyet.
    Köszi még egyszer! Szép napot!
  • maujuri #4342
    Lehet venned kell bele egy hálókarit ha nem lesz jó... Szerencsére nem egy nagy összeg

  • Piko888
    #4341
    Srácok van már loader vagy valamilyen módszer az aktiválásra?
  • donceleger8
    #4340
    Nem igazán, illetve amit automatikusan tett hozzá, azzal sem volt jó
  • maujuri #4339
    És ha eltávolítod a drivert, nem ismeri fel automatikusan?
  • donceleger8
    #4338
    Igen, win8-as drivert tettem fel, már ha az egyáltalán, ahonnan szedtem úgy láttam az. Eszközkezelő nem mutat hibát.
  • maujuri #4337
    Szerintem driver probléma. Win 8 a s drivert tettél fel hozzá? Eszközkezelő nem mutat hibát?
  • donceleger8
    #4336
    Hello!

    Feltettem a Windows 8-at és nagyon tetszik, de sajnos van egy problémám.
    Az internetkapcsolatot váratlanul eldobja, alul megjelenik a sárga háromszög és ráadásul kegyetlenül belassul a gép, a kurzor is csak akadozva mozog a képernyőn. Először azt hittem szolgáltatói probléma, de ettől még nem kellene belassulnia a gépnek. Aztán letiltottam a hálózati kártyát és a lassulás megszűnt. Viszont amikor engedélyeztem akkor megint belassult és internet sem volt. A hibakeresés nem talált megoldást, sőt, azt mondja egy helyi kábel nincs bedugva. Pedig be van és még a lámpák is világítanak hátul.
    A hálózati kártyám típusa:
    Qualcomm Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.30)
    Alapból 2010-es drivert rakott hozzá, ezt frissítettem 2012-esre. Egy napig jó volt, majd váratlanul megint jelentkezett a probléma!
    Most egy wifi stick-et használok, ezzel jó, csak szeretném a kábellel használni, mert nagy a sebességveszteség.
    Ha valaki tud megoldást a problémámra az jó lenne.
    Köszi előre is.
  • maujuri #4335
    Sziasztok. A frissítéshez frissítési alapra van szükség( xp, vista, 7) ami azt jelenti hogy eredeti megvásárolt számlával alátámasztott szoftver. Lehet hogy ha felraksz egy pl 7-et, és engedi frissíteni, de attól nem lesz jogtiszta windows 8 ad. Mivel a frissítési alapod nincsen meg. Hogy jogtiszta legyen úgy meg kell venned az oem et.
    Én is most frissítettem Vistáról. Kapsz hozzá emailban számlát, letöltheted iso-ban a telepítőt, és fel is frissítheted azonnal. Én írtam a microsoftnak hogy tiszta telepítést is lehet e csinálni, visszaírtak hogy lehetséges, de aktiváláshoz fel kell hívni a microsoftot. Mivel én nem vagyok híve a fríssítésnek, tiszta telepítést csináltam. Meglepetésemre viszont simán aktiválta a rendszert, nem kellett dumcsizni velük. Én pc-n használom a 8-at, és elmondhatom hogy pár óra alatt belejön az ember a kezelésbe, nem válnék meg tőle. Nagyon össze van rakva.
  • RelakS
    #4334
    Ja... megnéztem jobban a M$ oldalát, és tényleg így van.
    De abból nem lesz bajotok, ha az alaprendszernek nincs érvényes aktiválása? Mert az oldal szerint követelmény.

    Egy frissítési licenc csak egyetlen számítógépre érvényes, és a frissítés csak olyan számítógépre telepíthető, amely érvényes alaplicenccel és az alábbi operációs rendszerek valamelyikével rendelkezik: Windows 7, Windows Vista vagy Windows XP (SP3).
  • jbl
    #4333
    Én is így akarok vásárolni, felrakok egy Win7-et sorozatszám és aktiválás nélkül 29.99 Euro digitálisan megvenném. Milyen formátumot kell letölteti, ISO? Azt kiírva lesz egy telepítő lemezem? Kapok hozzá szériaszám számot? Vagy minden telepítés előtt először fel kell tennem a Windows 7et majd a windows8 telepítőt?
  • Evin
    #4332
    Xp/Vista/Win7. De ahogy lentebb is beszéltünk róla, felraktam egy Win7-et sorozatszám és aktiválás nélkül, és onnan indítva a frissítés segédet 29.99 Euro digitálisan. Ez január 31 él.
    De amiről te beszéltél 17-18eFt-ért, az is ilyen frissítős, csak fizikai lemezen. Az, amelyik boltban megvásárolható Pro, az olyan 40-50eFt.
    Én legalábbis erre jutottam a sok netes utánajárás után.
  • lck
    #4331
    Megnézed > Nem tetszett > Windows7 > Másik topic > Csáá
  • Laza
    #4330
    Én meg azt unom már nagyon, hogy azért, mert valahol valaki kitalált, beletette a legújabb oprendszerébe, és az emberekre 'erőltetett' egy új felületet, akkor az már rögtök csúcs szuper, trendi, innovatív, tökéletes, jobb mint a régi, és az a hülye, aki szerint nem az.