8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #4409
    Ez nem rossz, de minek?

    Én kitűzködtem csempének a leállítást, lockot, úraindítást, hibernálást azt kész. :D
  • Solten
    #4408
    Vettem egy notit, £15-ert Win 8-ra frissit - orul. Ha valamelyotok talalkozott mar ilyen otletes desktop menuvel, ossza meg plz, jo lenne az asztali gepemhez:

  • KranaZoli #4407
    Köszönöm!

    Holnap majd elolvasom Őket, s talán még kipróbálni is lesz időm/alkalmam. Fasza lenne ha működne. :)

  • Ryder159
    #4406
    Tessék...
  • kifli
    #4405
    Virtual router manager LINK
  • Ryder159
    #4404
    Notebook-ot nem tudod wifi routernek használni. Viszont van megoldás, mingyár előkeresem...
  • KranaZoli #4403
    OFF kérdés, mert sok okos ember jár ide...

    Megvalósítható ez? (vagy úgy hülyeség ahogy van...)

    - adott egy noti WiFi-vel;
    - adott egy okos telefon;

    A notin lévő net-et szeretném megosztani a WiFi-jén keresztül és arra kapcsolódni a telefonnal.

    Miért?

    Mert csak kábel-es net van (irodai lan); nincs WiFi és nem a telón lévő 3G-s drága net-et szeretném használni. (ez is tiltott lenne adott helyen, mert tilos WiFi-t használni - router-t pl., ... de egy ilyen megoldás senkinek sem tűnne fel)

    Nem tudom mennyire érhető amit szeretnék és fogalmam sincs lehet-e ilyet, csak a napokban megfordult a fejemben, hogy de jó is lenne ha...

  • Ryder159
    #4402
    Nálam a Youtube videók néha nagyon szaggatnak. Teljesen random jön elő ez a probléma, de most már 2 napja folyamatosan. Gépről simán lejátszom a HD videókat.
    Chrome a böngésző.

    #4401 open with: Társítás
  • MerlinW
    #4401
    Túl bonyolítják a srácok az életedet:)

    Intézőben jobb klikk a videón, megnyitás mással (? angolul: open with..,), majd alapértelmezett program választása. Ennyi.
  • beller
    #4400
    A képeket is Picasa-val nézem, mert nekem a Win sajátja nem jön be:(
  • kifli
    #4399
    rt-ben mit keres a desktop?
  • beller
    #4398
    Köszönöm még egyszer
  • Jim Morrison
    #4397
    Vezérlőpult, Programok, alapértelmezett programok és a második fájl kiterjesztés vagy protocol társítása programhoz.
  • beller
    #4396
    Köszi szépen, de sajnos nem vágom az angol megnevezéseket:( Persze ez az én hibám és igen sajnálom is, de egyenlőre ez van Lécci írd le a magyar megfelelőket, előre is köszönöm Neked.
  • KranaZoli #4395
    Csak egy a sok videó közül, ill. amennyire Én tudom a készítő igencsak Apple fan, de attól még elgondolkoztató lehet... Surface vs iPad és még egy: Microsoft Surface with Windows RT: Performance

    Ja, és vagy ennyire bénán kezeli az érintő képernyőt, vagy ki lehetne kergetni a Surface felületével a világból. (?)
  • Jim Morrison
    #4394
    control panel :
    Control Panel\Programs\Default Programs\Set Associations
    Kiválasztod melyik fájlokat nyissa meg a VLC-vel.
  • Jim Morrison
    #4393
    előbb másoltam a gépemre egy fájlt, most onnan szeretném átmásolni egy pendrive-ra, de azt írja írásvédett Megnéztem a properties-t, de semmi erre utaló jelet nem találtam. Jogom van hozzá, előbb nem fértem hozzá a mappához, csak adminként, de már hozzáadtam frankón a felhasználómat, de valamiért ezt a fájlt nem tudom másolni. Mit csináljak?
  • beller
    #4392
    Sziasztok! Be lehet e azt állítani, hogy ne a windows saját média lejátszója legyen az elsődleges lejátszó, hanem a VLC?
  • [HUN]FaTaL
    #4391
    Ez nem feltétlen baj. Gyanítom az lehet az oka, hogy ne lehessen átirányításokat csinálni. Persze egy figyelmeztetést azért dobhatna.
  • KranaZoli #4390
    Ettől még a Defender olyan, amilyen ezen a téren (is). Ill. lehet még egyéb kontra is, a pro-k mellett...
  • MerlinW
    #4389
    Tiltsd le az IP-t routerben: 69.171.234.21 :)
  • KranaZoli #4388
    Csak nem akarod kimondani, hogy Defender és nem MSE.

    PS: Azonban nem csak a real-time lassúság a probléma a Defender-el. Már korábban link-eltem ezt DirtyWindows-ról: A Windows 8 host fájljában már nem tilthatjuk le a Facebook-ot! ...
  • [HUN]FaTaL
    #4387
    Mondjuk abban egyetértünk, hogy ez itt nem az, azért írtam, hogy elvileg az lenne.
  • [HUN]FaTaL
    #4386
    A PH-n is azok a legpörgősebbek és a mobilarénán is. Sőt a prog.hu-n is, egyik se szakmai fórum mi?:D
  • kifli
    #4385
    Na ne csinálj már úgy mintha újreg lennél...


    A lelegpörgősebb topikok a segítségkérő, és a milyen gépet vegyek most és hasonló topikok. Messze van az sg a szakmai fórutól.
  • [HUN]FaTaL
    #4384
    "Ok hogy ugyanazt az adatbázist és keresőmotort használja, de nem mse a neve.

    Egyébkén csak azért jegyeztem meg ezt, mivel ha valaki viruskeresőt keres, és pl beolvas ide, hiába próbálja majd az mse-t a gépére telepíteni nem fog menni."

    Egy szakmai fórumon (elvileg ez az volna) illene tudni, hogy mi a helyzet :)
  • kifli
    #4383
    olyan, hogy mse NEM létezik win8-ra, pont.

    Hivatalos ms álláspont:

    "A Windows Defender a Windows 8 és a Windows RT esetében a ugyanolyan szintű védelmet nyújt a kártevők ellen, mint a Microsoft Security Essentials. A Microsoft Security Essentials nem használható a Windows 8-ban, de nincs is rá szükség– a Windows Defender a rendszer része és azonnal alkalmazható. "

    Ok hogy ugyanazt az adatbázist és keresőmotort használja, de nem mse a neve.

    Egyébkén csak azért jegyeztem meg ezt, mivel ha valaki viruskeresőt keres, és pl beolvas ide, hiába próbálja majd az mse-t a gépére telepíteni nem fog menni.
  • [HUN]FaTaL
    #4382
    Ne légy már nevetséges :) Bele van integrálva, pont.
  • kifli
    #4381
    nem maradt mse, mivel sehol nincs ilyen néven az oprendszerbe.
  • [HUN]FaTaL
    #4380
    Lehet, de attól még az MSE maradt csak beleintegrálták a defenderbe.
  • kifli
    #4379
    tudom, hogy korábban ez volt a neve, de ez win8 topik
  • Ryder159
    #4378
    Ki erőltetett kire mit? Neked mondta valaki, ha nem váltasz azonnal akkor nagyon megjárod? Vagy hogy érted ezt az "erőltetett"?
  • [HUN]FaTaL
    #4377
    win8-ban defender, korábban Microsoft[ Security Essentials.
  • KranaZoli #4376
    Nálam Win7-en van fent. Nem figyeltem ma ennyire. Ám, köszi!
  • Balumann
    #4375
    Én tegnap este raktam fel, ma reggel a program nem talált frissítéseket, szerintem én nálam ezzel voltak problémák. Mindegy egyelőre maradok a beépítettnél, aztán 1-2 hét múlva megpróbálom újra.
  • kifli
    #4374
    mse? Defendernek hívják nem?
  • TaRka0107
    #4373
    Ja semmi, hülye vagyok, közben rájöttem:D
  • TaRka0107
    #4372
    More info hol található?:)
  • aate
    #4371
    More info alatt .
  • TaRka0107
    #4370
    Üdv!
    Ha valami programot nem tudok elindítani, valami smart screen miatt, hogy tudom engedélyezni, hogy elindítsa?
    Köszi előre is!