8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Probatbicol
    #4489
    Nekem gond nélkül felment.
    Eddig csak 1 programot találtam ami nem kompatibilis a 8-cal, a Micrsoft (hihi) Virtual PC, ami elég kellemetlenül érintett, mert azt munkavégzéshez használtam, de úgy tűnik ki tudom váltani az Oracle Virtual Box-szal.
    Csak az a vicces, hogy az upgrade assistant pont a VB-re írta előtte, hogy nem kompatibilis, erre az megy, a VPC meg nem.
  • dragon11
    #4488
    Köszönöm még1x!:)

    Az Office 07 minden gond nélkül felmegy majd, ugye ?
    Ez hihetetlen fontos lenne!
  • kifli
    #4487
    Nem nehéz ám rátalálni google segítségével. LINK
  • dragon11
    #4486
    tehát akkor ugyanaz egy az egyben.. értem, köszi!:)

    egy utolsó kérdésem maradt összesen: a HD 4870-esemhez jött-e már valami driver féleség..?:S
  • kifli
    #4485
    3 hónapig? Megkapták a cégek is, tudtak drivereket gyártani a végleges verzióhoz, illetve az oem-ek is eltudták készíteni ennyi idő alatt a beépített programjaikat stb.


    Hw-ket vizsgáltak be, hogy megkaphassák a win8 hitelesítést, ugyanis csak ilyen hitelesítéssel rendelkező notikra és előre összeszerelt pc-re teheti fel a gyártó a win8-at.
  • dragon11
    #4484
    srácok!

    gondolom ezerszer átrágott a kérdésem, de HA az MSDN verzió ugyanaz, mint ami a boltban a polcon fenn van(pedig az MSDN még Augusztusban jött ki), akkor mi tartott 3hónapba kitenni a polcra ??? vagy esetleg javítgattak rajta, és úgy tették ki arra a bizonyos polcra ?


    illetve a 07-es office tökéletesen megy rajta, igaz ?:D
  • Solten
    #4483
    Mikor az akcio kereteben frissitettem Win 8-ra, szerencsere opcionalisan legyalulta a gyari fost es felpakolt egy szuz rendszert.
  • bon
    #4482
    Ja és alapjáraton több mint 30 alkalmazás van még gyárilag telepítve a Microsoft aruházából. Jó sok frissítés volt házzájuk.
  • bon
    #4481
    Amúgy kíváncsi lennék, hogy milyen módon lehetne újradobni tisztán.
  • bon
    #4480
    5 partíció van a gépen ebből kettő a Windows 8-é, a több helyreállító partíciót.
  • bon
    #4479
    Windows 8-nál már nincs sorozatszámos matrica az alján, így nem mertem törölni.
  • [HUN]FaTaL
    #4478
    Én minden notit szinte azonnal formázok és megy fel egy nyers win a notebookon lévő matrica kódjával.
  • kifli
    #4477
    nem egyszerűbb letölteni wgy sima wint, és installálni?
    Én ezt csináltam lorábban fater, meg tesóm notijával is.
  • Reg5
    #4476
    Nekem win7-es Toshibával volt ugyan ez.
  • bon
    #4475
    Döbbenet, hogy még mindig mennyi haszontalan programot telepítenek a gyártók a laptopokra. Van nálam egy Windows 8-al előtelepített Samsung laptop, kb 1 órája a szemetett takarítom lefelé.
  • Balumann
    #4474
    Szerintem csináljátok google docsba, és akkor tudtok több embernek is jogosultságot adni (akik megbízhatóak) a szerkesztéshez, könnyen is módosítható ^^
  • Jim Morrison
    #4473
    +1
    én is elég sokat szoptam vele ahhoz képest hogy tök intuitív nek kellene lennie.
  • ToM1113
    #4472
    Köszi, lehet kipróbálom akkor én is :)
  • skinnyman
    #4471
    Mint irjak, jonehany tequila utan ultettek oda ugy hogy eleteben eloszor latta az OS-t. Ettol fuggetlenul nekem teljesen ertelmesnek tunt, nagyjabol minden teljesen jogos volt amin kiakadt, en is szoptam legalabb ennyit vele jozanul is, informatikuskent, ez az UI egy katasztrofa, siman minden idok leghasznalhatatlanabb OS-e egy asztali PC-n.
  • Rage47
    #4470
    ez nehéz lehetett a microsoftnak...:D
  • Jim Morrison
    #4469
    ó, köszi, kipróbálom !: )
  • hurkaur
    #4468
    Ugyanugy kapsz, de mellesleg van rearm.
    http://www.blogsolute.com/rearm-windows-8-enterprise-evaluation-extend-90-days/23670/
  • hurkaur
    #4467
    valamelyest egyetertek, de szerintem ettol a notol az is meglepo, hogy a sajat segget ki tudja torolni
  • Jim Morrison
    #4466
    egyébként azt akartam kérdezni, hogyha letörlöm az RT(?) -t és újra felteszem, akkor megint kapok 90napot, vagy mivel a live accountommal használom ezért már egyszer elhasználtam ezt a lehetőséget?
  • Jim Morrison
    #4465
    Budapest?!?? :D
  • skinnyman
    #4464
  • Evin
    #4463
    Ezekkel lehetne kezdeni:
    - hova lett a Start menü
    - hogy lehet a Start menüt visszaállítási, illetve alternatívák
    - hogy lehet kikapcsolni a gépet (én legelső használatkor vagy fél óráig kerestem)
    - hogy és hol lehet megvásárolni/frissíteni
    - x64/64 és ARM verziók különbségei
  • bon
    #4462
    Jogos kérés!

    Várom a tartalmi javaslatokat ötleteket, ide a topic-ba, vagy privátba, utánna megpróbálok összedobni egy egyszerű weboldalt.
  • dashed_
    #4461
    Mar korabban probaltam, loosing key packets 9005-el kivan ugyan ugy.
  • kifli
    #4460
    az azthiszem mál javítva van. Illetve van rá egy ilyen javítás:


    1. Uninstall Punkbuster using Search/Setting/Uninstall a Program (probably other ways, but still learning the best ways around Windows 8)
    2. Delete the folder C:\Users\<YourWindowsUsername>\appdata\local\PunkBuster\BFP4F\
    3. Reinstall PunkBuster (useing pbsetup linked below) and after running it, add BFP4F to the games list. http://www.punkbuster.com/index.php?page=pbsetup.php
    4. Run this to reinstall Punkbuster Services and test the connection.
    http://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe
    5. Restart Windows for good measure and start BFP4F

    Ez elvileg nem csak p4f-el működik. BF3-al biztosan működik. Szerintem codnál is kellene, hogy működjön.
  • kanduhr
    #4459
    Én eddig egy játékot találtam, ami problémázott, Call of Duty 4. Legalábbis a multiplayer része, a punkbuster miatt. Az Evenbalance-nál tudnak róla, de még nem érkezett frissítés.
    Ugyanez volt anno a Vistánál és a 7-esnél is.
  • Evin
    #4458
    Javasolhatom, a fejlécben a megjelenési dátum lecserélését, esetleg egy FAQ-ra?
  • RelakS
    #4457
    Aki esetleg hiányolná a start menüt
  • kifli
    #4456
    hát akkor előnyök:

    gyorsabb be/kikapcsolás, jobban használja ki az erőforrásokat.

    Memóriát nemnézem mennyit eszik, de ez már win7 óta nem érdekes, mert ameddig nem kell semminek, addig lefoglalva tart egy csomó memóriát, a gyorsabb működésért, amit ha kell azonnal felszabadít.

    Kezelőfelület megszokás kérdése, én már teljesen megszoktam az új ui-t, illetve a különböző interreakciókat.

    Inkompatibilis hw-t/játékot/programot nem találtam. (egy ideig azthittem tdu2 nem működik, de csak bitdefender 2013 blokkolta az aktiválást, gta iv-nél ugyanez -.-")

    /* Elmonthatod, hogy te má' vinyócat használsz akkora hipszter vagy :P */

    Összeségében, nem nagy, de minimális előrelépés érezhető sebességben, játékoknál ez annyira nem mutatkozik meg.
    Viszont az os maga gyorsabb. Talán a programok is gyorsabban indulnak. (bár ez annyira nem megítélhető, lehet csak így érzem, hatralmas különbségre nem kell számítani)
  • Evin
    #4455
    "-Kevesebb memóriát eszik"
    Ez már lejárt lemez. Annál jobb, minél többet eszik, minél jobban kihasználja a rendelkezésre álló erőforrásokat. Ha kell másnak, majd átad neki helyet.

    RelakS
    Ha úgy is ki akarod próbálni, miért nem nézed meg?!
    (Megjegyzem, nekem van érvényes XP rendszerem matricával, a biztonság kedvéért! Csak nem arról frissítettem.)
  • RelakS
    #4454
    Mik a tapasztalatok?
    Tudom, hogy még csak pár napja beszéltünk róla, de még működik a "legalizálás" a win8 upgrade-del?
  • kifli
    #4453
    ezt írja az összes https-es címre, ahova nem vették meg valamelyik tanusítvány kiállító cégtől a tanusítványt, lépj tovább, szard le. (szegedi egyetem se vette meg, úgyhogy az ő https-es oldalaiknál is ez van)


    Ha a webmail.lukoil.com-ban megbízik, akkor a mail.lukoil.com-nak is megbízhatónak kell lennie. Mivel mindkettő a lukoil.com subdomaine.




    A webmail-es cím, lehet csak belső használatra van, így csak belső hálózatról elérhető. Más ötletem nincs.
  • ToM1113
    #4452
    Üdv!
    Jelenleg Win7-em van 64 bites. Sajnos nem igazán vagyok tisztában a windows 8-al kapcsolatban.

    Kérdésem kissé összetett:

    Miért lenne érdemes a win7-et win 8 ra cserélni?
    Gondolok itt ilyenekre:- Gyorsabb pl játékoknál, vagy egyes programoknál.
    - Jobb a hardver kihasználása
    -Kevesebb memóriát eszik
    -Jobb a kezelőfelülete
    stb stb
    Tessék meggyőzni (ha érdemes) :)

    Köszönöm.
  • Ryder159
    #4451
    "A webhely biztonsági tanúsítványa nem hiteles!"
  • Ryder159
    #4450
    Nem, egyszerűen nem működik az oldal...