8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #4569
    Nem kell bezárni, ha nem haszálod felfüggeszti a rendszer a futtásukat. De ettől függetlenül van néhány módszer bezárni: alt+f4, megfogod a felső részét és lehúzod, ball felső sarokban megjelenő futtó alkalmazások menüben is bezárható jobb gomb-al.
  • bon
    #4568
    Azért fog megszünni, mert felesleges fenntartani és üzemeltetni a messenger-t és a skype-ot a Microsoft részéről. Na meg a skype-al még telefonálni si lehet plusz pénzt is termel méghozzá elég szép mennyiséget.
    Amúyga beépített nálam semmi ilyemit nem produkál. De ha végkép kell akkor a legutolsó Windows Essentials 2012 gond nélkül üzemel.
  • KaBuTo666
    #4567
    Engem az érdekelne, hogy hol lehet importálni a live fiókból a partnereket skypera, mivel az importálást megtaláltam és van a facebooktól kezdve a libero-ig minden, de wlm vagy azt megközelítő logikus nevet sehol nem találok. Windows 7-et használok a legfrissebb skype verzióval.
  • dragon11
    #4566
    ja és hogy lehet bezárni néhány oldalt? mert sehogy nem tudok kilépni belőlük csak váltogatok alt + tabbal :S
  • dragon11
    #4565
    köszi..:S

    a beépített nagyon nem tetszik. egyik ismerősöm nevét sem tudja beolvasni, sem a képüket megjeleníteni.. külön kell a live messenger.. de mért fog megszűnni ?:(
  • bon
    #4564
    Használd a skype-ot a live fiókoddal összevonva, a Windows live Messenger hamarosan megszűnik úgyis. De ha nagyon kell külön messenger ott van az Üzenetek alkalmazás a piactéren.
  • kifli
    #4563
    talán a beépített?
  • dragon11
    #4562
    Rendben!

    S melyik a legfrissebb Windows Live Messenger (MSN) erre ?
  • [HUN]FaTaL
    #4561
    "Viszont van egy problémám! A start menü hiánya.. ez sehogy nem oldható meg, igaz?"

    3rd party gányolással.

    Nem te voltál az első aki mindenki leugatott, hogy minek a start menü?

    Leállításnak, újraindításnak stb. lehet kirakni csempét
  • dragon11
    #4560
    Igazatok van. Felismert mindent.. nagyon tetszik eddig.:)

    Viszont van egy problémám! A start menü hiánya.. ez sehogy nem oldható meg, igaz?

    Illetve újraindító/leállító gombok is nagyon hiányoznak..
  • [HUN]FaTaL
    #4559
    Két kékhalál között nézz körül a gyártó oldalán.
  • beller
    #4558
    Igazából a hálókártyát nem telepítettem a win8 saját maga adott neki drivert gondolom, mert telepítés után egyből volt net.
    Az alaplaphoz kapott telepítőn van hozzá driver, de valszeg frissebbet kell keressek.
  • [HUN]FaTaL
    #4557
    Hálókártyáddal (vagyis inkább a driverével) nem stimmel valami.
  • beller
    #4556
    Próbáltam bemásolni a képet, de 20 kb-ra nem tudom zsugorítani.Lényeg:
    Dump file: A hibát előidéző driver
    111412-70715-01.dmp tcpip.sys
    111412-19952-01.dmp Rt630x64.sys
    Hát nem tudom ez Neked mit mond, nekem semmit. Persze van még a sorban más is, de gondolom ez a lényeg, ha más is kell szívesen bemásolom.
  • beller
    #4555
    Ez jött ki. Nekem sajna nem mond semmit:(
  • bon
    #4554
    pl. bluescreenview nevű programmal.
  • beller
    #4553
    "Meg kellene nézni a kékhalálok okát, hogy melyik dll/ocx stb fájlnál fagy, és kiderülne, melyik driver a felelős érte."
    Köszönöm a javaslatot. Sajnos nem tudom, hogy hol lehet ezeket megnézni. Az újraindítás után mindig megkérdezte, hogy valami ilyesmi: " a rendszer leállítás után újra indult, a hibát elküldjük a központba? " "Igen-nem" Na valami ilyesmi. Mindig az igen gombra kattintottam. Most azt nem tudom, hogy nekem is elmentette e és ha igen hova. Hol kellene keresnem?
  • dragon11
    #4552
    Köszöntem!!
  • [HUN]FaTaL
    #4551
    Szerintem nem kell driver a laphoz, minden fel fog ismerni.
  • dragon11
    #4550
    Most tervezem feldobni a rendszert.

    de nem találok drivert a GA-EP35-DS3L alaplapomhoz.. a HD 4870hez megvan már.. segítség pls ? win7essel fog menni ugye ?
  • zord01
    #4549
    No kipróbáltam a W8-at haveromnál. Hááát... ez nem jött be. Sorry. Marad a W7.
    (Elnézést a nem túl tartalmas kommentért...)
  • RoboKutya78
    #4548
    Skacok bocsi ha nem jó helyre írok, de tört verziós fórumot nem láttam:)
    Ezzel kapcsolatban a kérdésem:
    Kiírtam egy verziót egy rws dvdre és feltelepítettem a notimra. Majd miután konstatáltam hogy valamit elszúrtam krakelés során újra akartam telepíteni, de a telepítő behalt a logós ablaknál se előre se hátra. Elképzelhető lenne olyan védelem van ezen hogy ha rws telepítőt használok ráírna valamit a dvdre hogy másodszor ne tudjam használni?
    Illetve annyi gondom van hogy, ha megfogom felül az asztalt és megrántom összeesik a kép kép a képben stílusra fagyizik, samsung noti és a saját driver cdje van fent.
  • Evin
    #4547
    Köszi, lementem. Tervem szerint, vagy 2-3évig nem lesz újratelepítve. :)

    © Piko888
    Igen, ha felfrissíted SP3-ig, viszont azt Win8-ra tudod csak frissíteni, Win8 Pro-ra nem!

    © beller
    Meg kellene nézni a kékhalálok okát, hogy melyik dll/ocx stb fájlnál fagy, és kiderülne, melyik driver a felelős érte.
  • bon
    #4546
    Driver gond lesz új még a rendszer.
  • aate
    #4545
    Linkedet vittem - Köszi .
  • beller
    #4544
    Hát nem tudom ti jártatok e így. Kb 2-3 hete használom a 8-ast. Ezen idő alatt leglább 4-szer lefagyott. Teljesen érthetetlen esetekben is. Pl.: Skyp-on beszélgetünk egyszer csak "a rendszer összeomlott újra indítás". Más alkalommal valamelyik kártya játékon játszok, semmi gond nincs, puff kékhalál. És nem hardver probléma áll fenn, mert van hogy 3 napig egyhuzamban nem dől össze a rendszer. A win 7-et ezért is szerettem, mert több év alatt alig néhányszor zuhant össze.
  • Rage47
    #4543
    Van egy problémám. Mostanában azt csinálja a Win, hogy a csempés Chrome-t nyitja meg a desktopos helyett. Aztán eltűnik a desktopos és csak a start képernyőről müködik a csempés Chrome. Reinstall segít egy ideig. Megőrjít... Hogy lehet letörölni a rohadt csempés Chrome-t? Mindig felrakja magától, mikor reinstallálom a desktopost.
  • bon
    #4542
    Windows 8 frissítés tiszta telepítésből, ha aktiválási gond lenne: link
  • Piko888
    #4541
    Kaptam régen egy Windows XP Home Editiont egy nyomtató mellém, azzal is tudom frissíteni Windows 8-ra?
  • BAk3R
    #4540
    Rendben, köszi szépen.
  • bon
    #4539
    Ez teljesen gépfüggő, nekem midnnehez van driver-em, Játék amivel játszotam eddig mind müködött, max patch kellett hozzá.
  • xxx007
    #4538
    Frissítés Windows 8 for x64-based Systems rendszerhez (KB2769165)

    Telepítés dátuma: ‎2012.‎11.‎14. 7:26

    Telepítés állapota: Sikertelen

    A hiba részletei: Kód: 80072EE2

    Frissítés típusa: Fontos

    A frissítés telepítésével a Windows rendszerrel kapcsolatos problémák oldhatók meg. A frissítésben javított hibák teljes listáját a Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke tartalmazza. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására.

    További információk:
    http://support.microsoft.com/kb/2769165

    Súgó és támogatás:
    http://support.microsoft.com

    A többi simán települt,majd a végén ez is ...
  • BAk3R
    #4537
    Egyetemi oldalról most szedem ingyen, akkor felrakom. Programok, játékok, driver, nincs semmivel gond?
  • bon
    #4536
    Sokban másabb az új felület miatt, szerintem jobb, más szerint nem jobb a Modern ui-s felület, de tény, hogy gyorsabb a rendszer, és használhatósággal sincs gond szerintem. Érdemes beruházni rá.
  • BAk3R
    #4535
    Sziasztok!

    Egy gyors kérdésem lenne, biztos ezerszer kérdezték már. Dióhéjban mennyire másabb, jobb-e a win7-nél? Lehet lecserélném erre a win7-et, megéri-e? Teljeskörűen használható már? Köszi szépen.
  • maujuri #4534
    Én is tisztán telepítettem, vinyó partíció törlés, telepítés simán felment mire ránéztem aktiválta magát, Előtte microsoftot felhívtam, azt mondták valószínű csak ha felhívom őket, telefonon tudják aktiválni. Tehát ők sem tudták mi fog történni a saját rendszerükkel. Mindegy szerencsére simán felment.
  • bon
    #4533
    Elérhetők az e havi frissítések. Jó telepítést!
  • me and a monkey
    #4532
    Pedig nekem is így ment,Te segítettél egyébként privátban amit ezúton is köszönök.
    Kulcsot megvettem, feltettem az upgrade-t és letöltöttem az ISO-t.
    Aztán a legutóbbi mega-frissítésnél már fel sem állt a rendszer, így teljes format után feltettem az ISO-t, egyből aktiválódott.
  • Evin
    #4531
    Csináltam ISO-t, kiírtam, telepítettem üres vinyóra, aktiválási gond.
    Ezután Win7 fel, közben teljes format, kibontott ISO-ból telepítés, aktivált.
  • [HUN]FaTaL
    #4530
    Nem, ők is avval telepítettek. Elvileg ugye az upgrade assistant (ha jól tudom) eleve kérdezi, hogy mit akarsz csinálni:

    - frissíteni
    - ISO-t
    - vagy pendrivera telepítőt.