8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #4649
    Mi módon sikerült visszaállítani ha nem volt billentyűzet és egér?
  • Gauge
    #4648
    Nem, USB vezérlő gond. Rendszervisszaállítás után már működött is.
  • bon
    #4647
    Szerintem hardver gond lesz.
  • Gauge
    #4646
    Megvolt, ugyanaz a probléma. Ahogy windows indul, egértől elveszi az áramot...
  • bon
    #4645
    Billentyűzet nélkül semmit se tudsz csinálni, pedig jó lenne megnézni az eszközkezelőt. Ha van lehetőség akkor más csatlakozású billenytűzettel próbálkozzál vagy egérrel mint ami most van.
  • Gauge
    #4644
    Természetesen kipróbáltam mindent:
    1.) egér billentyűzet más gépen - műxik
    2.) másik egér, bill. win 8-cal - nem müxik (BIOSban még igen)
  • Gauge
    #4643
    Hali! Segítség kellene.

    Ma reggeli indítás óta se az egér, se a billentyűzetem nem működik. BIOSban minden rendben, ott tudom őket használni, de mikor win8 betöltödik semmi reakció, oly annyira, hogy az egértől még az áramot is elveszi, billentyűzetnél azonban marad, de nem érzékeli, ha megnyomom.

    Tapasztalt már valaki ilyet?
  • bon
    #4642
    Ciki a dolog.
  • kjhun
    #4641
    ingyen-adja-a-microsoft-a-szoftvert-a-kalozoknak
  • bon
    #4640
    Egérhez képest persze, de egy érintőképernyőhőz képest nagyon is pontos, van egy alap követelmény amit tudnia kell valamennyi Windows 8-at támogató érintőképernyőnek, így a pontosság garantált. Elég nagy különbésg van a képernyők között, de magasabb árkategóriában (ahol a Windows 8 is mozog) már nincs gond a pontossággal.
  • [HUN]FaTaL
    #4639
    De pontatlan az egérhez képest. Persze ezekhez a nagy kockákhoz bőven elég pontos.

    #4636: Ha meg kiheréled belőle a metrot és visszarakod a start menüt, akkor meg miért is éri meg váltani és pénzt költeni rá?
  • MerlinW
    #4638
    Még 20 millióan sem frissítettek eddig.
  • bon
    #4637
    Na ez se igaz, vagy te készítetted a felmérést? A touchscreen meg nem pontatlan. Tudom, mert Windows Phone telefonom van.
  • Zoliz
    #4636
    1 milliárd ember -(minusz) néhány Metrora váltó szerencsetlenekedo nem tévedhet. Kell a Start Menu! És nem kell a touchscreen, mert pontatlan.
  • [HUN]FaTaL
    #4635
    Én sem értem, de HDD-n sem gyorsabb semmivel (notebook) a rendes indulás.

    SSD-n (asztali gép) meg aztán tényleg semmi különbség. 1-2 kompatibilitási gond miatt vissza is tettem a win7-et. Összességében szerintem win7-ről egyáltalán nem éri meg váltani, 9 ezerért sem.
  • KranaZoli #4634
    Még vmi ehhez. Én azt tapasztaltam, amikor még fent volt a Win8, hogy bár hamarabb jelenik meg a start képernyő, hamarabb lehet asztalra kerülni (bár Nálam ez minimális az SSD miatt) azonban a Win8-on lehetett érezni, hogy sok mindent még tölt olyankor, voltak olyan az értesítési területen megjelenő ikon-ok melyek csak később kerültek ki (indultak el) - késleltetett indítás mintha több lenne. Win7-nél ez nem volt. Szóval lehet Win8 gyorsabban indul, azonban még tölt és tölt. Ill. ezzel a boot gyorsasággal kapcsolatban amit nem értek, hogy akinek nincs ótvar szar gépe azért a Win7 is gyorsan indul, DE(!) a lényeg nem is ez, hanem hányszor indítja el a gépet naponta? Ki kell várnia 50 boot-olást? 1x; 2x bekapcsolja az ember aztán ennyi. Egy SSD-vel nagyban segíthető a Win7 boot-olási ideje (aki háklis lenne erre nagyon).

    (köszönömhogyelmondhattam)
  • [HUN]FaTaL
    #4633
    Szinte semennyivel sem gyorsabb, elhanyagolható a különbség. A boot gyorsabb, mert alapjáraton a 8 hibernál, aztán ennyi. Rendes leállítás esetén az sem gyorsabb semmivel.
  • dragon11
    #4632
    miért, ennyivel nem gyorsabb a win8?
  • aate
    #4631
    Úgy néz ki lemaradt pár frissítés még a múlt keddi után. (de miért- nem értem )
  • [HUN]FaTaL
    #4630
    Aktiválni nem tudod, KMS szerveren lehet csak.

    A warez más tészta.
  • KaBuTo666
    #4629
    Azt hittem van valahol picit olcsóbban, de akkor hivatalos foreva.
    Thx.
  • Balumann
    #4628
    Én Enterprise N-t használok, hogy érted, hogy nem tudja otthon telepíteni? :| :D
  • bon
    #4627
    Szerintem ő a nyelvi csomagra gondolt.
  • Evin
    #4626
    Pont hogy amit így letöltesz, csak 1 nyelvű! Az más dolog, hogy több nyelven is letöltheted, az alaprendszer nyelvétől függően.
  • Ryder159
    #4625
    Link lemaradt: LINK
  • Ryder159
    #4624
    a microsoft oldalán, és nincs külön magyar nyelvű telepítő, telepítés után letölthető és beállítható a magyar nyelv
  • KaBuTo666
    #4623
    Hol tudom legolcsóbban megvenni digitálisan a windows 8 pro változatot magyar nyelven?
  • bon
    #4622
    Hozzám nem, a defendert leszámítva.
  • aate
    #4621
    Új frissítések érkeztek....
  • DarkSector
    #4620
    Ja értem, thx a média center-t ki is hagyom azt per pillanat úgysem használom...thx. :)
  • [HUN]FaTaL
    #4619
    Pro + Media center.

    Enterpriset otthon nem tudsz telepíteni.
  • DarkSector
    #4618
    Melyik az a win8 kiadás, ami kb egyformán tud egy win7 ultimate szintet?
    Mármint felszereltségben?
    Professional?
    Enterprise?
  • RoboKutya78
    #4617
    hali
    Windows 7 és 8 fut a gépen külön partíción
    A következő a kérdés
    Bootolásnál be van állítva a indítóképernyő win 7 indításra 10 mps választási lehetőséggel. A kérdés mért csinálja a win 8 azt ha onnan állítom le a gépet hogy a következő indításnál ismét a win 8 töltődik be és a választóképernyő kimarad az indulásnál pedig elvileg mind a két rendszernél be van állítva az indító képernyő.
  • lo9in
    #4616
    tényleg a biztonsági mentéseket hol tárolja pontosan ? lenne rá ingerem hogy eltüntessem őket mivel semmi értelme sose állítottam még vissza frissítés előtti állapotra a rendszert mi értelme akkor inkább nem frissítek :)
  • Evin
    #4615
    Sima Pro.
  • Ryder159
    #4614
    Media pack telepítve? (ha esetlen N-es verziód van) Nálam ez okozott problémát, pl a skype el sem indult media pack nélkül...
  • Ryder159
    #4613
    Nekem múltkor ez pont fordítva volt. Töltöttem egy 4 gigás filmet, és mindig több szabad helyet jelzett a partíción a rendszer.
  • Evin
    #4612
    Most tapasztalom harmadszorra, hogy szinte belépés után, kidobál appokból. Eddig Játékok és Áruház csinált ilyet.
  • bon
    #4611
    pl: frissíté telepítője és a biztoságo mentés., De virtuális memória nővekedés is okzhatja.
  • lo9in
    #4610
    lefuttattam a lemezkarbantartót nincs felszabadítható hely