8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #4729
    Tessék: link
  • High end PC #4728
    sikerült megnyitni a bcdedit.exe fájlt

    viszont azt nem tudom, hogy hogyan lehetne megváltoztatni a korábbi windows változatok neveit a boot menüben?

    valaki le tudná pontosan írni a dolog menetét?
  • kifli
    #4727
    Tablethez/netbookhoz képest erős. Illetve hd4000 is teljesen megfelelő, ha nem játékra kell. Notin egy darab szaros 3d alkalmazást nem indítottam el nemistudom mióta.

    Én pont nem foglalkozom azzal, hogy másnál ki tudja-e váltani a notebookon, nálam kitudja, többit leszarom. Csak te meg akarod magyarázni nekem, hogy nemtudja. Leírtam, neked lehet nemtudja, de ezzel nekem mit kellene kezdenem?

    Te azért szarozol le egy terméket, mert a te igényeidhez nem igazodik épp. Ettől még nem szar, sőt...
    Nem tökéletes, de ha megjelenik, a piacon a legjobban használhato tabletpc lesz. És tulajdonképpen az egyetlen igazi táblapc. (korábbi win-es tabokról ne beszéljünk, mert azoknak nem sok értelmük volt, touch felület nélkül)
  • [HUN]FaTaL
    #4726
    Aki subnotit használ annak viszont tökéletes alternatíva.
  • [HUN]FaTaL
    #4725
    A helyzet az, hogy mivel minden kombinálva van, semmire sem jó.

    Tabnak nem jó, mert drága és kevesebbet megy akkuról, mint egy armos.
    Notebooknak viszont kicsi és a tapi miatt nem túl jó, a bt bill meg röhejes. Töltögesse azt is külön, akinek hat anyja van :) Na, ezért kéne az USB.
    És ismét csak drága, egy notebook olcsóbb, bár az még annyit se megy aksiról.

    Senki nem mondta, hogy a netbookot a notebook mellé szánták. Ettől még semmire sem volt jó, mert kicsi volt, gyenge és ahhoz mérten drága. Az atom akkor egy 3-4 éves vas újracsomagolása volt, kisebb fogyasztással.

    "Laptopot miért ne tudná kiváltani? Ezekszerint nálad lehet nem, de szerintem nagyonsok embernél simán ki tudná váltani."
    Kit érdekel, hogy másnál kiváltja-e? Vagy te evvel foglalkozol?:D
    Kifejtettem miért nem tudja kiváltani.

    "viszont erős mint egy notebook."
    Ez meg nem igaz. És a tárhely rohadt kevés továbbra is. Intel Graphics 4000, neked erős?
    Ráadásul ebben egy nem túl erős, dual core i5 van.
  • kifli
    #4724
    Rosszul gondolkodsz, ez nem laptop mellé, hanem helyett használatos. Ha kell laptop, ha kell tab, illetve ha kell netbook.
    Ennek a hármasnak az összegyúrása, mert:
    -hordozható és tapizható mint egy tab
    -hordozható billel kombinálva olyan mint egy netbook
    -viszont erős mint egy notebook.


    Ennek tekintetében igencsak megéri a pénzét.


    Netbookot sem laptop mellé szánták, hanem desktop mellé, hogy utazás közben is tudj mondjuk leveleket olvasgatni, vagy bevinni vele prezit valahova stb...
    Ha valamit csinálnod kell, majd megoldod a desktopodon.


    Laptopot miért ne tudná kiváltani? Ezekszerint nálad lehet nem, de szerintem nagyonsok embernél simán ki tudná váltani. (ahogy pl nálam is, mert dektopot használom kb mindenre, és még egy rakás ismerősömnél is ugyanez a helyzet)
  • kifli
    #4723
    minek bill-nek meg egérnek usb? bluetooth-ról hallotál már? Nem kell usb-be vevőegység sem, mert a beépített bluetooth képes kezelni.


    Pl ITT van pár egér meg bill
  • [HUN]FaTaL
    #4722
    Szar, vlaami gond lehet a szerverrel.
  • lck
    #4721
    OFF Nálam is ! Akkor megnyugodtam. Már a gépben kerestem a hibát.
    Okát nem tudom.
  • bon
    #4720
    OFF,nem tudja valaki mi van az SG-vel, napok óta időnként kegyetlenül lassú.
  • bon
    #4719
    Nálunk több tanál is van aki kifejezetten szereti, word, excel, elektronikus napló, powerpoint-ot használnak. Sőt oktatásban a pincérek menükártyát is készítenek vele már évek óta probléma nélkül.
  • [HUN]FaTaL
    #4718
    "Netbook kiválthatja a laptop-ot, munkahelyi tapsztalat"
    Gyenge, kicsi, semmire sem jó. Persze, aki odáig jut, hogy nyomogatja a facebookot, meg filmet néz annak kiválthatja. De annak a tablet is.
  • bon
    #4717
    Már ha kell szállítást fizetni (pl. ismerős behozza). Netbook kiválthatja a laptop-ot, munkahelyi tapsztalat (igaz nem számomra)
  • [HUN]FaTaL
    #4716
    Szállítással együtt, akkor sem jön ki $900-ból sehogy sem.

    Én még mindig nem értem, hogy laptop és okosteló mellett mi értelme van egy tabletnek. Szerintem semmi. Ahogy a netbooknak sem volt.

    Laptopot meg nem tudja kiváltani, tehát továbbra sincs értelme.
  • bon
    #4715
    Tárhely bővíthető pl sd kártyával, vagy külső winyóval. De átlag használatra elég 64 vagy 128gb.
  • bon
    #4714
    Nem kötelező itt megvenni.
  • bon
    #4713
    Nem tudom, de én gyakran dolgozom olyan táblával ami nem fér ki 1:1-ben 2x 20"-ra, így egy 15,4-es vagy 17-es latop szóba se jöhet.
  • bon
    #4712
    Billentyűzet kapható hozzá, normál lptop vagy touchcover (érintős)billentyűzet. de ha hagyományos billentyűzetett és egert szeretnél haszálni, pl logitech vezetéknélkülit kell venni, ott egy vevő egység képes kezelni több eszközt is.
    Hdmi port meg megtalálható az én szutyok Huawei tablámon is.
  • [HUN]FaTaL
    #4711
    Valamint a tárhely is nem kicsit korlátozott, ahhoz, hogy kiváltson egy laptopot. Persze az ipadnél mindenképpen jobb.
  • [HUN]FaTaL
    #4710
    És akkor még arról nem beszéltünk, hogy a surface nálunk biztosan nem 200 ezer forint lesz.
  • [HUN]FaTaL
    #4709
    "erre egy tablet se képes."
    A kérdés egy hasonló árú laptopra vonatkozott, nem másik tabletre.

    "de laptopok többsége se, ha a képernyő méretet veszem figyelembe"

    A laptopok excelezni, programozni kiválóan alkalmasak.


    Szerintem egyik tablet sem jó igazán semmire, a surface se. Útközben a desktop egy ekkora touch screenen használhatatlan (egy nagyobbon is), a metrot meg tudja az olcsóbb surface is.

  • Balumann
    #4708
    Én azt nem értem amúgy, hogy miért nem tesznek tabletekre legalább 3 teljesen normális USB csatlakozót, illetve egy hdmi-t (bár ennek a surfacenek ha jól látom, van mini display portja).
    Akkor simán rá lehet kötni billt,egeret és kijelzőt, ha mondjuk otthon van az ember, és nem csak a képernyőt akarja fogdosni, hogy elolvassa a facebook bejegyzéseket. :/ (fogyasztás miatt ezt lehet csak hálózat esetén lenne célszerű engedélyezni).

    Ez a Surface végülis már jobbnak tűnik a többi tabletnél, de ez a billentyűzet nem kényelmes olyan célra, hogy hosszabb szövegeket írjon vele az ember, ha jól látom egér se nagyon van hozzá, touchpad meg érintőképernyő sem jó mindenre.
  • bon
    #4707
    "Programozni, excelezni, videót vágni", erre egy tablet se képes. De laptopok többsége se, ha a képernyő méretet veszem figyelembe (surface Pro procija elég lenne rá, memória is), Komolyabb excel táblához még a munakhelyi kétmonitoros gépem se mindig elég időnként kellene a három monitor, videó vágásra már jó a két monitor, programozni meg nem szoktam.
  • [HUN]FaTaL
    #4706
    "Egyébként mondj pár dolgot, amire nemjó a surface, de egy hasonló árkategóriás noti jó."

    Programozni, excelezni, videót vágni stb.

    A surfacenek túl kicsi a kijelzője, hogy kiváltson egy normális laptopot.

    "és hogy gyorsan elő lehet kapni akár az utcán is"
    Te ebben az országban élsz?:D Fél perc alatt ellopják.

    Mondjuk az utcán gyorsan megnézni valamit sztem az okosteló sokkal alkalmasabb.
  • kifli
    #4705
    Tudod mennyire jó lehet ez munkára? Pl üzletembereknek prezikhez, bemutatókhoz. Eddig fölösleges volt tabot venniük, mert ugyanazt tudták csak megcsinálni a tabon, amit amúgy a telefonjukon is. Illetve nem kell egy teljesen új valamit megtanulniuk, mert annál nincs égőbb, mint amikor valaki egy bemutató közepén nem tud valamit elindítani, leállítani stb...
    Ipad, és android tabok, egy telefon oprendszerrel rendelkeznek. Teljesen fölöslegesek.


    Amit tabbal meg tudok csinálni, azt telefonnal is megtudtam eddig. Ugyanarra 2 eszköz annyira nem cool ha belegondolok.
    Olyat meg nem ismerek, aki telefon helyett vett tabot.
    Az egyetlen jó elgondolás a padfone volt szerintem. Az aránylag még tűrhető valami.


    Egyébként mondj pár dolgot, amire nemjó a surface, de egy hasonló árkategóriás noti jó. Esetleg a játék lehetne ez a szempont. De munka szempontjából nincs nagy eltérés.
    Amiben biztos hogy jobb a surface a notinál, az a hordozhatóság, és hogy gyorsan elő lehet kapni akár az utcán is, megnézni valamit.
  • bon
    #4704
    Teljesen egyetértek, az én 3 éves laptopom ha nem akcióba lett volna 180ezer-be került volna és nem érintőkéeprnyős és corei5-ös procis, 4gb ram-al.
  • Solt
    #4703
    Kifli leírt mindent... annyit tennék még hozzá, hogy ezután már valóban túlárazott minden tablet!

    Android vs iPad vonalon meg megvan a véleményem, miután volt szerencsém kipróbálni egy lenovo tabot... vicc kategória az iPadhez képest!
  • bon
    #4702
    Valami nem stimmel nálad, nálam teljesen más jön be.
  • kifli
    #4701
    miértis?

    ~200e egy olyan gépért, ami vékonyabb mint egy noti. Van érintőképernyője. Használható tab-ként, fel van ruházva minden tulajdonsággal. i5 proci van benne, 4gb ram, 2 kamera, toll alapú bevitel (kapsz hozzá tollat is alapból), billentyűzet, desktop programok futnak rajta.

    Végre az első használható tab :D
    Egy ipad, vagy android android tab semmire nem jó kb. Akkor már inkább notit veszek, és akkor nincs olyan, hogy kell egy progi, amit otthoni gépen használok, és ott nincs meg.

    Kimondhatjuk, hogy az első teljesértékű táblaPC, amin kényelmesen használható az érintő képernyő, vagy akár az egér+bill is.

    Az árral nincs gond, mert egy notit kapunk ennyiért, nem egy telefont felnagyított képernyővel.
  • skinnyman
    #4700
    Mert ennyiert nem fogjak venni, a tularazott iPad kerul fele annyiba. Az embereknek meg magyarazhatod hogy dehat ez x86. Akinek elonye szarmazna ebbol es munkara akarja hasznalni, ugy sem ilyet vesz hanem valami rendes kepernyomerettel rendelkezo (>15") notit.
  • bon
    #4699
    Szerintem éppen, hogy nem sokkal többre számoltam. 250-300ezer körül tippeltem. De ezt még a 128gb SSD-vel felszerelt 999$-os ár se éri el.
  • High end PC #4698
    PS C:\windows\system32> bcdedit.exe
    bcdedit.exe : The term 'bcdedit.exe' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
    At line:1 char:1
    + bcdedit.exe
    + ~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo : ObjectNotFound: (bcdedit.exe:String) [], CommandNotFoundException
    + FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

    rendszergazdaként futtattam
  • Solt
    #4697
    Miért?
  • skinnyman
    #4696
    vicc.
  • bon
    #4695
    bcdedit-et, rendszergazdai parancsorban használd, mert parancssori alkalamzás.
  • High end PC #4694
    hali

    most tettem fel a win8-at, és a bootloaderben át akarom írni a rendszer nevét, meg a korábbi windows változatokét is, mert átnevezte a régit is "korábbi verzióra", megtaláltam a system32 mappában a bcdedit fájlt, de rendszergazdaként sem nyitja meg

    hogy tudom átírni a rendszerek neveit a boot loaderben?

    kössz
  • bon
    #4693
    Közzé tették a Surface Pro árát: link
  • basicscale
    #4692
    Azt még azt hiszem nem próbáltam, de most kipróbálom és meglátjuk
  • Evin
    #4691
    És ha átdugod?
  • basicscale
    #4690
    Itt is írnak róla magyarul

    Más: Az lenne a kérdése, hogy fent van a gépemen a Windows 8 Pro WMC változata és ha kikapcsolom a gépet pl. este, reggel pedig újra elindítom, akkor a bootolásnál nem érzékeli az egeret. Minden rendben van az usb-s csatlakozóval, csak az egeret valamiért nem érzékeli... ha pedig újraindítom a gépet, minden rendben van. Valaki tudja erre a megoldást?

    Ja egyébként az egerem drivere kompatibilis a Win8-al.