8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • berczely
    #4769
    Ez nagy szívás!
  • xbox attilaK
    #4768
    Sziasztok,
    kérdésem az lenne, hogy vásároltam egy WD külső winchestert és másoltam rá elég sok képet, majd a win8-as laptopomhoz csatlakoztattam és a WD csempe alatt nyomtam egy "Force content scan"-et. A képeket be importálta könyvtárastól együtt. Másnap formáztam a winyót és hiába "Force content scan"-elek nem tűnnek el a beimportált könyvtárak, csak a képek helyén üresség van. Az lenne a kérdésem, hogy a win8 ezeket hova másolja? Valami rejtett könyvtárban lehet, mert sehol nem találom. Ugye winyó üres, de a WD csempém alatt üres képek, könyvtárakkal jelenik meg. Ezt szeretném törölni.
  • Palinko
    #4767
    ok megpróbálom a win7 est, Zone Alarm
    ZoneAlarm Free Firewall version: 11.0.000.020
    Vsmon version: 11.0.000.020
    Driver version: 11.0.000.009
    Web Identity Protections version: 1.5.393.18

    bezavarhat?
  • Solt
    #4766
    Próbáld meg azzal...
  • bon
    #4765
    Én megpróbálkoznék a talált Windows 7-es driverral.
  • bon
    #4764
    Ja és nem egyszer okozott már problémát a feltelepített tűzfal is a hálózati kommunikációban, pláne ha nem az adott rendszerhez készült.
  • Palinko
    #4763
    ott találtam csak specifikációt.
  • bon
    #4762
    www.realtek.com.tw
  • Palinko
    #4761
    win7 van csak.
  • Solt
    #4760
    Az alaplapod gyártójának a honlapján próbáld.
  • Palinko
    #4759
    lol és miért nem találok a Realtek RTL8111DL hez drivert a hivatalos oldalon? :D
  • bon
    #4758
    Nem kötelező a Windows update-ről származó driver kasználata, sőt ha van a gyártó oldalán akkor nem is ajánlott (ez minden oprendszernél igaz).
    Attól, hogy nincs sárga felkiáltójel még lehet rossz a műkődése (ez is, éppen két napja futtam bele egy Windows 7-es Update-ről felteleült rossz vga driver-ba).
  • Palinko
    #4757
    és a win rakta fel a hálókártyát....

    meg az eszközkezelőbe sincs semmi sárga kérdőjel, sima alaplapi hálókártyám van ami a Biostar TA770E3 al járt.
  • bon
    #4756
    Már bocs de a net elmegy problém a inkább hálókártya driver és nem a rendszer hibája, érdekes, nekem több gépen üzemel probléma nélkül.
  • Palinko
    #4755
    de ilyen problémákat amik előjöttek.... ok hogy nem megy egyik játék amit win 7en simán, de hogy mitől lehet az hogy x idő után nem működik a netem? telefonon közben simán megy. restart után meg win8 on is működik szal nem a kapcsolattal van a gond, hanem valamit elbasztak microsoftéknál. kezd gyanús lenni sikerült egy új milleniumot összehozni.
  • Palinko
    #4754
    pro verzióban nem volt ilyen, vagy elmnexteltem véletlenül valahol... utána megoldhatóak ezek a beállítások? emígy tetszik egyelőre.
  • skinnyman
    #4753
    Be tudod pipalgatni installnal h miket csinaljon, alapvetoen be tudsz vele tenni start menut, bootnal atugrani a metros feluletet hogy egybol desktopba bootoljon, ilyenek.
  • Palinko
    #4752
    de valamiben viszont nagyon erős ez a metro szerintem. mit fog változtatni a classic? pl nézhető lesz aztán is teljes képernyőbe a pdf? stb
  • skinnyman
    #4751
    classic shell
    Amugy a legjobb megoldas igazabol az lenne ha ki lehetne irtani belole az egesz metro-s feluletet. Bar igazabol honapok ota nem lattam szerencsere szoval igy sem rossz csak az elejen sok szivas volt vele hogy az ember ovatlanul megnyit egy pdf-et vagy videot es mar ugrik a pofajaba full screenen a moslek.
  • Palinko
    #4750
    mennyire lehet táblammentesíteni ezt a windowst? nem is a start menü hiányzik annyira mert évente 2 szer nyitottam meg, de a kezdőképernyő kicsit zavar hogy nem asztallal indul stb. a kezdőképernyő valami gyorsmenünek lenne jó amit majd kialakítok a kedvenc programjaimmal.

    néhol nagyon erős ez a windows, pl a pdf olvasó, teljes képernyővel, bill navigáció beleszerettem. de a zenelejátszó mennyire mocsok már hogy külön elvesz mindent és csak az látszik, tiszta tábla pfff, lesz itt vlc hamarosan :D
  • sanya200
    #4749
    Sziasztok, tudtok segíteni?
    Olyan problémám lenne hogy a sony ericsson live walkman telefonomat nem észleli, leszedtem a pc companion-t ami elvileg megy win8-on is de telepítésnél hibát ír ki, leszedtem az alaplapi chipset drivert hátha az a gondja de az meg csak ati catalystot akar telepíteni semmi mást, más minden megy eszközöket felismeri pl külső hdd csak a telefont nem, még meghajtóként se látja pedig van benne egy sd kártya,win7 alatt semmi ilyen gond nem volt.Ott volt a sajátgépben mint meghajtó.Érdekes módon ha közbe kikapcsolom a telefont akkor írja ki hogy észlelte ha visszakapcsolom eltűnik :S Win 8 pro N van.
  • bon
    #4748
    vezérlőpult\felhazsnálói fiókok
  • kicsirobi
    #4747
    Az a gáz,hogy eddig ez volt :( Hol látom azt,hogy melyik a Rendszergazda? Mert a windows honlapján,látok vagy 6 felhasználót :(
    Mind én vagyok,csak más névvel :(
  • bon
    #4746
    Próbálkozz rendszergazda jogú felhasználóval.
  • kicsirobi
    #4745
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_3_zx2tc9rp0e.jpg

    Ezzel a problémával állok szemben :( Semmilyen programot nem tudok eltávolitani,és semmit nem tudok módositani ,amihez rendszergazda jogosultság kell :(Segitsetek legyetek szivesek
  • Nightlord
    #4744
    Ha tervezed használni ezt a csempés UI-t akkor válthatsz.Én inkább ezt használom mint a W7 gadget-t.
    Kezdő képernyőn sorba rendezve ott vannak mint automatikus indítás amit eddig lenntről értünk el mert rejtve volt,átrendezve egész jó kezdőt lehet összehozni W8-nál.Képjelszó tetszik.Vannak olyan dolgok amik miatt már nem térnék vissza Win7-re.Szerintem W8 stabil,igaz a gépem is új és ezen nem volt Win7,nem tudom számít e.
    Aztán ha még nem volt eredeti Windows akkor most ez jó áron van.
    Win7 upgrade viszont már szerény véleményem szerint nem érdemes,ha van felesleges zseton akkor igen persze:-)
  • DummyBoy
    #4743
    Én az alapján döntöttem el ezt a kérdést, hogy elolvastam pár leírást és tesztet a Windows 8-ról.

    WP telefonom és Xboxom is van szóval a csempés megoldás ismerős, és a telefonról tudom, hogy jól belőve hasznos és informatív tud lenni.

    Nincs start menü: 2 dologra használtam a Start menüt, keresésre és a Vezérlőpult megnyitására ... Mindkettőt egyszerűen meg lehet oldani W8 alatt.

    Teljesítmény: A legtöbb teszt szerint a W8 jobban és okosabban bánik az erőforrásokkal mint a Win7, de a puding próbája az evés ...

    Kompatibilitás: Az egerem és billentyűzetem kivételével mindenhez van Win8-as driver (Egér és bill működnek a Win7essel) valamint az általam otthon használt dolgok gond nélkül mennek Win8 alatt.

    Ezek után felraktam otthon, majd jött a legfontosabb teszt: Mit szól hozzá az asszony: Kb 5 azaz 5 perc alatt megszokta, annyi változott számára, hogy már 2 féleképpen is eléri a dolgait, egyszer a kezdőképernyőről, egyszer pedig a Desktopról mint régen ...

    A Desktopra váltáshoz meg elég csak egy csempére kattintani.

    Eddig pozitív csalódás nekem a dolog, pár érdekesség előtt értetlenül állok (Újraindítás - kikapcsolás és társai ...) de megoldottam.

    Nekem bejött. De majd egy két hónap használat után kell erre visszatérni.
  • bon
    #4742
    Szerintem igen.
  • pxxl
    #4741
    erre nem lehet válaszolni. nézd meg magadnak, aztán kiderül, hogy odaragadsz elé, vagy inkább letéped a vinyóról :D

    szvsz hanyagolható, majd a W9-et megnézem, ha folytatódik a jól bevált tendencia, akkor az jó lesz :P :)
  • torok6
    #4740
    Sziasztok! Érdemes váltani windows 8-ra?
  • pxxl
    #4739
    még fent van mind a 2 oprendszer. csak w7-ben kapcsoltam ki, most jó. legalább is 1x indítottam újra, és egyből a w7 jött be.
  • kifli
    #4738
    mindkét oprendszerbe kikapcsoltad? Vagy már csak 1 volt fent, és még mindig felkínálta?
  • Evin
    #4737
    Újra feltelepíted a Boltból.
  • xxx007
    #4736
    Sziasztok,tudja valaki hogyan kell visszaállítani pl.a posta vagy a kapcsolatok mini alkalmazást ha torolve lett?
  • pxxl
    #4735
    ja ezt megcsináltam éjjel is, és nem jártam sikerrel, ugyanúgy bejött a W8 OPrendszer választó, de ma reggel megette. érdekes... :D
  • kifli
    #4734
    sajátgép, valahova jobbkatt, majd oldalt van egy olyan, hogy speciális rendszerbeállítások.


    Rányomsz, speciális fül, és a legalsó menüpont a rendszerindítás. Itt értelemszerűen.
  • pxxl
    #4733
    cső!

    Felraktam a W8-at a W7 mellé, hogy megnézzem érdemes-e váltani. Most úgy néz ki, hogy 2 merevlemezen van 1-1 win, de egyelőre le akarnám zúzni a W8-at, mert nem kell. A kérdés annyi, hogyha letörlöm a W8 partícióját W7 alatt, akkor megszűnik ez az OPrendszer választó rettenet, vagy külön ki kell írtani valahogy?


    (Érdekes amúgy, hogy ha bejön ez a választó felület, akkor nem indul a W7, csak simán újraindítja a gépet, és bejön a W7 javítás. Ezt csak sűrű F8 püföléssel tudom kikerülni :\ )
  • bon
    #4732
    Tudtommal még él. várj türelemmel, nekem is több napo volt, de a levélszemét közt is nézzél szét a postaládádban.
  • ajoci
    #4731
    Sziasztok.
    Még él a windows 8 Pro Media Center Ingyenes kulcs igénylés?
    Hétfőn igényeltem 1 kulcsot de még semmit nem kaptam.


    Esetleg ha volna 1+ ingyenes Media center kulcs meg köszönném.
    Eredeti a windowsom.




  • High end PC #4730