416
...vagy mi sz*r...
  • Hajnalcat
    #296
    Jó topik amúgy.Régóta gondolkodtam már, hogy nyitni kellene ilyesmit.
  • Hajnalcat
    #295
  • Hajnalcat
    #294
    Igen, lapka sajtoknak szerintem is gumis íze van, azokban kb. annyi lehet a sajt, mint a sapkám bojtjában(nincs bojtos sapkám :P).
  • Hajnalcat
    #293
    Jééé, pont most kértem én is ilyet! Tényleg eszméletlenül finom. Milli-s és yogobellás termékekben még nem csalódtam.
  • angelslie
    #292
    Én meg képtelen vagyok olyan joghurtot megenni amiben darabkák vannak...
  • zsutyesz
    #291
    szerintem is a yogobella a legjobb
  • Hajnalcat
    #290
    fúj! :|

    Én nagyon sok joghurtot eszem, de nem danone-s mert az ehetetlen műszar, hanem yogobellásat, abban eredeti gyümölcsdarabok vannak és jó nagyok. Csak azt tudom megenni. több yoghurtot is kóstoltam már, de hányingerebbnél hányásabb íze van. Ez az egy ehető és finom számomra.
  • savior
    #289
    a tej pasztorozese 2 fontos lepesbol all: 1, magas homersekletre valo melegites (pasztorozesnel kb70 fok, ultrapasztorozesnel meg olyan 150 fok). ezt ugye otthon elered a forralassal. mas kerdes, hogy ilyenkor a tapanyagtartalmabol is veszit. ilyenkor elpusztul a bakteriumok egy resze. 2, gyorsan lehutik kb 5 fokra. namost otthoni forralasnal ez kimarad. pedig a bakteriumok masik fele az ilyenkor pusztul el. szoval az otthoni forralas csak fel megoldas.
    amugy meg bakteriumok mindenben es mindenhol vannak. a gyumolcsokben, husokban, innivalokban. ott vannak a lakasunkban, a testunkon, a kezunkon, a szankban.
  • savior
    #288
    ez a tej felforralas olyan dolog, hogy ha a borju nem betegedik meg tole, akkor az ember miert tenne? ha friss a tej, akkor siman ihato forralas nelkul is. amugy a boltit sem forraljak, hanem pasztorozik.
  • savior
    #287
    a kenyeret mar meg sem emlitem. regen marha finom es puha kenyerek voltak. amiket pedig manapsag veszunk, azok baromi szarok. gondolom a nagyobb profit erdekeben szep fokozatosan cserelgetik le a minosegibb alapanyagokat a silanyabbakra. termeszetesen a pekaruk sem tartalmaznak az osszetetelrol adatokat. az "e" maniasok vajon megeszik a pekarukat?
  • savior
    #286
    egyszer vettem rakrudacskat probakeppen. aztan otthon elolvastam a cimkejet es kiderult, hogy nem is tartalmaz rakot. csirkehus+adalekanyagok. persze az ize lehet hasonlo, de veletlenul nem minosul ez megtevesztesnek?
  • poppe
    #285
    kerrygold a márkája, és semmilyen "összetevők" nincs rajta, csak h tejszínből készült, és a zöld ír réteknek köszönhetően ilyen fasza a tehenek teje
    (most néztem meg a boltban)
  • savior
    #284
    1-2 honapja vettunk mezet. mit ad isten, mara mar teljesen becukrosodott. mibol keszul ez, 70% mez, 30% cukor? termeszetesen ezen sincs cimke, hogy mit tartalmaz, csak rairtak, hogy mez.
  • poppe
    #283
    van egy olyan ír vaj, ami azonnal kenhető, ne kérdezd h miért, viszont 600 huf-ba kerül
  • [HUN]FaTaL
    #282
    Bármelyik boltban kapsz kicsi 10-15 dekás vajat. (Lehet, hogy van nagyobb).

    #280: Nem.
    #281: Szar, vegyél rendes szeletelt sajtot, pl. trappista az jó. :)
  • Hegi90
    #281
    az ilyen kis csomagocskákba adott lapkasajtokhoz mit szóltok?

    múltkor azt használtam melegszenyára. Kb olyan lett mintha gumiból lenne, először be is szartam, hogy mivan, rajta hagytam a fóliát? Az ízéről meg inkább nem is mondok semmit... 3 szeletet csináltam, de csak 1-et bírtam megenni...
  • autoszimulator
    #280
    nagy sárga kocka, margarin néven?:D
  • autoszimulator
    #279
    mikor töltötted be?
  • readswift
    #278
    Biztos forrásból tudom hogy el lehet élni 99évig úgy hogy vajjal sütsz olaj helyett.
  • bardocz
    #277
    Jaja, szoptam vele rendesen:D Pirítóst a legegyszerűbb kenni vele, megfogod a tömböt, és mintha zsírkrétával rajzolnál, csak ez keményebb:D
  • Christiansen
    #276
    minden nagyobb hűtőpultnál kapni :D
    egyetlen hátránya, hogy frissen kivéve a hűtőből kenhetetlen :D
  • readswift
    #275
    Az a neve hogy teavaj. Simán lehet sütni is vele olaj helyett.
  • bardocz
    #274
    Vannak nagyáruházakban is, csak nehéz megtalálni. Általában nem dobozba, hanem papírba vannak csomagolva. Legutóbb vagy a tescoban, vagy a madaras tescoban vettünk.
  • tigeroo
    #273
    LOL


    téleg vajat már nemis látok sehol sem, hol a pibe lehet beszerezni egyáltalán??
  • Christiansen
    #272
    milfina natúr, iszonyat fini :D
  • bardocz
    #271
    Régen volt medve vajkrém, újhagymás, tök jókat lehetett tőle büfizni, simán éreztem az ízét még akkor is
  • poppe
    #270
    én most a vajkrémre kaptam rá, milli fokhagymás-zöldfűszeres... eddig meg se néztem, de 12,5% vajat tartalmaz, a többi tejszín, ízek meg stabilizátorok stb... :D

    viszont iszonyat finom

  • Calver
    #269
    a szakértők akiket Johnson bácsi fizetett azt is bőszen állították, hogy a bőr Ph-ja 5.5. pedig...
  • bardocz
    #268
    Ha választanom kell, inkább a vaj. Finomabb is szerintem.
  • KnightRider
    #267

    Na mindegy. Mentségemre váljon, hogy kólát, chipset nem eszem :D
  • Davidus
    #266
    azt mondják a "szakértők" hogy a modern margarinokkal(amiken ilyen szív embléma van) már nincs probléma.
    mondjuk én nem tolok se vajat se margarint:P
  • Calver
    #265
    a wifi jelemet mindenképpen
  • bardocz
    #264
    Az, hogy valami undorító telített zsírokkal nyomják tele. Egyáltalán nem egészséges.
  • KnightRider
    #263

    A margarin az növényi zsír, azt hiszem. Azzal mi a baj?
  • Proview
    #262
    Régen az alap trappista sajt is lyukacsos volt. Múltkor vettem lidiben (úgy kell nekem) egy csomag szeletelt sajtot, direkt úgy választottam ki, hogy figyeltem, melyik lyukacsos, szép sárga. Kibontáskor láttam, hogy a felső szelet volt csak a lyukacsos, a többi a "szokásos" nemtudommi lyuk nélkül.Ezek a tömbsajtok a sütést se nagyon bírják, nem olvadnak, hanem szétfolynak. Mikrózáskor meg valami félelmetes "égett gumi" állagot vesznek fel.
    Ha jót akarok enni, a Pannónia sajt tényleg finom, lyukas.
    Nálunk is jár tejeskocsi, 120 Ft/litere. Bár ki van írva, hogy fogyasztás előt felforralandó, csak így nyersen iszom, eddig semmi bajom nem lett tőle.Tejfölt is kapni náluk, egészen más, mint a bolti 20%-os. A bolti finomabbnak tűnik(valahogy édesebb), pedig nyilván a házi az igazi.
    Minden tele van ízfokozóval-egy almánál nem érzem azt, hogy még vagy kettőt tömjek a képembe, a chipsnél igen.

    Ajánlom figyelmetekbe Z.Kárpát Dániel: Gének Harca c. könyvét, ami szintén a génmanipulált ételekről szól.

    A mikrózás külön téma, szerintetek tönkreteszi az ételt?

    A mikrohullámú sütő ártalmai
  • bardocz
    #261
    Rama margarinnak a nevében is bennevan, hogy szar. Minden, ami margarin = szar, hulladék. Vajat kell venni, viszont az drágább. Én megpróbáltam átszoktatni anyámékat vajra, de nem sikerült.
  • KnightRider
    #260

    Igaz, igaz.

    Egy kérdés: mi van az olyan nagyobb, de tradicionálisan "minőségi" márkákkal, mint pl. a Pick hústermékek, a Rama margarin, belga/német csokoládék? Ezekről tudtok valamit?
  • Calver
    #259
    pl visszaolvas pár oldalt, pontosabban idáig, és rájön, hogy a minőségi kaja nem feltétlenül olyan hatalmas pénzkérdés.
  • KnightRider
    #258

    Tudod, irigylem a burzsujokat, akiknek van pénze minőségi kaját venni. Én is tenném, ha lenne rá pénzem, de hát a proletár gyerek mit tehet?
  • autoszimulator
    #257
    ér engem annyiféle káros hatás a kajákon kívül, amiket eszem, hogy abból bőven 5-6 féle rákot összeszedek, mire megöregszem. Amúgy is, nem iszok sűrűn alkoholt, nem cigizek, nem drogozok, akkor legalább hadd egyek azt, amit akarok, csípős kajákat. Sokan vegák, hát éljen, én meg kb csak húst eszek, egyelőre nincs se súly, se más eü problémám. kopkopkop