416
...vagy mi sz*r...
  • NessieGraf
    #336
    Mondjuk a szalonna meg a zsíroskenyér hamar elfogyott volna. Ettek zöldségféléket, babot, lencsét, hajdinát, kukoricát, gyümölcsöket is bőven. Gondold végig: egy évben egy malacot vágtak, meg néha csirkét (ritkán, mert másképp nincs tojás).

    A gyorséttermes, mekis kaja meg a sok vegyszer miatt sem nyerő. Kipróbálva, tedd meg te is: veszel egy mekis burgert. Otthon leteszed 2-3 napra az asztalra. És láss csodát! A "hús" nem romlik. Most próbáld ki ugyanezt a házi fasírttal. Majd megérzed, mi a büdös.

    Kb. egy éve kaptam egy doboz margarint. Nem eszem ilyet, ezért csak eltettem. Most is olyan, mint mikor a boltból kijött. Semmi avasodás, semmi változás. Ugyanez igazi vajjal durva lenne. Ugyanaz az oka.

    És elég szép, hogy a legtöbb gyorséttermi szakács tehetetlen lesz, ha nyers alapanyagot teszel elé. Ezt is érdemes végiggondolni. Mert legtöbbször a súlyfelesleg azoktól a vegyszerektől van, amiket a máj képtelen feldolgozni, ezért lepakolja zsírrétegbe zárva.
  • angelslie
    #335
    Nálam ez bármit eszek elöfordul
  • Rundstedt17
    #334
    sajna én utána már 3-4 órával éhes vagyok megint(csak mekis kajával fordul elő)
  • bardocz
    #333
    Mekis kaja azért jó, mert úgy bekajálok belőle, hogy aznap már nem kell ennem, vagy csak minimálisat:D
  • Rundstedt17
    #332
    Jóhogy hozzáteszed,LEDOLGOZTÁK NEHÉZ FIZIKAI MUNKÁVAL,de aki ezt nem teszi(egyébként a szalona ment meg a zsíroskenyér,pörköltről max álmodtak legtöbben...A gond nem az ételel van a gyorsétermes mekis kaja azért egészségtelen mert sok energiát tartalmaz és bizony annak nem jó aki nem dolgozik keményen...
  • Bandee1987
    #331
    Bizony, hogy egészséges. Nagyapáink nem voltak hülyék, tudták mit kell kajálni: szalonna, vöröshagyma, kenyér. Mellé a kupica pálesz. Kutyabajuk nem volt. Igaz a kalóriákat ledolgozták a mezőn :)
  • Rundstedt17
    #330
    A pörkölt és a szalonna egészséges?????A tej meg halálos?
  • kocsisgabor9999
    #329
    Az utnak benned kell lezajlania. A kulso tenyezok csak segitsegek, es gatlo tenyezok lehetnek. Ha jol csinalod hamar elered a celt. Hogy ratalalj onmagadra, es onmegvalosulj. Sok sikert. En meg nem ertem celba, bar neha ugy erzem. Azert nyaron kell az a Euro-tura. :D
  • NessieGraf
    #328
    Azért a legjobb kajareklám a "tej"ről volt néhány évvel ezelőtt a Kreténben:

    1. kép: kissrác: ezentúl tejet iszom, mert én vagyok az osztályban a leggyengébb, meg kell erősödjek.
    2. kép: Bevált a tej, most már kevesebben kötnek belém.
    3. kép: (néhány évvel később) Kicsit mintha furcsán fejlődnék...
    4. kép: szakállas pasi, hatalmas mellekkel: Mit is etetnek a tehenekkel?!

    A génmanipuláció, a hozamnövelő hormonok biztos jót tesznek nekünk is. Ahogy elnézem, a Shadowrun és a Battletech sorozatokban leírtak nincsenek már messze.
  • Motoroj
    #327
    Izraelben meg kopasz tyúkokat tenyésztettek ki.
  • NessieGraf
    #326
    #1 Örülj neki, ha a tojásrántotta fehérre hajaz. Az a csirke még a jobbik fajta tápot ette.

    A szomszédasszonyom vett legelső csirketartás kísérletekor olyan tyúkokat, amik a szalagrendszerben már alkalmatlannak lettek minősítve. Ezek a tyúkok:
    - a füvet, természetes magokat, mint a búza, árpa, kukorica azonnal felismerték, megették.
    - a második héten már tudtak járni.
    - a harmadik hétre tökkopaszok lettek, de ezt minden tyúk megcsinálja évente többször.
    - mikorra megtollasodtak tojni kezdtek. Ez is normális. Az már kevésbé, hogy a tojásaiknak még a héja is lila volt, a sárgájáról nem is beszélve.

    Az állatorvos véleménye: túl sok olyan festéket ettek korábban, amitől igazi sárgának látszik a tápos tojás sárgája. Most ürül a festék.

    Majd egy év volt, mire normális színű tojást tojtak.

    #82 Örülj nagyon, hogy van nagyi, aki sokfélét tud főzni a szinte semmiből is. Tanuld meg tőle. Még szükséged lesz erre a tudásra. Ha másért nem is, indíthatsz vállalkozást "Nagyi reformkonyhája" néven. Nem kevesen fognak örülni neki.

    #325 Tökéletesen jól gondolod, egyet azért hozzátennék: az alapanyagok minőségére érdemes odafigyelni.
  • Fujiryu
    #325
    Mértékkel és egészséges életmóddal minden kaja lehet egészséges.A koleszterinnel sem az a baj, hogy van, hanem, hogy több van mint amennyi kéne.HA valaki sok koleszterint akar enni akkor mozogjon annyit mint Phelps és megehetsz akár naponta egy disznót.Az egyetlen oka annak, hogy ezek mind egészségtelennek vannak kikiáltva, hogy az emberek 90% aki eszi őket nem mozog eleget ahhoz, hogy akár csak beleharapjon és utána ne haljon meg pár év múlva egy infarktusban :)
  • zotja
    #324
    Azért menő, hogy az emberek mennyire nem értik mi történik a szervezetükben és ezért képesek drágábban megvenni mindent, mert az "egészségesebb és nem okoz rákot".Ez a lúgos vizes hisztéria is csak egy az agyonmanagelt műdolgok közül amik a gyártón kívül senkinek nem hoznak hasznot.A gyomrodban 2-es a ph, amin hacsak nem iszol hektolitereket naponta a folyadék amit megiszol semmit nem változtat


    ügyes vagy :)
  • Fujiryu
    #323
    Azért menő, hogy az emberek mennyire nem értik mi történik a szervezetükben és ezért képesek drágábban megvenni mindent, mert az "egészségesebb és nem okoz rákot".Ez a lúgos vizes hisztéria is csak egy az agyonmanagelt műdolgok közül amik a gyártón kívül senkinek nem hoznak hasznot.A gyomrodban 2-es a ph, amin hacsak nem iszol hektolitereket naponta a folyadék amit megiszol semmit nem változtat.

    A tejes témához meg annyit, hogy a Magyarok 1000 éve tejen élnek és azelőtt is tejen éltek, hogy ideestek volna Ázsiából, szóval egy egészséges ember nem lesz autista napi 2 pohár tejtől és az agya sem fog lebomlani.Olyan vicces, hogy páran egy genetikai hiba által okozott betegséget rákennek egy amúgy teljesen ártalmatlan anyagra és mindent mérgezőnek kiáltanak ki ami azt tartalmazza amikor annak alapvetően semmilyen hatása nincsen.

    Csodálkozom, hogy akik ezeket a hatalmas elméleteket kitalálták azok miért nem ellenzik pl a szülést.Bizonyított tény, hogy a születés 100%-osra emeli az esélyét annak, hogy az illető meghal.Pontos számokat nem tudok mondani, de olvastam róla valahol...De azért én örülök, hogy megszülettem és még élek
  • angelslie
    #322
    Én valahogy az elsöt választanám... :D
  • Bandee1987
    #321
    2.,3. is :D
  • bardocz
    #320
    1. meg kurvafinom
  • n3whous3
    #319
    2. és 3. az is
  • Bandee1987
    #318
    nesztek ez egészséges:



    meg ez is:



    ez meg főleg:

  • zotja
    #317
    SEmmi bonyolult nincs a helyes táplálkozásban :) Nem szabad feldolgozott élelmiszert enni :)

    Jóminőségű: hús,zöldség,gabonák,olajos magvak,lúgos viz. Aztán jöhet bármiylen háegyenes virus :)
  • joebacsi
    #316
    tudod, hogy szeretlek, de ennek fuss neki még egyszer :)
  • Bala10
    #315
    a wishkey-gyártók legújabb kutatása szerint, csak ez lemaradt. :D
  • Motoroj
    #314
    A cukorbetegségnek nem feltétlenül a tejfogyasztás az oka. Lehet, hogy az összes szénhidrát, márpedig abból is van fogyasztás bőven.

    Negatívumot mindenben lehet találni, a tej szerintem még mindig egészségesebb, mint mondjuk a dohányzás. Szerintem inkább valahol ott kéne elkezdeni az egészséges(ebb) életmódot.

    Abban viszont igazad van, hogy erről is szót kell ejteni.
  • Rundstedt17
    #313
    A cukorbetegek 90%-ékának 2-es tipusúja van....Az 1-es tipusú az inkább örökletes,a 2-es pedig a szar életmód
  • Fujiryu
    #312
    Ez most egy vicc akar lenni?
  • tigeroo
    #311
    fúh...engem meggyőztél ezzel a 2 hsz-eddel

    (C-C-C-COMBO BREAKER)

  • n3whous3
    #310
    Nos tej, van 2 fajta, A1 béta-kazein meg A2, 2. az ázsiában jellemzp, meg az afrikaiakban is ez van. Emésztés során egy BCM7 nevű valamilyen ópiátféle keletkezik, immunológiailag egy aktív dolog, így autoimmun dolgok indulhatnak be bennünk (gondolj csak a tej érzékenységre). 1 típusú cukorbetegség nem tudom mennyire gyakori, de 96%-os összefüggés van az között és a tej között (fiatalkori cukorbetegség).
    Azonkívül: metabolikus szindróma, ugyancsak cukorbetegséghez köthető
    Azonkívül: szívbetegségek, 77-ben 43 ország adatait használva, majd a nagy kuss után 2001-ben ugyancsak vizsgálatokat tartottak és kerestek összefüggést a sok tejtermék fogyatztása és eközött, itt is erőset találtak.
    Mindenesetre az inzulintermelést nagyon fokozza a tej.

    A tejsavó tartalmazza a gondokat okozó dolgok nagy részét, ebbőlfakadóan a sajt atz egyedüli, ami nem okozhat ilyen szempontból gondokat

    ha bele gondolsz/gondoltok tényleg sok a cukorbeteg Európában... valahova vezet minden...

    Aztán az említett vastagbélrák, és pár érdekesség:

    sklerózis multiplex, van egy fehérje a tejben, ami autoimmun hatás okoz ugyancsak, majd saját testszöveteit is károsíthatja a szervezet. Arra nem emlészkem, hogy a kialakulásban miként játszott szerepet, az ugye már genetikai is és stb lehet, midnenesetre a tejmentes étkezésű SM betegek állapota javult

    na és még egy érdekesség, lol autistáknál és skizofréneknél is gondot okoz az egész, az előbb említett ópiát felszabadulás megfigyelhető volt rajtuk, aztán megvizsgálták miért viselkednek úgy, mintha ópiáttal kezelnének egy állatot. Nos arra jutottak, amit fent írtam + találtak is egy tonna antitestet a szervezetükben a kazeinra, illetve gluténre.

    Főleg a cukorbetegség és a rákok, ami nagyon megemelkedett egy évszázada, és ugye nagyon meg ymég mindig az "egészség - tej" kampány a nagyvilágban (már ahol egyáltalán isznak ilyet). Nem is fogják engedni, hogy elismerjék meg nyilvánosságra hozzák az ilyen eredményeket. Itthon mennyi vastagbélrákos van ugyancsak, és mennyire kultusza van a tejtermékeknek is. Nem mondom, hogy ez okozza teljesen, de erősen hozzájátszik

    ______________
    Hasonlóan a koleszterin hisztéria is egy baromság, egyszer valmikor kitalálták, most ebből él meg a gyógyszeripar egy nagy része, pedig egyáltalán nem lehet összekötni a szív- és érrendszeri betegségeket ezzel...
  • bardocz
    #309
    Valami rövid listát tudnál tenni róla, hogy milyen tejtermék mit csinál?
  • n3whous3
    #308
    kis off a lényeg mellé:
    kezdjük ott, hogy a sajton kívül (speciális okokból, a felldogozás miatt) nincs olyan tejtermék, ami egészséges lenne, már évtizedek óta kimutatott tény, hogy cukorbetegséggel összefügg egyik nyaga, másik meg gyomorrák esélyeit több száz százalékosan növeli, egyértelmű összefüggések vannak mell illetve prosztatarákkal is. Szó szerint emberi étkezésre alkalmatlan dolog, kálciumot máshonnan is be lehet vinni, miért pont egy ÁLLAT CSECSÉBŐL NYERT VÁLADÉKBÓL, AMI ARRA VAN, HOGY A BOCIT NÖVESSZE ÉS NE A FIADAT VAGY SAJÁT MAGADAT.
    Ennélfogva én leszarom mostanában, hogy honnan van véve tej itthonra, úgyis már csak elvétve használom.

    2. miért is a magyart és ne másét... én is szeretnék magyar termékeket venni, meg szoktam is, meg anyámék is szoktak, de elgondolkodtató a dolog, amikor olyasmivel fut össze az ember, hogy vesznek 1600ért egy kiló fasza cordon bleut (ok ez ugye fagyasztott szarság, de ez már drága kategória ebben a kajatípusban) és RAKÁS SZAR AZ EGÉSZ ÁLLAGA ÉS ÍZE. Aztán akciósan vettek valami külföldit 900-ért és az meg finom volt, mint állat.

    meg úgy általában lófaszt se termelnek itthon értelmeset, kihasználatlan a mezőgazdasági potenciál

    az eredeti felvetésre meg az a válasz, hogy nem kellett volna világháború és talán nem találják ki a buzik a sok ízfokozót, térfogatnövelőt ésatöbbi (de am tuti, ekkora vérkapitalizmusban azóta kidolgozták volna)
    jó lenne úgy élni, hogy mindenre odafigyeljen az ember a táplálkozása során, de képtelenség, főleg mert tények és tévhitek keverednek már abban is, hogy mi egészséges és mi nem.

    (Ajánlom a tejes témával kapcsolatban az IPM újság előző és mostani számát)
  • tigeroo
    #307
    áh, ittvan az én lelkiismeretem!:D

    kölcsönös, hidd ell. az a kár, hogy végülis egyformán látjuk a dolgokat, csak más utakon járunk/haladunk a cél felé...
  • Davidus
    #306
    "hogy hogy lehet normalisan elelmezni kozel 7 milliard embert?"
    sehogy. 1 milliárd ember éhezik
  • kocsisgabor9999
    #305
    Itt angliaban, HALA ISTENNEK van piac, vannak nem gorogdinnye meretu almak, es nem cimkezett fenyezett. Van hazitej is, tenyleg az mert ahogy felforraltam, hatalmas pille volt rajta. Szoval mindenhol vannak jo termekek. A Tecsoban van banan, Costa Ricabol szarmazik, az a legolcsobb, de lathatoan a legegeszsegesebb. De a sok marha veszi ketszeres aron a szepet. Szep almokat nekik. Masik kerdesem az, hogy hogy lehet normalisan elelmezni kozel 7 milliard embert?
  • kocsisgabor9999
    #304
    Tisztellek.
  • Petko
    #303
    Épp most raktak ki egy jó cikket a figyelőnetre.
    http://www.fn.hu/zold/20091120/egyre_vastagabb_paradicsom_heja/
    Márcsak azért is extra hogy ilyet cikket engednek fel, mert az FN amúgy sokat munkálkodik az ellenpólus fényezésén is.
  • Rundstedt17
    #302
    "becukrozódás"
    Bekristályosodás ha pontosak akarunk lenni.
    Valóban az akácméz kristályosodik a legkevésbé.
    Sajnos elszomorító minőségűek a boltban kapható mézek,a legtöbbe minimális méz van,hozzáadnak cukrot,pl répacukrot így nagyot csökken a minősége
  • tigeroo
    #301
    T-ények és T-hitek
  • tigeroo
    #300
    hajnalcat elől elviszem a téket XD
    (nem kenyerem, de saját topic, ennyit megérdemlek)
  • tigeroo
    #299
    amúgy én úgy tudom hogy a gyümölcsdarabos joghurtokban is csak a magvakat "duzzasztják" fel

    bár, amiben tényleg ilyen nagy gyümölcsdarabok vannak, azokkal szerintem nemnagyon lehet (még) sumákolni
  • Hajnalcat
    #298
    A vegyesvirágméz hamar megkeménykedik, olyan fehéres lesz (ha a becukrozódást erre értetted), mert olyan féle. Vegyél akácmézet, az sokáig jó marad.
  • kukoricaa
    #297
    Vegyél olyan mézet, amin van ilyen szalag, hogy magyar mittudoménmi, elvileg az tuti.