416
...vagy mi sz*r...
  • Eagle16
    #376
    Annyi a nagy titok, hogy össze kell állítani egy étrendet, ahol kiszámolod hogy pontosan mennyi szénhidrátot viszel be rendes kajából.
    Én sem tudtam hízni egy ideig, aztán nyáron elkezdtem a fenti módszerrel enni. 60kg-ról indultam, most 72kg vagyok. (szintén 20 éves)
    Nem tudom milyen magas vagy, de szerintem ha megeszel kb. 5g szénhidrátot minden egyes kilódra, akkor biztosan gyarapodnia kell a súlyodnak.
  • Fbn Lx
    #375
    Mindig mindenki az elhízással jön... én nem lefogyni nem tudok, hanem meghízni, úgyhogy azzal foglalkozzanak már végre! :D
    Le kéne terhelnem a májamat, és tele kéne tömnöm magam színezékkel meg ízfokozóval?
    sztem hamarabb belehalnék, minthogy elkezdjek hízni tőle. Pedig gyakran telefalom magam, ráadásul este eszek a legtöbbet, ami állítólag nagyon hizlal, lassan 20 vagyok és ha jól bekajálok, akkor 68 kiló. És tényleg, sokszor többet eszek mint más a 90 kilójához.
  • NessieGraf
    #374
    Nem vita kérdése, de ami kárt okoz az ételeink közül:

    1. az élelmiszerekben lévő vegyszerek, ízfokozók, tartósítószerek
    2. tej és tejtermékek 6 éves kor felett. A hazai lakosság 60%-a képtelen a tehéntejet emészteni felnőtt korban.
    3. finomított cukor
    4. finomított só.

    Az elhízás egyik fő oka, hogy a méregtelenítő szervek - elsősorban a máj - képtelenek feldolgozni a mérgeket, így ezeket lerakott zsírban tárolják. És igaz, hogy szalonna, hús, meg ilyenek szempontjából a mozgás és a fizikai munka jól működik a feldolgozásban, de ez a vegyszerek szempontjából nem jelent semmit.

    A fentieket nem én állítom. Orvosok, akik nem gyógyszert akarnak eladni, sőt többnyire nem is hajlandók gyógyszert felírni. Úgy gondolják, aki beteg, felelős saját állapotáért. Az a feladata, hogy megszüntesse állapota kiváltó okait. Ennek hogyanjában hajlandók segíteni.

    És ugyanez a véleményük a makrobiotikusoknak és más táplálkozás terápiával foglalkozó tudományoknak is.

    Sajnálom, hogy informálódásod köre nem terjedt ki eddig a valóságnak erre a területére.
  • Unreal1942
    #373
    A kólát nem szeretem. Iszom mellé vodka redbullt
  • xxxpaulxxx
    #372
    zsírszalonna csokival és kólával
  • Motoroj
    #371
    Pác. Amióta EU tagok vagyunk, azóta vált ez általánossá.
  • Fujiryu
    #370
    Akármit, csak abból ne sokat és ne folyamatosan egyfélét és persze mozogj sokat :)
  • Unreal1942
    #369
    Valaki foglalja már össze, hogy akkor mit szabad enni és inni a fokhagymán kivűl?
  • Bala10
    #368
    "pl régebben füstöltek kolbászt nagypapámék" itt csak az a lényeg, hogy tudom milyen időigényes és macerás.
  • Bala10
    #367
    most ezt mire mondod? pl régebben füstöltek kolbászt nagypapámék, most meg csak ráspriccelnek vmi folyadékot a gyárban amitől füstölt íze lesz. vagy lehet kapni a borhoz olyan anyagot, amitől olyan íze lesz, mintha tölgyfahordóban érlelték volna...vagy szerinted szánnak annyi időt és energiát rá manapság?
  • Motoroj
    #366
    Filozófia kérdés. Meddig a természetes és a mesterséges határa? Egy ember által ültetett fa nem mesterséges?
  • readswift
    #365
    de édes öcsém, amit világéletében csinált az ember , a nemesités az mesterséges baszod?
  • Fujiryu
    #364
    Nem véletlenül a kövér emberek között van a sok cukorbeteg szóval van alapja a gabonás félelemnek is, de ha az ember sportol akkor nem hiszem, hogy baja lenne.Járok úszni heti 3x és meglepődöm mindig, hogy a nyugdíjas taták akik rendszeresen járnak milyen jó formában vannak és valszeg nincs köztük cukorbeteg/szívbeteg, mert bírják a tempót.Nem egy úszik a gyors medencében.De Phelbs se cukorbeteg, pedig ő regelire megeszi a donpepe napi forgalmát :)

    Tartsad magad formában és nem kell ilyenek miatt aggódni.
  • Fujiryu
    #363
    Gondolom azért azzal tisztában vagy, hogy egy gén nem csak egy helyen sérülhet.Én arra céloztam, amikor a laktáz elveszíti az aktivitását a mutáció miatt és az okozza a bajt ha tejet iszik valaki, de majd legközelebb ha erről lesz szó linkelem ncbi-ról a vonatkozó génszakaszt, hogy a hozzád hasonló szakemberek se értsék félre :)
  • n3whous3
    #362
    Nem.
  • Bala10
    #361
    rendes étellel nem lehet eltartani ennyi embert. ezért kell a mesterségesekre rászoktatni a népet. ennyi.
  • Bala10
    #360
    pont nem jó embernek címezted. :)
  • Garrett27
    #359
    saját csirke, liba, kacsa, helyi borjú, néha sertéshús, házi tej, tejföl, vaj, helyi malom lisztje (helyi nem műtrágyázott gabonából), házi tészta, tojás, zöldség-gyümölcs kertből, télen házi befőttekből azt a tecskó elmehet valahova....

    Na igen, mikor a margarin egyetlen molekulával tér el a műanyagtól, az ember igencsak elgondolkozik azon, mit egyen.
  • kocsisgabor9999
    #358
    Minden egeszseges etelrol kideritik, hogy rak kelto. Miert nem fujjak fel a szalami temat? Meg az osszes mukaja temat???
  • Fbn Lx
    #357
    én olyanról hallottam, hogy a gabonafélék gyakori fogyasztása következtében egyre rezisztensebbé válik a szervezet az inzulinra, és kialakul az inzulinizmus, egyre nagyobb mennyiséget kell termelned belőle a normális vércukorszint eléréséhez, így a gabonafélék is cukorbetegséghez vezetnek hosszútávon. De erről nem tudok érdemben vitázni, nem olvastam sokat róla.

    Én egyébként a hús+zöldség, gyümölcs, magvak kombóban hiszek. Semmi tej, meg gabona, meg ilyesmi. Gabonát persze fogyasztok, sajnos nincs kolbászból a kerítés, valamivel fojtanom kell az éhséget :D
  • Fbn Lx
    #356
    te milyen genetikai hibáról beszélsz?
    Az európai ember bélbolyhain kisgyermekkor után is termelődik a laktáz enzim, ezért az európaiak és ebből kifolyólag az amcsik (és csak ők, afrikaiak, ázsiaiak egyáltalán nem) képesek a szoptatás utáni időszakban is lebontani a tejet. Na EZ történt egy genetikai mutáció miatt, gyakorlatilag adaptálódott az emberek emésztőrendszere a folytonos tejfogyasztáshoz, ami eredetileg nem lenne természetes.
    Ezt mindig, minden tejes témában külön el kell mondani :D

    Mellesleg elég sok logikus igazság kering a tejről, okos körökben nincs jó híre.
    Arról még nem volt szó, hogy egy kutatás szerint a csontritkulást is elősegíti?
    Napi 2 deci tejet fogyasztott egy csoport éveken át, és sokkal nagyobb lett náluk a csontritkulás kockázata. Ugye a tej savasítja a vért, a sav megkötése meg kálciumot von el a szervezettől.
    A gyengülő csontú néninek meg tanácsolják aztán, hogy fogyasszon több tejet...
  • noti83
    #355
    a hurkás reklámot én is értékelem, meg láttam tejről is ilyen régi szocireklámot
    de ezek csak azért készültek akkoriban mert túlságosan vonzották az embereket a nyugati reklámok
  • 12346
    #354
    azért durva, hogy 300+ hozzászóláson keresztül képesek vagytok egy meddő vitát folytatni:)
    a hurkás reklám tetszett, már el is felejtettem^^ akkor az vót "divat". most a bio kaja (ami nem is létezik), meg a bifidusztól fosás a trendy.
  • Unreal1942
    #353
    Nagyobb mértékben. Bárminek a túlzott fogyasztása illetve az egyoldalú táplálkozás az ami igazán káros. Ilyen szempontból a vegetarianizmus sem egészséges. Csak kevesen lobbiznak ellene. Jó kis üzlet a reform táplálkozásra nevelés.
  • n3whous3
    #352
    Érdekes, öreg tatáink nem így gondolták. Talán mozogni kéne és nem 21. század szerűen tespedni. Az állati zsír egyik alap tápláléka az embernek.
  • Ron Ragm
    #351
    A gyorséttermi kaják nem azért egészségtelenek megrt "televegyszerezik" őket, ez a demagóg szöveget amúgyis elcsépelt már
    Egyszerűen alacsony rosttartalmúak és magas fruktóztartalmúak

    A kalóriákat meg nem ledolgozni szokás, egyszerűen a testmozgás fokozza az anyagcserét
  • statdeath
    #350
    Kár, hogy a cikkben szereplő orvosok többsége a saját gyógyszerei reklámozásában jeleskedik és nem az orvoslásban.Több névre rákerestem, érdemi cikket nem találtam, max ilyen linkeket.A cikk meg több sebből vérzik.

    Azokra meg amiket felsoroltál mint példák ittvan amit én gondolok.
    kenyér-szénhidrát. Megeszed-> nő az inzulinszint.
    spagetti-szénhidrát. Megeszed-> nő az inzulinszint.
    tej - van benne szénhidrát. Megiszod-> nő az inzulinszint.
    hús - nem szénhidrát. Megeszed-> az inzulin nem változikszint.

    Ha mutatsz egy kisérletet amiben le van írva, hogy a laktózmentes tej emeli az inzulinszintet akkor már van értelme annak amit mondasz, de eddig csak arról volt szó, hogyha szénhidrátot eszel akkor nő az inzulinszint ami teljesen normális.

    IGF-1-ről meg más is írta, hogy nem mutatták ki a tejben.
  • Davidus
    #349
    lehet hogy a tej egészségtelen de hogy a szalonna is az 100%:D
    állati eredetű zsír nem csak a kis pocakodra hanem az érfalakra is rakódik szépen
  • n3whous3
    #348
    csak egy cikk

    btw kenyérrel fogyasztva a tej egy tesztben a normálhoz képest 65%, spagettivel fogyasztva 300%-os indokolatlan inzulin növekedést okozott

    gyerekeken végzett tesztnél fehérjebevitelt vagy tej, vagy hús formájában végezték el, az első esetben duplájára(!) növekedett az inzulinszint, a hús esetében nem változott

    kis mértékben biztos nincs gond, de nagyobb mértékű tejtermékfogyasztás sok veszélyt rejt
  • Fujiryu
    #347
    IGF-1 egy növekedési faktor a nevéből eredően, de ettől függetlenül teheneknek azért adják, mert ez indítja be a tejelválasztást.Még emberben is.Receptorhoz kötődik és úgy indítja meg a tejelválasztást nem a tejbe bele magába megy bele.Ezen felül ahogy az inzulin is az IGF-1 is egy fehérje, tehát a bélben lebomlik.Nem véletlen, hogy az inzulit nem a száján keresztül kapja a cukorbeteg, hanem injekcióban...

    Az, meg, hogy a tej után nő az inzulinszint a többszörösére, az egy vicc.Megemelkedik persze mert a laktózból glükóz és galaktóz lesz az emésztést követően, de nem olyan mértékben, hogy az káros legyen.Egy normál kajálás után jobban megnő az inzulinszinted mint a tejtől.
  • n3whous3
    #346
    blablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablabla
  • kocsisgabor9999
    #345
    Engem nem riaszt vissza a belrak, akkor is megiszom.
  • kocsisgabor9999
    #344
    Egyszoval IGF=fail
  • hollófernyiges
    #343
    Az IGF csak amerikai növekedési hormonnal génkezelt tehenek tejében van (ha van, wiki szerint nincs bizonyítva), mindenesetre az EUban be van tiltva a hormonadás.
  • Calver
    #342
    légy oly' kedves itt ne kezd el az elmebajod.

    #323: végül is közeli ismerőseim között is van rákos, aki miután elkezdte vedelni az "agyonmanagelt műdolog" lúgos vizet, sokkal jobban lett. de biztos igazad van, és csak mocskos marketingfogás...
  • n3whous3
    #341
    az inzulint erősen megemeli többszörösére, tehát a cukorbetegség egyik kiváltója +

    IGF-ről hallottál? A tejben levő IGF-1 (inzulinszerő növekedési hormon) erősen köthető mell, prosztata és vastagbélrákhoz
    ez pedig nem bomlik le és a bélfalon átjut. Többek közt a D-vitamin hasznosulását gátolja, ami ide vezethet.
  • kocsisgabor9999
    #340
    TE VAGY AZ ISTEN! MILK FOREVER!!! :D
  • Fujiryu
    #339
    Áruld már el akkor, hogy mi az ami a tejben van és káros az emberi szervezetre.Mert eddig amiről szó volt, hogy veszélyes a laktóz meg a kazein az lebomlik alkotóelemeire már a bélben amik nemigazán mérgezőek és így kerülnek a vérbe.

    A betegségek amiket felsoroltál vagy abból jönnek, hogy a laktóz nem bomlik le(tejcukorérzékenység) vagy abból, hogy a bélfalon átjut a kazein ami normál esetben nem történhet meg.Egyik sem a tej hibája, hanem az emberé aki megitta a tejet, mert vagy genetikai hibája van, vagy sérült a bélfala.

    A mogyoró sem méreg, mert valaki allergiás rá...
  • n3whous3
    #338
    őőő mi az, hogy 2-3 napig nem büdös a meki? Nézd már meg a burger kingben meg ott, rá van cimkézve, vagy jelölve, hogy meddig jó egy burger, aztán kuka az egész.
  • n3whous3
    #337
    a zsír nem egészségtelen, csak nem szabad elhízni, a koleszterin ugyancsak nem káros dolog, mint kiderült
    mindkét kaja, amit ott látsz olyan dolgokból készült, amire kb az emésztésünk lett kitalálva

    a tej, amit anyádból szopsz, az is emberi fogyasztásra van kitalálva, de csak addig, amíg kicsi vagy, később káros (kutyáknak például káros a tej nagykorukban).

    a tej, ami meg egy tehénből van, ha belegondolsz kurvára nem nekünk van kitalálva.

    szal nemtom mi a fura ebben