2411
tsw
  • MerlinW
    #1811
    Esc, Interface options, Nametags, Show healthbars. Egyszerű, csak végig kell nézni a beállításokat:)
  • Maala
    #1810
    Na hogy, mert nekem sehogy sem sikerült még ezt a feature-t előhozni. :D
  • Evoluti0N
    #1809
    Szeretem az MMO-kat és eddig hatalmas kedvencem a TSW, de nekem is vigyáznom kell arra, hogy "nem játsszam túl". 1-2 órát maximum naponta. Van olyan nap, amikor nem is játszom vele és mellette játszok mást is. Ezért preferálom a B2P játékokat a P2P helyett. Itt nem érzem azt, hogy kidobom a pénzt az ablakon, amikor éppen nincs ihletem játszani és nem jár az folyamatosan a fejemben, miközben valami mást játszok, hogy hiába fizettem be a havidíjat. Azt pedig azt hiszem, szükségtelen ecsetelnem, hogy miért preferálom a B2P játékokat a F2P helyett. :)
  • gseldon
    #1808
    Olvasom itt a kicsit aktívabb topikot, aztán nagyon jó nosztalgikus emlékek törnek rám :)
    Ez a játék kőkeményen király volt, anno Transylvania másoldik térképéig jutottam, de ott egyik napról a másikra meguntam, teljesen hirtelen.
    Egyiptom annyira hangulatos volt, imádtam, de Erdély olyan szürke, unalmas, nem tudom jól megfogalmazni. Kicsit szerintem túljátszottam is kiégtem egy 2 hónap alatt max. Pedig a DDO-n kívül a legjobb MMO volt, amivel valaha játszottam. Különleges.
  • Fpocok
    #1807
    Ó bazmeg... csak most jöttem rá, hogy meg lehet csinálni azt, hogy az összes ellenfélnek mutassa a hp csíkját (messziről is), ne csak azét, akit targetolok...
  • Fpocok
    #1806
    Én is pont most csináltam meg és állíthatom, hogy elsőre elkúrtad te is :D
  • Evoluti0N
    #1805
    Nah, csak sikerült. :D Röhej, hogy jól csináltam már elejétől kezdve, de mégis csak a sokadik alkalommal fogadta el.
  • Evoluti0N
    #1804
    Miaf... Már elnézést. Van ez a küldi. A Hell and Bach a második területen. Bemegyek 13-as számú szobába. Földön szőnyeg. Szőnyeg alatt krétával valami rajz. Mellette egy jegyzet. Jegyzetben leírás arról, hogy a rajzon levő jelek milyen betűknek felelnek meg. Alatta szöveg, hogy mit kell "leírni" a jelekkel. Négyszer-ötször megcsinálom. Mindegyik alkalommal hiba hang a végén. Végigjátszáshoz folyamodom kínomban. Ott azt írja, hogy nem mindig fogadja el a játék a megfelelő választ és van, amikor többször kell próbálkozni. Próbálkozom többször. Valami nyolcadszorra se fogadja el. Hát, fasza... Beírom gugliba a dolgot. Kidob egy 2012-es(!) fórumbejegyzést, ahol valaki panaszkodik erre a dologra. Egy admin válaszol, hogy jó az a küldi, nincs ott semmi bug, biztos nem jól csinálja az illető. Szuper!
  • Maala
    #1803
    Ja igen, meg a materialok... Fegyvereket el lehet adni, viszont a többi cuccot érdemes szétszedni, szerintem, hogy a glyphekhez ne kelljen matot venni.

    Ezeket 5-ösével összerakva 1 nagyobb szintű matot állíthatsz elő, vagy egy nagyobb szintűt szétszedve 4 alacsonyabb szintűt kapsz.

    Viszont AH-ban viszonylag drágák, főleg az alacsonyabb szintűek, úgyhogy inkább magának állítsa elő az ember, ha teheti. Főleg Wheel, Trinity, Fire, Water, illetve Crit, CritPower rúnák fognak az elején kelleni, ha nem tank beállítottságú az ember.
  • Maala
    #1802
    A passzívok szinergiáiról egy kis elmélet, illetve kezdéshez pár tanács, build:

    http://yokaiblog.wikidot.com/guides:build-mechanics

    Valamint a küldetéseknél mutatott nehézség attól függ, hogy milyen QL-ű talismánokban, fegyverekkel mászkálsz. A 3 talisman skillt, és 2-3 fegyvert (a felét, nem az egészet) tudod húzni.

    Én azt javaslom, hogy amíg nagyrészt zöld, kék cuccokban mászkál az ember szólózás közben, addig a Hit-re gyúrjon rá (no glance), némi Penetrationnel (+dmg szorzó, -dmg szorzó -block- elkerülés), elég kevés ugyanis a rendelkezésre álló glyphpont. Ezen kívül szólózáskor nagyban befolyásolja még a glance lehetőségét a fegyver skill mértéke is, tehát azt is tessék húzni rendesen.

    Valamint van Londonban AH, ott érdemes szétnézni, elég jó lehetőségek vannak, az árak ugyanis a béka feneke alatt vannak, mióta megjött Flappy. Bárhol kezdesz, el lehet (és kell is) menni a többi frakció kezdőhelyére is.

    Mire elérsz a 2. nagy terület (Solomon szigetek utáni rész) végére, már el lehet kezdeni gondolkodni azon, hogy a endgame dungeonökben mi szeretnél lenni, addig elég megbocsátóak a dm-ek.

    Ezenkívül hajrá PVP-zni, ott ugyanis a játék balanszolja az aktuális cuccaidat QL 10-es szintűre, tehát csak a skillektől függ, hogy mit tudsz. (Jó, persze nem veszed fel a versenyt 1v1-ben egy 10.5.5-ös emberrel, de a csapat hasznára azért tudsz válni) És könnyű módja ez egy viszonylag jó fegyver (lila BoP ql8 v ql10) szerzésének, már korán, relatív kevés befektetéssel.

    Az én 2 centem, amit nem tudtam kihámozni ebből a fórumból februárban, amikor én elkezdtem a játékot, viszont fontosnak tartok kezdéshez.
  • slicchabib
    #1801
    Nem tudok meg linket beszurni mert nem vagyok 30 napja tagja az oldalnak?! xD Na mindegy justice88 a nevem, megnezned hogy milyen a karakterem?Mi az amit rosszul csinältam mondjuk meg ilyenek?Ha talälkoznänk valahol a jatekba az se lenne hätränyos, hätha tudnäl segiteni a dungeon-ben ha nem menne. :)
  • MerlinW
    #1800
    Director's letter Tokyo-ról (issue #9) és az új AEGIS rendszerről.

    Továbbá itt az adatlapom, akit érdekel:)
  • MerlinW
    #1798
    Csinálgathatod a dungeon-öket is (Kingsmouth - Polaris (kék QL3-at dobál), Savage Coast - Hell Raised (kék QL5), Blue Mountain - Darknes War (kék QL7)), a kék cuccok mellett sok-sok XP-t és pénzt is adnak. Valamint edzésnek is tökéletes az endgame-hez:)

    Ha kell segítség hozzájuk, én tudom ezeket szólózni, tehát végig tudok futni veletek rajtuk 10 perc alatt.
  • slicchabib
    #1797
    A hard küldik nem tudom miert hard-ok, mert azokat simän megcsinälom.A very hard az mär kicsit kemenyebb de meg az is megy.(kingsmouth-ban)
    Savage coast-on meg mindegy milyen küldit csinälnek, darabokra szednek.
    Ja es vegre craftoltam magamnak egy mäsik sword-öt, mert azzal amit alapbol kaptam mär semmire nem mentem.Ezt is csak egy küldinek häla, amikor a shotgun-t kell szetszedni.Ugyhogy most ugy nez ki jo iränyba haladok, vegre...Viszont azt kell hogy mondjam nehezebb mint mondjuk a wow.Összetettebb, inkäbb ugy mondom.A harcrendszert is szoknom kell meg, de jo lesz ez! :) Köszi a segitseget.
  • Evoluti0N
    #1796
    Csináld a főküldiket és a mellékküldiket is, ne csak a sztorit. Az elején előfordul, hogy csak Hard küldiket találsz, de mindig próbálj Normalt keresni, az az olyant, ami a te erősségednek megfelelő. Azok adnak a legtöbb XP-t is egyébként. A moboknál pedig egy kör mutatja a nevük mellett balra, hogy milyen erősek hozzád képest. A kék és zöld azok a gyengébbek, a fehér a neked való, a sárga erősebb, a piros ellen pedig semmi esélyed sincs.
  • slicchabib
    #1795
    Igazäbol mär el voltam keseredve, mert ätmentem savage coast-ra (a tier 10es misszionäl tartok) es szinte egy mobot se tudtam legyözni 1az1-be...Mondom miez?!Kerdeztem egy nagyobb szintu jatekost hogy miert van ez es mondta, hogy csinäljam vegig az összes küldit kingsmouth-ba es környeken.Akkor leszek eleg savagecoast-hoz.
  • slicchabib
    #1794
    Köszi ez hasznos info volt! ;)
  • MerlinW
    #1793
    Kingsmouth-ban van a jósnő, aki megtanít téged glyph-eket készíteni. A rúnák csak nyersanyagok. 4 rúnát alakzatba rakva kapsz egy glyph-et, amit beletehetsz tárgyakba. Továbbá nem mindegy milyen rúnákat raksz össze.

    Guide
  • slicchabib
    #1792
    Azt mär tudom, hogy vannak runäk, amiket rä lehet rakni a fegyverekre, egyeb kiegeszitökre.De mi kell meg hozzä?Mert beraktam egy fegyvert abba a teglalap alaku izebe (bocsi a jo megfogalmazäsert :D ) plusz melle egy runät de nem tudok velük semmit kezdeni.
  • MerlinW
    #1791
    A reconstructort vedd. Többször használható, javíthatod vele a felszerelésed bárhol.
  • MerlinW
    #1790
    QL 8 körül ha jól emlékszem.
  • Fpocok
    #1789
    Másodlagos fegyverek qstjeit mikor tudom megcsinálni? kéne a rakettya.
  • Fpocok
    #1788
    Salamon sziget tokenekből vagy miből tudsz venni vendornál kék cuccokat. Vagy kraftolj magad.
  • slicchabib
    #1787
    Az miert van, hogy meg semmilyen normälis fegyverem (blade) sincs?Beleöltem mär vagy 8-9 orät a jatekba de meg mindig ugyanazzal a kezdö karddal megyek.Veterän pontokbol vettem magamnak egy fasza kis kardot de azt persze meg jo sok idö mire tudom hasznälni.Mit csinälok rosszul?
  • slicchabib
    #1786
    Uhh lätom beindultak a dolgok, akkor en is csatlakoznek. :D
  • Fpocok
    #1785
    Az komoly, hogy megjelenés óta nem tudták javítani az elállítódó FoV gondot :D
    Merlin: Van 30 veterán coinom. Mire érdemes költeni? Láttam egy két érdekes dolgot, de nem tudom, hogy azok egyszerhasználatosak-e vagy...
  • bowden
    #1784
    2 órányi játék után azt lehet mondani, hogy nagyon hangulatos. Valóban más mint az mmok általában. A többi elválik később:)
  • MerlinW
    #1783
    Cross server a cucc, tehát mindegy. Mindenki lát mindenkit. Nekem az egyik karakterem Demon-on (PVE) másik Arkadian (RP) van.
  • Evoluti0N
    #1782
  • bowden
    #1781
    +1 lemaradt:)
  • bowden
    #1780
    ti merre vagytok? melyik szerveren érdemes kezdeni?
  • MerlinW
    #1779
    Subscribe Channels -> Public Groups listában nem jelenik meg az sg.hu?
  • MerlinW
    #1778
    Köszi:)
  • TomStorm
    #1777
    Nem jelenik meg.Csak azok vannak amik eddig is
  • j0nNyKa
    #1776
    úgy látom a kolléga igencsak megfelelő
    Házigazda: MerlinW
  • Panzeradler #1775
    Bár még(!) nem játszom vele, de jó itt olvasni róla. Tőlem is megy a +1
  • Fpocok
    #1774
    +1
  • MerlinW
    #1773
    Aha.
  • MerlinW
    #1772
    Most hogy aktívabb lett a topik, házigazdálkodnék egy kicsit a közösség érdekében. Ha benne vagytok érnék ide pár +1-et.
  • TomStorm
    #1771
    nincs scripts mappa.Hozzak egyet létre?