65
Pajzsmirigy betegség
  • Jacek
    #65
    Bemesz egy gyogyszertarba es megmereted! kajalsz es vissza mesz 1-1.5 ora mulva:)
  • Willenbrock
    #64
    Nem szeretem a tűt,meg mérőm sincs de lehet hogy veszek egyet ha nem túl drága.A végtagkihűlés viszont lehet hogy azért volt csak hajnalonként mert a szobámban éjjel 17 fokra is lemegy a hőmérséklet.Nappal ha fűtünk akkor nem hideg-szóval valószínűnek tartom hogy nem betegségtől volt ez az elmúlt 1-2 héten.
  • Jacek
    #63
    Merd meg a cukrod, ebed elott es utanna masfel oraval.
  • Willenbrock
    #62
    Cukrot nem,már vagy 7 éve nem voltam laborvizsgálaton.Pontosan 5 év alatt híztam kb. 15 kilót(70-ről 86-ra),ez azért nem rövid idő,lehet hogy simán a nassolás túlzásba vitele volt az oka csak.A lábam,kezem pedig már hosszú évek óta hajlamos a kihűlésre így ősz idején.Még megpróbálkozom majd a diétával és valami sportgyakorlatokkal hogy javítsam a keringésem és fogyjak,aztán ha így sem sikerül ezeken változtatnom akkor elmegyek a dokihoz.
  • Pharaoh
    #61
    Igen, igen.
  • Jacek
    #60
    pajzsmirig aluldolgozas= hizas sajnos, cukrodat neztek mar? mert tu erdekes dolgokat muvelni..
  • Willenbrock
    #59
    Az hormonszintet jelent?Vérképből vizsgálják?
  • F1re
    #58
    én mindig álmos vagyok meg fáradt kivéve ha buliba vok :D
    akkor hizni nem tudok 1általán(bár ez lehet h a gyomorsavam miatt van mert azzal is van vmi most arra szedek vmi gyogyszert (kevesebb sikerrel)) a szivemmel nem tom mi van elmentem uh-ra és azt mondták nincs vele semmi de ők is látták h érdekes :P vmi dobog aztán csinál vmi extra cuccot nem tom h hivják
    pajzsmirigyemet is uh-zták azzal sincs elvileg semmi
  • Pharaoh
    #57
    "mert amúgy jól vagyok meg egészéges is. "

    Lehet, hogy jól vagy, de egészéges már nem biztos. A helyedben megnézetném a TSH. T3, T4 szintemet.
  • Pharaoh
    #56
    Pajzsmirigyporc? Majdnem. A gége 3 porcából az egyiket hívják pajzsporcnak.
  • Willenbrock
    #55
    Az alvástól megéhezem,az evéstől elálmosodom:)
  • Willenbrock
    #54
    Kézfejem jéghidegre hűl,arcom hajlamos pirulni,meleg(nemcsak ha égetem magam)lábfejem is időnként kihűl.Híztam 4 év alatt 20 kilót,de az lehet hogy a zabálástól volt mert sokat nassoltam is igaz.Eléggé aluszékony is vagyok-imádok aludni és ha nincs meg a 10 óra nem is érzem jól magam.Olvastam hogy a pajzsmirigybajok/hormonzavarok is okozhatnak ilyen vérkeringési gondokat meg hízást.Nem tudom ez lehet-e de dokihoz ezzel nem megyek mert amúgy jól vagyok meg egészéges is.
  • Rockynhooo
    #53
    vicces voltál :|
  • Gaben78
    #52
    16Kg-t fogytam nyár óta... a szívem meg mintha mindenemben dobogna. Reggel Megyek UH-ra, +megint férvétel a bogyó miatt amit kaptam. (mithotyrin)vagy mi.
  • Sadist
    #51
    Biosz egyes :( Az ádámcsutka porc, nem csont.
  • angelslie
    #50
    Bannoltassuk Nárciszt ezért
  • triplet
    #49
    Én is Narxis, csalódtam benned:(
  • DIESEL DOG #48
    Hát tapasztalatom nincsen evvel a betegséggel hála istennek, de én csak mielőbbi jobbulást tudok kívánni Neked!
  • Benny04
    #47
    Narxis, nagyot csalódtam most benned :(
  • Fbn Lx
    #46
    Aha.
    mi is a baj?
  • F1re
    #45
    1ikbnőmnek is az a baj h alul müxik jelei: szívritmus zavar sokszor,hízás,fáradékonyság remélem meg gyógyul szegény
  • sadvagabond
    #44
    frappáns voltál,és megnyerő.gratulálok,érdemi volt és tartalmas minden szavad.szerintem ez pont nem a te topikod.
  • Rage47
    #43
    nem nagyon faggattam, mert nem is nagyon beszélt róla szívesen.
    szemeken látszik, hogy ki van dülledve kicsit (úgy tudom a pajzsmirigy betegeknél ez előfordul), ugye a nyaka, fáradékonyság. de sztem már egész jól kezelik ezt gyógyszerrel, mert nem igazán látszott rajta, ha volt is baja.
  • Fbn Lx
    #42
    és neki mik voltak a tünetei?
    Kíváncsi vagyok, még a végén kiderülhet, hogy nekem is az van...
  • Rage47
    #41
    ja ha egy csajnak pajzsmirigy gondja van azért nagyobb a csutkája úgy tudom
    oszt. társam is ilyen volt régen
  • Fbn Lx
    #40
    azt tudom, hogy puha. De nem lejjebb van asszem, hanem körülötte? Mellesleg pajzsmirigyporc alkotja, meg úgy tudom hogy azt is hormonok irányítják, hogy az ádámcsutka mekkorára nő.
  • dronkZero
    #39
    Ádámcsutkának a világon semmi köze a pajzsmirigyhez, az egy _csont_. A pajzsmirigy lejjebb van. És "puha".
  • FtranX
    #38
    Nekem 18 evesen derult ki, hogy tulmukodik a pajzsmirigyem.

    A tunetei idegesseg, fogyas, allando ehseg, faradekonysag, 120-as nyugalmi pulzus voltak. A nyakam is enyhen duzzadt volt.

    Az oka Basedow-Graves kor, ami azt jelenti, hogy az immunrendszer ellenanyagot termel a pajzsmirigysejtek ellen, ezzel minel tobb hormon teremelesere kesztetve oket.

    Kb fel evig kaptam gyogyszert, ami normalizalta a hormon szintjeimet, aztan megmutottek.

    A mutet utan par honapig kellett hormonpotlot szedni, azota semmit. Evente jarok ellenorzesre es eddig minden ok.
  • Fbn Lx
    #37
    nekem már olyan 14 éves korom óta elég rendesen kiáll az ádámcsutkám. Na jó, azért nem durván, de oldalról elég észrevehető.
  • Fbn Lx
    #36
    nekem vérvizsgálat azt mutatta hogy picit alacsonyabb az átlagnál tán. De nem szóltak érte, szerencsére nem vagyok kretén :D
  • Rage47
    #35
    Sztem Narxis accát feltörték.
  • sadvagabond
    #34
    azt megkérdezhetem,hogy milyen jelek utaltak erre a problémádra?és mik a tüneteid?
    mert nekem is alég szar a kedvem úgy folyamatosan,ok nélkül,szívritmuszavarom van,magas vérnyomásom,és mondták,hogy ezeket okozhatja.látható szervi tünete lehet vajon?nekem mintha a nyelőcsövemél elől kicsit vastagodott volna a nyakam.és nem 67 éves vagyok,csak egy 27-es roncs :)
  • Gaben78
    #33
    csak attól félek, ne az legyen mint anyámnak volt, kiírtották teljesen sugárzással, aztán szedhette az alulműködésre a bogyókat... ((csak vele már nem tudok beszélni 2004 óta. ))
  • GhostR1der
    #32
    Jobbulást kívánok, reméljük nem lesz semmi baj....
  • pxxl
    #31
    'radioaktív izotópos kezelés' OMG
  • dronkZero
    #30
    Anyámnak volt ilyen baja, kb egy év alatt kezelték ki, radioaktív izotópos kezeléssel. Tényleg nem szereti a sugárzást az a szerv, lepusztítják vele a "fölösleget". Azóta jól van, semmi problémája vele, sikeres volt a kezelés.
  • Jim Morrison
    #29
    Jóbbulást* :D
  • Csirke4
    #28
    Az előttem lévő 2 hsz alapján valahogy nem illik hozzád ez a viselkedésforma.
    Ha mindenképp trollkodni akarsz ott a gumiszoba.
  • Jim Morrison
    #27
    Jó bulást és sok sikert !

    Narxis : Most én is csalódtam benned :/
  • tigeroo
    #26
    most csalódtam benned :(