120
Piros jelzésen való áthajtás
  • okoska06
    #120
    az olyan jellegű örültek, akik átmennek a piroson úgy hogy az már az volt amikor a lámpához ért, alapszinten jogsielvételt érdemelnek.... pár hete majdnem kinyírt egy ilyen.....
  • M@TriX
    #119
    jó de azért van egy másik véglet is, volt szerencsém hozzá.
    én a barmok miatt mindig hagyok bőven helyez az előttem haladó és köztem, de itt majdnem beszívtam.

    volt egy amúgyis rövid lámpa elindultunk, szépen csorognak át az autók, kb 2 méterre lehetett az előttem haladó a lámpától (lehet annyi se de nem akarok túlozni) amikor felvillant a sárga és azonnal satuzott, nem utána kicsivel, hanem amint villant már egyből satu. hát majdnem lekoccoltam kiscsajt össze is ért a rendszámtáblánk, mert mire megálltam a "szar" ABS miatt, meg eső is volt :)

    szóval akkor is örültem, hogy nem a seggébe nyomtam a kakaót hogy még átérek, mert átértem volna motorháztetőn a kocsijával együtt :)
  • Olcsóvér
    #118
    egy két hete majdnem igy ütöttek el
  • desigo
    #117
    azt mondták:
    "ahogy jónak látja"
    xDDD
  • öregember
    #116
    mennyiért voltak rugalmasak ? :D
  • cccccc
    #115
    én direkt átmegyek mindíg sőt a piroson való áthajtás az éltem. ez elégít ki többszörös orgazmusom szokott lenni mikor átmegyek a piroson.
  • Legend Killer
    #114
    LOOOOOOOOOOOL :D.
  • desigo
    #113
    Néha valóban sárgánál már nem satuzok hanem gyorsan tovább hajtok.
    Ilyenkor szoktam nézni a tükröt és simán 2-3 autós direkt átjön a piroson.
    Arról nem beszélve,hogy kanyarodó sávban pirosnál vannak akik átmennek gondolkodás nélkül.
    Nah ezektől elvenném jogsit egy időre...
  • Shiwo
    #112
    amikor valaki átcsusszan a sárgán, még szódával elmegy, tényleg van egy kis idő, míg a másik zöldet kap..de aki direkt áthajt a piroson, annak az első gondolata ne az legyen, hogy "mi van, ha meglátott kamera/rendőr", hanem hogy "mi van, ha jobbról kivágódik egy kerékpáros, mert pont zöldet kapott és meg sem áll"

    mindenesetre egy ilyen típusú idióta, aki pirosat látva még gázt ad, meglehet, hogy majd nézegetheti tovább a "szép" piros színt szétkenődve a szélvédőn..

    a "rally pilóták" és a "gyorsuló bajnokok" meg keressenek egy versenypályát, ne a sima közlekedőket veszélyeztessék
  • gordon 24
    #111
    Kell ez? Minek?

    Egy baleset tudod milyen könnyen jön? Lehet hogy egyszer te is rájössz.

    Jahh és azt is hozzátenném, hogy kb bármibe lemerem fogadni, hogy te is csináltál már hülyeséget az úton amit ha mások beszélnének veled ugyis az orod alá dörgölnék.

    Szóval ezt a hatalmas álszent hülye dumát ne kérlek!
  • matyi0323
    #110
    Nem kell, csak mindenhol kint van a sebességkorlátozó tábla ( ami 30 vagy 40 :DD ). Legalábbis felénk 10 átjáróból 9 nél.
    Tehát nem kell kötelezően, de a tábla miatt úgy is szólnak, ha olyan kedvük van. :)
  • desigo
    #109
    Ez is változott 2009. október 1-jétől
    nem kell már lassítani kötelezően 30-ra !

    17. §

    Az R. 39. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

    „(1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A vasúti átjáró megközelítésekor, illetve a vasúti átjárón történő áthaladás során eleget kell tenni a vasúti átjáró biztosítására szolgáló közúti jelzéseknek.”
  • matyi0323
    #108
    Mióta a úgy vágtak ki engem is a kocsiból pár éve, azóta az az első, hogy öv be...:) Nem érdekel ki mit mondd..:D
  • Broafka
    #107
    öv miatt?
    Nekem az az első hogy becsatolom, nem a rendőr miatt, hanem magam miatt, szerintem ciki dolog, és történhet bármi, megvéd.
    Most már minden amerikai film úgy kezdődik hogy öv becsatol, még akkor is ha az emberke lába még kint lóg az ablakon :D
  • dieselG
    #106
    Összetörted a kocsit? Hjaj, ahogy vezetsz, nem is csoda! (pl. Gyöngyöspata után a kishíd előtt elkezdtél előzni pár autót és eléjük bevágva a hídon nem adtad meg az elsőbbséget a szembejövő teherautónak és emiatt keresztbecsúszott szinte, emlékszel? Te írtad.) Kár, hogy csonttörés és komolyabb büntetés nélkül megúsztad.
  • akyyy
    #105
    ez mióta?
    akkor msot már ford transittal simán mehetek 90-el meg 50-el, meg 110-el ott ahol ez megengedett? (3-as úton van néhol 110-es tábla).

    Az a gáz, eddig sose kaptam büntetést, meg semmit, csak öv miatt egyszer, de vagy egy hete összetörtem a kocsit. nem kicsit.
  • Magnumrolcsi
    #104
    #98
  • Magnumrolcsi
    #103
    Ott szoktam ahol tudom, hogy milyen az átjáró.. de még így is elég baj. Nem sok kocsi díjazza. :)
  • autoszimulator
    #102
    még, de elvileg októberben fogadták volna el ennek eltörlését, de aztán áttolták elvileg novemberre, ami most eltolódott megint elvileg kitudjameddig.
  • Csirke4
    #101
    Lakott területen, de azon kívül meg 40-el. :D
  • Christiansen
    #100
    Vasúti átjáron max. 30-al szabad menni..
  • matyi0323
    #99
    Gondolom mikor a " zakód belső zsebe felé nyúltál ", egyből rugalmasabbak lettek.... :DDDDD Mert magyarba ez a divat:D
  • matyi0323
    #98
    Szerintem a vasúti átjárókba saját érdekedbe ne told át 2x-3x gyorsabban mert ugye ha csak a 30at vesszük az is 60-90-. Annyival, ha átvágsz egy "jó kis magyar vasúti átjárón ", a kocsidat pár év múlva megnézheted. Igaz nem tudom milyen autód van, de az ilyen egy árkategóriájú autók (2-3-4 milla) nem nagyon díjazzák.:D
    De nem akarok beleszólni:D Te tudod hogy vezetsz:D
  • desigo
    #97
    jah személyautónál

    de én kb 3 éve az M5-ösön mentem 160-al kisteherrel
    és levideóztak civil autóból.
    Megállítottak és azzal kezdték,hogy 80 helyett 160-al mentem
    kapásból mutatták a fénymásolt jogszabályt,hogy 2500 kg megengedett össztömegű autóval megyek
    kínos fél órás beszélgetés volt de rugalmasak voltak szerencsére xD
  • GregSB
    #96
    Jah, ez a szakasz aranybánya a rendőröknek. Egy évben 1x-2x szoktak kimenni oda, szal teljesen kiszámíthatatlan mikor lesznek ott, és én még lassan mentem, sok Merci, Audi stb 130-140-el húzott el mellettem a belső sávban...
  • autoszimulator
    #95
    Most már nem kell kalkulátor, mert nem százalékokkal kell számolni, hanem értékekkel, így picivel egyszerűbb.

    lakott területen 14 km/h-val léphet túl -> 65 bünti <- annyi, mint a régi 30%
    100 alatt(főút) 14 km/h -> 105 bünti <- régi, 20%-hoz képest kevesebb
    >100 (autóút,autópálya) 19km/h -> 130,150 bünti <- ez több lett a régi 10%-hoz képest

    pályán például 240től kapod a 300ezres büntit, ott tehát nem kell a duplája - mint régen.
  • w77d
    #94
    miért? hát azért hogy a lakosság fenntartsa a sünállományt XD
  • GregSB
    #93
    Nekem is most jött ki a csekk.

    80 helyett 108... egy olyan helyen ahol végig 110-el lehet menni, de egy szakaszon ki van rakva a 80-as tábla. Ötletem sincs miért, mert az út ugyanúgy 3 sávos (2 haladó + 1 lehajtó), autóútnak megfelelő tulajdonságokkal rendelkezik mint a 80-as tábla előtti részen.

    30 ropi :S
  • gordon 24
    #92
    Az 60000ft lesz

  • autoszimulator
    #91
    az úgy sehogy sem igaz.
  • GregSB
    #90
    Találtam egy kalkulátort, ez már úgy látom az új adatokat használja.

    SZVSZ autópályán akkor nyugodtan be lehet lőni a km órát 150-re, mivel az valójában olyan 145-146 :)
  • Magnumrolcsi
    #89
    Vasúti átjárókkal nem vagyok kibékülve, NEM piroson hajtok keresztül, inkább csak a megengedett sebesség 2-3szorosával.
  • Landstalker
    #88
    Egyik ismerősömet éppen most meszelték le a.pályán. 80-as lassítótábla volt kirakva de a forgalom haladt folyamatos 120-130-as tempóval. Nem tehetett mást mint ő is annyival ment. 3 hónap és küldték a levelet hogy a legmagasabb kategóriában bírálják el a tettét...
  • gordon 24
    #87
    Igen! Igazad van nem 140 hanem 150 az első fázis:D

    Egyébként itt vanak a tételek:

    link


    Persze 10% ot régen azért hagytak rá, hogy az órák csalása stb benne legyen.

    De régebben ugye százalékosan voltak a dolgok 25% felett kezdtek el büntetni.

    De idén vagy tavaly változtatták meg KM/h s bontásra.
  • GregSB
    #86
    Autópályán állítólag 150 alatt nem büntetnek. Le volt vezetve 1x vhol hogy a büntetés kiküldése-adminisztrációja több pénzt vinne el mint maga a büntetés.

    Egyébként meg nem hivatalos, de köztudott tény hogy 10% alatt nem büntetnek. Szóval ez autópályán 143, én 145-re szoktam belőni a km órát (mivel csal), már többször elmentem így traffi mellett, még soha nem jött büntetés. Haverom 150-el szokott menni az első bekezdésben leírtak miatt, még ő sem kapott büntetést...
  • Christiansen
    #85
    szerintem nem lesz gáz.
    ha lenne is figyelő, akkor se egész nap aktív..
  • Christiansen
    #84
    3 éve vezetek, nagyritkán előfordul, hogy
    sárgába csúszok, és olyan is előfordult, hogy már vsz. pittyent is a piros. nem volt még belőle gond, próbálom elkerülni a hasonlókat.

    de ilyet csak akkor csinál az ember ha
    -rohadtul siet
    -belátni a kereszteződést
    -jönnek a seggében 70el
  • gordon 24
    #83
    Mondjuk ez okos! Idáig nem is nagyon vágtam miért van korlátozva.

    De ugy volt eddig ahgy írtam 2500kg felett voltak korlátozások!
    de akkor ezek szerint emeltek rajta.

  • gordon 24
    #82
    Csak annyi, hogy fgyelik:D Térfigyelő kamera alatt ha a záróvonal megfordulsz, vagy átmész a piroson vagy szabálytalanul parkolsz jön a csekk:D

    Az egyik ismerőst azért meghuzták mert megállt kb 2 percre felvenni egy ismerősét:D Lefilmezte a kamera jött a csekk egy hét múlva.
  • matyi0323
    #81
    Mikor elolvastam a #76 hszt. rájöttem ( hogy én is jól gondoltam/tudtam:D:D)
    Mivel most vizsgáztam azért mondom csak nem felejtem el 2 hónap alatt:DDD


    De ilyen gyorshajtás szituban eddig a családban az volt a legdurvább mikor az M1-en fatert lekapták 187-el.., csak ugye látta mert kint ülteka kocsiban..
    Aztán másnap egyből ment is a városi rendőrség főnökéhez( vagy nem tudom mi a pontos neve, de magyarul itt a városban ő a főnök:DD szerencsére nagyonagy haverunk:D ), aztán agy 50 ropival megúszta..:) Azóta meggondolja hol vált fel 5-be... :D:D