713
  • Möci
    #473
    "mindig kinn van az utcán"

    Melyik utcán?
    Mi a különbség a hazugság és a valóság között?
    Mégis kinek a hazugsága igaz, és kinek az igazsága hamis?!
    Miért hiszünk politikai állításokat igaznak?
    A politikusok akkor beszélnek jól, ha azt mondják amit a tömeg hallani akar -tök mindegy, hogy miről legyen szó- innentől kezdve a tömeg hinni fog bennük, mert a saját igazát látja szavaikban.
    Talán ismeritek azt a viccet,hogy
    - "Honnan tudjuk, hogy egy politikus hazudik?
    - Mozog a szája."
  • Sanyix
    #472
    és ha ugyanezt a sima influenzajárványban is így bejelentgetnék akkor is sikítva rohannál a patikába védőoltásért? :D
  • Pada0ne
    #471
    Ultem eddig is sajna....
    Na ismet eljutottunk oda, hogy addig OK, hogy te elolvasol valamit , es nyitott szemmel jarsz az utcan. Amit ott latsz abbol vonod le a kovetkeztetest, es megcsak meg sem probalsz belegondolni abba, hogy ez miert is van igy. Legjobb pelda erre, amiert most meg is koveztek az tuti, a hatranyos helyzetuek megsegitese. Pl. az egyetemi pontszamitasban. Csak addig olvassa a legtobb ember a hireket, es csak addig lat, hogy x-y nem csinal semmit es megis tobbet kap. Mondanam, hogy magyar pesszimizmus, de nem csak nalunk van ez.
  • Skyline
    #470
    "Mondja ezt aki kurucot olvas. :D:D:D Az am a partatlan es szubjektiv. "

    Nem,mondja ezt az aki a legtöbb oldalon beleovas a hírekbe,mindig kinn van az utcán és így vastagon el tudja dönteni melyik oldal hazudik és melyik próbál meg valóságot állítani. Köszi leülhetsz.:)
  • Pada0ne
    #469
    Akkor ezt mondd es ne kodosits. :) Lattam, hogy valami 'gyanus' a hsz-ben, de nem gondolkodtam el rajt. Ez van: este, melo :)
  • Möci
    #468
    Te hülye!!
    Nem érted?! A problémám az volt,hogy a sajátomat nem ismertem fel! Boccs!!!
  • babajaga
    #467
    Ha nem gyengítette volna le a vírus nem kapott volna tüdőgyulladást.
  • babajaga
    #466
    Na tessék! Egy 13 éves lány fekszik egy hete intenzív osztályon pedig egészséges volt előtte! Elkapta a H1N1-et és felülfertőződött baktériummal!
  • Pada0ne
    #465
    Bazze a kipa az kipa. Egy zsido szimbolum es annyi. Nem hiszem, hogy szelsoseghez kell tartozni ahhoz, hogy egy masik kultura jelkepeit ismerd.
  • Möci
    #464
    Kedves henrikk001!

    Zseniális az észrevételed!
  • Pada0ne
    #463
    Reszemrol a 'part' es a 'szimpatia' szavakbol ertelmes osszetett szot nem lehet alkotni. :) De talan idovel ez is valtozik. Vagy en valtozom. :)
  • Möci
    #462
    Kedves PadaOne!

    Kössz a felvilágosítást. Szégyenlem, de erre egy picit sem gondoltam. Talán túl kézenfekvő volt, pedig nagyon is kapcsolnom kellett volna -de hát ilyenek a naiv (vagy inkább butuska?!) emberek.
    ( SA(jná)LOM , de semmilyen szélsőséghez sem tartozom, így nem asszociálok természetes viseletekre és jelképekre)
  • henrikk001
    #461
    Na látom ma is sok csicska szar postolt ide, akik az otthon gyűjtögetett frusztrációjukat még egy olyan weboldalon is bősz zsidózással és komcsizással vezetik le, mint az sg.hu. Hát ti tényleg nem vagytok egyszerű emberek. Viszont ezzel alátámasztottátok a közvélemény kutatásokat, miszerint az emberek többsége pártszimpátia alapján dönt arról, h beoltatja-e magát a H1N1 vírus ellen. Hogy a sonda ipsos illetékes képviselőjét idézzem: ez már a vég.
  • babajaga
    #460
    Ugyanis én arról regéltem hogy 8 hónapig bűnügyi vegyész szakértő voltam és akkor jött ez a kérdés és azt mondta valaki hogy hazudtam. Most még mindíg ne értem mi köze a nyomozásnak hozzá!
  • Lollerka
    #459
    a virusok genomja atlagosan 2 hetente valtozik/genetikai drift a shiftek tobb evente jelennek meg atlagosan/ az oltas 2-3 virustorzsbol all ami nagy valoszinuseggel fog terjedni DE ugyebar ez csak 2 hetig hatasos/a fo virus feherjeket kodolo proteinek ellen ami miatt H es N megnevezest kapnak marad, ezert hatasos az oltas, ha elkapjuk enyhebb lefolyasu a betegseg/
  • Pada0ne
    #458
    Kipa, kapedli, sábeszdekli

    - A fejfedő használata csak néhány évszázadra tekint vissza. Akkor is, - mint sok más -, kettős érzelem miatt keletkezett.

    A./ a történelem során sok helyen és sok esetben rendelték el, hogy azsidóság nemcsak elkülönítve éljen, hanem ruházatán is feltünően meg legyen bélyegezve.
    Ilyen, keresztény megbélyegzés a ruházatban is kötelezővé lett a zsidó népnek, hol süveg, hol egyéb viselésének elrendelésével.
    Ennek több rendelete ismert M.o.-on is.

    B./ A zsidó nép a tórai törvényt betartva "ne legyetek olyanok, mint más népek".., amikor a keresztények fejfedőjüket leveszik a templomba való belépéskor, a zsidó ezt pontosan fordítva teszi...
    Később az összetartozás jelképe is lett.

    Azonban , ha nem is tórai elrendelés, mégis az Isten-félelem látható kinyilvánítása, hogy Isten előtt fedetlen fejjel megállni nem szabad és nem lehet.

    Magam mégis miért hordok kipát ?
    - zsidó vagyok
    - jelzem Népemnek , hogy eggyüvé tartozunk vér szerint.

    Mint sok jelkép-jelvény, így a kipa is a saját, zsidó identítás kinyilvánításának egyik eszköze, más feleslegesen viseli.

    Ezért hazugság számba megy másoktól , ha valaki zsidó zsinagógán, istentiszteleten kívűl kipát hord, - hiszen nem zsidó !
    Miképpen én sem hordom e fejfedőt keresztény istentiszteleteken, aképpen a zsidó istentiszteleteken a más nemzetekből való férfiak is kötelesek a helyet tiszteletben tartani.

    Amikor közösségünkben szolgálok, mégsem teszem fel, mert a közösség nemcsak zsidókból áll. Ezzel a megkülönböztetéssel nem zárhatok ki
    senkit közülünk.
    Azonban a Szombat bejövetelekor és zsidó ünnepeken, zsidóként Népemmel együtt vagyok, és ezt külsőségekben is jelzem, mely jelzés azonban nem skrizofén kettősség, vagy váltogatott identítás...

    A férfiak fejbefedése tórai parancs volt, hiszen a Szentélyben szolgálatot végző papok csak fedett fővel mehettek Isten elé.

    A fejbefedés gyakorlata valószínű a babiloniai zsidóság körében alakult ki a 4-5. században. A jámbor, istenfélő bölcsek mikor imádkoztak, befedték a fejüket. Gyakori volt, hogy sokszor az imasálukat (a táliszt) tették fejükre, úgy imádkoztak. Ezzel pedig szimbolizálták azt, hogy a Törvény betakarása alatt vannak , és ezáltal az Örökkévaló védelmében, jelenlétében...Ez a betakarás jelezte környezetüknek azt, hogy Kihez tartoznak...

    Copyright © 2005-2008 SÓFÁR, Jesua HaMassiah-ban hívő ZSIDÓ KÖZÖSSÉG
    JHVH NISSZI Szolgálat
  • Möci
    #457
    ...és árulja már el valaki, de tényleg, hogy mi az a "kipa"???
  • Möci
    #456
    Kedves willcox!!!

    Boccccccs! A lényeget elfelejtettem leírni: Azért, mert lötyög a mellényem, és mert Te idősebbnek érzed magad, ATTÓL MÉG UGYAN OLYAN PÖCS VAGY!!!
  • babajaga
    #455
    "kozepsulis biosz: virus ellen nincs oltas"

    Rossz könyvet nyitottál ki.
  • babajaga
    #454
    Csak annak hozom fel érvként aki így viselkedik. Másnak nem is kell.Csak van sokakban egy olyan hiedelem ( félrevezetésből származik) hogy mi akkor nem dolgoztunk és mindenki kommunista volt. Az tény hogy az MKP az ország mielőbbi helyreállítását tűzte ki és ezt nagy %-ban rövid idő alatt el is érte.
  • Lollerka
    #453
    ja, viszont ha azok a csunya nemet bacsik nem lettek volna, nem kellett volna semmit sem ujraepiteni, nem?:P egyebkent az oltasban az a jo h mivel elhiszed h al'a placebo segit is. specko akkor rossz ez mikor az oreg emberek atutaznak a fel varoson egy mandarinert esobenm, mert ok nem betegedhetnek meg az oltas miatt.

    kozepsulis biosz: virus ellen nincs oltas

    nem magad miatt oltatod be magad: 1 ember beteg- talalkozik 100 emberrel penetranciatol es fertozokepessegtol fuggoen betegszenek meg a tobbiek, egy ember meghal np de ha az talalkozott eloszor x emberrel az ujabb xel es az esetek 1%ban meghalnak akkor az mar nagyobb szivas nem?
  • babajaga
    #452
    Annyit azért illő volna tudnod hogy volt politikai rendőrség teljesen külön bűnügyi nyomozás meg közlekedésrendészet. Ezeket egybemosni megint vaskos tévedés. Mi az a kipa? Mondd már meg! Én 66-ban voltam 8 hónapig bűnügyi vegyi szakértő.
  • Möci
    #451
    Kedves willcox!

    OK, akkor azt már megélted , hogy idősebb vagy nálam... ez dícséretes. Gondolom nem arra akartál célozni, hogy ezáltal közelebb vagy a halálhoz. Egyébként azért, mert időben többet éltél , attól még agyilag nem vagy több egy 14-15 éves sértődött lánykánál.
    "Vedd le a mellényt, mert lötyög. Azt hiszem idősebb vagyok nálad."
    Ezt a dögös kis dumát meg hol hallottad, mert szívesen letölteném én is a MEGFELELŐ szövegkörnyezettel?!
  • Pada0ne
    #450
    Na azer ha most lenne egy haboru akkor nekunk kellene egyan ezt csinalnunk. De en az eletben nem hoznam ezt fel ervkent. Ami volt elmult ez egy mas vilag amelyre mas torvenyek vonatkoznanak. NAK, mert senki nem kepes eszrevenni, hogy a mai emberek nem ugy mukodnek mint anno ezert az egesz rendszert meg kellene reformalni. De ami kesik az jon. Lassan felno a mi nemzedekunk es a regiek helyebe lepve talan nem a multon ragodva iranyitja majd az orszagot, vilagot.
    Na es ez most tenyleg teatralis lett. :D
  • babajaga
    #449
    "Mindenhol kint voltam baromarcú"

    Tudom én azt! te dobáltad a rendőröket.
  • babajaga
    #448
    "vén barmok is kellenek az országnak,de hálistennek rövidesen kipusztultok mind a francba"

    Az apádnak meg a nagyapádnak is ezt mondod? Ezek a vén barmok építették neked fel az országot a háború után mert ha nem építettük volna fel a németek által felrobbantott hidakat csak úszva tudnál pestről budára menni.Ezek építettek iskolákat hogy tanulhass bár ez nálad felesleges volt. Disznóólban lakhatnál nem lennének üzletek kórházak se semmi. Azt nem is feltételezem hogy el tudod képzelni hogy nézett ki az ország 45-ben mert ahhoz minimális ész is kellene te pedig egyetlen mondatban bebizonyítottad hogy az neked nincs.
  • Pada0ne
    #447
    Mondja ezt aki kurucot olvas. :D:D:D Az am a partatlan es szubjektiv.
  • willcox
    #446
  • Skyline
    #445
    Ahogy az egész családom SEM és az összes létező ismerősöm SEM,és ahogy az értelmesen gondolkodó kevésbé elbutított emberek SEM.:)
  • Skyline
    #444
    sem
  • Skyline
    #443
    70 éves fejjel SUPERGAMES fórumra regel,86 haláltábort megjárt,rendőr volt,maximálisan reálisan tájékoztt,a számítógépét maga rakja össze,SŐŐT 45 év munka áll a háta mögött....:D

    Én pedig Mcleod vagyok a Mcleod klánból...És csak 1 maradhat
  • Möci
    #442
    Kedves Skyline!

    Most akkor beoltatod magad, vagy sem? (már csak az alaptémáról és az általad említett kipusztulásról jutott eszembe)
  • willcox
    #441
    Vedd le a mellényt, mert lötyög. Azt hiszem idősebb vagyok nálad.
  • babajaga
    #440
    Én csak magyarul olaszul és franciául értek.
  • willcox
    #439
    A második hazugságodra is fény derült. Ha te rendőr voltál (az átkosban), akkor tudnod kéne. De te úgy voltál rendőr, mint én római pápa.
  • Skyline
    #438
    Csürhe gyujtogat stb...
    Pontosan annyi eszed is van amennyi látszik,tipikus elbutított hülye aki zsindexről és szennymédiából olvas,egyszer nem volt az utcán mi is folyik kint.
    Mindenhol kint voltam baromarcú,EGY olyan alkalom nem volt amikor nem a rendőrök kezdték az emberek provokációját.
    A petíciót pedig csak át kellett volna venni ehelyett nemhogy nem vették át a visszatérő embereket akik a főbejárat elé álltak ÉS MÉG SEMMIT NEM CSINÁLTAK KÖNNYGÁZZAL FÚJTÁK BENTRŐL TELIBE!!!
    De nem baj ilyen elbutított ugatós vén barmok is kellenek az országnak,de hálistennek rövidesen kipusztultok mind a francba.
  • Möci
    #437
    igen, olvastam...egy új szó, amit még nemigen hallottam és tökre teccik!
    LOL mi?!
  • babajaga
    #436
    Az mi a lótúró?
  • babajaga
    #435
    A számítógépemet magam állítom össze a lehető legolcsóbb alkatrészekből, s mivel én a bimm-bumm játékokat nem játszom filmeket nem töltögetek le, nem kell gyors és nagy terhelhetőségű gép, ezért az ára csekély. Ha zenét akarok hallgatni a gépen lehet, kétutas hangfalam van, híreket meg rádón minek.Több évtizede nincs rádióm.
  • Möci
    #434
    bocsesz,de mi az a kipa?