61
Milyet vegyek?
  • LoSA
    #61
    Kicsit UP! :)

    Én is most szeretnék venni gépet... Abban tudnátok segíteni nekem, hogy a kapszulából (kávé), egyet lehet lefőzni? Tehát egy kapszula egy kávé, vagy esetleg kettő? :)
  • Palinko
    #60
    én csak azt tudom róluk hogy kávéja jó, de az van mint a nyomtatóknál, a gép olcsó, de aztán a kávékapszulák árán jócskán behozza :D
  • bazso32
    #59
    sziasztok!
    nem tudnátok véletlen segíteni? van valakinek véletlen kapszulás kávéfőzője? vennem kéne a családnak, de nem tudom jok e ?!... kösszi
  • AgyAnnnnnna
    #58
    Nekem nincs szükségem kávéfőzőre, éljen az instant kávé :D
  • ZsaniC
    #57
    MégilyeneszementjóKáVé:P elírtam na:D
  • jezjezjez
    #56
    tasakos MáKVirág? .D (én se tom mi az..)
  • akhork
    #55
    Mi az a tasakos mkv??? Amúgy köszi a gyors infókat :D
  • vassildiko86
    #54
    főleg ha a gép előtted őrli a kávét :)
  • jezjezjez
    #53
    egy normális kávégép mindent csinál.. csak annak ára is van.. : :)
  • ZsaniC
    #52
    sztem ha adsz nekik egy tasakos mkv-t és azt mondod cappucino simán elhiszik
  • vassildiko86
    #51
    van az a senseo, az tud cappuccino is csinálni
  • akhork
    #50
    Van olyan gép, ami jó Cappuccino-t és még annál is jobb kávét készít??? Nekem a kávé fontosabb, de nyilván jönnek vendégek, akik Cappuccinot kérnek... Én pedig önző vagyok :D
  • desigo
    #49
    nah van-e már valakinek valami új gépe?
  • Palinko
    #48
    én szétnézve a gaggia espressot vagy a gaggia classicot javaslom, és mellé egy Iberital Challenge darálót mellé.

    ezt olvasva jutottam erre a következtetésre, igaz ez is csak 1 vélemény, de sok minden le volt írva a topicba és ez egy kivonat
    link
  • Encore
    #47
    Még nem vettem, nem tudtam dönteni. :D Arra várok hogy kicsit több javaslat legyen. :D
  • desigo
    #46
    nah milyet vettél?
  • tenkenorman
    #45
    albérletbne egy ismerős rendszeresen felrobbantotta a kávéfőzőket. nagyon visszes mert össze vissza égsz ha jobbat vettél volna akkor elvileg a biztonsági szelep megakadályozná hogy felrobbanjon.

    Amúgy amit lehetett én már elrontottam a kávéfőzésben. Vízet rendszeresen elfelejtek beleönteni, volt hogy be sem dugtam, vagy nem kapcsoltam be és fél órát vártam hogy történjen valami, de a legdurvább talán az volt amikor nem raktam alá a kinöntőt és az eégsz befolyott a sütő mögé:D
  • tenkenorman
    #44
    azért mert finom íze van.
    Én úgy szoktam hogy a pogácsa jó laza legyen és csak félig a tartóba. Kijön, átgőzölöm az egészet. Kiöntök egy pohárba, édeske, ezt jól meggőzölöm. öntök belek kevés tejszint, tejet és ezt mégegyszer meggőzölöm hogy habos legyen. Az egészhez öntesz egy pici kávét és szép barna csíkos lesz a hab ahol beleöntöted.
  • Palinko
    #43
    jaja igen azt elfelejtettem az is fontos, mert állítólag sokkal intenzívebb a frissen darált kávé íze :)

    igaz van kézi daráló, de hát ezzel is úgy vagyok mint a javasolt habverővel, hogy legyen inkább minden funkció a gépen.
  • desigo
    #42
    ha már ennyit költenék rá kizárólag darálós kávégépet néznék
    bár azok még drágábbak
  • Palinko
    #41
    jah és egy elég jó kis videó tutorial
    itt

    alul hajthatod tovább van 7 része. igaz regelni kell, mert megvan 1 nap hány videót láthatsz.

    igaz nem a legjobb ebben a témában, de nekem tetszett. régebben volt az exploreren egy jó műsor ott mutatták a kávébab termesztés, pörkölést, darálási módokat géppel, díszítést, már a műsor címére nem emlékszem, pedig érdemes lenne az érdeklődőkkel újra megnéznem :)
  • desigo
    #40
    egy ismerősnek felrobbant a konyhában
    festhettek újra
    szerencse,hogy nem égetett meg senkit
    nem vágom,hogy történt amikor biztonsági szelepesek ezek...
  • Palinko
    #39
    köszi a tippet! de gondoltam ha már nézegetem a kávéfőző gépeket akkor a komolyabbakat nézegetem, és gondolom nem nagy elvárás, hogy legyen rajta habosító. azóta megnéztem a saeco árakat és 60 000 körül nem volt semmi normális gép. lehet másik gyártónál kéne nézelődnöm, csak mint írtam nem tudom ki gyárt jó cuccokat ebben a kategóriában. ha az extrásak ennyivel drágábbak, valszeg rád hallgatok és simább gépet veszek a többit meg kipótolom ügyeskedéssel :)
  • morcosqtya
    #38
    Hagyományos "kotyogós" "olcsó de legalább gagyi" fém kávéfőzőm van.
    Abból nem a kínai hanem a kicsit erősebb anyagú Magyar termék.
    Az alja mostanában kidudorodott (domború lett), nem durván, de észrevehetően.
    Félek, hogy ez felrobban, vagy valami kárt okoz...
    Van valakinek ilyen tapasztalata?
    Vegyek újat, és ne kockáztassak, vagy ez nem gond, bírják ezek?

  • desigo
    #37
    tejhab készítésre teljesen jó az 1000 Forintos elemes rezgős cucc...
    alul dupla rugós részű keményebb habot készít
    arról nem találtam képet

  • Palinko
    #36
    a komolyabb gépek márkaneveit, aminek van tejhab készítője még nem nagyon soroltátok, ha tudtok a Saecon kívül mást örülnék, vagy tényleg ennyire csak az ár a mérvadó? :D mert írtátok hogy az olcsóbb időzített bomba tud lenni :)
  • RaZoK
    #35
    az emberek mindent szeretnek ami öl és butít :D
  • Dzsini
    #34
    adrenalinroham, a szervezeted felkészül a harcra/menekülésre - nem tart sokáig, és amikor kiürül a szervezetedből még fáradtabbnak érzed magad, mint előtte - de akkor már mindegy, ébren vagy :)
  • Super Saiyan
    #33
    Na, az mitől van, hogy ha valakit megijesztenek (pl. kinyitják az ajtót, és szólnak hogy baj van) az illető (jelen esetben én) rögtön felébredek 100%osan, függetlenül attól, mennyit alszok?
  • karajjj
    #32
    az egyetemen ittam olyan kávét, amit ott helyben főzött le a csaj, külön mindenes egyes adagot egyesével mindenkinek, na az valami b*szott durva volt, olyan szinten belassultam tőle, hogy a 3 órás előadáson végig az élet értelmén gondolkoztam, mert nem tudtam figyelni a tanárra :D komolyan, mint valami drog...
  • Super Saiyan
    #31
    Hát én, mire kimegyek a buszmegállóba, hogy elmenjek iskolába... Éjfélkor fekszek, 5:20kor kelek, 6kor szoktam kilépni az ajtón, ha összeesek a fáradtságtól ha nem, 6:00:05re a hidegtől ugy felébredek hogy csak na! XD
  • desigo
    #30
    ingyen lett volna elhoztam volna tuti a zongorát xD

  • morcosqtya
    #29
    "tejhabos kávé mert ari hostess kínálta"

    még jó hogy nem versenyzongorát osztogattak...
  • desigo
    #28
    mai nap cseppet túlzásba lett víve

    -ébredés után 10 körül fél senseos kávé
    -ebéd után 13 körül egy Melange (olyan mint a latte csak mézes)
    -mammutban 15 körül egy darálós kávé mert majd bealudtam
    -corában 17 körül egy burn energia ital mert majd bealudtam
    -corában 17:30-kor egy tejhabos kávé mert ari hostess kínálta

    cseppet kivert a víz utána...
  • Kicsikiraly
    #27
    mert jó az íze, és reggel segít felkelni.

    ha viszont nem kell segítség h felkelj reggel akkor csak irigyelni tudlak :D
  • Dzsini
    #26
    Az a gond a cappuccino főzéssel, hogy ahhoz magas nyomás kell, ami egy otthoni olcsó masinánál nem megoldható. Olyan kell, aminek van tejhab készítője, ezekből viszont az olcsóbbak nem túl tartósak, meg sok gondoskodást (vízkőmentesítés, tisztítás, szigetelés) igényelnek (lakótársaméknak 2 év alatt 3 vagy 4 ment tönkre - az egyiknek konkrétan lerobbant a teteje, másiknak elolvadt a ki-bekapcsoló gombja). Azóta inkább csöpögtetős kávéfőzőjük van.
  • Encore
    #25
    Nekem az íz a lényeg, a mennyiség nem fontos, mert a bnőm nem kávézik csak én, szóval naponta egy max két adagra kell. De fontos az íz, nem a hatása miatt kávézok, hanem az íz miatt úgyhogy legyen finom. Azért lenne jó, ha a sima kávén kívül eszpresszót is tudna vagy esetleg cappuccinót, hogy a változatosság is meglegyen. :D
  • autoszimulator
    #24
    Én is anno megúsztam a függőséget, régebben sokat ittam, vizsgák előtti tanulásnál főleg, kezdte elveszteni hatását. Aztán albiban már lusta az ember csinálni, a sulis automatás trutyi meg hírből sem látott igazi finom kávét, szóval leszokni az tökéletes. na meg a szájszagnak sem tesz jót :D
  • desigo
    #23
    Én nemrég kezdtem el kávézni.Nem is iszok rendszeresen de simán rá lehetne durván szokni.
    Eleinte még felébredtem tőle egyből de mostanra már megiszom és simán elalszok 5 perc múlva tőle.
    Inkább az íze kedvéért iszom ha álmos vagyok vagy egy jó kajálás után.

    Saeconak nem olcsó a javítása sem.Márkaszervizben olyan árak vannak csak nézek sokszor...
  • autoszimulator
    #22
    finom, ez kétségtelen, csak attól függ mire akarja az ember a kávét használni. ha élvezni akarod az ízt, egyfajta rituálé, mint a szivar, akkor jó a senseo ár-érték arányban, de ha úgy nyomod, ahogy például nálunk van, elég ráfizetés. Én most leálltam, max kávézóba beülve iszok vmi lájtos kávét, de ettől még fater hajnalban meló előtt iszik, mikor hazajön is egyet iszik, muter rá egy órára reggel iszik, este legalább kétszer, nagymuter is kétszer egy nap. Hétvégén még durvább. És ők nem azért isszák, mert élveznék, hanem megszokták/embert akarnak magukból varázsolni :D És erre a 16(?) tasakos 1000(?) forintos senseo párnácska nem épp alkalmas. Erre a legjobb egy kotyogós vagy ilyen ipari szerű cucc, ami egyszerre többet főz le, vagy nem kell neki annyi kávé.
    Saeco pl ideális lenne, de 80 ropiért kicsit drágácska, de ha valaki ideadja, elfogadom, max eldugom a szekrénybe, ne legyen ipari konyha feelingje a konyhánknak :D