31
  • Bnum
    #31
    Nagyon helyes, segíteni kell az utódokat. :O)
    Az átlag patkány is nagyon okos. Ezért nehéz kiirtani.
    Mint minden kísérleti állat előbb-utóbb megszökik,
    pláne ha okosabbá válik a fogva tartójánál.

    Ja a köbcenti miatt ne aggódjatok, az se teljesen úgy van.
  • johnsmitheger
    #30
    Szituációs gyakorlat:
    Odaigruk hozzád egy okos patkány és azt mondja: ide a pént, mert tudok összeadni!
    Erre te: Figyuzzál, 200-szor nehezebb vagyok, bár akadozva olvasok, de a kis tested széttaposom.

    A végén még kell nekik kis patkány mobil, amin felhívhatnak...
  • kasika
    #29
    OFF

    ha még esetleg nem volt hozzá szerencsét, ajánlom Brandon Hackett könyveit... pont ezeket feszegeti Ő is, mindenképp érdemes

    /OFF
  • drfaust
    #28
    Régen olvastam, hogy egy kis országban a 90-es évek elején kezdtek el kísérletezni az értelmesebb patkányokkal! Még valami házat is kaptak a kis dögök, talán Parlament volt a neve.
  • Epikurosz
    #27
    ....legyen inkább....
  • Epikurosz
    #26
    és ha már belemerültem, akkor pár megjegyzés Ricsinek:

    "Agy- és Viselkedés Felfedező Intézet"
    Ez fájt!
    Az angol eredetit nemtom, de így látatlanban Brain and Behavior Exploration műintézmény lehet.
    Nos, ez magyarul mindközönségesen: Agy- és Viselkedéskutató...
    Ugyi?
    (Az ne zavarjon, hogy nem riszörcs, az angol itt csak megfodrozta.)

    "Az NR2B az NMBA receptorok egy alegysége, amik az agysejteken elhelyezkedve apró pórusokként beengedik az elektromosan töltött ionokat, amik..."

    amik, amcsik, usákok
    amék, amég, mindég <- lásd: BlackRozé barátunk, de neki legalább jól áll.

    naszóval, én ellensége vagyok az ami, amiknak - nyelvtanilag - mer nincs benne elég esszencia, meg amúgyis - ha muszájkodnak - én fogalmakra pazarolnám ezeket.

    Ha megfogható cuccokról, mindközönségesen tárgyakról van szó, legyen inkánn: amely, amelyet, amelyek é.í.t.
    Persze, ez csak ajánlás, mer annyira nem csúf, de nem szeretem.
  • Epikurosz
    #25
    Bocs, azt elfelejtettem még hozzáfűzni, hogy száz év múlva a patkányok mosolyogni fognak ezen. Remélem, hogy azér rajtunk nem. :-)
  • Epikurosz
    #24
    Kis lépés az embernek, de nagy lépés a patkányoknak.
    Ja, és Nagy Ugrás az amcsi-kínai kutatóknak. :-)
  • djhambi
    #23
    Milőtt össze-visszaekezdünk génmanipuálni, el kéne filozofálgatni hatásain. Pl. aszuperoko emberekk özött szuperokos dktátorok is lesznek, meg mennyire áll messze ez a fajta emberjavítás attól, amit Hitler képzelt el? Mikor lesz vége? Mikor 2 méteres, felfújt izmagyak és 180 magas ekkora dudájú izék mászkálnak az utcán? A génmanipuláció alatt nem vezik el egy olyan részünk, amit szeretni is lehet? Amitől egyének lehetünk? És ha télleg jól jönne vizsga előtt egy kis agytuning, akkor a többiek is hasznlják, és erre a tanárok is rájönnek, és több anyagból kell írni a vizsgát, és ugyanott vagyunk, ahol azeőtt azzal a különbséggel, hogy csomó pénzt költöttünk a gyógyszerekre. (Egyébként ma is léteznek memóriajvító taletták. De van egy-kétkbíószer is, ami hipersimulálja az agy több részét, beleértve a hippokampuszt. Csak persze 30 éves korodra okos zombi leszel.)
    Én nem tudom, hogy az emberiségelég érett-e ezen kérdések megválaszolásához (megszavaásáho), és úgyis a pénz fog dönteni...
  • neoG
    #22
    Dehogynem!Hiszen már most is,ha rosszat mondasz egy-két patkányra(jó,speciel nem négylábú verzióra gondolok) már rasszistának béllyegeznek.
  • readswift
    #21
  • globint
    #20
    Attól, hogy gonosz egy ember, meg hülye, attól még ember? Pl. az amstetteni rém, aki a saját lányát tartotta fogva egy pincében, 24 évig? Ember az ilyen állat?
    Namármost, ha egy patkány nagyon okos lesz, meg kedves, és bölcs, akkor mondhatjuk-e, hogy patkány? Nem rasszizmus lesz ez?
  • Lost Lont
    #19
    "Az agysejtek kommunikációját elősegítő gén túlpörgetésével sikerült kifejleszteni egy minden eddigieknél okosabb patkányt, állítja... maga a kifejlesztett patkánycsoport."

    Amúgy pont a napokban gondolkodtam azon, hogy nem is kell majd ide ilyen Sci-Fi-szerű emberi RAM memóriamodul a koponyába, hanem egyszerűen stimulálni kell a megjegyzendő anyagot.
  • Hober Mallow
    #18
    attól hogy okos még mindig patkány marad:P
  • Toncsi47
    #17
    Nekem is egyből Viragot Algernon-nak jutott eszembe :)
  • Balintos
    #16
    ...vagy a terroristák kezébe kerüljenek!
  • Balintos
    #15
    csak nehogy átvegyék a hatalmat
  • torreadorz
    #14
    Már látom előre a hamarosan megjelenő zs kategóriás filmcimeket a videótékákban:
    -gyilkos patkányok
    -a patkány végveszélyben
    -a patkány unokája végveszélyben
    -gyilkos patkányok 2.
    -még mindig patkány...
  • krajcsovszkig
    #13
    G-Force
  • csviri
    #12
    Mat csak egy kis lépés kell a tininindzsa teknőcökig :)
  • panther112
    #11
    Akkor remélhetőleg majd nem lesznek a fórumok teleszemetelve ilyen "kaparintyák"-okkal és helytelen szerkezetű mondatokkal...
  • Sir Ny
    #10
    akkor még nincs baj. de ha esetleg valami más emberek kaparintyák meg...
  • gabeone
    #9
    Háborgó mélység
  • Librarian
    #8
    Jah! :-)
  • jamborl
    #7
    Viragot Algernonnak

    :))
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Ezek a üje kínaiak addig kísérleteznek, míg nem majmok bolygója lesz, hanem a patiké! Hajrá patik! [már öltözik is be patijelmezbe, hogy ha jönnek szétrúgni a seggét az űberpatik, mondhassa, hogy szimpatizáns]
  • fade2black
    #5
    vizsgák elött kéne nekem pár ilyen felpörgető tabletta....
  • globint
    #4
    Nos, elég nehéz lenne kiírtani egy ilyen okos kis férget.
  • Taybore
    #3
    Fúúú ilyen szuperintelligens patkányokat kéne alkalmazniuk a CIA-nál is
  • barret
    #2
    Nagyon jó!
    Már csak szabadon kell engedni,mert a városi patkányok olyan kis butusok:(
  • globint
    #1
    Jobb a cikk, mint a HVG-ben.
    Mindenesetre, egy apróság:
    "gyógyszerek hatásainak elmaradása mögött az elegendő tudományos bizonyíték hiánya áll"
    Helyesen: gyógyszerek hatásainak elmaradása mögött az elegendő tudományos kutatás hiánya áll.

    Amúgy elgondolkoztató, jó cikk, szerintem.