54
HD lejátszók(WDTV, Popcorn és társai)
  • SgtChris
    #54
    Sziasztok! Egy LG DP1WPBC Wifi-vel szemezek, jól jönne a wifis rész. Valaki találkozott vele? Tapasztalatok? Egy D-Link DI-524-es routerem van, gondolom nem okozna neki gondot, ugye?
  • pheco
    #53
    sziasztok
    most szereztem be egy lg hb650sa típusú 5.1-es blu ray házimozit, és minden jó, csak az az egy problémája van, hogy az egyik hátsó hangfal és a center halk sípoló hangot ad ki, és elég idegesítő, amikor halkan akarok csak filmet nézni, mert akkor hallatszik, ha hangosan nézek filmet, akkor nem érdekel, de mégis mi lehet ez?
  • DanielT
    #52
    1080i-t viszi 60 frémmel, 1080p-t erősen kétségesnek tartom. Mondhatnám azt is, hogy kizártnak.
  • MikX
    #51
    Hello, az a kérdésem lenne, hogy melyik lejátszó képesz 1080p 60fps-el lejátszani? Mert konkrétan én a WDTV Live-ot néztem, tech specifikációiban az van írva, hogy csak a 720p-t képes lejátszani 60frémmel, de találtam fórumokban olyat, aki azt írta hogy megy. No ezt szeretném tudni, hogy most hogy is van ez pontosan.
  • Shan
    #50
    A wd nem kapcsol ki "igazán", csak készenlétbe teszi magát. Linux az oprendszer rajta. Azért van, hogy gyorsan induljon a cucc. Ha áramtalanítod a wd-t, kikapcsol a samu is. Csak bekapcsoláskor kicsit többet kell várni, míg beboot-ol.
  • zoli30
    #49
    Sziasztok!

    Van egy WD TV live média lejátszóm amire egy Samsung hangprojektor van rákötve optikán. A következő a problémám: Nem tudom kikapcsolni a hangprojektort, mert a WD TV olyan utasítást ad neki, hogy kapcsoljon vissza. Ha az optikai kábelt kihúzom a WD TV-ből, akkor ki tudom kapcsolni a hangprojektort. 2 éve használom ezt a rendszert így, és eddig ez nem volt probléma csak az elmúlt 3 hónapban tapasztalom ezt a jelenséget. Ha ki van kapcsolva a WD TV, akkor is utasítja a hangprojektort hogy bekapcsoljon. Tudtok segíteni?

    Üdv:Zoli
  • Shan
    #48
    Hali!
    Ha NTFS filerendszerűre formázod az adathordozót, "bármekkora" lehet a file.
  • Guer
    #47
    emtec-ekről tudtok vmit?
  • king1337
    #46
    Hello!

    Egy hozzáértő tanácsát szeretném kérni. Blu-ray asztali lejátszót szeretnék venni, de nem tudom eldönteni, hogy megér e +20e forintot a BD live szolgáltatás. Létezik olyan lemez ami csak a BD Live-os lejátszón megy? pl a Terminator 4 a BD live-os lejátszón csak akkor volt hajlandó elindulni ha rákötötték a netre. Ha mondjuk egy nem BD live-os lejátszóval szeretném megnézni akkor ott el sem indulna? Nem igazán vagyok otthona blu-ray lejátszóknál ezért azt sem tudom pontosan, hogy az usb csatlakozó az szervizre jó e pl: szoftver frissítés? Az írott lemezeknél melyiknél adódhat gond? A BD-live neten ellenőrzi a lemezeket, hogy eredetiek e ezt ki lehet játszani?

    Én erre a két modellre gondoltam

    Sharp BD-HP21S 35.000 Ft +1 film :)

    Sharp BD-HP22S (BD Live funkció) kb 55.000 Ft
  • ToNyOcSkA
    #45
    Szep estet.

    Van egy kis gondom. HD filmeket nem engedi felmasolni pendrivera (elvileg 4 giganal nagyobb fajlokat nem lehet felmasolni semmilyen adathordozora ha joltudom), nincs ra valamilyen megoldas?

    Elore is koszi, Udv.
  • Banano
    #44
    Hát jó persze hogy az,de nekem alapból az van:),persze azt nem mondom senkinek h vegyen ps3-at ilyen célra,mert arra van jobb megoldás is.
    De aki játszani is szeretne meg netezni stb stb. annak nem rossz alternatíva.

  • arty
    #43
    70 ezerért kicsit macerás ;) (ráadásul csak újabb problémákat szül: minőség, felirat, inkompatibilitás... )

    akkor már inkább egy wdtv 24ért, bár az persze bluray-t nem játszik le
  • Banano
    #42
    De viszont ha letölti az mkv2vob nevű programot akkor nem lenne hülyeség a ps3.Én is úgy használom.
  • Landor
    #41
  • arty
    #40
    a nagy kérdés, hogy az emlitett dimarsonon van-e optikai digitális bemenet! (általában nem szokott lenni ezeken az "egybecuccokon") márpedig akkor nem lesz 5.1-es hangod sem...

    a legolcsóbb lejátszó, ami sok formátumot visz, a WD TV, erre usb-n köthetsz rá winyot vagy pendrájvot, lemezről nem visz filmet, mert nincs benne meghajtó (modernebb verzió a WD TV LIVE, ami már hálózaton keresztül is játszik le tartalmat, de +10-12ezer ft)

    ps3 nem viszi az MKV-t, azt hiába veszel
  • Banano
    #39
    WD TV LIVE.
  • gab80
    #38
    Köszi, de ezt egy kicsit drága mulatságnak tartom (és ennyiért inkább egy PS3-at vennék szerintem).
    Megmondom őszintén 10-20k -nál nem költenék többet arra, hogy 720p-be nézzek meg egy filmet.
    Szóval van az #34 hozzászólásban leírt eszközeim, hogy úszom meg olcsón hogy lejátsszam a 720p-s filmeket?
  • Landor
    #37
    #31
  • gab80
    #36
    Köszi szépen a gyors választ. Most ásom bele magam a témába..
    Akkor kell vennem egy új HD lejátszót, nemtudom megtarthatom-e a régi hangfalakat, és milyen lejátszot érdemes venni?
  • arty
    #35
    nem, azzal csak dvd-video formátumu filmeket tudsz lejátszani

    (és ne gazdagítsd az smswarezos szenny oldalakat ;) )
  • gab80
    #34
    Sziasztok!
    Előre is bocsi, de laikus vagyok egyenlőre a témában, csak hajt a kíváncsiság.
    Szóval leszedek 720p-s filmet innen, kiírom egy 8GB-os lemezre akkor azt megtudom nézni egy Samsung PS-42B430 plazma tv-n, egy Dimarson DM-R300-as lejátszóval?
  • Landor
    #33
    kb ugyan ilyenem van tudásban csak + még vinyót lehet belerakni és jobban is néz ki :) ja és mkv-t is viszi :d
  • arty
    #32
    amikor a 64 ezres lejátszó nem visz egy MKV-t, nos az engem jobbanm bosszantana, mint amikor egy 20-25ezres akad ki ... ;)
  • Golyo69
    #31
    Popcorn Hour NMT A-110

    A tesóm most ezt akarja megvenni :D
    Tesztek alapján naon jó cucc :D

    A linkben vannak tesztek is..nézzétek meg :D érdemes :D
  • Landor
    #30
    hja, tényleg
  • arty
    #29
    arról nem a wdtv tehet, hanem a wmv hangja wma, amit az erősítőd nem tudna ugyse dekodolni ... olyan filmet játsz le, ahol dolby digital (ac3) vagy DTS a hang!
  • arty
    #28
    WMV HD-t kerüld, rossz minőség - főleg a hangja gyenge

    a WDTV viszi a DTS-t is természetesen, erősítőre az optikai digit kimeneten kiadja szépen! csak dekodolni nem tudja, azaz ha analog kimeneten a tévére kötöd. de ilyet remélem senki sem tesz ;)
  • stp4trick
    #27
    matroska splitter? de inkább egy CoreAVC codec-et keríts és tuti siker
  • gibson9
    #26
    az is megvolt már
  • [HUN]FaTaL
    #25
    Media Player Classic HomeCinema.
  • gibson9
    #24
    Leszedtem és feltelepítettem mindent, de ugyan ez a helyzet.. Ugyan ebből a PotC packból leszedtem az előző 2 rész sample fájlját is, de azokat sem indítja. Mind1 ennyit nem tökölök tovább rajta. Köszi a segítséget azért :)
  • Calver
    #23
    Zoom Player leszed (legjobb videólejátszó ever, VLC csendben zokoghat mellett max), feltelepít, install centert hagy végigmenni és mindent felrak, film elindít, örül.

    #15: aha, értem. gondolom vmi olyan kell laptopból, ami izmosabb videokártyával rendelkezik, és bírja 1920*1080-as felbontást 60 Hz-en, ugye?
  • gibson9
    #22
    a sample-t szedtem le először, hogy megnézzem a minőséget, de már azt sem játssza le. MKV kiterjesztésben van, de meg sem nyitja és a jobb gomb klikkre is csak ennyit hoz elő:



    ismétlem más hasonló kiterjesztésű fájlokat lejátszik.
  • CzGobe
    #21
    mi a formátum?
  • gibson9
    #20
    az az elsődleges lejátszó nálam is (1.0.2), de meg se nyitja.
  • Banano
    #19
    VLC -mindent visz nálam.
  • gibson9
    #18
    nem ide tartozik, de gépen mivel lehet lejátszani a bluray filmeket? :D
    szedtem már le és azok mentek, de most szedtem le a karib tenger kalózit, de nem játsza le, de még máshoz sem tudom társítani.

    Pirates.Of.The.Caribbean.TRiLOGY.1080p.BluRay.x264.DTS.Hungarian-TvTiME

    csak azért teszem be a nevét hátha valamit láttok a nevében, mert én nem értek az ilyen kódolásokhoz.

    Szóval valami jó lejátszó a gépre? :) Előre is köszi.
  • Tinman #17
    WDTV-m van... a sima.
    Kb. 2-3 hónapja van meg, eddig mindent gond nélkül vitt amivel megetettem... egyedül a District 9 második avi-jával kezdett el késni a hang, azt a másik DVD lejátszóm gond nélkül vitte, máig nem tudom mi lehetett abban a fájlban, amivel gondja volt. Az első avi szeletet rendesen vitte.

    Azt gyűlölöm benne, ha belealszok a filmbe, lejátssza végig (eddig ok), bejön a képernyővédője (ez is ok), DE NEM KAPCSOL KI!

    Se időzítő nincs rajta, se egy automatikus kikapcsoló... nagyon szar ez így!

    A másik gondom vele, hogy NEM LEHET VELE ÓRÁRA/PERCRE UGRANI!
    Sajnos csak max. 16x-en tekeri a filmet, így ha egy 3 órás filmbe, 2:30-nál belealszol, akkor ha onnan akarod nézni tekerheted az elejéről! MI EZ VHS??? GÁZ!

    Sovány vigasz, hogyha te magad állítod le a stop gombbal a lejátszást, akkor onnan folytatja kikapcsolás után is, ahol leállítottad.

    Aki beleszokott aludni a filmekbe, az felejtse el!
  • Banano
    #16
    Végre egy jó téma!:D
    Ilyet készülök venni ,milyet tudnátok ajánlani?
    Ezt nézegettem tegnap!
  • stp4trick
    #15
    nem feltétlenül, veszel egy 390-t, neten tudod streamelni asztali gépről, meg hozzá egy 1 TB-s vinyót és simán kijössz, bár a laptop több mindenre használható, de komolyabb gép kell, hogy 1080-t tudjál normálisan lejátszani